Autor Téma: Jsi tím , jak se chováš 6  (Přečteno 3491 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Jsi tím , jak se chováš 6
« kdy: Ledna 28, 2019, 11:32:58 »
                                       Jsi tím , jak se chováš.
6. drama ve sklepě , vysvobození , David je můj brácha .
 
Omlouvám se za pravopis .

,,Hele kluci , je z toho vynechte a vemte si mě prosím '' ozval se David .

,,Ani náhodou , změna je život . Hej ty v tom modrým , ke mně , klekni si a otevři hubu ať ti ho tam můžu vrazit . Dostaneš dudlíka '' prohlásil ten co měl kalhoty dole s hrozným smíchem .

 Zůstal jsem stát , ikdyž sem věděl , že volá na mě . Já jsem měl modré oteplovačky , Péťa zelané a Davča fialové .

,,Nikam nejdu , udělejte si to mezi sebou teploušci '' odpověděl jsem mu já .

,,Tak ty nepůjdeš jo ? Hned tě donutím udělat Jardovi dobře . Pak si s tebou užiju i já , ale přitom tě pěkně ohnu , stáhnu ti ty úchylný oteplovačky a uvidíš co je to bolest hajzlíku jeden až ti ho tam vrazím '' ozval se ten z puškou .

 Po těch slovech přistoupil k Davidovi a zamířil mu na čelo . Natáhnul pušku a čekal .

,,Tak co ty hajzlíku , má ho Pavel zastřelit a nebo uděláš co jsem ti řek '' poručil mě znova .

 Viděl jsem jak David zblednul a začal se klepat .

,,Dobře už jdu , jen na něj přestaň mířit '' pověděl jsem já .

,,Tak dělej a pohni sebou '' poručil mě ten Jarda .

  Stáli kousek od sebe . Já jsem šel pomalu k nim a kleknul jsem si před něho . Byl jsem rozhudnutý pokusit se nás osvobodit . Ten Jarda si ho vzal do ruky a mě za hlavu . V okamžiku kdy mi ho chtěl dát do pusy , sem prudce švihnul rukou a trefil ho mezi nohy . Zaroveň jsem pořádně vykopnul a ten druhej to dostal do prstou které měl na zbrani .

,,Já vám dám se ukájet na nás '' zařval jsem .

Pavel naštěstí kvůli bolesti pustil pušku . Vrhnul jsem se na ní . On mě , ale v tu chvilku kopnul do žeber . Bolest mě na chvilku ochromila , ale viděl jsem , že se do boje pustil i Péťa . Jarda se ještě stále držel mezi nohama a skučel bolestí .

Péťa se vrhnul na toho Pavla . Pořádně ho kopnul až odlítnul .

,,Sejmi ty smrady krucinál '' řval Jarda .

,,Ano hnout šmejdi . A vy pojďte sem kluci '' zařval najednou za nima táta Davida .

 V ruce držel pistoli . Oni rychle poslechli a utekli ze sklepa . Bylo slyšet jak zabouchli dveře a pak je zamykají .

,,Jste v pohodě kluci '' řekl jsem a z námahou jsem vstal ze země .

,,Já sem ok '' ozval se Péťa .

 David tam jenom stál , koukal před sebe a zrychleně dýchal .

,,Hej Davčo jsi v pohodě ? '' postavil jsem se před něho .

  Zatřásl jsem sním a dal mu lehkou facku aby se probral .

,,Co je ? Kde jsou ? Tohle bylo zlý tedy . Já se při tom úplně počůral a teče mě vše už do oteplovaček . Taky jsem se zase pokakal strachy '' promluvil konečně on zadýchaně .

 Objal jsem ho a chvilku hladil jednou rukou po zádech a druhou mu popleskával po právě napněné plínce .

,,Škoda , že sem vrazil ten jejich táta . Mohli jsme se osvobodit . Jsi v pořádku Vlastíku ? '' ozval se Péťa .

,,Ale jo jde to . Kopnul mě slušně do žeber . No snad se odsud rychle dostaneme . Třeba to Rex dokázal a pomoc je na cestě '' .

  Jako když bych to předpověděl . Nad náma se ozvala střelba a hrozně velkej rachot . Doslova tam dupalo několik lidí a pěkně řvalo .

,,Kluci to bude zásahová jednotka . Sme vysvobození . '' řekl Péťa s nadšením v hlase .

 Bylo slyšet , že se někdo pokouší otevřít dveře . Řvali tam na někoho ať koukaj dát kliče , ale dotyčný jim odpověděl , že ho spolknul .Po chvilce byla slyšet flexa a i vidět jak kolem zámku řežou dveře .

  Stáhnuli sme s klukama do koutu a stáli v hloučku . Najednou dveře povolili a v nich stál chlap v černé uniformě se zbraní v ruce .

,,Máme je , tady jsou všichni tři '' začal křičet .

 Najednou se kolem něho něco práthlo a běželo to k nám . Byl to Rex . Začal štěkat a chtěl nás všechny olíznout . Když mě skočil na levou ruku , tak se mi zatmělo před očima . Probral mě až hlas . Byl to policista , já ležel na zemi a dolů přiběhli lidé za záchranky .

,,No tak se prober Vlastíku , už je to za váma . Jste kluci hrdinové všichni tři '' prohlásil .

Za lékařem šla mamka . Byl jsem hrozně rád , že jí vidím .

 Doktorka mě zavázala ruku a dala jí do dlahy . Nejdřív mě , ale svlékla oteplovačky . Pod nima byla zcela mokrá plínka a i punčocháče . Myslel jsem , že ta doktorka něco řekne , ale ona nic . Položili mě na lehátko a mamka se rozhodla mě rychle přebalit do suchého .

Paní doktorka se mezitím šla podívat na Davču i Péťu .

,,No tak vypadá to , že jedinej zraněnej je Vlastík . Tak jo teď tě zakrejeme aby ti nebyla zima a pojedeme do nemocnice na vyšetření '' prohlásila ona .

 Když jsem byl v suchu , tak mě překryly dekou a připoutali popruhama . Ani jsem si nevšilmnul , že mi do druhé ruky zavedli infůzi .

 Dva chlapi mě vynesli ze sklepa . Za náma šla mamka , která objímala oba kluky . V domě bylo hrozně moc policajtů . Viděl sem spoutaného Davidova otce i oba kluky .

 Davidův otec se na něho podíval a začal se mu omlouvat a říkal mu synu .

 David na to zareagoval slovy .

,,Ty už nejsi můj táta . Nechci tě vživotě už vidět a doufám , že schniješ v
base ''.

 Když sme se dostali ven , tak jsem se podíval ke skleníku . Tam bylo hodně lidí a zaslechnul jsem jen , že mají tělo . Byl jsem rád , že se povedlo přijít záhadě na kloub .

 Naložili mě do sanitky a mamka s klukama mě zamávali .

,,Vlastíku hned jak dám kluky do pořádku tak jedeme za tebou . Zatím se drž a mám tě ráda '' pověděla mě ona a šla s klukama k našemu autu .

  Do sanitky nastoupila doktorka a za chvilku sma vyjeli .

,,Jste kluci velmi odvážný , že jste se nedali . Když bych měla syna , tak bych chtěla aby byl jako ty Vlastíku . Neboj se , v nemocnici ti vyčistí ruku a půjdeš domů '' řekla mě ta doktorka .

 Taky se tak stalo . V nemocnici mě ruku umrtvili a vyndali z ní několik broků . Abych sní nemohl nic dělat , tak jsem dostal sádru . Potom přinesli pro mě čisté oblečení a pustili mě na chodbu . Tam čekala mamka s klukama . Ti se ke mně hned vrhnuli a začali mě objímat .

,,Kluci je to za náma . Zlo bude potrestáno to se Davčo neboj '' pověděl jsem jim já .

,,To určitě Vlastíku bude . Tak šup kluci jedeme domů '' pověděla nám mamka .

 Po několika minutách sme byli doma . Mamka nás vysvlékla a hned vzala do vany se vykoupat . Mě dala přes sádru igelit . Postupně nás umyla a potom zabalila do plínek na spaní . Po večeři se šlo spát . Usnul jsem hrozně rychle .

 Ráno jsem se vzbudil jako poslední . Dokonce už byla v pokoji mamka a kluci byli z postýlek . Vyndala i mě a šla nás přebalit do suchého . Po snídani poslala kluky do pokoje , že si semnou musí promluvit o samotě .

,,Vlastíku , jak jsem ti říkala , že chci požádat o svěření Davida do dočasné
 péče , tak to chci změnit . Požádám o jeho adopci a pokud bude on chtít tak i změnu příjmení . Stane se prostě tvým bráškou kterého jsi vždy chtěl a mým druhým synem . Budete spolu chodit do školy a vše dělat spolu . Zeptej se ho na to . Při obědě mě musí dát vědět odpověď , protože to spěchá . Je možné vše vyřešit ve skráceném řízení . Jinak asi tak za hodinu přijde strejda Péti . Bude chtít povědět od vás vše co se stalo . On je u policie a to jako kriminalista a dostal případ na starosti . Vím už o tom , že Davidův táta byl už obviněný z vraždy , dalších trestných činů a vzat do vazby . Ti dva kluci jsou taky ve vězení , ale pro mladistvý . Maj toho na krku taky hodně . Ta jeho nová matka se sice brání , ale podle všeho věděla co se stalo , takže půjde taky před soud . Tak teď běž za klukama '' pověděla mě mamka .

 Já se vrátil k sobě do pokoje . Kluci už mezitím vyndali autodráhu a sestavili jí .

,,Tak co je Vlastíku nového ? '' zeptal se mě David .

,,No nového je dost . Kluci i tvůj táta jsou už ve vězení . Hlavní věc o které s tebou musím mluvit se týká tebe Davčo . Mamka chce požádat o tvojí adopci . Prostě by ses stal oficiálně mým bráchou a jejím synem . Když bys chtěl , mohl by sis změnit i příjmení . Hele tvého tátu čeká dlouholeté vězení to je jisté . Mamka chce abys sis to do oběda rozmyslel . Jinak přijde každou chvilku strejda Péti . On je u policie a musíme mu povědět jak to vše bylo '' .

,,Vlastíku , nemám si co rozmýšlet a hned říkám ano . Já už nemám rodinu a budu velmi rád když u tady zůstanu na furt . To co jsem tam v domě řek je pravda . On už není můj táta a nikdy ho už takto neoslovím . Taky ti hrozně moc děkuji , že jsi dostal odvahu vypátrat co se stalo . Sám bych na to nikdy nepřišel '' pověděl mě on a pevně objal mě .

Asi tak za hodinu pro nás přišla mamka , ať jdeme do obýváku všichni .



Pokračování příště .

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Jsi tím , jak se chováš 6
« Odpověď #1 kdy: Ledna 28, 2019, 12:38:07 »
Velmi hezké, těším se na další pokračování. Bylo to velomi napínavé.

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Jsi tím , jak se chováš 6
« Odpověď #2 kdy: Ledna 28, 2019, 14:02:37 »
Pěkné, už se těším co zažijí ve škole :)

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Jsi tím , jak se chováš 6
« Odpověď #3 kdy: Ledna 28, 2019, 16:07:57 »
Pěkné velmi pěkné pokračování těším se na další napínavé díly jen tak dál :)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re:Jsi tím , jak se chováš 6
« Odpověď #4 kdy: Února 04, 2019, 00:48:23 »
Jsem rád,  že se příběh líbil.  Jen nechodím,  že v dalších dílech nebude ještě o dramatické situace nouze . Pozorným čtenářům jistě neuniklo , že macecha Davida není ve vězení.  Tak uvidíte co vše se ještě stane .