Autor Téma: Znovu malým chlapečkem 5  (Přečteno 3588 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Znovu malým chlapečkem 5
« kdy: Června 29, 2018, 18:14:42 »
                                          Znovu malým chlapečkem.
             5.Vlastíkovi potíže , příprava na prázdniny , odlet k moři .
Omlouvám se za pravopis .

Po návratu do kanceláře táty jsem se dozvěděl , že je ještě s Vlastíkem na vyšetření a máme na ně počkat . Sedl jsem si s Matym na sedačku a čekali co bude . Asi tak za půl hodiny se ukázal Vlastík . Nevypadal moc nadšeně .

,,Tak jak to dopadlo bráško ? Tváříš se dost smutně . Co se děje ? `` zeptal jsem se ho já .

,,No nic moc to dopadlo . Jak jsem spadnul na ty záda tak se slabě hnul jeden drát co mám v páteři . Na operaci to naštěstí není , ale musím nosit ten pás jak jsem ti říkal . No a strejda chce abych když nebudu doma a půjdeme ven tak jel na vozíku když nepojedu na kole abych prý neměl tolik nárazů na páteř . Takže nic moc jak říkám , ale neměnil bych to co se stalo ani náhodou bráško `` odpověděl mi on .

,,No pokud to bude pro tebe lepší bráško , tak to tak musí být . A jak je s maminkou ? Víš něco ?`` zeptal jsem se ho já .

 V tu chvíli hrozně posmutněl a v očích se mu zaleskly slzy . Skoro jsem si až začal nadávat , že jsem se ho zeptal .

,,Mamka je na přístrojích a je v komatu . Ani jsem za ní nemohl , jen jsem jí viděl přes okno .Vyhlídky na uzdravení jsou už zcela minimální jak mi řekla její doktorka `` .

Hned jsem Vlastíka objal a udělal to i Maty . Držely jsme ho každý z jedné strany . Potom vešel táta .

,,Tak jo kluci , už asi vše víte . Vlastíku pro tebe to bude skutečně lepší když se venku nebudeš tolik namáhat . Musíte mu kluci ve všem pomáhat , Vlastík nesmí dělat prudké pohyby ani nic težšího zvedat . Tak jo pojedeme domů , po cestě uděláme nákup věcí co bude potřeba na dovolenou a začneme pěkně chystat . Ty Vlastíku buď semnou a nebo s klukama zajdeš k sobě domů a přineseš si k nám vše co potřebuješ , tedy oblečení a hlavně pas . Jinak tě nebudu ani trestat za to co se dnes stalo . Nebyla to tvoje vina . Jsem moc rád , že jsi se dostal do garáže včas a Jiříkovi se nic nestalo `` pověděl nám táta .

Než sme vyrazili domů , tak táta vyzvednul pro Vlastíka lehký vozík který se snadno dal skládat . Po cestě sme se stavěly v nákupním centru . Já s klukama sme se vidaly do sportovních potřeb pro brýle na potápění . Tatínek nedal jinak , tak Vlastík musel jet na vozíku . Vyzkoušeli sme několik druhů brýlí a pak si vybrali každý jaké sme chtěli . Vlastík se se začátku zdráhal si je koupit . Věděl jsem jaké se mu líbí , tak sem je prostě vzal a přidal do košíku ktěm svím a u pokladny je zaplatil . Tátu jsme našli u pokladny jak platí nákup .

,,Tak jo kluci , jak vidím pořídili ste si brýle na potápění . Teď se ještě stavím ve zdravotnických potřebách a pak vzhůru domů . Tam si ohřejeme opožděný oběd a po něm si dáte chvilku oddych než půjdete ven . Ty Vlastíku samozřejmě na vozíku . Dnes raději žádné kolo . Stejně ho musím vzít na opravu když ho Pavel poničil `` prohlásil táta . 

My jsme počkali než v potřebách nakoupí a šlo se k autu . Za několik desítek minut sme byly doma . Já a kluci jsme šli ke mě do pokoje .

,,Hele bráško tak pak tedy zajdeme všichni ke mě domů jo ? A můžeme sem vzít mašinky ode mě . Stejně by tam jenom zahálely . Když půjdeme všchni tři tak je vezmeme v pohodě `` řekl Vlastík .

,,Ty máš mašinky ? A jaký rozměr kolejiště máš ? `` zeptal se ho Matěj .

,,Jo mám mašinky Maty a to H0 , k tomu taky domky a další věci . Vše jsem sám slepoval a taky hodně věcí různě udělal `` odpověděl mu Vlastík .

Při povídání jsem si jen všimnul , že mám zase mokro v plínce . Když se Vlastík na chvilku otočil ode mě tak sem viděl , že má na zadečku bouli a dokonce mokrý flek .

,,Kluci oběd `` zavolal na nás z kuchyně táta .

Všichni sme vyrazili dolů . Maty se najednou na chvilku zastavil a už bylo jen vidět jak se mu taky dělá flek na zadečku . Právě pročůral tak jako Vlastík svoji plínku .

,,Tak jo kluci šup ke stolu . Máte na židlích podložky pokud byste měli plínky víc mokré . Po jídle si odpočinete jak jsem již pověděl `` přivítal nás dole táta .

Sedli sme si za stůl a počkali až táta nanosí jídlo . Když jsem si sedal , tak sem ucítil jak v plínce moc pěkně začvachtalo . Táta nám všem nandal a po přání dobré chuti sme se pustili do jídla . Po polévce byl špenát s masem a knedlíkem . Viděl jsem , že Vlastík byl z jídla nadšený a baštil s chutí . Moc dobře sem věděl , že špenát je jeho zamilované jídlo . Po obědě nás tatínek vzal nahoru a šlo se hned do koupelny .

,,Tak jak jste na tom kdo kluci ? Kdo je jen mokrej a kdo se i pokakal ? `` zeptal se nás táta .

,,Já jsem jenom mokrej ikdyž pořádně `` prohlásil sem já .

,,No já jsem strejdo mokrej jenom ….. ale teď už i pokakanej `` ozval se Maty který se právě pokadil do plínek .

,,U mě obojí strejdo , pokadil sem se i pořádně počůral `` ozval se Vlastík jako poslední .

,,Tak jo takže začnu s Jiříkem , toho jen utřu ubrouskama kdežto vás dva budu muset umýt `` rozhodl se táta .

Vzal mě v podpaží a hned položil na stůl . Sundla mi kalhoty , tričko a rozlzlepil už tak pořádně nacucanou plínu . Dal jí pryč a začal mě otírat ubrouskama . Když byl hotový , tak si přichystal bavlněné plínky a po složení na gumové kalhotky vše dal pode mě . Jemně mě namazal krémem a protáhnul štos plínek mezi nohama . Ujistil se , že mi pindík míří dolů a všude plínky sedí . Potom zapnul kahotky a bylo hotovo . Čekal sem , že dostanu body , ale místo toho mě začal navlékat overal . Když byl hotovej , tak ho zapnul na zádech a postavil mě ke stolu . Natáhnul se postupně pro Vlastíka a potom Matyho a oba je postavil do vany . Sundal jim jejich oblečení . Když sem viděl jejich plínky tak jsem se zase počůral . Oba je měly úplně naběhnuté , jak byly nacucané jejich čůráním . Oběma je sundal a dal se do mytí  . Po koupely a usušení dal na stůl nejdřív Matyho a pěkně ho zabalil do suchých bavlněných plínek . On taky dostal overal a skončil vedle mě . Jako poslední šel na řadu Vlastík . 

,,Tak jo teď šup do pokoje a pěkně si lehněte . Já zajdu pro lahvičky které pěkně vypijete . Spát nemusíte , ale ležet tak půl hodinky budete . Pak zajděte k Vlastíkovi pro věci a potom můžete ven `` poslal nás táta do pokoje .

Když nám přinesl pití , tak sme každý vypili svoji lahvičku . Vlastík za chvilku skutečně usnul . Byl na něho moc pěkný pohled . Spal jenom tak v overalu , ani nebyl přikrytý dekou . Nohy měl trochu od sebe kvůli plínkám které se mu moc pěkně rýsovaly mezi nohama a na bříšku . Ruce měl pokrčené u hlavy . Říkal jsem si v duchu , že mu schází jenom dudlík a proměna na malého klučinu by byla hotová .

,,Tak co Jiříku , myslíš že bude Vlastík v pořádku ? Nevíš co je vlastně jeho mamince ? `` zeptal se mě Matěj který taky nespal .

,,Já doufám Maty , že bude brzo Vlastík v pořádku . No přesně nevím co je jeho mamince , jen to , že je to velmi vážné . Doufám , že u moře zapomene Vlastík na chvilku na svoje trápení . Musíme pro to udělat vše a to jak táta tak i my dva . Prostě chci aby si Vlastík užil vše co může . Hele taky ho budeme muset asi trochu pohlídat aby dodržoval to co má . On na to moc není , snaží se vše dělat podle svého `` pověděl jsem mu šeptem já .

Půl hodina uběhla při našem vzájemném povídání rychle , ale táta stále nikde . Najednou se ozval telefon . Vzal jsem ho a byl to táta .

,,Ahoj Jiříku , musel jsem ještě jednou do nemocnice . Přebalte se pokud je to potřeba a dojděte k Vlastíkovi pro ty věci . Pak je na vás zda budete doma nebo vyrazíte ven . Hele dohlédni na to , ať skutečně se Vlastík pohybuje na tom vozíku . Co se týče oblečení tak si vemte buď věci na hraní když budete doma nebo to co máte na ven . `` dal mi instrukce táta .

Když jsem mu slíbyl , že vše uděláme tak sem šel vzbudit Vlastíka . Ten se chcvilku na mě koukal ospale , ale pak se jal vyskočit s postele .

,,Jen pěkně v klidu bráško , žádný prudký pohyby . Taky si tě s Matym pohlídáme abys vše dělal jak máš `` řekl sem mu já a dokonce jemu pomohl z postele vstát .

Odešli sme do koupelny a protože bylo u všech jen mokro tak jsme se přebalily do plínek na ven . Na sebe si vzaly tričko a kraťasy . Po obléknutí jsem nám zašel všem pro pití a po občerstvení se šlo k Vlastíkovi do domu pro jeho věci .

Ten si vybral vše co potřebuje a já s Matym sme postupně začali vše odnášet .

,,Hele ty fakt nic netahej Vlastíku a jen nám vše nachystej co chceš odnést k nám domů `` pověděl jsem mu já když se chystal zvednout krabici s věcmi .

Vzal jsem jí raději rovnou sám . Když sme přišli po několikáté pro jeho další věci seděl Vlastík na gauči a v ruce držel dopis . Bylo vidět že se asi za chvilku rozbrečí . Všeho jsme nechaly a hned si k němu sedli každý z jedné stranny .

,,Bráško co je to za dopis ? Jestli to není tajné tak nám to řekni `` zeptal jsem se ho já a dal mu ruku na rameno .

,,Bráško v tom dopise mě maminka píše , že ví moc dobře jak vše skončí . Už se nikdy nezdraví a nevrátí se . Prej zařídila abych šel bydlet k tobě a tvůj táta mě měl v pěstounské péči abych nemusel do děckého domova . Nechtěla mi nic říkat aby mě zbytečně nestresovala jak tady píše . Ona se už asi skutečně domů nevrátí `` prohlásil a pak se úplně rozbrečel .

Vzal jsem ho pevně do náruče a snažil se ho utěšit jak jsem jen mohl . Hledil ho po zádech a hlavě . On se jen křečovitě klepal na mém rameni . Najednou jsem cítil jak začal plnit plínku . Ani nevím proč , ale dl jsem mu na chvilku jednu ruku na zadeček . Bylo cítit jak tam pěkně právě kaká . Maty ho taky hladil jak jen mohl a snažil se ho utěšit . Za chvilku se trochu uklidnil .

,,Bráško to mě hrozně moc mrzí , že to takhle dopadlo . Víš asi chtěla  abys sis jí zapamatoval jako veselou , zdravou a né jako nemocnou . Hele pojď půjdeme domů , už sme stejně vše odnosili `` pověděl jsem mu já .

I mě se chtěl brečet když mě vše Vlastík pověděl . On odběhnul do svého pokoje a přinesl si z alba fotek její obrázek . Byl tam s maminkou na výletě .

,,Jo půjdeme , je to teď jen moc tichej a hluchej dům když to maminka není `` prohlásil Vlastík se smutkem .

Objal jsem ho kolem ramen a odešli sme pryč . Po dojití domů sme srovnaly jeho věci v našem pokoji .

,,Tak jo vyrazíme na chvilku ven . Ty pojedeš na vozíku bráško a to bez odmlouvání . Zajdeme jenom kousek na náměstí a pak zpět  , potřebuji si tam něco vyřídit `` rozhodl jsem já .

Nejdřív sme s Matym přebalili brášku do čistých plínek aby nešel do města pokakanej . Vlastík se skutečně před domem na vozík posadil a šlo se ven . Po několika desítkách metrů sme narazili na Pavla s maminkou .

,,Myslíš si snad , že někoho dojmeš když se tady ukazuješ na vozejku ? Jedu s Pavlíkem do krajské nemocnice kde ho pořádně vyšetří pan profesor a pak s tebou zatočím ty zmetku jeden `` začala hned útočit jeho máma .

,,Hm tak to ho nechte  hlavně  vyšetřit hlavně na hlavu a to pořádně . Aspoň se ukáže proč tak lže a dělá ze sebe stále chudáčka`` odpověděl jí Vlastík .

,,Co chctím říct ? Že je na hlavu nebo co ? Mám ti vlepit facku parchante ? On , že ze sebe dělá chudáčka`` rozpřáhla se jako když by mu jí chtěla skutečně dát , začala na něho křičet a ještě ho víc urážet .

Najednou u nás naštěstí zabrzdilo auto . Byli to ti dva policisté z nemocnice .

,,Copak paní Vránová nějaký problém ? Řvete tady na celou ulici , a ani nevíte , že máte nad sebou okna naší služebny takže sme vše slyšely . Koukejte mu dát pokoj vy i ten váš povedený synáček  a běžte hned pryč `` řekl jí policista důrazně který vystoupil ven .

Ona ještě cosi povídala , ale skutečně odešla pryč I s Pavlem .

,,Hele Vlastíku , cos to dělal za sport , že jsi si v té garáži tak dokázal poradit . Tvoje pohyby byly rychlé a úplně přesné . Dostat dva soupeře na jednou je už výkon a to pořádný `` zeptal se ho druhý policista když se k nám přidal .

,,Bylo to pánové Kung – Fu no a byl jsem v něm celkem dobrej . Vše jsem se učil dost dlouho než sem dokázal tohle . Řekl bych , že stejně ještě vše neumím , ale už ho dělat nesmím `` pověděl jim Vlastík .

,,Jako vždy až moc skromnej . Pánové můj bráška se dvakrát stal mistrem světa ve své kategorii takže v tom byl až moc dobrej `` vložil jsem se do toho já .

,,Tak to je pěkné Vlastíku rádi si s tebou někdy v klidu popovídáme o tom sportu když budeš chtít . Třeba se od tebe něco naučíme . No nic kluci my jedeme do terénu na hlídku `` prohlásil jeden zasalutoval nám na pozdrav a odjely .

My šli ještě dál na náměstí . Tady byl obchod ve kterém jsem se chtěl zastavit . Měly tam totiž bezvadnej člun na moře který jsem měl vyhlédnutý a ušetřeno na něj peníze . Vchod do něj byl naštěstí bez schodů takže se dovnitř dostal i Vlastík .

,,A heleme se kdo pak nás to navštívil . Vlastík a Jiřík `` ozval se sám vedoucí obchodu .

,,Dobrý den mistře `` pozdravil ho Vlastík když  s úsměvem , dal k sobě ruce a slabě se mu uklonil .

,,Teda brácho já už nemám slov . Ty znáš snad každého . I tady pana vedoucího s prodejny . `` řekl jsem mu s podivením .

,,Ahoj Jiříku , víš já jsem Vlastíkův bejvalý trenér v Kung – Fu a je mi moc líto , že už ho nedělá . Za několik let by z něj byl mistr který by mohl sám trénovat . Hádám , že si jdeš pro ten člun jak jsi říkal , ale ten tu není . Jedinný co sme měly tak se prodal a další by měl být koncem týdne `` pověděl nám on .

To bylo pro mě dosti nepříjemné . Nedalo se nic dělat a po rozloučení sme šly domů . Tam už na nás čekal táta .

,,Tak to je dobře , že jdete kluci . Mám pro vás všechny překvapení . Byl jsem vám všem vyzvednout vysvědčení tak až se na něj podíváme tak asi něco dostanete . A to hlavní , protože jedeme všichni tak se moře posouvá . Odjezd je už zítra a budeme tam dva týdny `` uvítal nás táta .

Předal nám všem obálky a my se podívali jak vše dopadlo . Já a Maty sme měli každý čtyři dvojky a zbytek jedničky . Vlastík měl pár trojek a taky dvojky a nějaké jedničky . Byl trochu zaraženej , jako by se styděl když viděl moje a Matyho vysvědčení .

,,Nemusíš se nějak stydět Vlastíku , tvoje vysvědčení je velmi dobré tak jako kluků .  Takže pro každého z vás mám nějaký dárek a potom jeden pro vás všechny dohromady `` řekl mu táta .

Šel do svého pokoje a přinesl nejdřív tři balíčky . Já dostal hodinky které jsou i do vody a už dlouho sem si je přál . Maty několik cédéček a Vlastík diskmena a taky cédéčka .

,,Tak to je super , moc děkuju strejdo `` řekl Vlastík .

Když sme poděkovali já a  Maty , tak přinesl táta velkej a dosti těžkej balík . Když jsme ho společně rozbalily tak sem jen koukal . Byl to člun který jsem si chtěl koupit .

,,To je fakt paráda tati , úplná bomba , opravdu moc děkuji `` prohlásil jsem nadšeně .

,,Moc dobře vím Jiříku , že jsi po něm toužil a šetřil na něho vše co jsi měl . Snaha se musí odměnit . Peníze co jsi sis naspořil pěkně vezmeš s sebou na dovolenou ať máte  kluci na drobnou útratu `` prohlásil táta .

Poslal nás do pokoje ať si zabalíme věci co si vezmeme s sebou k moři . Dali sme dohromady každý svůj kufr . Já si vzal od Vlastíka jeho pas a šel jsem ho dát tátovi .

,,Hele tati tady je pas Vlastíka .  Přinesli sme jeho věci sem . Jinak Vlastík našel doma dopis , ve kterém mu maminka píše , že se neuzdraví . Byl z toho samozřejmě hotovej a brečel . Jo a ještě jedna věc , odpoledne ho slovně napadla Pavlova máma . Prej jela se synem do jiné nemocnice kde ho má vyšetřit nějakej profesor a chtěla dát Vlastíkovi facku . Naštěstí se tam oběvili ti dva policisté co byly u tebe při tom povídání a vykázali jí pryč . Jinak se nic nestalo . Jo pověděl jsem Matymu , že se budeme všichni snažit udělat Vlastíkovi co nejlepší prázdniny , aby hlavně u moře aspoň na chvilku zapoměl na svoje trápení `` řekl jsem tátovi vše co se stalo .

,,To určitě Jiříku uděláme . Mám pro Vlastíka i Matyho samozřejmě kapesné s sebou . Hele z jeho maminkou je to skutečně jak říkal moc zlé . Mám obavy , že konec je otázka dnů maximálně pár týdnů   Proto jedeme taky pryč . Nechci moc , aby tady vVlastík byl až přijde konec . Jen mu tohle prosím tě neříkej . Snad u moře trochu zapomene na smutek . Teď se vrať za klukama . Hele já mám dost práce s balením , tak se teď večer samy vykoupejte a přebalte se do plínek na spaní . Potom si dáme večeři . Ráno se velmi brzo vstává abychom byly včas na letišti `` dal mi instrukce táta .

Udělal jsem co chtěl a po večeři se šlo spát .

  Byla ještě tma když nás táta přišel vzbudit . Přebalil nás do čistých plínek a dal volné oblečení . Za chvilku už přijel strejda aby nás všechny odvezl na letiště .

 Tam nám zamával a my šli k odbavení . Po předložení pasů sme poslaly kufry a také Vlastíkův vozík do letadla .Potom sme se šli  podívat jakým letadlem poletíme . Nejíc z nás byl vzrušenej Vlastík . Stále se snažil pobýhat všude .

,,Copak bráško ? Jsi v pohodě ? `` zeptal jsem se ho já .

,,Jo Jiříku jsem v pohodě , jenom sem ještě nikdy neletěl velkým letadlem a nebyl u moře . Takže se hrozně moc těším na cestu `` odpověděl mi on se vzrušením .

  Pak už se přiblížil čas nástupu do letadla . Po předložení letenek se šlo na palubu . V duchu jsem si říkal , že je zvláštní pocit chodit mezi tolika lidmi v plínce . My kluci sme seděli vedle sebe . Já i Maty jsme se v tichosti dohodli a pustili Vlastíka k okénku . Když se zavřely dveře a my se připoutaly tak začalo letadlo rolovat na ranvej . Za chvilku zrychlovalo až se odlepilo od dráhy a my letěly směr Španělsko . Při startu jsem se úplně automaticky počůral do plínek .


Pokračování příště .

Offline peja

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Karma: 2
  • Malé pokakané batolátko
Re:Znovu malým chlapečkem 5
« Odpověď #1 kdy: Června 29, 2018, 22:41:05 »
Krásný příběh, těším se na pokračování

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Znovu malým chlapečkem 5
« Odpověď #2 kdy: Června 30, 2018, 00:12:38 »
Super!

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Znovu malým chlapečkem 5
« Odpověď #3 kdy: Června 30, 2018, 08:46:23 »
Velmi hezké, již se těším na další pokračování.
Ta soudržnost kluků a hlavně pomoc vlastíkovi, vlmi dojemné, již se těším na další pokračování.