Autor Téma: Znovu malým chlapečkem 2  (Přečteno 3650 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Znovu malým chlapečkem 2
« kdy: Června 11, 2018, 16:31:12 »
                                                Znovu malým chlapečkem
2. Zpečetění bratrství , Vlastik u nás

Omlouvám se za pravopis . 


Zastavil se , stáhnul si kousek vepředu kalhoty a ukázal mě natahovací plenkové kalhotky .

  ,,Takže ty máš taky plenky ? Ani jsem to o tobě nevěděl . A jako dlouho už je nosíš ?  Teď už to chápu proč jsi se taky nesmál '' zcela ohromen jsem se ho zeptal .

  ,, Mám je Jiříku od toho ůrazu . V nemocnici jsem je měl taky , ale úplně jiné . Je to následek tý zlomeniny a není jisté kdy se jich zbavím . Nechtěl jsem nosit vůbec žádné , ale když mě bylo jasné , že bych měl jinak furt mokrý kalhoty a postel tak jsem přistoupil na tenhle typ na ven . Na noc musím mít jiné .Držel jsem to v tajnosti . Věděl sem , že by se kluci určitě smály tak jako dnes tobě . A co se vlastně stalo u tebe , že máš najednou plíny ? '' zeptal se mě a přitom si vytáhnul kalhoty nahoru .

  ,, No já začal mít taky nehody , jenže se to zhoršovalo a táta rozhodnul o plínkách . Nejdřív jsem si myslel , že je budu mít jen v noci . Jenže já se i pokakal a tak se táta rozhodnul , že je budu mít i přes den . Tak jo půjdeme teď ke mně domů  a já se nechám od táty dát do pořádku , Jestli chceš můžeš se podívat co je u tebe nového a pak si budeme třeba u mě hrát '' odpověděl jsem mu já .

  Šli sme tedy domů . Vlastík se zastavil u sebe , ale hned byl zpět .

  ,,Člověče nikde nikdo . Mám fakt strach co se děje '' prohlásil škovaně a my šli ke mně .

  ,, Ahoj Jiříku , to jdeš nějak brzo domů . Asi potřebuješ přebalit viď . A hele Vlastík jde akorát s tebou . Ahoj to je dobře , že jsi tady . Musím s tebou potom mluvit . Teď pojď taky nahoru musím přebalit Jiříka do čistého '' ozval se táta když zjistil , že jsme přišly .

  No jakmile povídal o plínkách byl jsem určitě pěkně červenej . Podíval jsem se na Vlastíka , ale ten se jen usmál a mrknul na mě . Šly jsme tedy všichni nahoru . Tatínek zamířil hned do koupelny a já šel za ním . Vlastík zůstal stát u otevřených dveřích . Táta mě sundal oblečení a postavil mě do vany . Odepnul už pořádně mokrou a pokaděnou plínu , udělal zní balíček a hodil do koše . Proudem sprchy ze mě spláchnul nános kakání a pak mě umyl od všech zbytků . Když jsem byl hotovej tak mě důkladně otřel a pomohl z vany . V rohu koupelny stál stůl a na něm jsem se během chvilku ocitnul . Vzal čistou plínku , rozložil jí a podsunul pode mě . Plenku pevně protáhnul mezi nohama a zalepil jí nastrannách lepítkama . Natáhnul se za mojí hlavu a začal mě oblékat tričko . To vypadalo dost dětinsky . Za chvilku jsem zjistil , že to jsou vlastně body pro malé děti . Zapnul mi je v rozkroku . Vlastík to celou dobu docela se zájmem pozoroval .

  ,, Tak jo Jiřík je pěkně v suchu a čistotě . A co ty Vlastíku ? Nepotřebuješ taky změnu ? Myslím že by ti prospěla . Mám sice jiný druh plínek , ale když budeš s Jiříkem doma tak je nikdo neuvidí . '' prohlásil táta zatím co mě sundal ze stolu .

  ,, No víte já ani nevím . Sice mokro taky už celkem cítím , ale nevím co by řekla mamka na jiné plíny . '' odpoveděl on .

  ,, Nic se neboj , vše bude v pořádku . Já tě teď zabalím stejně jako Jiříka a pak si půjdeme popovídat po svačině dolů '' řekl táta a natáhnul se pro něj .

  Položil Vlastíka na stůl jako mě a dal mu dolů kalhoty . Všimnul jsem si , že v oblasti zadečku je mokrý flek .

  ,, No vidíš Vlastíku , tohle chce vyměnit a dát jinou savost . Už jsem ti přece několikrát říkal u mě v ordinaci , že se nemáš za co stydět . Po tvém úraze je to normální věc , když jsou potřeba plínky jako ochrana před mokrým oblečením '' řekl mu táta zcela něžně .

  Natahovací plínku roztrhnul na stranách a tak jako moji i tuto vyhodil do koše . Otřel Vlastíka něžně vlhčeným ubrouskem a potom vzal z police stejnou plínu jako jsem měl já . Nadzvednul ho za kolena a plínku dal pod něj . Namířil mu pindíka dolů a protáhnul plínu mezi nohama a zalepil ji na bokách . Potom mu dal stejné bodíčko jako mě . Vlastík chtěl něco asi řict , ale tatínek mu dal prst na ústa ať je teď zticha . Pomohl mu ze stolu a postavil ho vedle mě .

  ,, No vypadáte pěkně , jako dva bráškové '' prohlásil když sme stály vedle sebe .

 ,,Tak jo a teď na svačinu . Po ni si promluvím s tebou Vlastíku . Pokud chceš může u toho Jiřík být . Jde o tvoji maminku '' .

  Když to dořekl , tak jsem vyděl ve Vlastíkových očích velkej smutek .

  Po svačině vzal Vlastíka tatínek do svojí pracovny . Já šel pomalu za nima . Byl to zvláštní pohled , když šel Vlastík přede mnou . Na zadečku bylo pěkně vydět jak se mu pohybuje plínka .

  ,,Tak jo Vlastíku , chceš aby tady Jiřík byl a seděl vedle tebe ? Vím jak moc se kamarádíte '' zeptal se ho on .

  ,,Jestli je to možné tak ať tady prosím zůstane . Nevím co mě chcete říct , ale asi to souvisí s mojí maminkou a nebude to nic příjemného '' prohlásil on .

  Já si sednul vedle něho . Ani nevím proč , ale najednou jsem ho objal úplně spolntálně jako bráchu .

 ,, No sluší vám to spolu kluci . Tak jo teď k tomu špatnému a vážnému . Tvoje maminka je Vlastíku velmi vážně nemocná a leží u nás v nemocnici . Je sice na jiném oddělení než pracuju já , ale vím o tom . Dneska jsem sní dopoledne mluvil . Požádala mě , zda můžeš u nás nějakou dobu bydlet . Není jisté kdy se vrátí . Do té doby budeš u nás bydlet a já se budu o vás oba starat Vlastíku . Takže mě od této chvíle tykej a říkej mě strejdo . To je jdena věc . Druhá je ohledně plínek . Budeš je nosit stejně jako Jiřík a taky dostanete oba stejné oblečení . Jiřík a ani ty si je samy sobě nesmíte nikdy měnit . Když budu příští týden v práci tak vy budete oba dva doma . To si samozřejmě plínky navzájem vyměníte . Doma budete oba nosit oblečení které vám přichystám . Ty mě teď Jiříku řekneš co tě kromě potřeby nechat se přebalit donutilo jít domů . Mám dojem , že se něco semlelo . Oba vás omluvím ze školy . Stejně zbejvá poslední týden . Taky přiobědnám pro Vlastíka místo na zájezd k moři a pojede s náma . Taky si ohlídám tebe Vlastíku abys necvičil a nedělal nic z toho co máš zakázané . Až se vrátíme od moře tak pojedeme na chatu a potom se uvidí '' pověděl nám on .

  V okamžiku jak začal mluvit o mamince Vlastíka tak ten mě pevně obejmul a na chvilku si schoval na moje rameno tvář . Ikdyž byl stejně starý jako já , tak byl menší skoro o hlavu . Zcela automaticky jsem ho ještě víc objal a pohladil po zádech .  Cejtil jsem , že se mu chce brečet .

 ,, To bude dobrý Vlastíku uvidíš . Budeš teď u nás a bude nám dobře . Po dnešku už stejně s klukama nechci mít nic společného tak budu moc rád když tu budeš '' řekl jsem mu já .

 Potom jsem odpověděl tátovi na jeho otázku . Přitom jsem stále držel  Vlastíka kolem ramenou . Zatím nebrečel , ale škubaly se mu ramena .

 ,,Ano tati , je tady ještě jedna věc . Když sme hrály fotbal tak o mě Pavel zavadil a mě se vyhrnulo tričko a sjeli mě kalhoty . V tu chvíly byly plenky zcela vidět . Všichni přestaly hrát a začaly se mě smát . Pavel měl komentáře , že jsem mimino a jestli nechci dudlíka a podobně . Potom se najednou do toho vložil Vlastík . Jenže i jemu se Pavel smál , že si má jít sednout aby se mu něco nestalo . Taky prohlásil , že by měl sám mít plíny a řekl mu mrzáčku . To Vlastíka samozřejmě naštavalo a on ho pak přitisknul silně ke stromu . Tím ho donutil se mě omluvit . Když sme odcházely tak se najednou Vlastík prudce otočil a chytnul Pavla za nohu a jak ho hodil na zem tak on zapadnul obličejem rovnou do kravince . My pak šli pryč . Když jsem se Vlastíka zeptal proč se mě nesmál , že mám plíny tak mi ukázal svoje . Jsem rád když se mě zastal proti klukům . Jen doufám , že si nic neudělal když nesmí vlastně cvičit . Tati mohl by Vlasík začít jezdit aspoň na kole ? Měly bysme aspoň nějakou zábavu '' odpověděl jsem mu já .

  ,, Je to skutečně tak Vlastíku ? Udělal jsi kromě toho otočení ještě jiný cvik ? No jinak si myslím , že na kole bys mohl začít jezdit . Budeš , ale jezdit pomaleji a žádné mnohakilometrové ježdění . Taky nesmíš samozřejmě spadnout '' .

  ,, Je to pravda strejdo . No kromě otočky jsem se ještě v zádech trochu zhoupnul abych ho mohl chytit za nohu . Jinak jsem rád , že tady budu bydlet . Sned se maminka brzo uzdraví . A nebo je to tak vážné , že už se nikdy neuzdraví ? Řekni mi prosím tě pravdu . A jakej je to zájezd kam mě chcete vzít ? '' odpověděl mu on .

  ,,Je to zájezd k moři Vlastíku . Je to letecky a jedeme do Španělska na dest dní . Co se týče maminky tak skutečně nevím . Šance na uzdravení samozřejmě je , ale bude to dlouho trvat . No ta otočka určitě nebyla dobře . Pokud by tě začalo bolet v zádech musíš mě to okamžitě povědět . Je to jasné ? Ne , že si to necháš pro sebe jak je to u tebe zvykem . Jiříku když bys viděl , že Vlastík při nějaké činosti má bolesti tak mi to musiš říct . Jinak je to od tebe moc pěkné , že jsi se Jiříka zastal Vlastíku i za cenu , že jsi mohl sobě ublížit . Budu rád kluci , když se tomu Pavlovy vyhnete oba dva . Brácha říkal , že ta jeho rodina je dost špatná a zlá . Tak jo kluci teď běžte oba dva nahoru do pokoje . Trochu jsem ho předěl a tak snad se vám bude oběma líbit '' poslal nás oba dva pryč a pohladil Vlastíka po hlavě .

  Odešli sme na horu a po otevření jsem jen koukal . V obou rozích stály nové postele které měly nízkou ohrádku . Uprostřed byl koberec na hraní . Bylo na něm nakreslené město a silnice . U stěny byl velkej přebalovací pult a pak police s autíčky a dalšími hračkamy .

  ,, Teda já koukám Vlastíku , tohle už je super pokoj a je pro nás dva . Tak co budeme dělat ? Za chvilku bude už asi oběd tak bychom si mohli hrát s autíčkama a po odpoledním klidu jet na kolech ven . Půjčím ti svoje , to je lehčí a líp se ti na něm pojede . Nebudeš se tolik namáhat '' prohlásil jsem já .

 Najenou jsem uslyšel zasyčení a když sem se podíval na Vlastíka tak se tvářil zvláštně a trochu zčervenal ve tváři . Bylo mi to jasné . Právě se počůral do plínek . Potom se trochu zarazil a za chvilku bylo jen slyšet jak plní plínu z druhé strany . Já na nic nečekal a pustil to taky . Potom jsem vybalil autička a domečky . Postavili sme město když najednou vešel táta . Přinesl velkou láhev limonády a pro každého sklenici . Hned zase odešel a my se oba pořádně napili .

  ,, No konečně se můžu napít pořádně aniž bych měl strach zda plenky vše pojmou '' řekl Vlastík .

 Začali jsem si hrát . Na něm bylo vidět , že je smutnej kvůli mamince .

 ,, Hele Vlastíku je mi jasné na co myslíš . Když by tě něco tížilo tak buď mě nebo taťkovi můžeš vše povědět . Taky ti teď řeknu jednu věc . Ode dneška tě beru jako svého brášku kterého jsem vždy chtěl . Stejně máme už léta k sobě blízko a po tom co se stalo tak se to jen upevnilo . Ode dneška je taky tenhle pokoj tvůj tak jako můj a dělej si v něm co chceš '' řekl jsme mu já a znova ho pevně objal .

 On chvilku na mě koukal .

 ,, Tak to jsi mě hrozně dostal Jiříku . Vždyť jsem zase tolik neudělal . Neměl si začínat . Pokud bude Pavel dál něco zkoušet dopadne hůř než když dneska se vymáchal v tom kravinci . Jinak tě , ale Jiříku jako bráchu beru '' odpověděl mi on .

 ,, No ten dopad do toho lejna fakt musel být zážitek to ti povím . Celkem by mě zajímalo jak se dostal domů a co tam pověděl . Taky to musel bejt dost slušnej smrad z něho . Jo a fakt nezkoušej nijak moc zlobit . Myslím to vyřizování si něčeho s Pavlem '' odpověděl jsem mu já ze smíchem když jsem si vzpoměl na ten pád a jeho výraz když zjistil do čeho si ponořil obličej .

  Najednou se zezdola ozval táta ať tam oba hned jdeme . Když sme přišli dolů , tak v předsíni stál Pavel se svojí mámou . Tvářil se divně a doslova se vysmíval . Pak se do Vlastíka pustila jeho máma .

 ,,Tak tohle jsi hošánku přehnal . Půjdu vše oznámit na úřady a pokud zjistím že bude mít Pavlík nějaké potíže tak i na policii . Jen tak pro nic za nic napadnout mého synáčka ti přijde draho . Škoda že si to nemůžu vyříkat s tvojí mámou když je kdoví kde . Tobě jen řeknu , že jsi pěkněj zmetek a budu to řešit přes úřady jak jsem řekla s tím počitej '' začala na něj křičet .

 ,, Tak zaprvé nechejte bejt mojí maminku na pokoji nesaháte jí ani po malíčky na noze. A za druhé ať Pavel přestane lhát . Vysmýval se Jiříkovi kvůli plínám a mě nadával . Nejdřív jsem ho přimáčknul ke stromu a potom když mě chtěl zákeřně koupnout do zad jsem ho otočil a schodil na zem . To , že tam byl kravinec jsem nevěděl a nemůžu za to . Když by chtěl něco řešit čestně tak mě nenapadne ze zadu . Pokud bych včas jeho pohyb nerozeznal bylo by to pro mě špatné . Bránil jsem se jen podle pravidel , což vašemu Pavlovi nic neříká . Mysliím tím pravidla ''  prohlásil on s kamenou tváří .

 ,, Važená dámo , okamžitě se seberte a jděte pryč . To co udělal váš syn je nechutné . Zkusit napadnout někoho ze zadu je zbabělost . Pokud budete něco zkoušet na Vlastíka tak já prozměnu ohlásím , že se váš syn pokusil mu ublížit na těle a to velmi vážně vzhledem k tomu , že je po těžkém úrazu . Na policii klidně jděte . Moc dobře o vaší rodince vědí . A teď koukejte vypadnout a to oba  '' řekl táta a otvřel dveře .

 Pavel i se svojí matkou odešel pryč . Když vycházel tak jsem zaslechnul jak říká ať se příště těšíme , že nás oba zbuší .

 ,, Tak jo kluci teď na oběd a po něm si dáte klid . Potom můžete na kola . Jiříku půjč prosím tě Vlastíkovi svoje kolo , líp se mu na něm pojede '' .

 ,, To už jsem mu sám tati řekl . Taky jsem mu zdělil , že ho beru jako svého brášku ode dneška '' odpověděl jsem mu já .

 Po obědě nás oba přebalil do čistých a suchých plínek a my šli oba na chvilku si lehnout . Tatínek jenom určil která postel je čí . Na tý co ležel Vlastík byla totiž speciální matrace kvůli jeho páteři .



      Pokračování příště.

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Znovu malým chlapečkem 2
« Odpověď #1 kdy: Června 11, 2018, 17:47:23 »
super, těším se na další díly

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Znovu malým chlapečkem 2
« Odpověď #2 kdy: Června 12, 2018, 08:07:58 »
A opět moc hezké pokračování, těším se na další vývoj událostí. Držím palce hlavně Vlastíkově mamince. Také tuším, že s Pavlem budou docela potíže.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Znovu malým chlapečkem 2
« Odpověď #3 kdy: Června 12, 2018, 09:21:57 »
Velmi pěkný jak 1 tak 2 díl hezky se mi to četlo jen tak dál těším se na pokračování