Autor Téma: Nové dětství Toma a Míši 45  (Přečteno 3202 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Nové dětství Toma a Míši 45
« kdy: Července 15, 2018, 22:12:23 »
Bylo ráno, když se Míša probudil. Byl zmatený, než si uvědomil, že leží v pokoji u kluků. U jeho postele byla zatažená postranice. Míša se protáhl, zívl si a ucítil, že má mokro v plence posadil se a rozhlédl se po pokoji. „Dobré ráno Míšo“ ozvalo se od dveří. Byla to Terezka, která tam nakoukla, zda nejsou kluci náhodou vzhůru. Míša se otočil a podíval se na Terezku usmál se na ní „jak to že jsem v pokoji a ne u maminky.“ Zeptal se a Terezka se po jeho otázce usmála „maminka tě přenesla do pokoje, aby ses vyspal pořádně víš. A spinkal jsi krásně, ani jednou jsi se nevzbudil v noci. A co plenka?“ Zeptala se a stáhla postranici u jeho postele. Vzala ho do náruče a dala mu pusu na tvář. „Kde je maminka?“ Zeptal se, když ho položila na stůl, aby ho mohla svléknout. „Maminka jela s tátou a s Marečkem nakoupit. Neboj vrátí se.“ Řekla a začala ho svlékat „dám ti suchou plenku a půjdeme za Tomíkem.“ Sundala mu mokrou plenku a otřela ho připravenou žínkou. Dala mu čistou plenku a oblékla tričko „Nechám tě jenom v tričku, abychom nemuseli dávat přes tu tvou nožku tepláky.“ Vzala ho do ruky a Míša zaregistroval pod svou postelí dudlíka „Terezko, mám tam dudlíka.“ Terezka se zasmála „ty budeš pořád naše děťátko viď.“ Posadila ho na postel a sehnula se pro dudlika. Dala mu ho do ruky a šla s ním do kuchyně. „dáme si snídani?“ Zeptala se a Míša přikývl. Posadila ho na židli a šla připravit snídani.
Mezitím Hedvika s Fandou a s Marečkem nakupovali v supermarketu. Mareček seděl v nákupním vozíku a vypadal spokojeně. Měl v puse dudlíka a pozoroval regály, které byli plné zboží k prasknutí. Vyndal si dudlíka z pusy, když procházeli mezi sladkostmi. „Mami, já chci tohle“ ukázal na oplatky s figurkou nějakého vojáka. Hedvika se usmála a podala je Marečkovi. Mareček natáhl ruce k tátovi „já chci k tobě“ řekl rozhodně a Fanda ho vzal do náruče. „ Nelíbí se ti ve vozíku?“ Zeptal se a Mareček zavrtěl hlavou. Strčil si dudlíka do pusy a užíval si náruč táty. Přešli do drogerie, kde Hedvika vzala balík plen a dala je do vozíku. Měli na sobě obrázek medvídka. „Co tam je napsáno?“ Zeptal se Marek zvědavě. „Plenky junior do 25 kg.“ Pohladila ho po hlavě. Když měli plný vozík, zamířili k pokladně, kde všechno vyskládala Hedvika na pás u pokladny. Pokladní se usmívala a pozorovala Marečka, který se stydlivě přitulil k Fandovi a položil si hlavu na jeho rameno.
Fanda ucítil, že má vlhké kalhoty a podíval se na Hedviku „Je mokrej“ řekl jí a Hedvika si povzdechla. Když zaplatili, šli k autu, kde Hedvika pomohla Fandovi naskládat nákup do auta. A vyrazili zpět k domovu.

Doma se zatím Terezka s klukama koukala na Toma a Jerryho. „Dobré ráno“ vyrušil je Filip, který vešel do obýváku. „Filipe, neměl bys ležet?“ Zeptala se překvapeně Terezka, ale Filip mávl rukou. „Je mi lépe ségra, teď jsem se osprchoval a nudim se v posteli.“ Sedl si na sedačku vedle kluků, ale Terezka při pohledu Filipovi do očí věděla, že není ve své kůži. Přiložila mu ruku na čelo „ale teplotu máš.“ Vstala a došla pro teploměr, který následně Filipovi podala. Zakoulel očima, ale bez řečí si vzal teploměr do podpaždí. „Já ti alespoň přinesu deku, aby ses zabalil“ řekla Filipovi a aniž by čekala na jeho souhlas vstala a šla do jeho pokoje. Vzala přikrývku a všimla si, že má mokré prostěradlo „ten bude asi nadávat. Ty boží mlýny asi fakt existují.“ řekla si pro sebe, ale zároveň ji to přišlo líto, protože si přeci jen už prožil také dost. Přikryla ho dekou a hledala v sobě odvahu, říct mu o prostěradle. „Filipe, tys měl nehodu?“ Pokusila se být velice opatrná při výběru slov. Filip si povzdechl a bylo vidět jak se mu otázka Terezky zaryla do srdce, jako by to byl ostrý nůž. „Jo!“ Odbyl ji rázně, bylo mu trapně bavit se o tom se ségrou. „Filipe vždyť se nic neděje“ řekla mu, ale Filip raději dělal, že se ho její poznámka netýká. Vyndal teploměr a podíval se na hodnotu, který ukazoval. Pokusil se jej sklepat což Terezku rozesmálo. „ Vždyť je digitální, to nesklepeš.“ Podíval se na ní a usmál se „aha, to mi malinko nedošlo.“ Terezka vstala a vzala mu teploměr z ruky „38,1 no paráda, ale ty bys měl fakt ležet.“ Míša se posunul víc na kraj sedačky. „Tak ať leží tady, ty si sedneš do křesla a Tomáš vedle mě.“ Navrhl Terezce a Terezka si vzala Míšu do náruče. „ Tak jo, ale do křesla půjdeš se mnou i ty. Už jsi se semnou dlouho nepomazlil.“ Řekla Míšovi a posadila ho do křesla. „Filipe a máš…“ začala Terezka, chtěla se ho zeptat na plenu, ale Filip ji zarazil a přikývl. Začervenal se, ale Terezka to nijak nekomentovala. Vzala si Míšu na klín a Tomáš seděl Filipovi u nohou na sedačce. Filip usnul a Terezka trochu zeslabila zvuk na televizi.

Během půl hodiny, uslyšela dveře v chodbě. Do pokoje vběhl Marek „Marečku, pojď ke mně.“ Volala ho Hedvika k sobě. „Musíme sundat ty mokré věci.“ Popadla ho do náruče, aby ji neutekl a vzala ho do pokoje, kde ho svlékla. Sundala mu mokrou plenku a připravila si čistou. Vzala vlhčený ubrousek a otřela ho v rozkroku. Dala mu čistou plenku a oblékla mu čisté tepláky „tak broučku a teď můžeš za klukama k televizi.“ Dala mu pusu na tvář a pomohla mu ze stolku. Vzala mokré věci a odnesla je do koupelny. Fanda zatím v kuchyni vyndaval nákup na stůl. Když tam Hedvika přišla, musela se zasmát. „“Tohle je ženská práce a potom děláš mi v tom pěknej nepořádek.“ Vyčinila mu, ale zároveň ho objala a dala mu pusu. „Mami, Filip má teplotu 38 a do toho měl nehodu“ ozvala se Terezka, která je pozorovala „leží v obýváku u kluků.“ Hedvika se šla na Filipa podívat a přiložila mu ruku na čelo. Filip se probral „no ty teploty tě utrápí viď.“ Řekla mu a Filip se smutně usmál.
Míša Hedviku smutně pozoroval, čehož si Hedvika hned všimla a přišla k němu. „Co na mě tak smutně koukáš.“ Řekla a vzala Míšu k sobě. „Proč jsem nespal s tebou?“ Zeptal se vyčítavě. „protože jsi statečnej kluk a hlavně jsi se potřeboval pořádně vyspinkat víš.“ Dala mu pusu a přimáčkla ho k sobě. „Musela jsem jet nakoupit a chtěla jsem tě nechat spinkat. Ty si nepamatuješ, že jsem s tebou v noci mluvila?“ Zeptala se Hedvika a Míša zavrtěl hlavou. „Plakal jsi ze spaní víš, tak jsem ti dala čajík a přenesla tě do postýlky.“ Neřekla mu, že mu dala půlku diazepamu, aby se pořádně vyspal. „A jak jsi se vyspal dobře?“ Zeptala se a Míša přikývl. „Tak vidíš a jak se ti spinkalo krásně viď.Já půjdu uklidit nákup a potom uvařím oběd ano. A potom si promluvíme, dostali jsme s tátou nápad. Ostatně když si tátu zavoláme, tak můžeme udělat válečnou poradu.“
Posadila Míšu do křesla a zavolala na Fandu a na Terezku. Všichni se posadili a zvědavě pozorovali Hedviku………..

Pokračování příště…………..

Trošku jsem se zamyslel, ale vůbec to nějak nejde,tak se omlouvám
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re:Nové dětství Toma a Míši 45
« Odpověď #1 kdy: Července 15, 2018, 23:35:06 »
Super napsané , jsem zvědavý co vymyslela Hedvika s Fandou .

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 45
« Odpověď #2 kdy: Července 16, 2018, 02:53:14 »
Super! Jsem rád za pokračování.  :D

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nové dětství Toma a Míši 45
« Odpověď #3 kdy: Července 16, 2018, 12:22:54 »
Vynikající čtení, jako vždy.
Za mne, Tvé rozhodnutí pokračovat v psaní je velmi dobré, neboť Tvé příběhy mají spád a taktéž mají co řiíci.
Již se moc těším na další pokračování a moc držím palce.

Offline 13jh02

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 385
  • Karma: 2
Re:Nové dětství Toma a Míši 45
« Odpověď #4 kdy: Července 16, 2018, 12:30:08 »

Trošku jsem se zamyslel, ale vůbec to nějak nejde,tak se omlouvám

Nepospíchej. Chápu, že inspirace nechodí každý den. 45 dílů je nemalá porce, která zapřičiní dočasnou tvůrčí krizi. Mě několikaměsíční pauza pomohla a nápady pak přišly. A na kvalitní příběh si s radostí počkám.