Autor Téma: Adélčin dětský tábor 18  (Přečteno 372 krát)

Offline luba

• 101 a více
Adélčin dětský tábor 18
« kdy: Srpen 08, 2018, 13:59:44 »
Adélčin dětský tábor 18, Pavlino uzdravení, narozeniny a adopce, nové objevy

Pavla se natolik zotavila, že byla během tří dnů převezena do nemocnice v Doxech, kam ji chodili všichni navštěvovat. „Tak, marode, brzy Tě propustíme do domácího léčení“ řekl mladý lékař. „Již se na všechny těším“ řekla s úsměvem Pavla. Následoval převos sanitním vozem do tábora. Když vůz přijížděl na místo, jeho řidič s úžasem zpozoroval, že celý tábor stojí ve špalíru. Když vůz zastavil a Pavla z něj vystupovala, propukl nefalšovaný jásot. „Dnes mám třinácté narozeniny a jsem opět zde, mezi svými“ prolétlo dívce hlavou. „Pavli, tak, vše nejlepší, hlavně to zdravíčko k Tvým dnešním narozeninám“ řekla s úsměvem Irenka. Taktéž ostatní se přidávali se svými přáními. Vůz zmizel v dáli a Pavla se opět vrátila mezi zdravé. „To ještě není vše“ řekla Irenka: „to hlavní teprve přijde“ a náhle se objevili Adélčini rodiče, kteří jí přáli k narozeninám, mamka jí předala velký dort: „Pavli, to ještě není vše“ pokračovala Adélčina mamka: „jednak jsi naší Adélce zachránila život a také víme, že jsi si ji oblíbila jako svou sestřičku, rozhodli jsme si Tě adoptovat, již nemusíš do dětského domova, ale po skončení tohoto tábora půjdeš k nám“. Bylo ticho a všichni byli dojati. „To je zásluha tady Irči“ řekla Hanka, aby prolomila to tísnivé mlčení. Pavla padla Irence kolem krku a hned se jí vyřinuly z očí slzy radosti. „Co furt tade všeci čibite, ste jak patróni scipléch hósátek“. vložila se do toho se svým osobitým humorem Davidova babička, která za nimi přijela. Všichni vyprskly smíchy: „já bech řekla, že sme na funuse a ne na narozeninách, bože, ve mi dáváte na prdel“. Následovala další hlučná salva smíchu.
Následovalo slavnostní rozkrojení dortu a vlastní oslava.
„Jak se Ti Tvé narozeniny líbí“? Dotázala se Pavly Irenka. „Jsou to ty mé nejbáječnější narozeniny, jaké jsem kdy měla“ odpověděla jí na to s rozzářeným obličejem Pavla. „To ještě není vše, také my z Ostrova Robinsona Crusoe Ti přejeme vše nejlepší, hlavně hodně zdraví, štěstí“ ozvalo se z Irenčina chamber pot tabletu. To královna Blanka pronesla svou gratulaci v Češtině.“Také ode mne přijmi skromný dárek“ pokračovala královna Blanka: „za Tvou statečnost při záchraně malé Adélky přijmi 200000 Peso Ostrova Robinsona Crusoe“. „Co s těmi penězi budu dělat“? Dotázala se udiveně Pavla. „Investuj je na ostrově” radil jí David. „Ten svým přátelům nikdy špatně neporadí“ se smíchem na to opět královna Blanka.
Pavliny narozeniny se vydařily. Když osaměla s Adélčinými rodiči a Adélkou, řekla jí mamka: „tak, od nynějška jsi již naše“. „Moc vám za to děkuju“ odpověděla jí na to Pavla: „určitě se ve mě nezklamete“. „To ne, jsi moc hodná holka“ doložil Adélčin táta. “Co se té adopce týče, je to již soudem potvrzeno” řekla opět Adélčina mamka a ukázala překvapené Pavle papír od soudu.
„Ty, Irčo, můžu se Ti s něčím svěřit“? Dotázala se stydlivě Pavla, když spolu s Irenkou osaměly. „Svěř se dítě, jsem jedno velikanánské ucho“ se smíchem řekla Irenka. „No, já nevím, jak začít“. „Tak, spusť“. „Víš, když mne tehdy uštknul ten had a Tys zapnula ten odjedovací program“ „Detoxikační“ se smíchem řekla Irenka: „no, ale do Češtiny by se to i takhle dalo přeložit, výborná slovní hříčka“. „Tak, když jsi to spustila“ pokračovala nadále Pavla.  „bylo mi tak nějak zvláštně. Pak jsem ucítila tlaky v břiše a strašně jsem se pokadila. Určitě jsem tam toho měla hodně. Pak jsi mne umývala. Víš, bylo mi to velmi příjemné“. „Co tě v tomto směru trápí“? Opět se dotázala Irenka. „Víš, někdy mne něco ponouká, abych si to do těch plavek zopakovala“. „Co Ti brání? Je to zneutralizované, navíc tam máš relaxační hudbu, jak Ti poradil David a také Emma měla tušení, že se i ten plenkový čip využije i jinak, než jako přehrávač. Věř mi, že i já takto odbourávám stresy a o Davidovi ani nemluvím“. Pak jí pověděla o Milošovi Servácovi, který měl na tehdejším pionýrském táboře nehodu: „a vidíš, plavkaří o sto šest“. „Tak, dobře“ řekla s ulehčením Pavla. „Pokud za mnou lidi chodí s těmito starostmi, je vidět, že se vše již vrací do normálních kolejí“ řekla si v duchu Irenka a v duši se jí rozhostil mír.
A opravdu, vše tomu nasvědčovalo. Děti i dospělí se z toho všeho již vzpamatovali a jen občas se někdo zeptal Pavly, nebo Adélky na tuto příhodu. „Ty ses pěkně po tom hadím jedu pokadila“ řekla Pavle Terezka. „Až je mi to divné“ řekla Pavla. „Tak jsem se dívala na Internet, docela mne to zaujalo, opravdu, po hadím jedu se člověk může řádně pokadit“. „Také ta detoxikace to ještě umocnila, všechno šlo ven“ doplnila informace Irenka a ještě dívkám vysvětlila, jak tento proces probíhá, že toxické látky jsou odvedeny do tlustého střeva a je následně vyvolán vyprazdňovací reflex. „Což, kdyby náš tábor absolvoval takovou hromadnou detoxikační kůru“ řekla Emma, která se jako by k hovoru přichomýtla. „Ty vždycky připadneš na nějaký dobrý nápad“ řekla s úsměvem Irenka. Pak dodala: „možná, že by se to během tohoto tábora mohlo i stihnout, je to zneutralizované, nevím, jak by to na všechny působilo“.
Někdy je jak se říká špatné i pro něco dobré. Stejně tomu bylo i v případě Pavlina uštknutí jedovatým korálovcem. Zprvu tato nehoda hrozila přerůst v tragédii, avšak díky neutralizační látce IN byla zažehnána. Zásilka Pavliny zneutralizované stolice dorazila na Ostrov Robinsona Crusoe, kde byla podrobena laboratornímu zkoumání. Dr. Sanches zjistil, že lze tuto kultivovat a vyčlenil pro to jeden malý bioreaktor v laboratoři nemocnice Ostrova Robinsona Crusoe. Nyní takto lze z tohoto kultivaru izolovat hadí sérum. Zprvu to vypadalo pouze na jed korálovce, který v něm byl obsažen, ale Dr. Ricardo Rossa připadl na myšlenku do mikropočítače bioreaktoru stáhnout veškeré informace o hadích jedech, jejich účincích a sérech. Takeo spolu s Davidem a Lubošem vyvinuli program, na jehož základě lze takto z kultivaru získávat veškerá hadí séra.
Ministr zdravotnictví Ostrova Robinsona Crusoe Dr. Marcel Manaros navrhl, aby se takto využívala veškerá zneutralizovaná stolice lidí uštknutých jedovatými hady.
Možná by se zdálo, že neutralizační látka IN je vůči hadímu jedu neúčinná, ale opak je pravdou. Séra se používají tam, kde není doposud aplikována, s její příměsí jsou stoprocentně účinná a jejich trvanlivost je neomezená.
Pavla se po přestálém utrpení zotavila i na duši, nejvíce ji však posílila adopce ze strany Adélčiných rodičů. Druhý den po té, co oslavila své třinácté narozeniny za ní přijela sociální pracovnice z dětského domova, která jí tuto informaci spolu s gratulací potvrdila. „Není zvykem, že si někdo adoptuje již skoro dospělou dívku, já věřím, že v té rodině budeš šťastná“. „Ano, budu“ odpověděla jí na to Pavla.
Bylo hezké odpoledne a Pavla se rozhodla, že se bude sama opalovat, Adélka spolu s Janinou skupinou absolvovala výlet do okolí. Pavla se na ni nechtěla příliš vázat, rozhodla se, že jí nebude ubírat soukromí. Co tak ležela a přes bluetooth měla připojená sluchátka ke svému plenkovému čipu, kde bylo naladěno ABDL rádio, prolétly jí hlavou poslední události. V tom ji napadlo se opět pokadit. Vlivem neutralizační látky IN z ní již stud opadl. Uvolnila se a za příslušného zvukového doprovodu se vyprázdnila. Sáhla si do zadu na plavky a pod rukou ucítila řádnou bouli. Opět si vzpoměla na svůj nedávný příběh s hadem. A v tom ji to napadlo: „což, kdyby detoxikační program byl spuštěn i přes chytrý čípek“? O něm se dozvěděla na ABDL stránkách Ostrova Robinsona Crusoe. Zatlačila a ještě z ní vyšla další várka. Ještě takto chvíli ležela, po té se zvedla a typickou kachní chůzí šla nejprve obsah plavek dát do minilinky na zpracovávání zneutralizovaných produktů a po té se dát do pořádku. Cítila, jak jí plavky ztěžkly a fascinovalo ji to.
Po očistě vyhledala Davida a přednesla mu svůj nápad. „To vůbec nezní špatně“ řekl David a přizval k poradě i Alexe. „Tak se do toho pustíme“ řekl nadšeně Alex. Spolu s dalšími programátory vyvinuli software, který byl následně instalován na jednom z virtuálních serverů virtuální nemocnice Ostrova Robinsona Crusoe. Chytré čípky byly naprogramovány tak, že po hadím uštknutí a zavedení do konečníku je pomocí IP adresy spuštěn detoxikační program a software předá lékařům a to jak ve virtuální nemocnici Ostrova Robinsona Crusoe, tak i příslušným v místě bydliště veškeré informace o zdravotním stavu pacienta. Podle toho se pak mohou zdravotníci řídit. Tento nový vynález opět posunul medicínu o hodný krok vpřed. Není třeba dodávat, že Pavla za tento svůj nápad získala nemalou finanční částku.