Autor Téma: Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?  (Přečteno 5031 krát)

Offline Pixiie13

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 44
  • Karma: 2
Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« kdy: Ledna 22, 2019, 23:25:50 »
Tohle téma jsem se rozhodl založit jako takovou reakci na komentáře pod mým posledním příspěvkem. Kde mi jeden člověk nevěřil, a někdo říkal ze mu je nedali a na další otázky se pokusím zodpovědět.

Když nastupujete do nemocnice na předem daný termín, při příjmu se vás sestra/doktor zeptá na několik otázek. Při nichž je dobre například uvést ze potřebujete plínky. Ať s tím dopředu počítají. Plínky vám daji buď nemocniční nebo si můžete přinést svoje(z vlastní zkušenosti doporučuji ty vlastní). Muže se stát ze vám místo plinek budou chtít dat cevku, tak ji jednoduše odmitnete( nebojte se, mě ji také nabízeli, řekl jsem ze ji nechci a bylo konec diskuze na téma cevka.) i když jste mobilní  sestra by vás měla přebalit , přeci jen do nemocnice se chodí z nějakého důvodu, v životě se mi nestalo ze by mi  sestra jen náznakem řekla ať se prebalim sám( a věřte mi ze jsem v nemocnicích strávil opravdu hodně času). Pokud si v půlce pobytu v nemocnici  vzpomenete/rozhoupate ze by jste chteli dostat plínky pravděpodobně vám je nedají, a přijdou nepříjemné otázky.

Pokud chcete získat pleny na poukázku zajděte ke svému obvodnimu lékaři ten vás pošle (pravděpodobně) na radu vyšetření. Z nichž výsledek bude ten ze dostanete poukázky na pleny( při psaní poukázek je dobre zmínit konkrétní typ plinek). Od té doby to budete mít zapsané v kartě. A v nemocnici by jste měli pokaždé dostat plínky.

Měli by jste je dostat i kdyby jste to neměli zapsané v kartě, protože z vlastních zkušenosti vím ze to doktoři zkoumají naprosto minimálně, případně by jste řekli ze vás to trápí už dlouho jen jste se styděli.

Snad to někomu pomohlo, pokud by jste měli nějaké otázky pište do komentářů pokusím se odpovědět, bohužel jsem v nemocničním “provozu” doce zkušený (dost přispěla i moje škola :D)

Na závěr chci říci  ze v mem předchozím příspěvku není ani věta kde bych lhal nebo si něco vymyslel. Díky za přečtení.

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Re:Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« Odpověď #1 kdy: Ledna 23, 2019, 05:15:05 »
Myslím že se tomu věřit dá protože jsem v nemocnici také hnedle dostal pleny je škoda že mi je sestra nedala kdybych tehdy byl na tom lépe tak bych to asi trošku nahrál abych je dostal , do teď mě to mrzí že jsem v tom nepokračoval. Bylo to asi tři dny po nástupu na interní oddělení sice sem se sám divil proč mě dali na internu s těžkým oboustranným zápalem plic a ne na plicní ale nejsem doktor takže to musí vědět líp. První den jsem byl na pokoji s nějakýma dědkama a druhý den už jsem byl na jiném pokoji zcela sám bylo mi dost mizerně takže jsem spíše ležel než chodil. No a co čert nechtěl tak jsem se  v noci pomočil . Ráno v šest přišla sestra s teploměrem a lékama  a zaskočila mě otázkou zda něco nepotřebuji nebo zda nechci vyměnit prostěradlo či povlečení tak jsem malinko zahanbeně odpověděl že bych potřeboval nové prostěradlo že jsem nestihl na toaletu.bez jakého koliv komentáře odešla a zachvíl přišla jiná slečna s vozíkem s novým povlečením a prostěradlem. Ta už sice měla pár dotazu v podobě zda se mi to stává často a nebo zda to bylo prvně a že si z toho nic nemám dělat že je to běžné. No co to budu dál rozvádět pomočil jsem se ještě asi dvakrát a korunu jsem tomu nasadil jeden den při vizitě kdy jsem se vědomě pomočil v průběhu kapání kapačky moc jse mi chtělo na WC chybělo toho dost dokapat tak místo abych zazvonil na sestru jsem to pustil do gatí. Jenže to bylo v době vizit a nedlouho se otevřeli dveře pokoje a procesí doktorů kráčelo k mé posteli ,četli chvíli papíry pak nasledovali dotazy a pak najednou sestra odkrila mojí peřinu a ejhle mladý muž s flekem v rozkroku. Doktor se nevlídně zadíval a potom řekl pane vy máte nějaké problémi z chození na WC tak to budeme muset nějak vyřešit. Jak to dopadlo dopíši .

Offline umpalump

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 226
  • Karma: 0
  • Hledám kohokoliv mladšího
Re:Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« Odpověď #2 kdy: Ledna 23, 2019, 08:11:50 »
Nemůže třeba doktor mi odmítnout napsat  plenky třeba se slovy  až  po vyšetření  tam a tam? A vrtá  mi hlavou jestli na to nemůže přijít že se pocuravam jen když chci a že  už  mám  předem vybrané plenky .  A nezkoušel jsi jít do lázní?  Neví někdo jak to tam chodí?

Offline lucietr

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 14
  • Karma: 0
Re:Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« Odpověď #3 kdy: Ledna 23, 2019, 09:02:33 »
Pro lázně je inkontinence jako protiindikace a tak pokud máte v kartě uvedenou diagnozu inkontinence tak z 90 % vám revizák   lázně zamítne.
Něco jiného je, pokud máte velmi časté záněty moč. cest. Pak můžou být lázně předepsané a to od urologa.

Offline miki

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 42
  • Karma: -4
Re:Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« Odpověď #4 kdy: Ledna 23, 2019, 15:14:44 »
Pixiie13 akoze nehnevaj sa ale uz druha tema, kde riadne trepes. A mam pocit, ze mas 2 profili. Zmen aspon styl pisania :D :D :D


Offline Pixiie13

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 44
  • Karma: 2
Re:Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« Odpověď #5 kdy: Ledna 23, 2019, 17:53:05 »
profil mám jeden. pokud mi to nevěříš napiš si klidně adminovi o prověření IP adresy mně je to jedno. píšu podle toho co jsem si zažil, nevím proč mě osočuješ ze lži. evidentně máš jiné zkušenosti, ale to neznamená že lžu. někdy mě dost udivují myšlenkové pochody druhých lidí.

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Re:Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« Odpověď #6 kdy: Ledna 23, 2019, 22:01:55 »
 Dopsání z rána: Doktor pak prohodil že bychom to vyřešili cévkou a nebo plenkami . Cévku jsem hned zamítl že si do svého nádobíčka nic strkat nenechám. Tak pak řekl že jediná varianta jsou pleny.Jenomže k mé smůle jsem pleny nedostal změnili medikaci léků a bylo po problémech , zbytek pobytu v nemocnici bez nehod a bez plen. Jen v propouštěcí správě bylo napsáno že vlivem medikace lékem XY docházelo u pacienta k úniku moče. Což mě asi trochu dopomohlo k předepsání plen od mého praktika. Mám je předepsané od minulého pátku bez jakéhokoliv vyšetření mi je napsal po mém telefoním dotazu že se v noci občas pomočím a že jsem se pomočoval už v dětství a že v kartě nějaký záznam o tom je a že by mi zatím stačilo kdyby mi je napsal tak na dva měsíce že jedu pryč tak  my je předepsal sice jen natahovací MoliCare ale i to je super kdykoliv  můžu říct že mě daný typ nevyhovuje že bych chtěl vyzkoušet jiné .

Offline umpalump

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 226
  • Karma: 0
  • Hledám kohokoliv mladšího
Re:Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« Odpověď #7 kdy: Ledna 24, 2019, 07:09:51 »
Jaká  protiindikace??  Kaj jsi to nabral třeba v Klimkovickych lázních  je x desítek i děti tak starších co maj plenky

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re:Plínky v nemocnici či jak je dostat na předpis ?
« Odpověď #8 kdy: Ledna 27, 2019, 19:35:50 »
Lázně opravdu nemohou být předepsány lidem trpící inkontinencí II a III stupně dle platné vyhlášky č. 2/2015 s výjimkou indikačních skupin nemocí VI, VIII/3, XXVI, XXVIII/1, XXVIII/2, XXVIII/6
Je to z hygienických a organizačních důvodů, ikdyž nějakou omezenou formou by dle mého profesního názoru šlo. Ale muselo by se chtít...