Autor Téma: Adélčin dětský tábor 5  (Přečteno 362 krát)

Online luba

• 101 a více
Adélčin dětský tábor 5
« kdy: Červenec 08, 2018, 13:19:29 »
Adélčin dětský tábor 5, Příjezd Emmy a Alexe

V době, kdy se náš příběh odehrával, pobývali Alex s Emmou v Evropě. Alex měl v Rakousku obchodní jednání, Emma jej doprovázela. Po té, co se vše zdárně skončilo, rozhodli se na kontinentu ještě nějakou dobu pobýt. Navštívili několik míst v Rakousku, po té se vydali do České republiky. „Kam pojedeme“? Dotázala se zvědavě Emma. „Ještě nevím, asi projedeme Českou republiku křížem krážem. Škoda, že Tvoje babička Valérie nejela s námi“. „Té se zalíbilo na ostrově, řekla, že si raději své staré kosti zahřeje na Karibském slunci“ se smíchem řekla Emma. „Ta a staré kosti“ s úsměvem řekl Alex: „A stejně je to milá babička“ dodal a při vzpomínce na paní Valérii se mu do tváří vloudil milý úsměv. „Tak, jedeme“ řekl Alex: „Kam to bude“? Dotázala se se zájmem Emma. „Tak, třeba“...
V tom zazvonil emmě telefon. „Ale, Irča“ zvolala radostně Emma. „Ahoj Emmo“ „Ahoj, Irčo, to jsem ráda, že Tě slyším“. „Kde jste“? „Teď momentálně v Čechách, někde v oblasti Středočeského kraje“. „Jak máte rozplánovanou cestu“? „Nemáme vůbec žádný plán, asi pojedeme jen tak na zdařbůh“. „Můžete pro mne něco udělat“? „Určitě“.“Jak jistě víš, na Mácháči je naše Adél na dětském táboře. Pokud by to Alexovi nevadilo, mohli by jste to tam očíhnout“? „Jo, poradím se s ním“. „Alexi, co říkáš, že bychom se jeli podívat na Máchovo jezero“? Dotázala se Emma. „Klidně“ odpověděl Alex. „Tak, Alex souhlasí“ řekla Emma. „Víš, mě se to tam nějak nelíbí, připadá mi to tam až nějak příliš dobrodružné“ řekla starostlivě Irenka a vylíčila Emmě poslední události. „To je zajímavé, to poslední plenkaření, aby z toho tam nebyl nějaký průšvih“ řekla zamyšleně Emma“. „Z toho mám obavu, starosti mi dělá ten Vébr, je sice již doma, ale má tam kluka, který mu donáší informace“.“Tak, jo, budu Tě informovat“. „Mohu do toho vstoupit“? Dotázal se Alex. „Zajisté“ řekla Irenka. „Já si myslím, že tam stejně budeš do toho muset jakožto psycholožka ať se Ti to líbí, nebo ne zasáhnout“. „Ano, Alexi, možná, že máš pravdu“ souhlasila s jeho nápadem Irenka.
Adélka se po příhodě s plenkami cítila tak nějak zvláštně. Opět se vrátil ten starý pocit z Ostrova Robinsona Crusoe, kdy ji vždy zaplavoval ten známý stav blaženosti. Na druhou stranu se obou dívek tak trochu bála, měla strach, aby ji nevydíraly. Ty ostatně byly z toho všeho zaražené. „Já jsem Ti říkala, že to praskne“ řekla Terezka Pavle. „Já vím, byl to ztřeštěný nápad, nevím, co mne to popadlo, ale, když jsme dávaly tu naši Adél do pořádku, zmocnil se mne zvláštní pocit, nedovedu to popsat“. „Také mne se zmocnilo něco, také to nedovedu vysvětlit“ řekla Terezka.
Hanka, Jana a Lenka si přizvaly Evu, které vše vylíčily. „Tuším, že to tady bude ještě moc zajímavé“ řekla Eva. „Víte, holky, když jsem je uviděla, zprvu mne to šokovalo, ale fascinovalo mne, jak si ty dívky počínaly, jak něžně a jemně s Adélkou zacházely“ řekla Hanka. „No, jo, ale, co s nima“? Zamyšleně řekla Jana. „Kdyby se to dozvěděl Petr, asi by nechápal jako chlap by to asi těžko překousnul“. „Musíme z toho nějak ven, ale jak“? s otázkou v očích se na všechny podívala Hanka. „Zavolám si holky a domluvím jim“ navrhla Lenka. Všechny tři souhlasily.
Posaďte se, holky“ vyzvala Lenka Pavlu a Terezku. „Určitě víte, proč jsem si vás pozvala. „Ano, víme“ řekla Pavla: „je to moje vina, ne tady Terezky, to já jsem ji do toho navezla a chci nést důsledky, pošlete mne zpátky do děcáku, jak jste poslali Vébra domů“. „Mne taky, já nesu stejnou vinu“ řekla Terka a povzbudivě se na Pavlu usmála. „Ne, holky, nebude to tak zlé, nechceme vás v žádném případě trestat, chceme tomu přijít na kloub, jsme přeci o málo starší, než vy a rády bychom se vám přiblížily. To, co se dnes ráno stalo nás zaskočilo, ale Hanku a Janu nikterak obzvlášť nepobouřilo. Já něco málo o neutralizační látce IN vím, také jsem slyšela něco o nošení plen, ale moc o tom nevím. Terko, můžeš mi prosím Tě půjčit svůj tablet“? Terezka přinesla požadovaný tablet, byla v ní malá dušička. „Je to zajímavé“ řekla Lenka, když si prohlédla několik stránek: „dospělí lidé nosí plenky, nedovedu si to představit, ale nikterak mne to nepobuřuje“ a veškeré informace okopírovala na paměťovou kartu. „Musím to probrat s holkama, vy se od toho prozatím držte dál, ať není nějaký malér, i když podvědomě tuším, že tady bylo něco odstartováno“.
„Tak vám řeknu, holky“ začala Lenka, když se vedoucí opět sešly: „mám tušení, že jsme blízko docela pěknému dobrodružství“ a ukázala Hance, Janě a Evě ABDL stránky. „No, já když jsem umývala tu Renatku, Adélka jí dala tu neutralizační látku, vůbec jsem necítila nějaký odpor, to vůči Vébrovi a Olinovi, kde to nebylo zneutralizované to bylo horší“ řekla Jana. „Já bych tomu nechala volný průběh“ řekla Lenka. „A což psycholog“? Navrhla Hanka. „To by nebylo zrovna šťastné řešení, ještě by tenhle tábor mohli rozpustit kvůli špatnému vlivu na děcka“ varovala všechny Jana.
Adélka seděla s Renatkou na trávě. „Pro boha, pes“ vykřikla zděšeně Renatka: „Je veliký“. „Nehýbej se, pokud se dáš na útěk, pustí se za Tebou“ varovala Renatku Adélka. Pes se rozběhl k Adélce a začal ji olizovat. Ta jej pohladila: „Bessie“ zvolala radostně a již se ozvalo: „fuj,Besi, co to dělaš, Ty nevychované psisko“. „Emmo, kde Ty se tady bereš“? Zvolala radostně Adélka a již se vrhla k Emmě. „Ahoj Adél“ pozdravil ji Alex. „Jsme tady na dovolené, přišli jsme se na Tebe podívat“ řekla Emma. Renatka stála opodál. „Renatko, pojď za námi“ vybídla holčičku Adélka, která ji oběma představila.
Emma s Alexem se ptaly Adélky, jak to zde chodí. V tom přišel Petr: „vy jste kdo“? Dotázal se. „To jsou mí kamarádi z ostrova, Emma a Alex a tady toto je Bessie“ představila nově příchozí Adélka. „Přijeli jsme sem na dovolenou a tak jsme si řekli, že se tady zastavíme“ vysvětlovala Emma, která uměla Česky. Alex se představil, oba se s Petrem domluvili Anglicky. „Pokud dovolíte, mohli bychom bývat tady u Máchova jezera, máme ssebou stan a tady za Adél bychom mohli občas zajít“ navrhla Emma. „Ty, Petře, tady Alex by mohl děcka učit elektroniku“ řekla Adélka. „chtěl by jste tady působit, jako dobrovolník“? Dotázal se Petr Alexe. „Mile rád, mám kladný vztah k dětem“ odpověděl mu na to Alex.
U večeře byli Emma i Alex představeni táboru a bylo dohodnuto, že Alex bude vyučovat děti a Emma pomáhat tam, kde bude třeba.
Emma pozorovala to táborové hemžení a bylo jí blaze na duši. Vzala Adélku do náručí: „Adél, už Tě nikomu nedám“ a povyprávěla jí o Irence. „Irča má o mne starost, je moc hodná, co myslíš, bude tady působit na dálku“? „To nevím, já to s ní mohu projednat, to bude záležet na situaci, budeme tady s Alexem co by dobrovolníci, spíme v jiném kempu, co Ty, chceš jít s náma“?“Víš, Emmo, já jsem jela sem do tábora, abych se tady otrkala, taky Renatka mne potřebuje“. Emma holčičku přitiskla k sobě a políbila. Dívaly se na ně Pavla s Terezkou. Emma těmto dívkám moc nedůvěřovala. „Ty, Adél, jak to bylo s těma dvěma“? Adélka jí povyprávěla, jak se vše seběhlo. „No, jo, nebudou Tě vydírat“? Opět starostlivě řekla Emma. „Vydírat ne, jsou moc hodný holky, spíše mne řádně vytíraly, to bylo příjemné“. emma se musela této Adélčině hlášce upřímně zasmát: „tak, to se Ti povedlo, tak, že Ty seš nevydíratelná, ale seš vytíratelná“.
„Ty, Terko, ta Emma je nějaká přísná“ řekla Pavla. „Ani se nedivím, s Adélkou se znají hodně dlouho a má z nás strach“. „To nemusí“ řekla smutně Pavla. „Ano, nemusí, ale má ji ráda a chce pro ni vše dobré, my jsme cizí a nedůvěřuje nám, bojí se, že budeme Adélku vydírat, nebo se jí smát“. „Ty, Terko, mám docela touhu si zaplenkařit“ řekla Pavla. „No, když byla Adélka pokaděná a my ji dávaly do pořádku, také mne zaplavil takový zvláštní pocit a dokonce bych si to i ráda vyzkoušela: potvrdilaPavliny předchozí pocity Terezka.
A opět se sešly Lenka, Hanka, Jana a Eva u kávy. „Já si myslím, že příjezd té Emmy zamotá našim táborem“ řekla Jana. „Neblbni, je to příjemná holka“ odpověděla jí Hanka: „maluješ čerta na zeď“. „Nemyslím, že se stane něco neblahého, to ne, ale ta neutralizační látka IN, plenky, to vše je pro některé lidi včetně nás obestřeno tajemnem a já mám tušení, že z toho vzejde jedno velké dobrodružství a náš tábor bude v tomto směru ojedinělý“.  „myslíte, holky, že by to bylo na škodu“? Dotázala se Eva. „ne, to si nemyslím, ale bylo by to přinejmenším podivné“ řekla Lenka: „nedovedu si představit, co by tomu řekli Honza s Ondrou, ale obzvláště Petr“. „Tak, z toho mám taky docela obavu“ řekla Hanka: „on není špatný, ale nevím, zda by právě pro toto měl pochopení, je to spíš sportovec a tvrdý chlap“. „Obávám se, aby nás to nerozdělilo a z našeho tábora se nestal znesvářený kolektiv, kdy by se jedni posmívali druhým“ řekla starostlivě Jana. „To se neboj, četla jsem o tom a jak to tak vypadá, při použití neutralizační látky IN toto odpadá, když se někdo dívá na takto počůraného, nebo dokonce pokaděného, nezmocní se jej odpor, ale vlivem této substance se nějak uklidní, vyzařuje to do ovzduší fluidum, či spíše endorfíny“ řekla Lenka. Pak ještě dodala: „možná, holky, že ta Emma je tady, jak na zavolanou, holky tak trochu ujely, možná tím, že je z Ostrova Robinsona Crusoe bude takovým katalizátorem, stejně si myslím, že tuhle lavinu nezastavíme a nebude to ani první, ani poslední případ“.
Druhý den přišla Emma s Alexem a Bessie do tábora. Všichni a to jak dospělí, tak zejména děti si tohoto pejska zamilovali, Bessie byla velmi přátelská a přítulná. Alex se se staršími kluky věnoval elektronice a dva z nich Tondu a Slávka učil Německy. Ti již něco znali,ale využili toho, že je Alex Rakušan a ačkoli byly prázdniny, rádi se něčemu přiučili.
Pavla s Terezkou ji po očku pozorovaly. Obě strany zvolily vyčkávací taktiku. Emma pozorovala kluky, jak hrají tenis. V tom se k nim přiblížily 3 holky, jak se později dozvěděla byla to Mirka, Monika a Helena. Bleskurychle jim stáhly kalhoty a trenýrky, tak, že byly vidět holé zadky. Holky se pištivě rozesmály: “jů, holý prdelky”. Odvážnější Mirka zavedla ukazováček jednomu z nich, Pavlovi do zadku. Ten překvapenímstrnul. Mirka rychle vytáhla prst z hochova zadku.
„Co to tady tropíte“? Dotázala se Jana. Kluci si natahovali kalhoty. „Já vám dám“ řekla a již holky dostávaly na zadky. Pištěly, ale bylo vidět, že jim to zas až tak nevadí. „Mít ta holka čípek s příměsí neutralizační látky IN a zavést to tomu klukovi do zadku, mohlo by to být docela zajímavé“ pomyslela si Emma. V tom jí došlo, že na tomto táboře všichni zažijí těžko uvěřitelná dobrodružství. Jak čas ukázal, nemýlila se.
Pokračování příště.