Autor Téma: Nové dětství Toma a Míši 46  (Přečteno 2956 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Nové dětství Toma a Míši 46
« kdy: Září 26, 2018, 23:19:39 »
,,Protože je nutné,abych začala také chodit do práce,tak jsem se s tátou rozhodla,že po dobu naší nepřítomnosti tady musí být někdo,kdo se o vás špunty bude starat." Míša se trochu vyplašeně na Hedviku podíval. Hedvika si k němu sedla a vzala si ho na klín.,,Ty už chápeš co chci říci viď,ale nemusíš se bát.S tatínkem zařídím,aby jste se zatím učili doma.Bude sem docházet jedna paní učitelka a budete se učit doma a druhá teta se bude starat,aby jste měli veškerou péči ano.“ Míša zavrtěl nesouhlasně hlavou a v očích měl slzy. Hedvika mu dala pusu do vlasů ,,ale no tak,ty to zvládneš,jsi můj šikulka." Přitiskla si Míšu k sobě ,,vždycky,když budu mít volno,tak budeme spolu.“ Řekla mu a hladila ho rukou po zádech.
,,Maminko a kdo nás bude učit?" Zeptal se Tomáš zvědavě. ,,No musím do školy a zažádat o individuální plán.“ Odvětila mu Hedvika ,,a co to je ten inviduální plán?" Pokračoval Tom v otázkách a Hedvika se zasmála ,,individuální se říká.To je takový plán,který nám složí pan ředitel s učitelkami,abysme věděli co se musíte naučit třeba během jednoho týdne.Ale to poznáš sám zvědavče zvědavej.“ Usmála se na Tomika. ,,Tak abychom to dokončili, to znamená že Terezka se bude věnovat škole na plno a Filip se bude připravovat na příští pololetí a to od ledna,protože půjde také do školy.Což mu zařídíme s tátou.Ale zatím to bude naše tajemství.A ten nejmladší z nás,má zatím ještě volno a bude si jako předškolák užívat.“ Řekla a podívala se na Marka,který jako jediný celou dobu nevnímal co Hedvika říká.
Posadila Míšu vedle sebe na sedačku a cvrnkla ho prstem do nosu. ,,Musím jít uvařit oběd broučkové.“ Řekla jim a šla do kuchyně.
Fanda se k ní připojil a o něčem spolu tiše diskutovali. Po chvilce přinesla do obýváku láhve s čajem a jednu podala Terezce. Terezka si sedla k Míšovi a dala mu savičku ke rtům.
Usmála se na něj,připadal ji roztomilý jak při pití z láhve přivíral oči.
Míša ucítil v plence vlhko musel se počůrat od snídaně po několikáté.Když dopil, tak se na Terezku podíval a špitl ,,já tam mám mokro.“Terezka se zasmála a vzala ho do náruče. ,,Tak se toho mokra zbavíme jo.“ Zašeptala mu do ucha,když s ním šla do pokoje.Položila ho na stůl a sundala igelitové kalhotky a následně mokrou plenku.
Otřela ho suchou plenkou a podsunula mu pod zadek jednorázovou,kterou zapla na suché zipy. ,,Vezmeme miláčku deku a lehneš si do obýváku ano.“ Vzala Míšu do náruče a do ruky vzala přikrývku. V obýváku ho položila na sedačku a do pasu přikryla dekou.Odměnila ho polibkem na čelo a Míša se usmál. ,,Proč jsi mi dala jinou plenku?" Zeptal se a Terezka se usmála. ,,Jsi vnímavý Míšo.Tohle je plenka,která zabrání abys cítil mokro, když se počůráš.“ Pohladila ho po tváři a popadla Marečka,který u ní postával.Posadila si ho do klína a dala mu láhev s čajem.Mareček začal spokojeně pít ,,taky půjdeme přebalit špunte." Řekla mu s úsměvem a Mareček jen tak lehce pokýval hlavou. Hedvika se přišla podívat z kuchyně a viděla,že jediný Tomík nevypil svůj čaj a zamračila se.,,Tomiku pojď sem“ řekla a vzala láhev s čajem. Posadila si ho na klín ,,Tak když nechceš pít čajík,tak se o to musí postarat maminka.“ Tomáš neprotestoval a celý obsah láhve vypil. ,,Jsi šikulka“ pochválila ho ,,půjdeme do koupelny šmudlo.“  ,,Maminko,já bych chtěl do vany.“ Řekl jí Tomik rychle a  prosebně. ,,Prosebníčku“ řekla mu Hedvika s úsměvem a zamířila do koupelny,kde ho svlékla a sundala mu plenku. Posadila ho do vany a pustila vodu, do které mu dala trochu pěny.Bylo vidět,že si to Tom evidentně užíval.
Vrátila se do kuchyně, kde zkontrolovala vaření a potom se vrátila do koupelny, aby Tomikovi vypnula vodu. ,,Tak já tě tady chvilku nechám jo.“ Řekla Tomášovi a ten nadšeně přikývl. Šla do pokoje podívat se na Filipa,který byl vzhůru a vypadal unaveně ,,Tak jak ti je?" Zeptala se a sáhla mu na čelo. ,,Už je mi lépe mamko.“ Odvětil ji Filip a chtěl se posadit, ale Hedvika ho zatlačila zpět do polštáře. ,,Nene mladý muži,koukej ležet a dnes celý den.Oběd ti přinesu do pokoje.Koupila jsem ti natahovací plenky.Jsou diskrétnější a můžeš si je vzít sám.Ještě tě pálí při čůrání?" Zeptala se a Filipovi tohle téma bylo dost nepříjemné.Vůbec ale neprotestoval ,,pálí to ještě a děkuji mami.“ Odvětil trochu stydlivě a Hedvika se usmála.
,,Hlavně koukej ležet a já ti udělám čaj.“ Řekla a odešla z pokoje.
Filip ležel v posteli a koukal smutně do stropu.V hlavě se mu honili všelijaké myšlenky a představy, díky nim se dostával zcela mimo realitu a každou chvilku se vracel do té tvrdé reality se kterou se nemohl a ani snad nechtěl smířit. Z jeho přemýšlení ho vytrhla Hedvika,která mu přinesla čaj.Podívala se mu do očí,které byli zarudlé ,,Filipe děje se něco?" Zeptala se mile a sedla si k němu na postel.
Pohladila ho po tváři a na Filipovi bylo vidět,že je dost naměkko. Po tváři mu sjela slza a Hedvika se usmála ,,tak co tě tak trápí?" Zeptala se znovu a Filip zavřel oči ,,já nevím“ řekl jí. Utřela mu tváře od slz,bylo jí ho líto a když si vzpomněla čím vším si museli projít,aby k sobě našli cestu jako máma se synem bylo ji těžko. ,,Ty jsi pořád tady dítě a to je správný.“ Řekla mu a položila mu ruku na místo,kde tlouklo jeho srdce. ,,Zítra přijede děda s babičkou,tak si s tebou promluví a uvidíš,že bude lépe.“ Řekla mu a políbila ho na tvář.Bylo vidět,že se dost zastyděl ,,nechám tě odpočívat a nechám otevřené dveře jo.“ Řekla a Filip mlčky přikývl. Hedvika se vrátila do obýváku a vzala si k sobě Marečka.,,Nechceš jít za Filipem?Je hodně smutný." Zašeptala mu do ucha a Mareček radostně pokýval hlavou.Hedvika ho postavila na zem a Mareček bez nějakého váhání vyběhl za Filipem.
Skočil mu do postele ,když Filip pil čaj což nemohlo dopadnout jinak,než že to vyleje do postele. ,,No tak dík no“ řekl Filip naštvaně a Mareček nehnutě seděl na posteli a vypadal,že se každou chvilku rozbrečí.Filip si povzdechl a jemně do něj šťouchl.,,Vždyť se nic nestalo Marku.“ Markovi se po jeho slovech rozzářili oči. ,,Ty jsi prej smutnej co ti je?" Zeptal se napřímo a zvědavě koukal na Filipa.
,,To není pravda" odvětil mu Filip i když si byl vědom,že lže.
,,Můžu si lehnout k tobě?" Filip přikývl,protože věděl, že mu stejně nic jiného nezbyde.Marek si radostně vedle něj lehl ,,tak já budu kouzelník a co budeš ty?" Zeptal se Filipa,když rozdával role ke své zábavě. ,,Já budu třeba černokněžník“ Odpověděl mu Filip ,,kdo to je?" Zeptal se Marek a Filip se na něj s údivem podíval. ,,Ty to nevíš?To je hrozně zlej čaroděj,kterej všem škodí a má z toho radost.V pohádkách unášel princezny,přivolával bouřky a silný vítr.Byl hrozně mocný,ale vždycky ho porazil hodnej čaroděj,nebo kouzelník jako jsi ty.“ Na chvilku se odmlčel a přenesl se zpět do doby než Marečka poznal. ,,A ty jsi taky porazil černokněžníka a udělal si z něho hodného čaroděje.“ Řekl Markovi a ten se po jeho slovech posadil a zmateně se na Filipa podíval.,,A koho?" Zeptal se zvědavě a Filip se smutně usmál ,,jednou ti to budu vyprávět a bude se ti to líbit.“ Marek se položil vedle Filipa a chvilku přemýšlel ,,já ale nechci,abys byl černokněžník.“ Zažadonil a prosebně se na Filipa podíval. Filip ucítil tlak v podbřišku ,,počkej Marečku,musím na záchod.“ Rychle vstal a vyšel z pokoje chtělo se mu najednou zvracet.Když doběhl na záchod cítil jak se mu rozlévá teplo v pleně.Začal zvracet do záchoda a Mareček,který ho pronásledoval,běžel hned do kuchyně za Hedvikou,která chystala oběd na stůl.,,Maminko Filip hodně zvrací“ řekl a Hedvika nechala práce a šla za Filipem.Filip seděl u záchoda a těžce oddychoval,bylo mu do pláče.Hedvika najednou uviděla bezbranné a zničené dítě u záchoda.Šla do koupelny a vzala mokrou žínku,kterou potom otřela Filipovi obličej.,,Je to lepší?" Zeptala se a Filip přikývl. Pomohla mu vstát ,,já vyndám Tomika z vany a pak se půjdeš umýt.Máš mokré pyžamo vezmeš si tu silnější plenku.“ Řekla mu a šla s ním do pokoje,kde mu vzala pyžamové kalhoty a podala mu jednorázovou plenku.,,Zvládneš to?" Zeptala se Hedvika mile a Filip přikývl.,,Marečku běž chvilku do obýváku za Terezkou a za Míšou.“ Řekla Hedvika a Mareček bez odmlouvání odešel.

Hedvika šla do koupelny pro Tomáše,který ležel ve vaně a užíval si pěnu,kterou si tam sám přidal.,,Tak půjdeme ven broučku.“ Řekla mu Hedvika a vytáhla špunt,což se Tomikovi moc nelíbilo,,Ještě chvilku mami" začal žadonit. ,,Filipovi není dobře a musí se vykoupat zlatíčko moje" řekla Hedvika a pomohla Tomikovi na nohy.,,Maminko,budeš mi dávat plenku?" Překvapeně se na Tomáše podívala ,,no samozřejmě že ano Tomíku.“ Povzdechl si a Hedvika ho pohladila po mokrých vlasech.Zabalila ho do ručníku a vzala do náruče ,,ještě pořád plenku potrebuješ a až to spolu překonáme,tak ty plenky spolu vyhodíme do popelnice.Pořád tě mám stejně ráda i když máš plenku.“ Odnesla ho do pokoje a posadila na stůl.Připravila si plenku a rozložila ji vedle Tomáše ,,tak šup ty raubíři můj.“ Řekla a Tomik se přesunul na jednorázovou plenku. Hedvika ho do ní zabalila a oblékla mu tepláky,tričko a dala mu teplé ponožky.Když mu pomohla ze stolu,plácla ho z legrace po zadku a Tomáš běžel do obýváku, kde si sedl k pohádce, kterou pustila Terezka na DVD.
Míša,který ležel na sedačce přikrytý dekou pozvolna usínal. Když už skoro spal,strčil si palec do pusy. Terezka ho pozorovala a nahnula se k němu ,,co ten prstík v puse ty sluníčko.“ Řekla a vyndala mu palec z pusy,což Míšu probralo. Terezka se nahnula na stůl a vzala Míši dudlika,kterého mu přiložila ke rtům.Míša otevřel pusu a ucítil dudlika v ústech.Zavřel oči a opět se odebíral do říše snů.

Pokračování příště
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 46
« Odpověď #1 kdy: Září 27, 2018, 09:11:04 »
Tolik dílů a furt je to pěkné super!

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 46
« Odpověď #2 kdy: Září 27, 2018, 09:45:25 »
Děkuji,původně jsem chtěl přestat psát,ale je to jako s kouřením.Některé věci prostě nejdou hodit za hlavu.I když si to najde jen pár čtenářů,tak je to úspěch,že to někdo čte.
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nové dětství Toma a Míši 46
« Odpověď #3 kdy: Září 27, 2018, 11:50:31 »
A opět moc hezké, již jsem se nemohl dočkat.
Je dobře, že v tom pokračuješ, byla by škoda toho nechat.
Co se týče počtu čtenářů, ten není ani tak důležitý, důležité je, že to někdo s láskou čte, já osobně patřím k nim.

Offline plenka42

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 23
  • Karma: 0
Re:Nové dětství Toma a Míši 46
« Odpověď #4 kdy: Září 29, 2018, 22:29:33 »
Čakám na pokračovanie.