Autor Téma: Tomášek 11  (Přečteno 12370 krát)

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Tomášek 11
« kdy: Února 04, 2019, 02:06:51 »
     Zdravím všechny po velmi dlouhé době zkusím napsat další díl mého příběhu:
   Ráno jsem se vzbudil dřív než přišla sestřička . Plenku jsem měl pořádně nasáklou močí ,očekával jsem že se i opět pokakám ale prášek od doktora asi splnil svou funkci protože kakání v plence nebylo. Měl jsem docela hlad tak jsem pozoroval hodiny a čekal kdy přijde sestřička se snídaní. Jak jsem tak seděl a čekal tak jsem zjistil jak dlouhá je minuta když se na ní čeká. Měl jsem čím dál tím větší hlad,tak jsem aspoň vypil zbytek čaje  co jsem měl od večera.Sotva jsem čaj dopil a položil lahev na stolek tak se pohnuli dveře a vešla sestra s vozíkem. Ale ať jsem koukal jak chtěl tác se snídaní nikde . Na vozíku byla jen plena ubrousky a dvě kojenecké lahve s nějakou čirou tekutinou. Přijela k mé posteli zeptala se mě jak se mi spalo a jestli je vše v pořádku, po mé odpovědi že dobře se zeptala zda jsem kakal. Odpověděl jsem že ne a ona mi mezi tím odkryla deku stáhla kalhoty od pyžama a začala my kontrolovat plenku. Přebalila mě do suchého a řekla mi , jelikož máš dnes nějaká důležitá vyšetření tak nesmíš snídat jen musíš vypít tyto dvě lahve kvůli sonu moč. měchýře. Protože při vyšetření musí být moč. měchýř plný takže jednu vypíj hned a druhou si nech až těsně před vyšetřením.
   Netrvalo dlouho a lahev jsem vypil a to akorát včas protože sotva jsem jí prázdnou položil na stolek tak do pokoje přišel zřízenec s vozíkem pro mě aby mě odvezl na vyšetření . Vzal jsem si druhou lahev ze stolku a jeli jsme do přízemí nemocnice před ordinaci s nápisem SONO. Nevěděl jsem co mě čeká tak jsem se trochu bál až jsem se strachy počural. Seděl jsem na vozíku a popíjel jsem tekutinu s lahve. Netrvalo to tak dlouho a ze dveří vyšla sestra a vzala vozík a zavezla mě dovnitř , řekla my ať si lehnu na lehátko a sundám si kabátek od pyžama , poslechl jsem a sundal jsem si kabátek a lehnul si na lehátko. Potom přišel doktor sedl si ke mě na židličku  a začal mi zase prohmatávat a poklepávat břicho a potom mi řekl ať se posadím a začal mi poklepávat ledviny a diktoval něco sestře která to zapisovala do nějakého papíru . Poté mi řek ať si opět lehnu a sestře řekl ať mi sundá plenu a připraví sono  . Sestra mi řekla ať se uvolním že nemusím mít žádný strach , že to nebolí.Poté přivezla nějaký vozík s počítačem a nějakým kladívkem . Doktor na kladívko nanesl nějaký gel a položil mi ho na můj močák. Nepříjemně to studilo ale měli pravdu nic nebolelo. Koukal jsem na monitor ale bylo vidět jen nějaké zrnité okénko  s tmavými a světlími plochami . Doktor diktoval zas sestře  "plnicí funkce stabilní , stěna bez útvarů,svalstvo znavené , svěrač uretry bez nálezu značně ochablí" doktor dokončil vyšetření a mě se chtělo moc čůrat ,řekl jsem to sestře a ta my podala bažanta a řekla ať čůrám . Po dokončení potřeby sestra obsah bažanta nalili do nějaké nádoby a řekla doktorovy "350 ml"doktor poznamenal takže kapacita vcelku průměrná.Pak vyslovil větu ze které mě ztuhla krev v žilách . Sestři připravte elektrodu vyzkoušíme svěrače. Sestra přinesla nějaký kufřík . Doktor ho otevřel a na víku byl nějaký monitor a dole klávesnice a nějaká tyčka s kabelem . Doktor tu tyčku namazal nějakým gelem a sestře řekl ať mě přidrží a já že se mám uvolnit jináč to bude bolet. Sestra si sedla vedle mě a chytla mě pevně kolem pasu  a druhou rukou mi chytla mojí chloubu. Doktor mi přetah předkožku a začal mi do otvůrku sunout onu tyčku bylo to velice nepříjemné . Pak řekl sestře připravte se začneme  hrklo to ve mě ještě víc, myslel jsem že už to je vše ale to horší teprve přišlo doktor stlačil nějakou klávesu a tyč do mého ptáčka pustila proud. Vykřikl jsem bolestí a začal brečet."doktor poznamenal bez odezvy a vyškubl tyčku ven" . Poté odpojil tyčku dal jí sestře ať jí očistí a napojil tam nějakou silnější a mě řekl ať si lehnu na břicho a poprosil zas sestru o asistenci. To co následovalo byla katastrofa , sestra řekla ať vyšpulím zadek ,vzala si nové gumové rukavice a roztáhla my půlky a řekla uvolni se. Doktor opět nagéloval tyč a vrazil mi jí do konečníku a pustil opět proud ale silnější než předtím až jsem z toho začal čůrat . Poté tyč vyškubl ven a začal nějaká lékařská slova a nakonec řekl závěr silná ochablost svěračů. Řekl že už mě dnes trápit nebudou ale že to bude potřebovat ještě nějaké vyšetření ale až asi tak za dva měsíce . Do té doby že se asi bez plen neobejdu.
     Pak mě zřízenec dovezl zpátky na pokoj kde jsem po chvíli usnul a vzbudila mě až sestra s obědem , úplně jsem  zapomněl na hlad.Snědl jsem oběd a opět usnul vzbudil jsem se až večer.Další den po snídani byla vizita kde mi doktor oznámil že půjdu dnes domů okolo jedné hodiny. Pak se akorát dostavím dle správy na kontrolu. Asi okolo půl jedné přišla sestra do mého pokoje v ruce nesla plenu a nějaké papíry ,přebalila mě a řekla ať si obleču civil a počkám až mě vyzvedne máma. Oblékl jsem se a čekal jsem na mámu aby mi nebyla dlouhá chvíle tak jsem si četl papíry co tam nechala sestra .Propouštěcí správa - Závěr těžká inkontinence moči i stolice."pacient neovládá svěrače  moč i stolice odchází bez varovných signálů, nejspíše se jedná o reflexní inkontinenci(potřeba vykonávána stejně jako u kojence)" pak tam byly nějaké recepty na léky a poukaz na pleny Tena slip maxi S.Asi kolem čtvrt na dvě pro mě přišla máma vzala mi věci a papíry a šli jsme domů.
     Omluvte pravopis a děkuji za případné názory a nápady na pokračování.

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Tomášek 11
« Odpověď #1 kdy: Února 04, 2019, 08:39:42 »
Velmi dobré, již se těším na další pokračování.