Autor Téma: V první linii 3  (Přečteno 295 krát)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 893
  • Karma: 3
V první linii 3
« kdy: Listopad 05, 2018, 21:28:31 »
Kapitola 3, V Kuvajtu, náznaky blížící se války


Naše ostrovní jednotky se v novém prostředí rychle zaklimatizovaly a připravovaly se na případný konflikt. Muži se cvičili v rušení, neutralizaci a paralyzování nepřítele. Spolu s protichemickými spojeneckými jednotkami koordinovali součinnost při případném chemickém útoku. Atmosféra v Kuvajtu byla krajně napjatá,toto napětí bylo všudypřítomné, že by se dalo krájet. Na ostrovany to působilo depresívně, ale snažili se to nedat najevo a pilně se věnovali výcviku.
Mezi tím se na hranicích soustřeďovaly Irácké vojenské jednotky. Kuvajtská armáda byla uvedena do stavu nejvyšší pohotovosti a byla taktéž nařízena generální mobilizace, kdy do zbraně byli povoláváni muži, kteří dosáhli 18 let. Kuvajtská armáda se přesunula k hranici s Irákem a spolu s Američany a jejich spojenci zaujala bojová postavení.
 Brzy přišel rozkaz, kdy se i devadesátidevítičlenný kontingent z Ostrova Robinsona Crusoe měl přesunout do přední linie na hranici. Velitel Mendéz nechal všechny nastoupit a přečetl rozkaz k přesunu. „Ty, Davide, přeci jen to bude nebezpečné|“ řekl. „Ano, já vím, ale, přeci vás v tom nenechám a určitě budu jako spojař a síťař v naší armádě platný“.“Tak, dobře“ řekl velitel a poplácal jej bodře po zádech: „seš statečnej kluk“ řekl a jal se k odchodu.
Přesun byl dílem několika hodin. Příslušníci ostrovní armády a jejich vybavení na hranici dojeli ve třech náklaďácích. Po té byli přiřazeni k jednotlivým oddílům, muži k jednotkám Seal, Grom a dalším spojeneckým specialistům s tímto zaměřením, ženy a dívky ke zdravotnickým jednotkám. David byl přidělen ke spojařům. Ti si chválili jeho precizní virtuální ústřednu. David k ní připojil veškerou komunikační techniku tak, aby vše bez problémů fungovalo. Král George Crusoe byl v neustálém spojení s Americkým prezidentem a dalšími státníky. Jednou řekl Francouzský prezident: „je z nás nejstatečnější, vydává v šanc svůj život, kéž by se ve zdraví vrátil“.
Hranice mezi Kuvajtem a Irákem připomínala frontovou linii. Po jejích obou stranách byly neustále rozmísťovány vojenské jednotky. Čas od času docházelo k přestřelkám, které vždy vyprovokovala Irácká armáda. Tyto incidenty se prozatím obešly bez zranění a obětí na životech, došlo k menším materiálním škodám, ale toto bylo menší zlo, než, kdyby došlo ke ztrátám toho nejcennějšího, to jest lidských životů.
Západní zpravodajské služby spolu s Izraelským Mosadem monitorovaly situaci. Sadrovi hrály do karet dvě skutečnosti a to, do země proudilo stále více islámských bojovníků z okolních Arabských a Afrických zemí, bojovat sem přijížděli i přistěhovalci do Evropy druhé generace, v nichž se probudily staré kořeny. Někteří z těchto bojovníků absolvovali výcvik v Evropě a tak znali bojovou taktiku západu. Druhá neméně děsivá skutečnost byli tzv. Rajští vojáci. V Iráckém Mosulu, jež byl baštou islamistů vznikla továrna na výrobu syntetické drugy, která dostala pracovní název válečná. Tajné služby získaly několik vzorků a skutečně, po jejím použití z vojáka úplně spadl strach a byl nahrazen agresivitou. Tato ztráta pudu sebezáchovy z něj činila nebezpečnou zbraň. Tyto dva faktory hrály do karet Iráčanům a všem militantním islamistům. „Síly jsou prakticky vyrovnané“ „Pokud dojde k válce, budou ztráty na naší straně obrovské“ řekl Americký prezident při telefonické konferenci státníků. „Snad by nějakým způsobem pomohla neutralizační látka IN“ pomyslel si král Ostrova Robinsona Crusoe George Crusoe. Tuto svou myšlenku si prozatím nechal pro sebe, nechtěl vypadat směšně.
Jednou skupinka šesti Rajských vojáků překročila hranici. Měla za úkol páchat na Kuvajtské straně sabotáže. Byla však speciálními jednotkami Seal zajata. Velitel ostrovního kontingentu Mendéz navrhl, aby jim byla podána neutralizační látka IN. Ta sama o sobě však těmto zajatcům způsobila těžké komplikace, dostavily se křeče, zástavy dechu a tito pacienti byli umístěni na jednotku intenzívní péče. „Což takhle detox“ navrhla Nadine a spojila se s nemocnicí Ostrova Robinsona Crusoe. K této proceduře došlo záhy a všichni vojáci se rychle vlivem zbavení se jedů uzdravili. Byli odesláni do zázemí, kde byli podrobováni ze strany zpravodajských služeb výslechům. Ty později přinesly spoustu zajímavých informací, které se týkaly oné válečné syntetické drogy.
„Vstupte“ řekl rázně velitel Amerických zdravotníků James Roberts. „Pane veliteli, tady Vám předvádím příslušníka kontingentu z Ostrova Robinsona Crusoe, který by s Vámi rád promluvil“ uvedl Davida mladý důstojník. „Dobrá,“řekl velitel: „mnoho času nemám, doufám, že to bude důležitá informace, můj čas je, jak jsem říkal drahý“. David se předpisově postavil do pozoru: „pane, mám dva návrhy. První se týká voperování monitorovacího čipu u vojáků, kteří si to budou přát, bylo by to vlastně rozšíření stávajícího stavu, moje síť virtuální ústředny to pojme. Druhý můj návrh spočívá v přidávání neutralizační látky IN do jídla a vody u všech spojeneckých armád zde v Kuvajtu. Zamezí se vzniku střevních onemocnění, vojáci budou v lepší kondici“. „Je náročné to voperovávání čipů“? Dotázal se velitel. „Ne, každý zdravotník to zvládne, aktivace je velmi jednoduchá, vše se pak sesynchronizuje s mou virtuální ústřednou“. „Ještě vše zvážím“ řekl velitel, který si nechal od Davida zaslat materiály k prostudování. Po té byl vydán rozkaz, aby všichni spojenečtí vojáci obdrželi čipy, bylo tak možné monitorovat jejich polohu i zdravotní stav. Neutralizační látka IN se taktéž aplikovala do jídla a pití. „Budeš k dispozici i nám, zdravotníkům“ řekl Davidovi velitel zdravotní služby. „Provedu, pane“! Řekl David a zasalutoval.
Vojáci cvičili pro případ války, která jak bylo zřejmé byla takřka na spadnutí. Opatření týkající se neutralizační látky IN se ukázalo jako pomocník a hlavní odbourávač stresu. Vojáci se již nemuseli zabývat nějakým tabu, zkrátka, při cvičení, nebo, přišel-li na ně stres se pokadili. Vše bylo zneutralizované, údržba oblečení byla velmi snadná, z Ostrova Robinsona Crusoe byly do Kuvajtu zaslány 3 linky na zpracování zneutralizovaných produktů. Tyto byly následně využity k datlovníkům, které zde hojně rostou. Vojáci byli monitorováni a informace o jejich zdravotním stavu byly zaznamenávány na serverech virtuální nemocnice Ostrova Robinsona Crusoe, spojení zajišťovala Davidova virtuální ústředna. Veškeré tyto informace byly ukládány na obří disky, později byly využity při studiu krajních stresových situací. Bylo prokázáno, že, pokud si takto osoby za pomoci neutralizační látky IN odbourávají stres, je to ta nejlepší cesta.
Jednou řekl Dr. Ronald Kyle, jeden z Amerických lékařů králi z Ostrova Robinsona Crusoe: „tohle je snad ta nejlepší droga, jaká může existovat, je to nenávykové, do krve se vyplavují endorfíny a vše je v pohodě, není to vůbec škodlivé. Je to daleko lepší, než ta válečná droga, kterou Iráčané cpou do svých vojáků“. „To rád slyším“ řekl král George“ a usmál se pod svůj plnovous, který si nechal růst po dobu nasazení.
Součástí kontingentu byla i Paula. Robert pracoval v ostrovním týmu počítačových expertů, spolu se Zbygniewem zajišťovali signál pro lodi a pozemní vojska v Perském zálivu a hlavně v Kuvajtu. Paula byla velitelkou žen a dívek, které tvořily zdravotní jednotku. Příslušnice jednotky se většinou činily jako instruktorky v používání neutralizační látky IN a také u linky na zpracování zneutralizovaných produktů.
Jednou šly Nadine a Paula kolem Amerických vojáků vracejících se z výcviku, který byl obzvláště náročný a bylo vidět, že chlapci dostali řádně jak se patří do těla. Jeden z nich zavolal: „Jake kromě plné polní ssebou nese i pořádný batoh“. „Jaký“? Divili se kamarádi. „No, ten v zadu, jde s plnou polní i s plnýma gaťatama“. „Hele, hošani, nezáviďte“. „Máš to těžký, co“? Dobíral si jej Peter. „Neboj, to unesu, vsadím se, že mnozí z vás si také nesou ze cvičiště něco na víc. Já říkám, více hoven na cvičišti, méně krve na bojišti“ „Snad méně potu“ řekl Frank. „To přísloví původně razil generál Suvorov, já jsem si ho tak trochu upravil“ řekl se smíchem Jake.
Vojáci zašly za roh. „Asi se půjdou umejt a pak to všecko zahučí v linkách na zpracovávání zneutralizovaných produktů“ řekla věcně Nadine. Obě se srdečně rozesmály.
Na Ostrově Robinsona Crusoe taktéž pociťovali napětí spojené s událostmi v Iráku. Počítačoví experti se činili, o situaci referoval David, který byl určený i jako zpravodaj. Počítačoví experti se snažili, aby v případě konfliktu vše probíhalo co nejlépe. Královna Blanka se ujala vlády v zemi, měla již s těmito krajními situacemi zkušenosti, na venek se snažila vypadat klidně, ale u vnitř ji zžíraly obavy o krále i celý kontingent.
Mezi tím se na ostrově hlásili dobrovolníci pro případnou pomoc ostrovanům i spojencům. Královna Blanka se spojila s králem, George Crusoe tuto skutečnost přijal s povděkem a brzy bylo do Kuvajtu odesláno 300 příslušníků ostrovní armády, z toho 250 mužů a 50 žen a dívek. Tito vojáci posílili spojence. Další zálohy se tvořily a byly umístěny v již zmíněném táboře na jihu ostrova, druhý byl otevřen na západě při Malé zátoce. Ostrov Robinsona Crusoe se tak plnohodnotně zařadil mezi spojence, jak bude později popsáno, jeho pomoc vůbec nebyla symbolická.
Alex seděl u počítače a konzultoval technická řešení s Davidem. „Tu virtuální ústřednu máš v cajku, akorát sesynchronizuj tu síť sniperů“. „Dobře, naveď mne“ řekl David: „mám tady nejlepšího Amerického odstřelovače Chrise“. Následovala konzultace, kdy Chris vznášel požadavky, Alex a David vše synchronizovali, Alex po grafické stránce, David po té textové.
„Alexi, měla bych jeden nápad. Vše sleduji a mám z toho husí kůži“ připojila se k rozhovoru Emma, která vešla do místnosti: „vím o všem a tak mne napadla možná blbost, což, kdyby se nějakým způsobem vyvinuly odstřelovačské náboje, které by nezabíjely“? „To se ti děvčátko povedlo“ zasmál se Chris. „Musím se Emmy zastat, je to chytrá hlavička, něco by na tom mohlo být, Emmo, zkus to nějak promyslet a dej mi vědět, tady na ostrově se neuvažuje stylem, jak to nejde, ale, co pro to mohu udělat“. „Tak si myslím, že by náboj nepřítele zasáhl, ale nezabil. U těch rajských vojáků bych to viděla na paralyzačně detoxikační účinky“. „To je dobrý nápad, teď jen, jak to provedeme“ řekl se zájmem Alex. Po té spolu s Davidem a Chrisem dokončili synchronizaci.
„Emmo, pokud Tvůj nápad pprojde, bude to mít obrovský význam pro celou tu všivou válku, byla by to první, v níž by nedocházelo k masovému zabíjení, snad se to povede“ a sevřel ji v náručí.
S touto geniální myšlenkou byla obeznámena i královna Blanka, která se do této problematiky osobně zaangažovala. Následovaly intenzívní výzkumy, ale bohužel bez výsledku. Mezi tím napětí na hranicích eskalovalo, vypuknutí konfliktu bylo otázkou času. Emma byla z toho všeho zoufalá.
Cítila, že se jedná o závod s časem. Její instinkt jí napovídal, že klíč k rozřešení tohoto problému musí hledat v neutralizační látce IN.
„A což, kdyby byla použita zneutralizovaná urina“? Napadlo ji jednou. Ihned se spojila s Annou Báthoryovou, odbornicí na tuto problematiku. Výzkum, který se rozběhl naplno přinesl kýžené ovoce. Ukázalo se, že nejlepší je zneutralizovaná panenská urina, která je velmi senzitivní. Armáda Ostrova Robinsona Crusoe vyrobila několik takto koncipovaných nábojů. Ty zasáhly své cíle, aniž by způsobily sebemenší zranění. Několik těchto nábojů bylo odesláno do Kuvajtu, avšak Americká generalita  argumentovala možným přezbrojením arzenálu, což by si vyžádalo finanční náklady a spoustu času, bylo však rozhodnuto, že tyto střely budou použity jen proti rajským vojákům. „Tento výsledek mne neuspokojuje“ řekl král George: „pokud by došlo k masívnímu použití těchto střel, byli by nepřátelé pouze paralyzováni a nedocházelo by tak ke zbytečným obětem a tím by se zachoval potenciál pro případnou rekonstrukci poválečného Iráku“. „Jak to chcete realizovat“? Dotázal se jej Americký prezident. Odpověď přišla záhy. Alex připadl na nápad dát do zásobníků pás zneutralizované panenské uriny, který by po aktivaci obalil všechny náboje tak, aby nedošlo ke zranění nepřátel. Testy byly úspěšné, David připadl na myšlenku naprogramovat do těchto pásků funkci paralyzace a u rajských vojáků spuštění detoxikačního programu. Vše bylo otestováno na zadržených rajských vojácích, kteří na Kuvajtskou stranu pronikali za účelem páchání sabotáží. Toto řešení se ukázalo jako velmi výhodné, došlo pouze k dozbrojení a brzy byly odstřelovačské pušky spojenců takto vybaveny.
Otázkou bylo, jak bude rozlišeno, zda nepřítele pouze paralyzovat, nebo i detoxikovat. Na toto řešení připadl opět Alex, který v programovacím systému Robinson Crusoe naprogramoval tyto inovované náboje tak, aby v případě drogy v těle byl spuštěn detox. Ten  by byl spojen i s paralyzací.
Král George Crusoe navrhl zneškodnit sklady válečné drogy v Mosulu, to se nesetkalo s příznivou reakcí spojenců, Mezi tím se do Kuvajtu přesunuli další vojáci a to o počtu 400 z toho 80 žen a dívek, 320 mužů. Ostrované zaujali bojová postavení v přední linii, ssebou měli veškeré vybavení. Král George Crusoe se sešel s velitelem Mendézem, s nímž projednal tajnou operaci pod krycím názvem Stop. Specialisté rušiči se zaměřili na raketové základny, všechny raketové  systémy byly vyřazeny z provozu tak, aniž by o tom nepřátelé věděli. Mezi tím se diplomaté snažili přimět Irák, aby upustil od svých válečných plánů, avšak bez úspěchu, Sadr odmítl s kýmkoli vyjednávat a vzkázal západu, že válka se blíží a západní země budou poraženy a skládat jemu, vůdci východu své krvavé účty.
Síly na obou stranách byly takřka vyrovnané, ruch na hranici připomínal bojovou frontu., jen stisknout ten pomyslný kohoutek a oheň se mohl rozhořet.
Jednou spolu seděli David a Chris na bedýnce od nábojů a kouřili. „Ty, Chrisi, co myslíš, budou vám sniperům naše náboje platné“? „Já myslím, že jo, tak ti nějak člověče cejtím, že tu válku vyhrajeme a, že to bude zajímavé“. „Jak to myslíš“? „Myslím to tak, že vy ostrovani máte koule na to tu válku s náma vyhrát“.“V to pevně doufám,snad vám pomůžeme“ řekl David.
Z Ostrova Robinsona Crusoe se do Perského zálivu přesunula loď Robinson Crusoe, na níž bylo 600 vojáků schopných vylodění, rakety s hlavicemi s neutralizační látkou IN a další vybavení. „Jsme připraveni na válku“? Dotázal se král Ostrova Robinsona Crusoe George Crusoe velitele Mendéze. „Ano, jsme a doufám, že rozum zvítězí a válka nebude“. „To si přejeme všichni, ale zřejmě realita bude úplně jiná“ odpověděl mu král George, což se mu za několik okamžiků potvrdilo.
Pokračování příště.