Autor Téma: Kikinino dobrodružství 3  (Přečteno 252 krát)

Offline luba

• 101 a více
Kikinino dobrodružství 3
« kdy: Prosinec 17, 2018, 07:58:10 »
Kapitola 3.

Na Ostrově Robinsona Crusoe vyvolal Kikinin případ pozdvižení. Původně se myslelo, že se obě dívky utopily, nastalo pátrání, které komplikovala histerická matka malé nely. K případu byla povolána Irenka, která působila jako psycholožka. Po té, co bylo zjištěno, že se obě dostaly na sousední Trinidad, všem se ulevilo. „Horší jsme na tom byli tehdy my, když jsme na tom lehátku dopluli do Venezuely, kde byl u moci Cartachena“ řekla Davidovi Irenka. „Akorát zaplatí pokutu a bude to odbyto“ řekl David.
Po té, co se do případu vložil novinář a vše nabralo jiné obrátky, věděli všichni, že jde do tuhého. Ostrovní sdělovací prostředky se nejvíce zajímaly o paní Fernandézovou, která dívku hájila. „Ona je to taková slušná holka, ta holčička s ní byla velmi ráda, vycítila jsem to“ vypovídala do rádia, televize i do novin. „Klidně to půjdu dosvědčit, ta dívenka s ní šla dobrovolně“ říkala a do očí se jí vždy vedraly slzy: „kéž bůh dá, ať se z toho ta dívka dostane“ říkávala.
Kikina po té, co hovořila s konzulkou, která jí dala najevo, že jí nemohou České úřady pomoci, ztratila naději. Když jednou ležela na pryčně a oddávala se svým chmurným myšlenkám, řekla si: „ale, co, alespoň se pokakám,vzala si na sebe své masážní plavky a řádně se do nich pokadila. Ležela, když v tom v zámku zarachotil klíč: „pojďte se mnou, máte v hovorně návštěvu“. Kikina vstala a šla kachní chůzí za dozorkyní. „No, pak se dáte do pořádku, hlavně si v tom nesedejte“ řekla jí dozorkyně.
„No, čau Irčo“ řekla překvapeně Kikina. „No, teda, ty nám dáváš, Kiki“ řekla Irenka a objala ji. „My ti pomůžeme, neboj, to zvládneme“ řekla Irenka a poplácala ji po zadečku: „odbouráváš si stres, mám pro Tebe neutralizační látku IN a podala jí krabičku. „Co to je“? dotázala se dozorkyně. Irenka jí vše ochotně vysvětlila. „Nic jsem neviděla“ na to dobrácky žena. „Tady máte flašku rumu“ řekla Irenka. „to nemuselo být“ začervenala se dozorkyně.
Irenka se spojila s Marghemovými, kteří zařídili, aby Kikina mohla u nich do doby, než bude její případ vyřešen pobývat. Irenka se nabídla, že s ní zůstane na Trinidadu a Tobagu. Když to následně volala Davidovi, ten jí řekl: „v žádném případě mi to nevadí, když, tak mi zavolej a poreferuj mne, jak to s Kikinou vypadá“. „To víš, že jo a taky s Tebou se rád budu kontaktovat, rád slyším Tvůj hlas“. „Ty lichotníku“ se smíchem řekla Irenka. „Víš, ještě něco Ti chci říct, Irenko, mám tušení, že ten Ford udělá vše pro to, aby Kikinu dostal za mříže a Ty jí budeš opravdovou oporou“. „Určitě“ řekla Irenka a mile se usmála.
Kikina se u Marghemových cítila báječně a spřátelila se i s oběma jejich dcerkami Miriam a Alicí. Také malá Nela Fordová se s ní kontaktovala po Skype a s pláčem jí řekla: Kiki, já jsem zavinila Tvoje neštěstí“. „Ale, jdi, na tom lehátku jsme byly obě“. „Já budu svědčit ve Tvůj prospěch“ řekla dívenka. „Jsi statečná“ řekla Kikina a vůbec necítila vůči nikomu nenávist, jen vůči tomu novináři. 
Během jejího pobytu u Marghemových probíhaly standardní procedury, měla na ruce náramek, který ji monitoroval. Cítila se daleko svobodněji, než ve vazbě. Marghemovi se zaručili, že neuprchne, což v žádném případě nehodlala.
Samuel Ford si vyžádal rekonstrukci. Kikina byla převezena na Ostrov Robinsona Crusoe, kde již čekali agenti FBI. „Neboj, to dopadne“ řekla jí Irenka“. „Budeš se mnou“? „To nejde, nebyla jsem tam tehdy, ale budu Tě na dálku podporovat a držet Ti palce“. „Tak, dobře, věřím, že vše dobře dopadne“ řekla Kikina a vroucně ji objala.
Kikina byla převezena na Ostrov Robinsona Crusoe, rekonstrukce mohla započít. Vše sledovali 3 agenti FBI. Vše probíhalo jako tehdy, když se rozhodla si zajet na pláž při Želví zátoce a půjčit si nafukovací lehátko. Setkání s malou Nelou bylo bouřlivé. „Tak, Ty ses mi vrátila“? Vlétla dívenka Kikině do náručí. Lucy vše pozorovala zaraženě. „Paní Fordová, ale já Vám holčičku nechtěla unést, to vše ten novinářský bastard, uznávám, udělala jsem chybu, ale, nebýt jeho, obešlo by se to jen s pokutou a na vše bychom mohli všichni zapomenout, ale on to tak rozšťoural, že je z toho soudní proces“. „Teď Vám věřím, můj bývalý chce Nelu do trvalé péče a mě nezbyde nic“ rozplakala se Lucy. „To bude dobré, nebojte“ řekla pevně Kikina.
Lehly si na deku a pak si povídaly, jako tehdy. Přišel k nim agent FBI a kladl jim doplňující otázky. Všechny ochotně odpovídaly, Nela řekla: „na to lehátko jsem chtěla jít s ní, původně měla jen pro jednu osobu, pak jsem škemrala, že chci jet s ní, kdyby mne chtěla unést, měla by přeci již to větší.Kdyby mne chtěla unést, tak by mne třeba nacpala do člunu a svázala, to dá blbýmu rozum“. „Nebuď prostořeká“ napomenula ji matka. „Ale já jsem s ní šla dobrovolně“ řekla holčička: „u soudu to dosvědčím“.Po té šly do půjčovny,kde paní Fernandézová spustila lamentaci, že nejde o únos, ale o nedorozumění: „kdybych měla jet do Ameriky, budu svědčit v její prospěch, ona je nevinná“. Agent FBI si něco zapisoval.
Kikina s Nelou ulehly na stejné nafukovací lehátko a moře je kolébalo. Obě si povídaly. „Mrzí mne, že jsem Tě do toho dostala“ řekla Nela. „ale, to se vysvětlí“ na to Kikina. „Ty, Kiki, mě se chce na velkou“ ozvala se holčička. „Tady je to problém“ řekla Kikina a dala dívence do plavek několik granulek neutralizační látky IN. Ta zjistila, že nemá jinou možnost a vše pustila do plavek, které se rázem nafoukly. „To je úleva, viď“ řekla Kikina: „je to zneutralizované“. „Tohle není součástí rekonstrukce, viď“ řekla Nela a obě se bláznivě rozesmály.
Když dorazily na Trinidad, sloužil tentýž celník. Následoval jeho výslech. „Nevypadalo to na únos, holky zkrátka zabloudily“ řekl. Novinář, který vše vyfotografoval řekl: „ale mě to tak připadalo“. „Co Vám připadalo, to byla blbost“ řekl celník. Mezi tím mu na jeho tablet přišla zpráva, že byl vymazán z databáze akreditovaných novinářů na Ostrově Robinsona Crusoe. Byl z toho zaskočený, ale nedal nic najevo.
„docházím k tomu, že jsem se ve svém úsudku mýlil, ale ty noviny mne zblbly“ řekl policejní komisař, který Kikinu vyslýchal. „Vše je na dobré cestě, Kiki“ pošeptala jí do ucha Nela. Kikina si všimla, že za tu dobu holčička o něco vyspěla. Kikina ji dala do pořádku a spolu se vrátily na Ostrov Robinsona Crusoe.
Po rekonstrukci následovalo další překvapení. Kikině bylo povoleno, aby do rozhodnutí o vydání do Spojených států Amerických strávila tento čas na Ostrově Robinsona Crusoe, avšak nesměla se z něj vzdálit. Se vším ochotně souhlasila a podepsala. Irenka, která přijela na ostrov řekla: „teď věřím, že se vše v dobré obrátí. Královna Blanka ještě zaintervenovala u Amerických úřadů, aby se soud konal prostřednictvím telemostu. Americká strana souhlasila, senátor Ford měl námitky, ale byl přehlasován. Ten měl problém sám se sebou, neboť jeho bývalá žena Lucy podala návrh na zrušení střídavé péče a upravení styku s nezletilou.
Soud započal. Kikina byla přivedena do soudní síně, soudkyně přečetla žalobu a proces se rozběhl naplno. dívku zastupoval věhlasný ostrovní právník Peter Palmer. Ten se na Kikinu povzbudivě usmál. Nejprve obžaloba přednesla své stanovisko. Následovala výpověď obžalované a po té svědků obou stran a to na straně obžaloby novinář Kisch a Samuel Ford a na straně obhajoby ostatní. Obhajoba se opírala o svědectví paní Fernandézové, Trinidadského celníka, Lucy a v neposlední řadě malé nely. Ta řekla: „tady Kikina mne vůbec nechtěla unést, jenom jsme si vyjely a vše ještě zopakovala. Kikinin právní zástupce Peter Palmer ve své půlhodinové řeči vyvrátil argumenty obžaloby.Následovala patnáctiminutová přestávka,kdy se soud radil. Ten čas se strašně vlekl a Kikina byla nervózní. Všichni ji povzbuzovali.
Soud opět zasedl a soudkyně vynesla svůj rozsudek: „obžalovaná se tímto zprošťuje viny, neboť v žádném případě nebylo prokázáno, že chtěla unést Nelu Fordovou. Soud skončil, můžete odejít“. V soudní síni na Ostrově Robinsona Crusoe nastal jásot. Kikině vlivem toho napětí povolily svěrače a její kalhotky se za hlasitého zvukového doprovodu naplnily. „Kiki Tys to zakončila tělovkou, to byla rána, jako z Aurory“ řekl David, což bylo doprovázeno hurónským smíchem, při němž na Kikinu přišla další vlna a ona kalhotky ještě doplnila.
„Kiki, půjdeme to oslavit k Miguelovi“ řekla Irenka. „Jo, ale, napřed se musím dát do pořádku“ odpověděla jí Kikina. „To obstaráme spolu s Pavlou“ řekla Irenka a v jedné z umýváren ji daly do pořádku.
Oslava u Miguela byla opravdu velkolepá a Kikina se zde na Ostrově Robinsona Crusoe cítila pohodově, mezi svými. „Do Česka se asi už nevrátím“ řekla: „ta konzulka mi dodala, vidím, že patřím duší spíš sem, vy ostrované jste hrdí“. „To jsme“ odpověděl Sancho Ramiréz a povyprávěl o svých zážitcích z Venezuelských válek. Oslavovalo se až do půlnoci, po té se všichni rozešli do svých domovů.
„Teda, Kiki, Tys pěkně řádila, to bylo dobrodružstvíčko, to to moje byl čajíček“ smála se Adélka. Pak dodala: „Ty bys potřebovala na prdel“.
„Adél, adél, neříká se prdel.
Já kárám Tě a varovně prst zvedám a říkám pro pořádek,
že nikoli prdel ale slušně se říká zadek.
Moje pomyslná ruka se zdvíhá,
na zadek Tvůj dopadne její tíha.
Avšak nikdy není jisté,
zda pozadí Tvé je čisté.
U Tebe to není vůbec novinka,
člověk plácne, na zadečku hovínka.
Obě se bláznivě rozesmály.
Soud, který proběhl ohledmě malé nely rozhodl, že dceru dostane do výhradní péče matka, otec je povinen platit oběma výživné ve výši 50000 Dolarů měsíčně. Dále pak byl upraven styk s nezletilou za přítomnosti dětského psychologa. Vše se tak skvěle podařilo díky Palmerovi, který zastupoval i Kikinu a Irenčinu psychologickému posudku. Samuel Ford se nechal slyšet, že, až bude prezidentem, vymaže ten prokletý Ostrov Robinsona Crusoe z povrchu zemského.
Novinář, který vše způsobil byl vyhozen ze zaměstnání a zbaven novinářské akreditace a Kikině musel na příkaz Trinidad Tribun vyplatit 3000000 Trinidadsko Tobagských Dolarů jako mimosoudní kompenzaci, neboť nechtěl mít se soudy opletačy.
Lucy se nastěhovala do bytu vedle Kikiny. Z obou se staly dobré přítelkyně. Vše špatné je jak se říká i pro něco dobré, stejně tak to platilo o Kikinině bláznivém dobrodružství.
A to je konec příběhu, autor Luba.