Autor Téma: Nové dětství Toma a Míši 44  (Přečteno 4354 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Nové dětství Toma a Míši 44
« kdy: Dubna 23, 2018, 18:30:30 »
Hedvika Aničce neřekla nic o Filipovo pokusu o sebevraždu.Usoudila, že by ho tím zklamala.Jen se vyptávala na jeho chování ,, a proč se na to ptáte?" Zeptala se Anička zvědavě. ,,No věc se má takhle" začala Hedvika. ,,Po jeho posledních měsících,mě jen zajímá, jestli nad sebou vyhrává a zdá se, že ano.“ Odpověděla ji s úsměvem  ,,Ale měla bys jet domů,aby odpočíval a zítra můžeš zase přijet.Jestli teda budeš chtít.“ Anička přikývla ,,tak já se půjdu rozloučit můžu?" Zeptala se a Hedvika přikývla. Šla chystat večeři a přemýšlela o Filipovi,který se v posledních dnech stával zranitelnější.

Fanda se zatím u televize věnoval klukům, učil s Tomášem Marečka člověče nezlob se. Terezka seděla u Míši,který se probouzel ,,ahoj spáči“ usmála se na něj a vzala mu dudlika z pusy,kterého nahradila savičkou.
,,Tak co nožička“ zeptala se, když dopil. Koukal na Terezku,ale nic neřekl ,,bolí tě?" Pomohla mu otázkou ,,ne“ odpověděl jí krátce. ,,chci k tobě“ zakňoural a Terezka se zasmála ,,tak já si tě vezmu k sobě ty naše mimčo.“ Posadila si ho na klín a Míša se spokojeně o Terezku opřel. ,,Budeš večeřet za chvilku a já si tě nakrmím ano.“ Míša zavrtěl hlavou ,,ty nemáš hladík?" Zeptala se Terezka. ,,Já nechci jíst“ zakňoural a strčil si palec do pusy.  Terezka nahmatala jeho dudlika a a vyndala mu prst z pusy. ,,Prstík do pusy nepatří“ řekla a nahradila mu ho dudlikem. Uklidňovalo ho,když měl dudlika v puse. Bylo cítit,že se uvolňuje,když podudává. Byl opřený o Terezku a ta cítila,že čůrá do plenky.
,,Tak bando k večeři“ zavelela najednou Hedvika. ,,Počkej,tebe si raději odnesu,abys tady neběhal.“ Řekl Fanda a vzal Marečka do náruče, kterého to velmi potěšilo.
Terezka seděla s Míšou dál u televize, věděla, že nemá cenu Míšu nutit do jídla. ,,Já tě vezmu do pokoje a dáme čistou plenku.“ Zašeptala Míšovi do ucha. Zavrtěl hlavou a začal plakat ,,proč brečíš Míšo?" Zeptala se, ale Míša neodpověděl. Terezka s ním vstala a šla k Hedvice ,,jsme smutný maminko.“ Řekla a Hedvika si vzala Míšu k sobě ,,to je zase slziček mazlíčku můj.“ Řekla mu a dala mu pusu na uslzenou tvář. Šla s ním do pokoje,aby ho zbavila dost mokré plenky. Položila ho na stůl a sundala mu igelitové kalhotky a plenku. ,,Tak co nás trápí řekneš mi to?" Zeptala se a vzala mu dudlíka z pusy. Hladila ho po tváři, vypadal zcela bezbranný ,,dáš mi pusu?" Zeptala se Hedvika a naklonila se k němu. Míša neváhal a dal jí pusu na našpulené rty ,,a dáš mi ještě jednu?" Zkusila to znovu a Míša jí dal opět pusu na rty. ,,A řekneš mi, co tě trápí?" Zeptala se znovu a sundala mu tričko,které měl mokré od slz. ,,Dojdu do koupelny pro ručník a žinku jo.“ Řekla mu,ale Míša zavrtěl hlavou ,,nechoď pryč“ zakňoural. ,,Kdo tam bydlí doma?" Zeptal se najednou ,,no asi nikdo Míšo.Chceš se tam jet podívat?" V jeho pohledu do Hedviččiných očí,byl hněv ale i strach. Jako by sama ta otázka v něm probudila všechny negativní emoce. Zavrtěl hlavou a Hedvika ho vzala z přebalovacího stolu. Položila ho do postele a přikryla dekou ,,já nechci spát tady.“ Zakňoural a zavřel oči, pohladila ho a usmála se. ,,Nebudeš spát tady,ale když mě nepustíš do koupelny,tak tě alespoň přikryju dekou víš.“ Řekla a sedla si k němu na postel. Trošku se posunul,aby ji udělal víc místa. Hedvika si vedle něj lehla na bok ,,mám tě rád“ řekl jí najednou Míša. Hedviku to potěšilo a dala mu pusu na rty. ,,To já tebe taky Míšo a moc tě mám ráda.“ Po tváři mu sjela slza,kterou Hedvika setřela rukou. Věděla,že je v něm víc smutku než radosti,ale jeho důvěra k ní byla výhrou dostačující.
,,A co si dáme k večeři Míšo?" Zavrtěl hlavou ,,musíš ale jíst,abys nabral sílu a uzdravil se.“ Nechtěla ho vydírat řečmi o tom,že pokud ji má rád,tak bude jíst, nebo podobné fráze. Zdálo se jí,že by to vůči tomu kloučkovi,bylo nedůstojné.
,,A třeba kaši krupicovou, kdybych ti udělala a nebo palačinky s jahodovou marmeládou a nebo ještě vajíčka.“ Podíval se na Hedviku a chvilku přemýšlel ,,vajíčka“ odpověděl. Usmála se ,,tak uděláme vajíčka,ale nejdřív tě umyjeme a oblékneme ano.A už můžu do té koupelny?Hned budu tady.“ Míša využil,že byla Hedvika blízko jeho obličeje a vlepil ji pusu. Trošku se zastyděl a Hedviku polil pocit štěstí ,,ty jsi můj drobeček nešťastně šťastný.“ Přivinula si ho k sobě ,,tak já dojdu do té koupelny můžu?" Zeptala se znovu klidně. Měla trpělivosti na rozdávání ,,hmmm“ byla odpověď Míši. Vstala a šla pro věci do koupelny.Musela rychle,aby si to Míša nerozmyslel, když se vrátila do pokoje,ležel s palcem v puse a měl zavřené oči.
Přišla k němu a vyndala mu palec z pusy ,,už zase ty zlobidlo.“ Podíval se provinile na Hedviku ,,promiň“ zakňoural tichým hlasem. ,,Vůbec se neomlouvej punťo, teď tě umyju a dáme plenku.Potom ti udělám ty vajíčka co ty na to?" Zeptala se,ale Míšovi se moc z postele nechtělo. ,,Ještě chvilku“ zažadonil a Hedvika se musela smát. ,,Ty se počůráš do postele Míšo.“ Zakroutil hlavou a Hedvika si k němu přisedla. ,,Chceš si promluvit o tom, co tě tak trápí?" Zeptala se a Míša se na ní podíval ,,už nechci mít zavázanou ruku a nohu“ řekl kňouravě. ,,Musíš být trpělivý a uvidíš,že za chvilku budeš zdravý.“ Zakroutil hlavou ,,nechci“ byl neústupný a bylo jasné,že ho to bude otravovat. Prošel si od smrti rodičů peklem a teď se pomalu měl dávat dohromady,ale špatné vzpomínky na poslední události ho svazovali. Moc toho nenamluvil a když už se Hedvice povedlo trochu ho rozmluvit,bylo to vždy jen na chvilku.
Věděla co má udělat, promluvit s ostatními,aby Míšovi dali víc pozornosti. ,,Ty jsi zlatíčko netrpělivý,ale uvidíš, že to uteče.“ Ležel a poslouchal její slova ,,táta by se na mě zlobil.“ Řekl najednou a rozplakal se. ,,A proč by se na tebe táta zlobil?" Zeptala se Hedvika ,,protože nechodím do školy a budu hloupej.“ Hedvika cítila jeho bolest,ale dokázala se dobře ovládnout. ,,Tvůj tatínek by se na tebe nikdy nezlobil,protože by věděl,že jeho syn je moc chytrý kluk.Jsi jen nemocný a až budeš zdravý,tak budeš zase premiant třídy.“
Utřela mu tváře, ten smutek a ty depresivní stavy, pro něj byli velice unavující. Ten kluk si s nimi nedokázal sám poradit a tou mlčenlivostí se uzavíral sám do sebe. Hedvika si uvědomovala svou chybu, že se mu málo věnuje. Zavrtěl se v posteli ,,počůral ses viď?" Zavřel oči, tahle jeho obrana byla už Hedvice zřejmá. Usmála se a pohladila ho. Vzala ho do náruče a položila na přebalovací stůl,kde ho omyla žinkou a utřela do sucha ručníkem. ,,Promiň maminko“ řekl ji lítostivě, ale Hedvika zakroutila hlavou. ,,Vůbec se neomlouvej miláčku, vůbec nic se nestalo.“ Řekla a namazala ho krémem proti vyrážce a opruzeninám.Připravila si plenky,které pod něj dala a zabalila ho do nich.Natáhla mu igelitové kalhotky a šla pro tričko do jeho skříně. Míša ji pozoroval,když mu oblékla tričko, vzala ho do náruče a šla do kuchyně,kde ho posadila Terezce na klín. ,,Udělám ti večeři“ řekla a šla dělat vajíčka,přesně jak si Míša přál. Míša seděl spokojeně u Terezky a nezapojoval se do rozhovoru ostatních.Hedvika se naklonila k Terezce ,,věnujte se mu,mluvte na něj.“ Míša nezaregistroval,že Hedviks mluvila k Terezce a jen pozoroval kluky jak bouřlivě diskutovali s Fandou.
,,A co kdybychom si s Míšou zahráli člověče nezlob se,proti vám?" Zkusila Terezka, načež kluci nadšeně její výzvu přijali. ,,Přines to“ zavelel táta směrem k Tomikovi. ,,Dáme jim lekci.“ Řekl Fanda rozhodně,neboť už před začátkem hry, se na oko považoval za vítěze. Tomáš položil člověče na stůl a roztáhl herní plán. ,,Tak jaké si vezmem Míšo.“ Zeptala se Terezka ,,červený“ špitl Míša a Terezka je začala rozestavovat do domečku. ,,Tak marodi mají přednost“ řekl Fanda. ,,Nene kdo hodí víc“ odmlouval mu Míša a Fanda přikývl.
Hedvika si sedla ke stolu a krmila Míšu při hře. Hra trvala celkem dlouho,ale nakonec Tomik vyhrál a projevil zjevnou radost. Míša s Terezkou byli druzí a Fanda s Marečkem prohráli. ,,Tak ještě?" Zeptal se Fanda a Míša zakroutil hlavou. ,,Tebe to nebaví?" Zašeptala mu Terezka do ucha. ,,Já chci šachy.“ Špitl ji na oplátku Míša do ucha.
Terezka se na něj vážně podívala ,,šachy?" Řekla překvapeně a Fanda se na Míšu podíval. ,,Ty umíš šachy?" Míša kývnul ,,tak to záleží na tom, jestli je má maminka.“ Hedvika se usmála a vstala od stolu,šla do obýváku a přinesla šachy. Fanda rozevřel herní plán, byla na něm vidět nejistota, zda to není zbytečné. ,,No tak dobře, dáme šachy.“ Vzal do ruky dvě figurky a dal je za záda. ,,Která ruka?" Zeptal se a Míša si vybral pravou ruku s bílou figurkou.
Terezka mu pomohla šachy rozestavit, všichni pozorovali zvědavě,zda skutečně Míša tuhle hru ovládá. Začali hrát a Fanda si všiml,jak Míša rozestavuje svou obranu. Fanda hrál šachy rekreačně,ale Hedvika měla úsměv na tváři ,,ty umíš sicilskou obranu?" Řekla překvapeně a vyměnila si místo s Terezkou,aby mohla pozorovat Míšu jak bude pokračovat. Měla Míšu na klíně a se zájmem pozorovala oba aktéry hry.
,,Šach“ špitl Míša a Fanda vypadal dost nervózně. ,,Ty kluku,já tě asi podcenil.“ Hedvika byla překvapená, pochopila že Míšu učil šachy zřejmě jeho táta, ale bylo pro ní dost zábavné pozorovat Fandu, jak se nemohl vymanit z Míšovo utoků.
Když Fanda přišel o dámu, bylo vidět jak tato hra zasáhla jeho ego. ,,No to není možný tohle.Spal jsi v knihovně nebo co?" Řekl a začal se smát, protože po dalším jeho marnivém tahu přišel od Míši mat.
,,Kdo tě to naučil?" Zeptal se Fanda překvapeně. ,,Táta a chodil jsem do kroužku.“ Špitl Míša a v očích se mu zaleskla slza. Hedvika mu dala pusu do vlasů ,,to je v pořádku Míšo a jak dlouho jsi to hrál?" Zeptala se Hedvika.
,,Od šesti“ řekl jí Míša a Hedvika se zasmála. ,,Ale udělal jsi tam tři chyby,kterých si táta nevšiml." Fanda zakroutil hlavou ,,to chce odvetu tohle.“ Řekl vážně a začal stavět šachovnici. ,,Tak ještě jednu hru a potom spinkat.Terezko pojď sem,já musím taky za Filipem.“ Řekla Hedvika a Terezka šla k Míšovi.

Hedvika zaklepala a vešla k Filipovi do pokoje,který spal. Sáhla mu na čelo a cítila,že má teplotu. Probral se a usmál se na Hedviku ,,budeš jíst Filipe?" Zakroutil hlavou ,,nemám hlad mami a děkuju,že si Aničce nic neřekla.“ Hedvika se usmála a dala Filipovi teploměr do podpaží. ,,Co plenka?" Zeptala se a Filip zavřel oči.Hedvika se zasmála ,,ty jsi opravdu jak Míša,ten to dělá taky,když se stydí.“ Filip se zasmál ,,je mokrá mami.A pořád to pálí.“ Hedvika pokývala hlavou ,,no to víš,to není hned všechno.Půjdeš se osprchovat a vezmeš si čisté pyžamo.Zítra pojedem do nemocnice na pohotovost.“ Řekla mu Hedvika a když mu zapípal teploměr vzala mu ho z podpaží. ,,No 39.2 Filipe, to není moc dobré.“ Zkusil se posadit,ale zase si lehl na postel ,,točí se mi hlava.“ Řekl jí,bylo i vidět,že mu vysoká teplota nedělá dobře. ,,No Filipe,tak já ti sundám plenku a trochu tě omyju. A vůbec se nestyď, víš kolik jsem už takhle v nemocnici umyla dětí v tvém věku?" Filip se trochu zamračil ,,ale já nejsem dítě“ řekl jí unaveně, což Hedviku zjevně pobavilo. ,,I když ti bude 40 tak budeš moje dítě,protože mi říkáš mami.“ Usmál se a zavřel studem oči,když ho Hedvika omyla a převlékla. Potom mu podala čaj s práškem a pomohla mu,aby se napil. ,,Je mi špatně“ řekl jí Filip,byl v obličeji bílej jak stěna. Zkousl zuby bolestí, bylo jasné že pálení se ozvalo znovu. ,,Nechám ti otevřené dveře a když něco budeš potřebovat,tak na mě bezestudu zavoláš jasný.“ Řekla mu Hedvika a pohladila ho po hlavě. Filip přikývl a zmožen teplotou usnul.

Fanda s Míšou dohrál druhou partii, ze které opět vyšel Míša jako vítěz. ,,Jak to děláš ty kluku?" Zeptal se Fanda a Míša se poprvé u stolu usmál. ,,Táta mi říkal,že máš přemýšlet o následku svého tahu a ne o tom kam táhnout.“ Fanda se zasmál a vstal od stolu. Přišel k Terezce a vzal ji Míšu z klína, zdálo se, že mu imponuje jak Míša umí přemýšlet u tak těžké hry.
,,Je to hra králů a ty jsi král,protože jsi mi ukázal,že nezáleží na velikosti a věku,ale na strategii.Ale tu obranu Sicílie,mě musíš naučit.“Přitiskl Míšu k sobě a zdál se být velice hrdý v obličeji. Míša se zasmál po jeho slovech a hned ho opravil ,,Sicilskou obranu.“
,,No tu taky.“ Odpověděl mu Fanda a posadil se s ním. ,,A v tom kroužku, jsi byl nejlepší?" Zeptal se, ale Míša zavrtěl hlavou. ,,Martin a Ruda byli nejlepší.“ Fanda se zasmál ,,tak to tady máme malého šachistu.“
Hedvika je pozorovala od dveří, byla spokojená, když viděla Míšu komunikovat. ,,Tak ale teď všichni na kutě,protože zítra je taky den.“ Řekla a vzala Míšu Fandovi z rukou. ,,Marečku, Tomiku do postele.“ Řekla a Fanda popadl Marka do náruče. ,,No a jdeme na kutě říkala mamka,tak ji poslechneme.“ Šel s Markem do pokoje,kde ho položil na přebalovací stůl a čekal až tam přijde Terezka,nebo Hedvika.
Terezka přišla s Tomikem do pokoje ,,co je tati, ty ho nepřebalíš?" Překvapeně se na Terezku podíval. Terezka se zasmála a stoupla si k Marečkovi a začala ho svlékat ,,no ale ty jsi hodně počůraný Marečku.Táta nám přinese z koupelny mokrou žinku a ručník.“ Fanda odešel do koupelny a zjevně se mu ulevilo,že nemusel Marečka přebalit. Terezka Marečka omyla a utřela do sucha.Hned potom ho namazala a zabalila do suché plenky.Do pusy mu dala dudlíka,kterého sám Mareček vyžadoval a uložila ho do postele. Tomík zatím blbnul s tátou a dost ho to bavilo. Táta ho povalil na postel a začal ho lechtat ,,tati,už dost!“ Křičel Tomik a Fanda ho pustil. ,,Terezko kakat rychle“ řekl Tomik,ale sotva to dořekl,pustil to všechno do plenky. Rozbrečel se a táta ho pohladil po vlasech. ,,Promiň, já jsem nevěděl,že potřebuješ na záchod.“ Řekl Tomikovi, bylo na něm vidět,že ho to mrzí, ale Terezka zakroutila hlavou. ,,Táta za to nemůže viď?Tomik to zase dlouho držel.“ Řekla mu Terezka vyčítavě. ,,Chci maminku“ řekl Tomáš plačky a Terezka šla pro Hedviku, která seděla u Míši a povídala si s ním. ,,Mami, Tomik se pokadil a chce maminku.“ Hedvika vstala a Terezka zůstala u Míši. ,,Tak kde mám toho raubíře pokakanýho?" Zeptala se,když vešla do pokoje. Tomáš stál u přebalovacího stolu a brečel. Hedvika mu pomohla nahoru a začala ho svlékat. ,,Ty jsi to zase dlouho držel viď. Už neplakej miláčku, vůbec nic se neděje.“ Když ho očistila z nejhoršího, vzala ho do koupelny,kde ho pořádně umyla. ,,Jsi truhlík, víš moc dobře,že když to dlouho držíš,tak se vždycky pokakáš.“ Řekla mu Hedvika a dala mu pusu na tvář. ,,Honem do pokojíku naháči můj.“ Řekla a šla mu dát čistou plenku a pyžamo. ,,Tak a táta vám přečte pohádku.“  Rozloučila se s nimi polibkem a šla zpět za Míšou,který ležel a poslouchal Terezku, která mu četla pohádku.
Hedvika si od Terezky vzala knížku a pokračovala ve čtení. ,,Maminko já nechci spát.“ Přerušil ji Míša a Hedvika odložila knížku ,,ty se bojíš,že budeš mít zase noční můru viď?" Pohladila ho a Míša zakýval hlavou na souhlas. ,,A i kdyby,tak tě budu hlídat celou noc.“ Vzala dudlíka a dala mu ho do pusy. ,,A teď zkus spinkat,proto spíš u mě abych tě hlídala víš.“ Poslechl jí a zavřel oči. Poslouchal její hlas, když mu četla pohádku. Ten hlas se pořád vzdaloval a za chvilku už Míša spokojeně oddychoval.

Pokračování příště.....


„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nové dětství Toma a Míši 44
« Odpověď #1 kdy: Dubna 23, 2018, 19:01:12 »
Opět velmi pěkné pokračování na které se vyplácí si počkat a již teď se těším na další díly jen tak dál  :) :) :) :)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 44
« Odpověď #2 kdy: Dubna 23, 2018, 20:14:55 »
Jj děkuji jen nestíhám sám sebe,tak že to chvilku trvá
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nové dětství Toma a Míši 44
« Odpověď #3 kdy: Dubna 23, 2018, 21:13:43 »
Velmi hezké, již se těším na další pokračování.
Velmi mne dojímá ta atmosféra této nevšední rodiny, kde jsou si všichni vzájemně oporou, obzvláště ti dospělí, jak se k těm malým chovají.
Doufám, že se filip brzy uzdraví a bude z něho chlap jak má být a také doufám, že bude nápomocen.
Fanda, tak ten se opravdu změnil,. Z alkoholika se stal vzorný táta.
Držím této skvělé rodince palce, ať se jejich životní cesta ubírá tím správným směrem a utrpení těch malých, nechť pomine.

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 44
« Odpověď #4 kdy: Června 19, 2018, 02:36:35 »
Nevíte kdy bude další díl?

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 44
« Odpověď #5 kdy: Června 19, 2018, 09:44:43 »
Ahoj všem,musím zde zanechat taky nějakou zprávu.Pokračování nebude činnost byla ukončena.Některé okolnosti mě donutily přestat psát povídky.Myslím si ale,že kvalitních povídek je tady o dost víc a tak jeden příběh když skončí tuto komunitu neochudí.
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 44
« Odpověď #6 kdy: Června 19, 2018, 11:32:52 »
To je škoda  :'(

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nové dětství Toma a Míši 44
« Odpověď #7 kdy: Června 19, 2018, 16:19:13 »
Velká škoda ale i tak díky za to co jsi pro nás napsal

Offline 13jh02

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 385
  • Karma: 2
Re:Nové dětství Toma a Míši 44
« Odpověď #8 kdy: Června 20, 2018, 17:04:55 »
I já doufám, že rozhodnutí skončit s tímto pěkným příběhem, není definitivní. I kdyby to trvalo několik let, rád si na pokračování počkám.