Autor Téma: Znovu malým chlapečkem 3  (Přečteno 3591 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Znovu malým chlapečkem 3
« kdy: Června 14, 2018, 08:18:29 »
                                          Znovu malým chlapečkem
                3 vyjížďka na kolech ,  střet s Pavlem , narozeniny


  Museli jsme oba s Vlastíkem usnout . Vzbudilo nás až volání táty .
 
 ,, Tak kluci vstávejte a po svačině se jeďte projet na kolech '' začal budit .

 Oba dva nás odvedl do koupelny kde začal zkoumat naše plíny .

,,Tak jak vidím oba dva jste jenom mokrý . Tak to stačí když vás jenom otřu ubrouskama a pak zabalím do plíny na ven . Tak jo Vlastíku ty první '' prohlásil táta .

 Vlastík si za jeho pomocí vylezl na stůl a lehnul si na něj . Tatínek rozepnul a sundal mu bodíčko a rozbalil ho z velmi mokré a řádně nacucané plíny . Po utření ubrouskem ho zabalil do plenky na ven která byla přece jenom slabší . Dostal normální tričko a k tomu šortky . Když byl hotovej tak sme si vyměnily místa a tatínek stejným způsobem přebalil mě . Po svačině jsem vytáhnul kola .

 ,,Pojedeš Vlastíku na tomhle kole , je lepší . Má totiž víc převodů a líp se na něm jede do kopce . Taky ti dám přilbu , tatínek chce abychom jí měly oba . Ukážu ti jak se řadí , za chvilku jsem tady . Můžes si zatím zkusit jezdit tady na dvorku '' pověděl jsem mu já .

 Všimnul jsem si totiž , že na mě mává táta a asi mě chce něco v soukromý povědět . Šel jsem tedy za ním . On akorát dotelefonoval a nakládal maso do marinády .

 ,, Jiříku musím z tebou mluvit o samotě . Z maminkou Vlastíka je to velmi vážné a její stav je kritický . Proto nesmí ani přijímat náštěvy . Dneska má Vlastík narozeniny což určitě víš . Večer je oslavíme společně . Přijede i brácha s tetou a jejich Matějem . O plínkách vědí tak se tobě ani Vlastíkovi smát určitě nebudou . Jinak jsem vyzvednul pro Vlastíka dárky od jeho maminky a já mám pro něj taky překvapení . Až se vrátíte tak odvez kola do kůlny ty sám . A ne že se něco stane '' pověděl mi táta .

 Dal mě ješte dvě láhve na kola kde bylo pití pro nás dva a já šel za Vlastíkem . Ten už se proháněl na kole po dvoře .

,,Hele bráško , už jsem přišel na to jak se řadí . To kolo je fakt super , ani mě nebolí na něm záda jako by to bylo na mém starém kole '' ozval se když mě viděl .

Tak tím mě dostal . Hned jsem pro něj byl brácha . Jen mi bylo líto toho co mi řekl táta ohledně jeho maminky . Ano byl jsem rád , že je Vlastík u nás a stal se mým bráchou , ale za jakou cenu to bylo .

,, Tak to jsem rád ,že se ti na něm dobře jezdí . Takže mě fakt bereš jako bráchu jo ? Tak to jsem skutečně rád . Tak pojď vyrazíme , něco ti ukážu '' řekl jsem mu já .

Podal sem mu jednu láhev a po nasazení přileb jsme vyrazili . Cesta ubýhala celkem dobře . Vlastík jel předemnou a já ho sledoval když by se něco dělo . Musel jsem ho spíš dokonce brzdit aby nejel tak rychle . Najednou se z boku na rozcestí objevil Pavel s klukama . Zablokovaly nám cestu a Pavel začal zase svůj proslov .

 ,,A hele mimino a mrzák na kolech . Jakto že nejste zalezlí jak krysy doma . Co si dovolujete lést mezi normální lidi . Tak co už jste pochcaný strachy ?'' .

,,Přestaň už stím Pavle . Zatím se ti nic nestalo . Jak vidím tak koupel v kravinci ti nestačila co ?'' prohlasil Vlastík a dal kolo na stojánek .

To samé udělal i Pavel .

,, A co jako mi chceš udělat ? Ty už nezvládneš nic . Měl bys bejt někde v ústavu a ne běhat po svobodě '' pověděl mu Pavel .

 Potom do něj bez varování prudce strčil a on spadnul na záda na silnici . Ve mě úplně hrklo a chtěl jsem vyrazit proti Pavlovi . Než jsem stačil něco udělat tak Vlastík prudce vykopnul a trefil ho přímo do brady když se nad ním Pavel sklonil a chtěl mu asi něco udělat . Najednou vymrštil nohy a během vteřiny na nich stál . Pak kopnul Pavla do hrudníku a ten od něj odlítnul . V tu chvíli bylo vidět , že už další boj nebude . Pavel chvilku popadal dech .

,,Tak jo , tohle bylo poslední varování Pavle , zetím jsem ti nic neudělal , ale pokud nedáš pokoj skončíš špatně . Teď si klidně mazej za mámou a postěžuj si jí , že budeš mít modřinku na bradě chudáčku . '' prohlásil Vlastík očividně z výsměchem .

 Vzal si spadnutou přilbu , nasadil a vlezl na kolo .

,,Jedeme dál ne bráško  ?¨ řekl ke mně jako by se nic nedělo .

Kluci jen koukali . Odjeli sme kousek dál na cestu která už vedla k bunkru který jsem chtěl Vlastíkovi ukázat . Po ní sme jeli ještě kousek . Díval jsem se na Vlastíka , který se najednou na kole trochu postavil . Měl jsem strach zda ho nebolí záda . Během chvilky jsem věděl proč . Na zadečku se mu udělala boule od kakání . Pustil to opět s plnou parádou do plíny . To už sme byly u bunkru .

,,Teda páni , tohle je super . Tos postavil ty brácho ? '' prohlásil Vlastík když viděl stavbu .

,,Jo přesně tak Vlastíku , postavil jsem ho sám . Ty jedinej o něm teď ví a protože jsi můj brácha tak je teď nás obou . Pojď ukážu ti vnitřek '' pověděl jsem mu já .

Otevřel jsem klíčem dvířka a vešli sme dovnitř . Když jsme si sedali za stůl tak jsem se akorát pokadil do plínek a znova počůral .

,,Tak co záda bráško , musel jsi se do nich asi pořádně uhodit . A jak jsi dokázal se tak rychle dostat zase na nohy ? Tohle jsem ještě nikdy neviděl ''

,,No záda snad budou v pohodě , jen doufám že nebude nic znát . Ten výskok co jsi viděl je hodně náročnej , trénuje se velmi dlouho . Musíš do toho dát všechnu sílu a bejt taky mrštnej . Taky ho teď zvládnu jen jednou , pokud by mě dostal znova na zem tak by to bylo horší . Snad už mu to bude stačit a dá pokoj '' odpověděl mi on .

Všimnul jsem si , že trochu křiví tvář , jako bolestí .

,, Hele bráško já se ti teď na ty záda raději podívám a nezkoušej odporovat . Pokud snima budeš něco mít , bylo by lepší aby to věděl táta . Hlavně mu musíš říct vše po pravdě , on by se jinak zlobil když bys mu lhal . Jinak moc dobře vím o tvých narozeninách . Večer se bude grilovat a taky přijede strejda s tetou a jejich Matějem . Nemusíš se bát , že by se nám smály . O plínkách už ví '' pověděl jsem mu já .

 Když sem k němu přistoupil ze zadu tak si dost neochotně vyhrnul tričko . To co jsem viděl mě nepotěšilo . Bylo mi jasné , že je malér na světě .

,,Tak tohle se Vlastíku neutají . Máš to hodně do krve odřený a taky se ti dělá modřina . Jen doufám , že to není stejné místo které jsi měl zlomené '' řekl jsem mu já a dal jeho tričko zase dolů které už začínalo být trochu od krve .

,,No je to zřejmě těsně vedle to Jiříku '' odpověděl mi on .

Chvilku sme si jen tak povídaly a potom už jely zpět domů . Tam jsem dle instrukcí zavedl kola dovnitř sám . Hned jsem pochopil proč to táta chtěl . Stálo tam totiž úplně nové kolo . Bylo mě jasné , že to je dárek pro Vlastíka . Bylo moc krásné a hned jsem mu ho přál . Vzpoměl sem si , že jeho mamka neměla nikdy moc peněz a oni si nemohli vše dovolit . Vlastík zatím na mě čekal venku . Najednou přijelo auto a z něho vystoupil Pavel se svojí mámou . Ten měl na bradě velkou náplast a tvářil se bolestivě .

,,Tak už tě mám fakt dost ty jeden hajzle . Tohle je tvůj konec , jedeme teď z nemocnice a to rovnou na policii . Tohle je ublížení na zdraví . Mám na to lékařskou zprávu '' začala na Vlastíka hned křičet Pavlova máma a ukazovala na jeho náplast .

,,Policie je už tady paní Vránová '' ozvalo se za náma a ve dveřích stál strejda s tátou .

,,Už přetaň Pavle lhát a dělat ze sebe chudáka . Vlastíka jsi schválně schodil na záda a určitě jsi mu chtěl ještě víc ublížit . Tak se nediv , že tě kopnul a pak ti vyrazil na chvilku dech abys dal pokoj . Nevím proč máš tu náplast , ale nic ti na místě neteklo '' ozval jsem se já .

V tu chvíli k Pavlovi přistoupil táta a strhnul mu náplast . Na bradě měl jen malou odřeninu a modřinu . Pak přistoupil k Vlastíkovi a odhrnul mu tričko . Když viděl co má na zádech a ukázal to strejdovi tak ten okamžitě zasáhnul .

,,Tak paní Vránová , máte pravdu . Klidně si vemte vaši údajnou zprávu s sebou . Na tohle vám jí nikdo nedá . Na policii se v pondělí dostavíte i s vaším Pavlem . Bude proti vám zahájeno řízení za ublížení na zdraví . Teď se už seberte a opusťte soukromý pozemek '' vložil se do všeho strejda .

,,Jdeme dovnitř ,  musím vás kluci dát do pořádku a tobě Vlastíku tu ránu vyčistit . Zítra se na tebe podívám asi víc '' řekl táta .

Tentokrát přebalil prvního mě . Když totiž vyměnil plínku Vlastíkovi tak ho otočil na břicho a celou ránu mu opatrně vyčistil . Vzal dokonce velkou náplast a zalepil mu jí .

,,No doufám , že se ti nic nestalo jiného . Když by se něco dělo musíš mě to okamžitě povědět a to třeba o půlnoci . Prostě vzbudíš Jiříka a ten pro mě dojde . Tak a teď vzhůru slavit '' pověděl táta .

 Sešli sme dolů a došli do zahrady . Tady už čekal strejda s tetou a Matějem . Všechny sem je seznámil s Vlastíkem . Co jsem nečekal bylo , že když jsem ho představoval strejdovi tak z Vlastíka vypadla hláška .

,,Hm tak se vidíme po dlouhé době zase co pane rozhodčí ? '' pozdravil se sním z úsměvem .

To jsem tedy nečekal .

,,Vy se znáte bráško ? '' zeptal jsem se ho .

,,Jo tady tvůj strejda několikrát byl jako hlavní rozhodčí na zápasech kde jsem byl já a dokonce byl u toho když jsem vyhrál jedno velké klání  a po roce ho obhájil '' odpověděl mi on .

,,Nech té skromnosti Vlastíku , stal jsi se mistrem ve své kategorii v celé soutěži . Tedy něco jako mistr světa . Jinak tě taky rád vidím , škoda že jsi po úraze musel skončit ze sportem určitě bys dál vynikal  '' odpověděl on taky z úsměvem .

Tak to jsem zase nečekal já . On byl Vlastík vždy hodně skromnej . Pak už se mu přesdtavil Matěj .

,,Rád tě poznávám Vlastíku , slyšel jsem , že tady budeš bydlet a taky že se berete s Jiříkem jako bráchové . Já jsem jeho bratranec , takže teď budu to samé i pro tebe . Jinak to jsi fakt třída takhle vyhrávat . Můžeš mě něco ukázat a naučit ? Já totiž dělám karate a moc mi to nejde ''' pověděl mu Matěj .

Než stačil Vlastík něco povědět tak se ozval táta .

,, Tak to Maty nesmí , mohl by si ublížit víc než se stalo . On má po úrazu zákaz sportovat ''.

Táta pak nanosil s ostatníma jídlo . Potom na mě zamával ať jdu k němu .

,,Pojď popřejeme všichni Vlastíkovi '' .

Udělaly sme jakýsi průvod a šlo se mu popřát . Teta nesla dort a my každý dárek pro něj . Postupně jsme mu popřáli a předaly dárky . Poslední byl táta který přivedl kolo pro Vlastíka . Ten byl ze všeho úplně hotovej . Načal slavnostně dort a pak sme se pustili do jídla . Když jsem sním na chvilku osaměl tak jsem se ho zeptak jak se cítí .

,,No záda ujdou , trochu bolí , jen plína už toho má asi dost . Ještě chvilku u bude mokro všude '' odpověděl mi .

,,No já jsem na to stejně , tak dojdu pro tátu a řeknu mu jo ?'' .

,,Chvilku ještě vydržte kluci , už budeme končit a pak vás vykoupu a přebalím . Teď si dáme ohňostroj a pak už bude konec , na noc dám Vlastíkovi prášek na bolesti a zítra se uvidí '' odpověděl mi táta když jsem ho seznámil s problémem .

 Za chvilku už opravdu byl konec . Odešli sme všichni dovnitř . Teta a strejda nám popřáli dobrou noc a řekli Matymu aby se choval slušně . Vlastík šel nahoru jako první . Musel jít pomalu , protože jeho plína byla už úplně plná . Při každém pohybu bylo vidět jak se mu prohýbá z extra váhy . Když sme se ocitnuly v koupelně , tak nás táta svléknul a postavil do vany . Opláchnul nás od všeho kakání a potom teprve dal do vany špunt . Pomohl Vlastíkovi se posadit a když mu sundal náplasti ze zad tak odešel na chvilku pryč . Za chvíli se objevil i s Matym . Ten se rychle svléknul a vlezl k nám do vany . Ta naštěstí byla hodně velká a všichni jsme se tam vešli . Po nějaké době nás tatínek postupně začal umývat . Ten kdo byl hotovej tak putoval zabalenej v osušce na stůl . Když bylo po koupely tak nejdřív položil na záda Vlastíka . Ujistil se , že je všude suchý a začal chystat plíny na noc . Vzal několik bavlněných které složil na jednorázovku . Vše mu podsunul pod zadeček . Potom ho namazal krémem proti opruzeninám a zabalil pěkně do plínek . Přes ně ještě dostal gumové kalhotky a byl hotovej . Čekal jsem , že mu dá pyžmo , jenže místo toho ho opetrně nasoukal do pěkně barevného overalu . Pak stejným způsobem zabalil i mě . Taky jsem dostal overal a potom nás dva poslal do pokoje . Za chvilku přišel i s Matějem . Ten měl normální pyžamo , ale pod ním zřetelné plíny .

,,Jo taky mám nehody , ale jenom v noci '' prohlásil on .

Táta dal na zem nafukovací postel a uložil nás všechny ke spánku .

,,Tak jo kluci , žádné dlouhé ponocování . Pamatuj si Vlastíku co jsem ti řek ohledně zad . Klidně o půlnoci se to bude řešit nebo kdykoliv . Dobrou noc '' a odešel .

,,Co se vlastně dnes stalo Vlastíku ? '' zeptal se ho Matěj .

,,No trochu sem se chytnul z jedním klukem Matěji , ale víc ti řeknu zítra jo ? Jsem celkem ospalej . Strejda mi totiž dal  ještě než se šlo na horu prášek na bolest a on už začíná zabírat '' odpověděl mu on .

Popřáli sme si dobrou noc a za chvilku už Vlastík spal . Já jsem chvlku myslel na to co se dnes stalo . Měl sem strach aby se mu něco vážného nepřihodilo z e zádama . Taky jsem byl zvědavej jaké to bude spát v tak silných plínkách . Těsně před usnutím jsem se počůral .


  Pokračování příště .

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Znovu malým chlapečkem 3
« Odpověď #1 kdy: Června 14, 2018, 11:30:10 »
Pěkné pokračování těším se na další

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Znovu malým chlapečkem 3
« Odpověď #2 kdy: Června 14, 2018, 19:49:41 »
pěkné, těším se na další díl

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Znovu malým chlapečkem 3
« Odpověď #3 kdy: Června 14, 2018, 20:47:19 »
Velmi hezké,  již se těším na další pokračování dobrodružství těchto dvou nerozlučných kamarádů a bráchů.