Autor Téma: Vánoční trhy ve Vídni  (Přečteno 341 krát)

Offline luba

• 101 a více
Vánoční trhy ve Vídni
« kdy: Prosinec 21, 2018, 21:01:10 »
Milí čtenáři.
A opět vám předkládám další ze série adventních a vánočních příběhů. Tentokrát se podíváme do předvánoční vídně na vánoční trhy.
Rád bych zde poděkoval jedné své kamarádce Emmě, která mne s těmito trhy obeznámila, bez ní by tento příběh nebyl tím, čím je. Jedná se převážně o tamní pochutiny.
Přeji vám všem hezké počtení.
Vánoční trhy ve Vídni

Program se skončil, hudba utichla, lidé se pomalu rozcházeli do svých domovů, jen občas si ještě zakoupili u stánků punč, nebo nějaké ty pochutiny, aby bylo něco k snídani. „To byl bláznivý začátek adventu“ řekl David Irence. „To bych řekla, obzvláště ta Kikina, ta teda excelovala“ odpověděla na to Irenka, která v zápětí dodala: „co Ty, Emmo, prý odjíždíš do Vídně“. „|Ano, Alex má v Rakousku nějaké jednání, tak jedu s ním“. „Neměl by Tě kdo plácat“ řekla Irenka a plácla ji po zadku. „Emmo, Emmo, Ty budeš pěkně naklepaná, jako řízeček“ řekl David. „Přímo k nakousnutí, nebo lépe řečeno k naplácání“ vmísil se do hovoru Alex a také si plácnul. „Miláčku, zítra vyrážíme“ řekl jí jemně a políbil ji. „Tak, tomu říkám kontrast, plácání a pak líbání“ se smíchem řekla Irenka.
Emma s Alexem se se všemi rozloučili a ještě v noci se nalodili na trajekt, který je dovezl do hlavního města Trinidadu a Tobaga Port Of Spain, odkud nazítří dopoledne odletěli do Vídně.
Let byl velmi příjemný. Emma s Alexem byli v neustálém spojení s Ostrovem Robinsona Crusoe. „Ve vídni samozřejmě neopomeneme navštívit vánoční trhy“ sliboval Emmě Alex. „Již se na ně těším, na ostrov samozřejmě zašlu audia a videa“. To ještě netušila další sled událostí, který měl kladné důsledky a prohloubení přátelství mezi Rakouskem a Ostrovem Robinsona Crusoe. „Doufám, že nám něco z Vídně pošlete“ nabádala je Irenka: „byla jsem v tomto krásném městě na Dunaji, moc se mi tam líbilo, také tam mají plesy“. „Já vím, hodně jste o tom s Blankou vyprávěly, abych nezapoměla, doufám, že se vrátíme k našemu příběhu z počátku letošního roku, kdy Šílená šlechtična měla takový úspěch“ řekla Emma“. „Určitě, ale teď je advent a je třeba si to užít, na vážná témata jsou ostatní měsíce“ odpověděla jí na to Irenka.
Emma si to za letu jak se patří užívala a aniž by to kdokoli tušil, řádně plnila plenky. Bylo to zneutralizované, vše bylo v pohodě a ona vnímala to teplo na zadku a ten úlevný pocit. Alex hned věděl, kolik uhodilo, ale nijak to neřešil. Oba letěli první třídou a tak si vychutnávali dobré jídlo a šampaňské, což u Emmy vyvolávalo příjemné opojení, které bylo ještě umocněné těmi plenkami. Během letu si oba zdřímli, poslouchali hudbu a zhlédli i několik filmů. Cesta jim rychle uběhla, aniž by se nadáli byli ve Vídni.
Po odbavení na letišti si vzali taxi a jeli do svého Vídeňského bytu. „Tak, opět v Evropě“ řekl Alex. Pak dodal: „budeš určitě potřebovat vykoupat, svlékl ji, napustil vanu a vložil ji do ní. Bessie, která letěla s nimi poznala svůj byt a rozvalila se ve svém pelíšku.Alex vzal žínku a Emmu důkladně umyl. Ta se k němu přitiskla. „Ty seš mokrá, jak vodník“ řekl jí žertovně a při vyndávání z vany ji začal plácat po mokrém zadečku, což se jí líbilo a ještě víc se k němu přitiskla. Po té jzavedl ukazováček do jejího zadečku. Vzepjala se a vášnivě vykřikla. Cítil, jak v jeho náručí zvláčněla. „Jsem ráda, že Tě mám“ řekla a vášnivě jej políbila Při tom jí hlavou proběhly vzpomínky na poslední rok, kdy poznala Irenku, které vděčila za své štěstí. „Nač myslíš“? Dotázal se jí Alex. „Na Irču, nebýt jí, tak jsme spolu dnes tak šťastní nebyli“. „V tom máš pravdu“ řekl jí Alex a něžně ji pohladil po zadečku. „Ty lichotníku“ řekla Emma a vášnivě jej kousla do lalůčku pravého ucha. „Tak, Ty nepřestaneš“? Řekl škádlivě Alex a plácl ji po zadečku. Oba skončili v posteli.
Druhý den měl Alex ve Vídni četná jednání, Emma si vyšla na procházku s Bessie.“Odpoledne, až přijdu domů, půjdeme na vánoční trhy“ přislíbil Alex. „Jů, tak to budeš moc hodný“ řekla Emma. „Hlavně, aby ses tam chovala slušně“ na to Alex. „To já budu“ odpověděla dívka. „No, však Tě znám, vypiješ pár punčů a pak třeba něco provedeš“. Oba se této jeho poznámce bláznivě rozesmáli. Emma se již těšila na Alexův návrat a hlavně na ty vánoční trhy.
„Tak, půjdeme na ty vánoční trhy, plním svůj slib“ pozval Emmu Alex. Šli, Bessie pohlídala kamarádka, aby se v té tlačenici neztratila, byla na ni zvyklá. „Mám obrovskou radost“ řekla Emma a vroucně Alexe políbila. „Hlavně mi tam neudělej ostudu“ varovně zvedl prst Alex. Emma na něj koketně vyplázla jazyk. „Už to začíná“ žertovně řekl Alex.
Již z dálky byla slyšet hudba. „To je nádherné“ řekla tiše Emma a hned na první pohled byla dojatá. „Vzpomínám si, jak jsem tady byla s babičkou“. „Mě se ty trhy také líbí, mám u sebe tablet a vše zaznamenávám pro ostrovany, pak jim to pošlu“  řekl opět Alex. „Ty pamatuješ na všechno“ pochválila jej Emma a políbila jej.
 Dorazili na místo a rozhlíželi se. Bylo zde plno všelijakého zboží. „Mě se líbí ta těžítka“ řekla nadšeně Emma: Jednalo se o skleněná těžítka se sněžením.“Koupíme jich několik a zašleme na ostrov“ navrhla Alexovi. Ten s jejím návrhem nadšeně souhlasil. Emma jedno vyfotila a zaslala na ostrov. „Tak nám nějaké to těžítko pošlete, jsou nádherná“ řekla Irenka. Nikdo netušil další sled událostí.
Hrála hudba, Emma si dala vynikající punč s rumem. Ten ji příjemně opojil. „Ne, abys něco vyvedla“ káral ji na oko přísně Alex. Emma na něj drze vyplázla jazýček. „Tady Tě plácat nebudu, vyřídíme si to až doma, byl by z toho poprask“ zašeptal jí Alex do ucha a usmál se. „Tak, to, abych těch nezvedeností provedla víc, ať máš zač plácat“ rozverně řekla Emma a dala Alexovi pusu. „Neboj, tím si to u mne nevyžehlíš, já Ti ten zadek naklepu tak, že si to budeš pamatovat“. „Ty mi uděláš z prdele guláš“? Opět rozverně řekla Emma. Oba se srdečně rozesmáli
Nálada byla skvělá. Emma si dala ještě další dva punče. Ty byly obohaceny notnou dávkou rumu.Následovaly preclíky, které Emmě velmi chutnaly.  „Ty, Emmo, ten kozí sýr, který jste mi přivezli z ostrova byl vynikající, to je máčený v mořské vodě“? Dotázala se jedna z kamarádek Silvia. „Ano“ odpověděla jí na to Emma. Následovaly další pochvaly pochutin. „Tak se mi zdá, že tady otevřeme stánek Ostrova Robinsona Crusoe“ zažertovala Emma. „Tak, dobře, ujmu se toho“ nabídla se hned pohotově babička Valérie. „Myslíš, babi, že se to tady uchytí“? pochybovačně řekla Emma. „To si piš, že jo“ odpověděla jí babička. „Nejprve se tady porozhlídnem a pak uvidíme, kde bychom ten stánek umístili“ navrhl Alex. „S tím souhlasím“ odpověděla mu na to babička.

A opět se všichni vrhli do víru vánočních trhů. Emma si dala další punč a bylo na ní znát, že má náladu. Na všechny se usmívala a byla přátelská.
“Tak, co, zajdeme si na käsekrainer, to je tradice zdejších vánoc“Dotázala se Emma. „To víš, že jo, bez toho by to nebyly ty pravé vánoční trhy. Nutno dodat, že se jedná o tradiční párek.Oba se s chutí zakousli do této vánoční lahůdky. V tom potkali několik přátel a dali se s nimi do řeči. „Na Ostrově Robinsona Crusoe je dobře, ale ráda se na vánoční trhy vracím sem, do Vídně“ řekla Emma: „mám obojí občanství a jedno druhé nevylučuje, mohu být jak dobrá Rakušanka, tak i ostrovanka. Mezi tím jí na tablet docházely zprávy z Ostrova Robinsona Crusoe, kde ji přátelé a známí žádali o ta těžítka. „Ty, Emmo, asi si budeš muset otevřít eshop“ škádlila ji babička. „Babi, to je nápad, hned to udělám a zaregistrovala si na Ostrově Robinsona Crusoe eshop. Objednávky se hrnuly a na Ostrov Robinsona Crusoe bylo dodáno během vánoc 15000 těchto suvenýrů, cena za kus byla stanovena na 300 Peso Ostrova Robinsona Crusoe.
Emma si užívala vánočních trhů, co se týkalo eshopu, s jeho realizací jí na ostrově pomohl David. „Ta těžítka jsou tady do slova trhákem“ řekl s úsměvem. „Asi se ve Vídni ujme stánek Ostrova Robinsona Crusoe“ informovala jej Emma. „Tak to budu jedině rád, bude to důstojná reprezentace naší země“ na to s pýchou David.
Kromě ostatních tu byla Sigi s oběma rodiči. K Emmě se vřele přitulila. „Ta pamatuje na své kamarádky“ řekla pochvalně Emma. Holčička šla již celou dobu s nimi. Emma jí koupila preclík a sobě ještě další punč. „To, abys dokrmila opici“ škádlil ji Alex.
V tom se ozval strašný hluk, to na náměstí vtrhla skupina Krampusů, jsou to takové příšery, něco, jako čerti a vyhrožovali, že zlobivé děti snědí. To bylo ječení, starší děti si z nich tropily legraci, ty mladší se držely rodičů a mnohdy i nějaká ta slzička ukápla. „Ráda bych věděla, kolik jich bude pokaděných“ řekla Emma. „No, co se tohoto týče, staral bych se o to své“ se smíchem řekl Alex. Krampusové se vyřádili a odtáhli dál. „To je povedená tradice“ chválila Emma.
Emma si dala další punč. Velkou a malou vůbec neřešila, cítila tíhu plných plenek a to jí ve spojitosti s alkoholem uvádělo do naprosté pohody. Všichni si vánoční trhy jak se patří užívali, zněly koledy. Emma držela Alexe za ruku. Ten se mile usmíval.
Blížil se večer a byl čas jít domů. Emma se naklonila k Alexovi a řekla:
„Večer se již blíží,
oči mé se klíží a plenky mé mne tíží.
Vím, je čas to tu i když je to krásné zabalit,
pak domů jít a tam se přebalit.
Bylo punče, dobré jídlo,
po té následovat musí vana, žínka mýdlo“.
to se Ti povedlo, úplně Tě to vystihuje“ řekl Alex a zaslal tuto básničku na ostrov, kde byla zařazena k dalším klenotům této poezie.
Doma pak Alex Emmu vysvléknul z plenek. „To je produkce“ komentoval to, dal ji do vany, řádně umyl a při vytahování z vany následovalo naplácání, bez něj by Emma byla, jako ryba na suchu.
Co dodat. V době, kdy byli Emma s Alexem ve Vídni docházeli každý den na vánoční trhy. Velmi si to užívali a setkali se zde se svými přáteli. Ostrov Robinsona Crusoe zde skutečně otevřel svůj stánek, kde byly prodávány veškeré produkty Ostrova Robinsona Crusoe a také ABDL pomůcky. Babička Valérie kromě prodávání působila, jako informační služba.
Emma s Alexem se vrátili zpět na Ostrov Robinsona Crusoe, aby zde prožili hezké vánoce.