Autor Téma: Jsi tím , jak se chováš 7  (Přečteno 3126 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Jsi tím , jak se chováš 7
« kdy: Února 21, 2019, 14:07:11 »
                                               Jsi tím , jak se chováš .
7. vysvětlování , příprava na Vánoce , David je můj brácha .
 
Omlouvám se za pravopis .

 Uklidili sme autodráhu ke stěně a šli za mamkou . Ta nás dovedla do obýváku , kde seděli tři lidé . Jednoho z nich Péťa pozdravil . Já neznal nikoho z nich . Ten nejstarší , kterému Péťa říkal strejdo se zvednul první a po něm ostatní .

,,Tak tady máme ty naše hrdiny . Tak já se jmenuji Novotný a mám hodnost majora , tady moje kolegyně se jmenuje Novotná a má hodnost kapitána a poslední paní , je doktorka Jirská a je to dětská psycholožka . U každého výslechu nezletilích musí být ze zákona přítomna . Tak jo , posaďte se naproti nám . Teď nám všem od začátku povězte , koho to byl nápad se do všeho pustit a jak vás to napadlo . Začni ty Péťo '' představil se ten pán .

 Když jsem si sedal , tak sem cítil vlhko v plínkách . Opět jse se počůral aniž bych o tom věděl a nebo něco sítil dopředu . Péťa začal mluvit .

,,No on to byl vlastně nápad Vlastíka , tak bude nejlepší když poví všechno on sám '' odpověděl mu on a s úsměvem se na mě podíval .

.Tak dobře Vlastíku , pověz nám to ty '' dostal jsem pokyn od jeho strejdy .

,,Tak jo . Vše začolo v okamžiku , kdy nám David nejdřív ukázal ten skleník a pověděl , jak rychle ho jeho otec postavil skleník a … '' začal jsem vyprávět celý příběh .

Pověděl jsem jim , jak mě neseděla jistota Davidova otce , který si chvíli po zmizení manželky přivedl novou ženu .

,,Došlo mě , že musí mít obsolutní jistotu , že se jeho žena už nikdy nevrátí . Pokud by odcestovala a nebo jen zmizela , tak se může později objevit . Jediná věc , která mě napadla , tak bylo , že už jeho žena nežije a on o tom moc dobře ví '' .

 Během vyprávění jsem si všimnul , že Davča vedle mě začal poposedávat . Bylo mi jasné , že potřebuje kakat . Nakolnil jsem se k němu abych mu do ucha mohl šeptat .

,,Běž za mamkou a pošeptej jí , že potřebuješ dělat ee . '' .

On vstal , šel k ní a během chvilky oba odešli .

 Vyprávěl jsem dál , jak sme šli s klukama nejdřív jeonm obhlédnou terén a potom se tam vyadli i s Rexem . Když jsem povídal o okamžiku , jak nás zajali ve skleníku , tak sem cítil ten samý pocit strachu jako včera . Cítil jsem , že sem se zase při tom počůral pořádně do plínek . Na všech bylo vidět napětí , když naslouchali mému vyprávění . Skončil sem tím , že nás vysvobodila zásahová jednotka . Při vyprávění se mamka s Davčou vrátili .

 ,,Víte kluci , měli sme sami dost velké pochybení co se tam stalo . Jenomže nám státní zástupce nechtěl nechat podepsat příkaz k domovní prohlídce . Je dobře , že jsi Vlastíku neustoupil od svého plánu . Až vyrosteš , měl bys být policistou a už teď ti můžu říct , že bys byl velmi dobrý . Jinak jak jistě víte , tak kromě matky těch kluků , jsou všichni ve vazbě . Čeká je vyšetřování a poté několika letý pobyt v kriminále . Pokud se chcete něco zeptat tak do toho '' .

,,Jo napadá mě otázka . Proč vlastně Davidův otec zabil jeho maminku a jak jste nás našli ? '' zeptal jsem se já .

,,Bylo to kvůli majetku a také , že měl milenku . Pokud by se totiž rozvedl , neměl by vůbec nic a to nechtěl dopustit . Stejně teď nic nezdědí , vrazi nedostávají nic . Vše bude řešit soud a to včetně umístění tady Davida v této rodině . No a co se týče vás . Je štěstí , že Rex je velmi chytrý pes . Potom co se dostal ven , tak se vrátil po stopách až sem před dům . Tady začal štěkat a nepřestal , dokud tvoje maminka Vlastíku nevyšla ven . Té hned došlo , že se něco stalo a zavolala nejdřív tátovi Péti a ten potom mě . Hned jak sme si opatřili potřebné povolení , tak společně s Rexem který nás vedl sme vás našli '' odpověděl nám on .

,,Tak jo kluci , to je vše . Pokud budeme něco potřebovat tak dáme vědět . Zítra jste jinak všichni zváni na náš předštědrovečerní oběd , tak určitě doražte '' pověděl nám Péťův strejda a se všemi se rozloučil .

Mamka je vyprovodila a po návratu nás všechny vzala do mého pokoje .

,,Tak šup Davide ty první , ee už jsi dělal . Přebalím vás všechny do suchého a pak budete mít oběd . Po něm jako vždy šlofík a pak můžete ven . Ty Vlastíku stou rukou samozřejmě opatrně . '' .

David vylezl na přebalovací pult , lehnul si na záda a nechal mamku ať vše udělá . Ta ho nejdřív svlékla , rozepnula gumové kalhotky a odkryla tal pěkně mokré bavlněné plínky . Oba sme vše s Péťou sledovali . Potom rozepla a dala plínky pryč . Otřela ho všude ubrouskama a začala si chystat plínky na spaní po obědě . Když je pěkně srovnala , tak nadzvedla Davču za kolena a plínky dala pod něho . Protáhnula mu je a když ho důkladně namazala mastičkou tak ho pěkně zabalila . Dostal gumové kalhotky a potom už jen overálek na spaní . Po něm šel na řadu Péťa a já jako poslední . Odvedla nás do jídelny , kde nám dala oběd . Po něm se k nám otočila .

,,Tak Davide , jak jistě víš měl jsi se rozhodnout zda přijmeš mojí nabídku oheldně možnosti u nás zůstat natrvalo . Potřebuji od tebe vědět odpověď už teď . Když budeš souhlasit , tak vše nahlásím na soud a už zítra dopoledne tam máme stání . '' .

,,Já už Vlastíkovi říkal , že si nemám co rozmýšlet a hned to beru . Budu rád , když budu mít novou rodinu . Chtěl bych si změnit i příjmení , abych mohl na vše pokud možno zapomenout '' odpověděl jí on .

,,Fajn , jsem moc ráda . Takže mě od teď buď říkej dál teto a nebo pokud chceš tak maminko '' odpověděla mu ona a objala ho .

Dala nám všem lahvičky a odvedla do postýlek . Moc se mi nechtělo , ale věděl sem moc dobře , že nemám na vybranou .

Na chvilku jsem usnul . Probudil mě hlas mamky , když nás přišla vysvobodit z postýlek . Všechm nám pomohla ven a pak nastalo přebalení do plínek na ven . Po svačince sme mohli jít ven .

 Rozhodli jsme se vzít sáně , samozřejmě i Rexe a jít jezdit na kopec za náma . Sjeli sme několikrát pěkně rychle dolů a Rex nás vždy s radostným štěkotem pronásledoval . Při jednom dojezdu nás tam čekalo nemilé překvapení .

,,Kluci , já snad vidím špatně . Co tady dělaj ? '' prohlásil jsem já .

 Dole totiž k údivu nás všech byli Jarda s Pavlem a jejich matkou . Kluci hned na nás začali volat .
,,Copak hajzlíci ? To čumíte , že sme zpátky co ? Maminka zaplatila kauci a jsem tady , tak bacha na nás . Ještě pěkně dokončíme co sme začali '' volal hlavně Pavel .

 Naštěstí hned šli pryč , protože Rex začal hodně vrčet a cenit zuby . Zřejmě se ho lekli . Ještě dost dlouho po jejich odchodu sme se nemohli zpamatovat . Parkrát jsem ještě sjeli a pak se šlo zpět domů .

,,Hele kluci , tak to je síla , že jsou oba na kauci venku . Musíme si dávat na ně fakt velkej pozor . '' prohlásil jsem já .

Když sme dorazili domů a Rexe nechali u nás na zahradě , tak jsme šli ke mně do pokoje . Mamka nás svlékla a nechala jen v bodíčku a punčocháčích . Hráli sme si dál s autodráhou . Zbytek odpoledne rychle utekl a byl čas jít na večeři . Po ní nás vzala mamka do obýváku a posadila před televizi . Než jí pustila tak si sedla před nás .

,,Tak kluci , zítra ráno sjedeme nejdřív s Vlastíkem na převaz z rukou . Potom se zastavíme nakoupit a pak se jde na oběd jak říkal pan major . Po návratu budete mít čas zabalit dárky na zítřejší nadílku . Taky se během dne dozvím , zda jsi Davídku soudně zatím přidělen k nám . Teď vám pustím pohádku a po ní se půjde spát . Jinak zítra vám všem dám kapesné . Pro tebe mi ho Péťo nechal u mě tatínek . '' pověděla nám všem .

 Po pohádce nás všechny vykoupala a přebalila do plínek na noc . Dosti rychle jsem usnul . Ráno nás všechny mamka vzbudila . Po přebalení a vykakání se do nočníku sme dostali snídani . Po ní nás mamka oblékla . Tentokrát sme dostali normální oblečení .

 Kontorla v nemocnici proběhla dobře . Převázali mě rány a daly znova sádru . Potom se jelo do obchodu . Tady nám mamka rozdala kapesné a nechal ať si jdeme nakoupit co chcem . Posla jsem Péťu s Davidem samotné a já šel taky nakupovat . Chtěl jsem koupit dárky k vánocům pro mého nového brášku . Koupil jsem mu závodní autíčko na ovládání a taky super tričko . K tomu ještě pár drobností a byl jsem hotovej . Pro mamku i Péťu jsem dárky už měl . U pokladny sem stačil vše tak akorát schovat . Za chvilku už přišli kluci a měli taky nákup . S mamkou sme se setkali za chvilku . Ta hlavně nakoupila jídlo . Tvářila se velmi slavnostně .

,, Tak jo kluci , teď se jede na oběd '' prohlásila a šlo se do auta .

Za chvilku sme se ocitli před restaurací kde měl být oběd . Tam na nás už čekal strejda Péti .

,,Tak tady je máme naše hrdiny . Tak račte všich dál . Vy kluci budete usazeni vepředu na čestném místě '' zval nás dovnitř .

V sále byl velký stůl a kolem mnoho lidí . V čelo stolu bylo několik volných míst a u stolu stál pultík . Péťův strejda nás tam zavedl . Nejdřív nás představil staršímu pánovi .

,,Dovolíte pane podplukovníku , abych vám představil naše hlavní hosty . Toto jsou : David , Péťa a potom hlavní člověk celé akce Vlastík . Toto je hoši náš hlavní šéf , ředitel a podplukovník
 Chrást '' .

Ten pán vstal a všem nám podal ruku .

,,Jste kluci velmi odvážní a taky vzor pro mnohé z našich lidí '' .

Potom nás usadili a začal nejdřív program . Na jeho konci sem zažil šok . Pan ředitel vzal totiž tři krabičky a všichni jak na povel povstali .

,,Nyní na závěr a před zahájením jídla mi dovolte abych předal tři vyznamenání za statečnost které se udílí našim pouzečlenům . Poprvé v historii tohoto okresu , tak dnes jej dostanou výjmečně lidé kteří nejsou naši kolegové . Dovolte abych vám představil tři oceněné . Jsou to : Petr Pokorný , David Novotný  a Valstimil Janák . Předstupte hoši prosím '' .

 Bylo to jako blesk z čistého nebe . Předstoupili sme před něho a on nám všem třem postupně připnul na hruď medajle . Podíval jsem se na mamku a vidlě jsem , že dojetím brečí . Ozval se mohutný potlesk . Po něm nám pan podplukovník ukázal ať jdeme k pultu . Bylo mi jasné , že se čeká na naše poděkování . Kluci mě nechali ať to povím já . Přistpoupil jsem k němu a rozechvěným hlasem jsem začal mluvit .

,,Děkuji za nás tři za tyto ocenění a velmi si jich všichni vážíme . Chci poděkovat také zásahové jednotce za naše osvobození . Hlavně , ale chci poděkovat tady klukům bez kterých bych to nezvládnul . Hlaví poděkování patří mojí mamince , která nás tři kluky dala teď dohoromady a taky , že se rozhodla tady Davida adoptovat . Doufám , že soud rozhodne správně . Taky věřím , že všichni viníci budou velmi přísně potrestáni . Nikdo si nesmí myslet , že zločin zůstane bez trestu . Děkuji a přeji Vám všem krásné vánoce a nový rok   '' .

 Když jsem skončil , tak všichni zatleskali . Po slavnostním obědě se jelo domů . Tam nás mamka přebalila a protože bylo už pozdě na spaní , tak nás nechala odděleně zabalit dárky . Když sme skončlili , tak jsme si hráli u mě s autodráhou . Potom nás mamka zavolala k večeři . Po ní přinesla ještě dětský šampus .

,,Kluci mám několik věcí . Za prvé jsem na vás všechny tři hrdá , že jsto to dokázali . Dnes při předání vyznamenání jsem brečela hrdostí . Hlavní co vám , ale chci oznámit se týká tady Davida . Volali mě dnes dopoledne ze soudu . Ve zkráceném řízení rozhodli , že jsi Davide umístěn u mě a to na trvalo . Co se týče změny příjmení , tak to se bude rozhodovat po novém roce . Sice ještě musí dojít k nabití právní moci , ale to už nám moc nevadí . Jsi prostě Davídku od této chvíle můj syn a bratr Vlastíka . Na to si teď připijeme '' pověděla nám mamka .

 Já Davču hned objal a on mě . Přidal se k nám i Péťa . Potom sme se všichni vrhli k mamce . Měl jsem z toho obrovskou radost . Mamka nám pustila pohádku a my si pěkně uvelebili na gauči . Davča se dokonce přitulil ke mně . Po pohádce se šlo už spát . Mamka nás uložila a popřála dobrou noc .

,,Tak to byl dnes super den kluci . Snad ti dav daj pokoj a nic se nebude dít . Jsem hrozně moc rád , že tady Davčo zůstaneš a jsi můj novej bráška . Tak jo , půjdeme spát . Zítra už je štědrý večer . Tak dobou noc Péťo a bráško '' ozval jsem se já .

,,Jo je to super všechno . Dobrou noc kluci '' pořál nám Péťa .

,,Díky za vše Péťo a přeji ti dobrou noc . Hlavně pěkné sny bráško '' popřál mi Davča .

Byl jsem rád , že mě hned bere jako bráchu . Za chvilku už kluci spaly . Já ještě přemýšlel co bude dál . Doufal jsem , že ti dva kluci daj pokoj . Brzo se mělo ukázat , že to tak nebude . Za chvilku jsem už spal .

Pokračování příště .

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Jsi tím , jak se chováš 7
« Odpověď #1 kdy: Února 21, 2019, 16:45:01 »
Jako vždy velmi pěkné pokračování jen tak dál už se těším na další pokračování

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Jsi tím , jak se chováš 7
« Odpověď #2 kdy: Února 21, 2019, 19:30:28 »
Velmi hezké, těším se na další pokračování.

Offline TBoy

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 41
  • Karma: -1
Re:Jsi tím , jak se chováš 7
« Odpověď #3 kdy: Února 23, 2019, 16:32:49 »
Krásny príbeh už sa neviem dočkať pokračovania