Autor Téma: Znovu malým chlapečkem 6  (Přečteno 3269 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Znovu malým chlapečkem 6
« kdy: Července 02, 2018, 13:59:09 »

                                      Znovu malým chlapečkem .
    6 . let k moři , opět další překvapení , první den na místě , zvláštní rozmluva

Po odstartování trvalo chvilku než sme se dostaly do letové výšky . Vlastík stále nadšeně sledoval co se děje pod náma . Za chvilku přišly letušky a přinesly nám občerstvení . Táta seděl přes uličku vedle nás . Před náma seděl dosti starý muž a to jak jsem si všimnul číňan . Jak chvilkama Vlastík mluvil tak on vždy zbystřil pozornost . Jako by přemýšlel kdo to mluví . Po nějaké době se zvednul a otočil se k nám . Vlastík v tu chvilku úplně ztuhnul . Potom si dal před sebe ruce , vstal a uklonil se co mohl .

,,Buďte zdráv velmistře , nechť vás žehná sám bůh `` pozdravil ho on .

Chtěl mu asi políbit ruku nebo co , jenomže ten starý muž se nenechal . Jen sepnul ruce , také se Vlastíkovi uklonil a pozdravil ho .

,,Buď i ty zdráv mistře , rád tě po dlouhé době vidím . Co se s tebou stalo to vím , prý sis poranil páteř a nesmíš už sportovat . Ikdyž vidím , že postavu máš stále dobrou a určitě ti ani postřeh stále neschází `` pozdravil ho ten muž .

,,Taky jsem rád , že vás opět po dlouhé době velmistře vidím . Ano musel jsem všeho nechat a velmi mě to mrzí . No snažím se stále si udržovat jak postavu tak i postřeh`` odpověděl mu Vlastík .

,,Ach omlouvám se velmistře , toto je můj nový strejda a tohle je bráška Jiřík a bratranec Matěj . Ten dělá karate a je v tom celkem dobrej . Jen jsem mu řek , že musí trénovat pořádně a jak jste mě vy sám  řekl  dělat sport z láskou  `` představil nás postupně Vlastík .

Dotyčný  muž nám všem podal ruku . Jeho stitsk byl pevný a vždy při něm hleděl z příma do očí . Najednou hodil po Vlastíkovi jeho směrem kelímel s kávou . On ho k mému údivu chytil přesně do ruky aniž by se vylilo buť trochu kávy . Vlastík mu jí podal zpět .

,,Jak vidíte velmistře stále se snažím být ve střehu . `` pověděl mu on .

,,Ano to vidím  Taky se ti musím přiznat , že vím co se děje s tvojí maminkou . Jen si pamatuj jedno . Ona bude navždy s tebou ve tvém srdci `` pověděl mu on .

Potom se posadil . Já jen koukal na Vlastíka . Dřív než mi stačil něco vysvětlovat , tak sme začali přistávat . Když sme se dostali z letadla a prošli pasovou kontrolou tak nás tatínek vzal na záchod pro vozíčkáře .

,,Tak jo kluci teď vás přebalím ať jdete do hotelu v suchým a čistým . Za chvilku se vyzvedneme zavazadla a potom nás dopraví autobus k hotelu . Tam si dáme oběd a po krátkém odpočinku vyrazíme se podívat po okolí a pak k moři `` řekl nám tatínek .

Postupně nás přebalil do suchého . Naštěstí sme byli všichni jen počůraní , tak to netrvalo dlouho . Když sme stáli u pásu a čekali na kufry už mě to nedalo a zeptal jsem se brášky .

,,Bráško kdo je to v Kung – Fu velmistr ? A jaktože se sním znáš ? Jak jsi dokázal chytit ten kelímek ? To bylo něco nádherného . A proč ti říkal mistře ? “ .

,,No víš bráško , velmistr v tomto sportu jen ten nejvyšší . Je to mistr nad mistry . Jedině on má právo udělit někomu titul mistra , ale taky ho může odebrat . Znám ho ze zápasů . No a ten kelímek ? Je to dosti těžká zkouška v postřehu . No a proč mě řekl mistře tak to moc nevím “ odpověděl mi on .

Za náma se ozval už známý hlas .

,,Jsi stále stejně skromný jako vždy Vlastíku a to je dobře . Mistr se říká jedině  tomu Jiříku , kdo dokáže dvakrát nebo víckrát po sobě vyhrát velký turnaj tedy naší hlavní soutěž a to tvůj bráška dokázal . Velmi brzo se chlapci uvidíme “ odpověděl nám on .

 To už se rozjel pás a začali se oběvovat věci . Já I Maty sme si chytili svoje věci , Vlastíkův kufr jsem vzal taky já a Maty jeho vozík . Táta obstaral zbytek . Nedal jinak , že Vlastík se musel pohybovat na vozíku ikdyž jemu se to vůbec nelíbílo . Došli sme k autobusu a po dvou hodinách jsme byly v hotelu . Stačil jsem si všimnout , že ten velmistr je ve stejném hotelu . Po dobrém obědě sme se mi kluci museli natáhnout na chvilku v našem pokoji .

,,Tak co říkáš na let a Španělsko Vlastíku ? Hele jsi nějakej zamyšlenej ? Co se děje ? Nejsi smutnej ? Nebo máš bolesti ? “ musel jsem se ho zeptat .

,,No je to tady super a let byl krásnej . Ne bolesti nemám . Jen přemýšlím co tady hledá velmistr . On jen tak necestuje . Jede pouze na velké turnaje a ten letošní pokud vím ještě zdaleka není . Ikdyž už nesportuju , tak stále mám přehled kdy se co hraje . Je mi záhadou , že byl zrovna v našem letadle a taky , že bydlí ve stejném hotelu jako my “ odpověděl mi on .

,,No tak to ti Vlastíku těžko odpovím . Uvidí se asi časem . Sám nám přece řekl , že se uvidíme hodně brzo “ odpověděl jsem mu já .

Ještě chvilku sme odpočívali . Já jsem se při tom pěkně počůral do už zase tak mokrých plínek . Když byl konečně konec odpočinku , tak nás táta vzal do koupelny a tam nás postupně pěkně přebalil do suchého . Táta vzal Vlastíkův vozík a šlo se ven . Nejdřív sme to vzali po hlavní třídě . Tam byly stánky se vším možným a hlavně se zmrzlinou .

,,Vlastíku a Maty pojďte ke mě . Tady máte kapesné ať si můžete koupit co chcete . Klidně si dejte zmrzlinu i tady , ale pro vaši informaci máme jí v ceně zájezdu i na hotelu a to neomezené množství “ zavolal táta na kluky .

 Já jsem svoje peníze měl . Viděl jsem , že se Vlastík zdráhá vzít si od táty peníze .

,,Já nevím zda si to můžu vzít strejdo . Už tak jsi mi toho dal hodně “ prohlásil on .

,,Ne ne jen si to Vlastíku pěkně vezmi “ pověděl mu táta a dal mu peníze do ruky .

Když si je Vlastík vzal , tak jsme postavili do fronty a každý si podle chutí obědnal . Při kupování zmrzky jsem ucítil onen známý teplý pocit mezi nohama . Právě jsem se zase počůral do plínek . Občas mě napadlo , jak je možné , že jsem si tak rychle na ně zviknul . Hned jak sme dojedli tak jsem si chtěl ještě přidat . Maty se hlásil taky , jenom Vlastík už nechtěl .

,,Hele bráško proč nechceš taky ? Já ti jí koupím klidně “ prohlásil jsem já .

,,Ne díky Jiříku . Už fakt nebudu . Nezapomeň , že se moc nehýbu tak ať za chvilku nejsem jako soudek “ odpověděl mi on s úsměvem .

,,Strejdo co bych mohl dělat za sport když se nesmím moc namáhat ? Já už se začínám dost nudit když toho moc nesmím dělat “ zeptal se táty .

,,No Vlastíku , bylo mě jasné , že se brzo na to zeptáš . Vhodné by bylo plavání , tam se moc nenamáháš a naopak ještě ti to pomůže na záda “ odpověděl mu on .

Když sme dojedli , tak se šlo zpět na hotel pro věci na plavání .

,,Tak jo kluci , koupil sem vám třem spaciální plavky takže si je teď vezmete a jde se k vodě “ pověděl nám táta .

Vyndal pro nás plavky a postupně nám je nasadil . Byly trošku zvláštní . Skládali se ze dvou částí , Jedna byla uprostřed a zjevně sloužila jako plínka . Přes ně byl neopren . Potom se šlo na pláž . Byla pěkná jako vždy . Všude samý jemný písek a krásně modré moře . Vlastík jenom na všechno koukal . Táta vyhledal dva slunečníky a pod nima sme si lehli .

,,Tak jo kluci jde se do vody “ řekl nám táta .

Odešli sme společně k vodě . Vlastík se snadšením vrhnul do vln moře . Já i Maty jsme ho hned následovaly .

,,Héj Vlastíku kam tak rychle plaveš ? Sotva ti stačím a to plavat umím dobře “ volal jsem na brášku já .

,,Vždyť plavu pomalu “ odpověděl mi on se smíchem .

,,Jo to tak , sotva ti stačím . Zpomal trochu “ zavolal jsem za ním .

On opravdu zpomalil , takže sme mohli plavat společně . Po nějaké době jsme se vrátili na břeh pro brýle . K mému údivu jsme tam táta mluvil stím velmistrem

,,Kluci sedněte si na chvilku tady a ty Vlastíku běž tady s velmistrem . Chce s tebou mluvit o samotě “ pověděl nám táta .

,,Ano Vlastíku , potřebuji s tebou mluvit . Moje cesta sem není náhoda jak jsi jistě už pochopil . Pozdravuje tě Tchuan Sin “ povědel mu on .

Když vyslovil to divné jméno tak se Vlastík zamračil . Odešel potom skutečně kousek od nás a dost dlouho tam spolu hovořili . Když se vrátil sám k nám tak jsem se ho hned zeptal .

,,Co je to za toho kdo tě pozdravuje a proč jsi se tak zamračil když vyslovil to jméno ten velmistr bráško ? “ .

,,Tchuan Sin je ten koho jsem dvakrát za sebou porazil ve finále turnaje .  On se už tenkrát cítil velmi ponížený , že ho porazil běloch . No a to že mě pozdravuje ? Tak to je to nejhorší pro mě co se mohlo teď stát . Když toto vzkážeš přes velmistra soupeřovi , tak se jedná o výzvu v souboji o čest “ odpověděl mi on .

,,No tak to je asi dost velkej problém . Ty závodit nesmíš aby sis něco neudělal ze zádama “ odpověděl jsem mu já .

,,No já Jiříku mluvil s tím velmistrem . Pokud by Vlastík absoloval pouze jeden zápas , při něm si dával co největší pozor tak by mohl hrát . Jen je to Vlastíku na tobě . Moc dobře víš do jakého rizika by jsi šel “ pověděl nám táta .

,,Samozřejmě to vím strejdo , ale asi to skutečně risknu . Jde o mojí čest a ta je v tomto sportu opravdu důležitá “ prohlásil on .

,,Hele bráško , moc dobře si to rozmysli zda do toho jít i přes riziko . A co se stane když zvítězíš ? “ ozval jsem se já .

Když jsem mu to říkal , tak se opět ukázal velmistr .

,,To je správná otázka Jiříku . Na tento zápas se chystá i jeho svatost z Číny . Je to ten nejvišší představitel v naší komunitě . Když Vlastík zvítězí , tak ikdyž by se po tomto zápasu opět musel stáhnout do ústraní tak by se stal nejmladším velmistrem do konce života . Je to skutečně jen na něm zda půjde bojovat  . Večer potřebuji od tebe znát odpověď Vlastíku . Takže za hodinu a něco se uvidíme pánové “ odpověděl nám on a odešel .

,,Tak to je síla tohle “ ozval se Maty .

,,Opravdu se pořádně bráško rozmisli všechno . Když bys do toho šel za jak dlouho by se mohl zápas konat a kde ? Hlavně nechci aby se ti něco stalo . A kdo je jeho svatost ?“ otočil jsem se na něho já .

,,No Jiříku , zápas by se počítám konal asi tady a to hodně rychle . Když to večer potvrdím velmistrovi , tak on to hned vzkáže tomu klukovi a ten přiletí . No asi do toho fakt půjdu . Snad se mi nic nestane . Jinak jeho svatost jak již velmistr říkal , je skutečně ten nejvišší postavený v Kung – fu . Nikdy jsem ho ještě neviděl , ale to že dorazí je velká událost . Skoro vždy musí všichni jet za ním , takže je to vlastně velká pocta když on letí za tebou “ prohlásil on .

,,Tak kluci běžte si ještě na chvilku zaplavat a pak se půjde na hotel . Tam vás zabalím do plenek a půjdeme na večeři . Po ní vyrazíme na kolonádu “ vyzval nás táta k aktivitě .

Šli sme se ještě vykoupat a potom jsme se vrátili do hotelu . Když sme jeli výtahem do pokoje , tak se vlastík pokakal do těch speciálních plavek . Já na nic nečekal a pustil jsem to taky . Po příchodu na pokoj nás tatínek hned vzal do koupelny kde následovalo umytí a potom se šlo do pokoje . Tam nás zabalil postupně do plínek . Všimnul jsem si , že modřina na Vlastíkových zádech hraje všemi barvami .

,,Tak co bráško už jsi se rozhodnul s tím zápasem ? “ zeptal jsem se ho když mu tatínek dával plínku .

,,No vím , že je to asi dost velkej risk , ale jdu do toho “ odpověděl mi on.

,,No nevidím to moc rád Vlastíku , ale povolím ti udělat vyjímku . Po zápase , ale už skutečně
nesportuj “ pověděl mu táta .

Když nás všechny postupně přebalil a sám se převléknul tak se šlo na večeři která byla jako vždy výborná . Na stolech bylo velké množství jídla a bylo jen na nás co si vybereme . Po ní sme všichni vyrazili na kolonádu . U jednoho stánku s občerstvením seděl velmistr ještě s jedním mužem . Zavolal na Vlastíka a ten k nim zamířil . Chtěl jsem jít taky , ale tatínek mě zarazil ať mají prý soukromí . I tak jsem vše slyšel .

,,Velmistře , do toho zápasu jdu “ řekl mu Vlastík pevným  hlasem .

,,Dobrá Vlastíku to jsem rád . Takže tě seznámím s tímto mužem . Je to jeho svatost a přijel na tvůj zápas . Pry věděl už dopředu , že to vezmeš “ pověděl mu on .

Vlastík po jeho slovech vstal a uklonil se před tím mužem . On něco začal mluvit , ale vůbec jsem mu nerozuměl . Velmistr začal tlumočit .

,,Jeho svatost říká , že tě rád poznává . Ptá se tě , proč chceš jít do zápasu ikdyž jsi dlouho už nic nedělal . Taky říká , že kdo vyhraje tak obdrží i hodně slušnou finanční odměnu “ .

,,Vaše svatosti , dělám to proto , že chci uhájit svoji čest . Sice už nesmím závodit , ale relaxační cvičení a to co mě nevadí na záda dělám stále “ odpověděl Vlastík .

Muž mu odpověděl něco čemu jsem zase nerozuměl . Velmistr opět tlumočil .

,,Jeho svatost říká , že pokud jdeš bojovat skutečně kvůli cti a ne penězům tak je to nejlepší rozhodnutí jaké jsi mohl udělat . Když bys chtěl bojovat pro peníze tak když bys vyhrál , nepřinesli by ti nikdy požehnání “ .

,,Dobře Vlastíku , ráno před snídaní se sejdeme ať můžeme spolu meditovat . Zápas se odehraje pozítří přímo tady v hotelu “ pověděl mu velmistr a potom už ho propustil .

Vlastík se vrátil k nám . Společně sme šli ještě kousek a pak se vrátili na pokoj do hotelu . Tatínek nás nechal ať si v pokoji děláme co chceme .

,,Co je to ta meditace Vlastíku ? “ zeptal se ho Maty .

,,No víš to je taky vlastně cvičení , ale pouze tvé duše neboli vnitřní části . Provádí se ráno , protože to je tělo klidné . No zápas bude fakt dost brzo . Na to , že jsem dlouho nebojoval je to hodně rychlý “ odpověděl on .

,,A co je tedy ten kluk zač co sním budeš bojovat ? “ zeptal sem se ho já a přitom uplně automaticky začal plnit plínu .

,,No jak už jméno napovídá je to Číňan . Moc si prej zakládá na tom , aby mistři v Kung – Fu byly pouze oni . Nesnese , že je mistr cizinec “ .

,,A co se stane když prohraje ? To ho vyloučí nebo co ? “ zptal jsem se ho já .

,,Ne nevyloučí ho , ale bude muset začínat úplně od začátku . Tedy postupně vyhrávat všechny zápasy aby dokázal , že je hoden titulu mistra “

Potom nás už tatínek zavolal , že je na čase jít spát . Vzal nás do koupelny a postupně zbavil plínek . Já a Maty sme byly jak pokakaný tak i počůraný takže nás musel umít . Potom vzal tlustou jednorázovku a do ní vložil dva pásy buničiny které dal na sebe . Plenky tak byly celkem dost silné . Po zabalení plenek na noc nás uložil do postelí a my si popřáli dobrou noc . Jenom Vlastíkovi ještě sdělil , že pro něj přijde ráno .

Pokračování příště .

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Znovu malým chlapečkem 6
« Odpověď #1 kdy: Července 02, 2018, 22:16:40 »
Skvělé, těším se na další pokračování, zejména, jak dopadne ten zápas, držím Vlastíkovi palce.