Autor Téma: Nové dětství Toma a Míši 43  (Přečteno 3399 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Nové dětství Toma a Míši 43
« kdy: Března 22, 2018, 19:00:09 »
Hedvika připravila Fandovi jídlo do kuchyně, ten se šel mezitím osprchovat. Když se vrátil stoupl si k Hedvice a obejmul ji ,,co se vzít,příští týden v sobotu?" Zeptal se a Hedvika se musela smát ,,víš co se mi líbí,jak vy chlapi máte všechno hned vymyšlený.“
Fanda ji políbil a sedl si ke stolu ,,děti máme všechny doma,tak v čem je problém.A uděláme to jen mezi tvou a naší rodinou,nic velkého.“ Hedvika si sedla naproti Fandovi a vážně se na něj podívala. ,,Myslíš to vážně?" Zeptala se ,,ano myslím,děti tě mají rádi a já bez tebe nemůžu ani dýchat.“ Hedvika se usmála ,,a budeš pít?" Fanda hořce polkl sousto, věděl že mu Hedvika moc nevěří. ,,Čestný skautský,že kromě vody a minerálky nepolknu nic s obsahem alkoholu.“ Hedvika vstala od stolu ,,no ale, to není tak jednoduché.Musím zavolat našim a říct jim to a....“ Fanda ji zarazil ,,já přišel dnes pozdě,protože jsem u tvých rodičů byl a mluvil jsem s nimi o tom.“ Hedvika se zasmála ,,prevíte“ řekla a zakabonila se. Fanda z tašky vyndal formuláře a přisunul je k Hedvice. ,,Tohle je potřeba vyplnit.“ Hedvika se usmála a kývla na souhlas.
,,Kde je Filip?" Zeptal se Fanda ,,s plnou pusou se nemluví.“ Pokárala ho Hedvika ,,je v posteli,má chřipku a zánět močového měchýře.Zítra s ním ráno zajedu na sedimentaci do nemocnice.Nebudu čekat do pondělí.“ Fanda se usmál ,,zaslouží si takovou péči od tebe?" Hedvika se na něj zamračila ,,nebuď zlej Fando. Co se stalo nevrátíš.Je to pořád dítě.Je to hodný kluk,jen to má taky dost složité.Nekoukej na to jak se chová,ale ptej se proč se tak chová.“ Nic neřekl,těšilo ho,že se Hedvika o ty děti takhle stará. Z přemýšlení ho vytrhl Mareček ,,ahoj prcku“ řekl mu Fanda a koukal na Marečka,jak stojí u stolu a se zájmem si ho prohlíží.Vyndal si z pusy dudlika a podíval se Fandovi do očí. ,,Ty jsi můj táta?" Fanda mu ukázal ať jde k němu a vzal ho na klín. ,,A ty chceš,abych byl tvůj táta?" Zeptal se a Marek pokrčil rameny. Fanda se zasmál ,,budu tvůj táta až to budeš chtít ty.“ Řekl mu své rozhodnutí Fanda.
,,Tak ti budu říkat tati“ rozhodl se Marek a vzal si dudana do pusy. Hedvika se usmála a šla se podívat na Míšu,který klidně spal.Tomáš seděl u něj a koukal na pohádky. ,,Mami,já půjdu do školy bez Míšị?" Zeptal se Tomik zvědavě. ,,No budeš muset.Míša si chvilku poleží víš.“ Byl z toho smutný a Hedvice bylo jasné,že nechce být ve stacionáři bez Míši sám. Vzala si ho k sobě ,,neboj kulíšku,ty to zvládneš.“ Řekla mu Hedvila a dala mu pusu do vlasů.

Mareček se zatím rozhodl pátrat po Filipovi.Vešel do jeho pokoje a viděl že spí.Vlezl k němu pod deku,čímž Filipa vzbudil. ,,Marku co tu...“ Zeptal se unaveně a cítil,že má v rozkroku pořádně mokro. Pálení bylo nesnesitelné a stále ho nutilo tlačit,měl pocit,že má stále plný měchýř. ,,Dojdi pro mamku prosím.“ Řekl prosebně Filip a Mareček vyskočil z postele a běžel pro Hedviku.Když k ní dobíhal už měl černo před očima a padal bezvládně k zemi. Hedvika vyskočila a zvedla Marečka ze země.Věděla,že nesmí běhat a nijak se unavovat, Tomáš se podíval ustrašeně na Hedviku ,,co se mu stalo?" Zeptal se zmateně ,,nic Tomiku,nesmí takhle běhat víš?“ Vzala ho a odnesla do pokoje,kde ho svlékla a zbavila ho mokré plenky.Marek se probral,když mu Hedvika sundavala plenku a rozplakal se.Hedvika ho vzala do náruče ,,no vítej zpět maličkej.Už je to v pořádku.“ Řekla a zabalila ho do čisté plenky. Terezka šla za Hedvikou do pokoje ,,mami,to dělá to jeho srdíčko?" Zeptala se a Hedvika chvilku přemýšlela ,,moc se mi to nelíbí.V pondělí přijedeme do nemocnice na vyšetření.“ Řekla Hedvika zamysleně a vzala ho k sobě. ,,Řekneš mi,kam jsi tak běžel?" Zeptala se ho Hedvika,když ho pokládala do postýlky. Marek na ní koukal a vůbec nevěděl o čem Hedvika mluví.
,,Neběžel od Filipa?" Zeptala se Terezka a Hedvika se šla na Filipa podívat. Přišla k němu a sáhla mu na čelo ,,no paráda,jsi jako kamna.“ Filip se probral ,,je mi špatně“ řekl Hedvice. ,,Jdu pro teploměr a dám ti prášek,jestli se nezbavíme teplot,jedeme do nemocnice.“ Odešla pro teploměr a u toho zaúkolovala Fandu,aby byl u dětí. Vzala teploměr a nalila Filipovi čaj, když k němu přišla, strčila mu teploměr do podpaží. Během chvilky zapípal 39,8 ukazoval displej. ,,Dostaneš na kotníky zábal a teď si vezmi ten prášek.“ Vložila mu prášek do úst a podala čaj. Motala se mu hlava a moc nevnímal co mu Hedvika říkala. Položila ho a sáhla na plenu,vzala čistou a zbavila ho té mokré.Naštěstí spal a ani nevnímal,co s ním Hedvika provádí.Dala mu plenu a natáhla kalhoty, potom šla do koupelny,kde namočila ručníky do studené vody a zabalila Filipovi kotníky.
,,Vy mi dáváte školu zase.“ Řekla potichu,když Filipa přikryla dekou,aby se vypotil.Pootevřela trochu okno aby tam pustila trochu čerstvého vzduchu a nechala Filipa spát.
Šla se podívat na Marka,který seděl v postýlce a dožadoval se Terezky,aby ho vzala k televizi. ,,Ale nejdříve tě oblečeme ano.“ Řekla Terezka a vzala tepláky a tričko ,,odneseš mě?" Zažadonil Marek a Terezka ho vzala do náruče a dala mu pusu na tvář. ,,Tak já si tě teda odnesu no.“ Řekla s úsměvem a vyšla s Markem z pokoje. U televize ho posadila na sedačku a vzala láhev s čajem,aby se napil.

Filip se vzbudil asi za hodinu,cítil se trochu lépe,až na bolest v podbřišku. Vstal a šel v předklonu na záchod jak udělal pár kroků,myslel si,že se mu snad roztrhne močový měchýř.Držel se v rozkroku a sesunul se na kolena.Bolestivě močil do plenky a z očí mu vyhrkly slzy. Hedvika která se pohybovala po kuchyni,protože chystala jídlo na večer, Filipa uviděla v chodbě a šla k němu. Chytla ho v podpaží a pomohla mu na nohy, byl celý upocený. ,,Ty jsi truhlík,proč jsi mě nezavolal?“ Řekla mu káravě ,,mami to hrozně bolí.“ Hedvika věděla o čem mluví,bylo jí Filipa líto. Pomohla mu do koupelny a sundala mu pyžamo i plenu. Filip si vlezl do vany a Hedvika pustila sprchu.Styděl se,ale byl z těch problémů které měl dost unavený. Tekly mu po tváři slzy ,,promiň mami“ řekl jí.Hedvika nevěděla,zda se omlouvá za své chování vůči klukům,nebo za svůj stav. ,,Za co se omlouváš Filipe?" Řekla mu a pomohla mu z vany ven. ,,Za všechno“ odvětil jí a Hedvika ho pohladila po tváři.Omotala okolo něho osušku a šla s ním do pokoje. Vzala čistou plenku sundala mu osušku,Filip si na plenku lehl a Hedvika mu jí zapla,měl opět zavřené oči. ,,Jsi jak Míša,než si zvykl na přebalování,taky zavíral oči.“ Usmála se Hedvika a šla do skříně pro čisté pyžamo,které mu oblékla. ,,Přejde to uvidíš.Hlavně musíš hodně pít.Jen mi řekni,kde jsi se takhle nastydnul.
Zavřel oči,nechtělo se mu mluvit,ale Hedvika ho chytla za ruku. ,,Tak ven s tím,já tě nekousnu.“ Filip se na ní zadíval. ,,Já jsem nechtěl maminko.“ Pohladila ho a utřela mu slzy. ,,Já myslel,že mě nemáš ráda.Tak jsem byl u nádrže a vlezl jsem do ní.Pak jsem si lehl v trenkách do trávy a myslel jsem,že zmrznu.Jenže mi byla zima,která se nedala vydržet.“ Hedvika mu dala pusu na čelo ,,ty troubelíku,proč bych tě neměla mít ráda?" Řekla mu Hedvika a hladila ho po ruce. ,,Filípku,co tě trápí.Já myslela,že ta nemocnice tě baví.“ Podíval se jí do očí ,,baví mě“ řekl jí. ,,Ale nechci tu být.Bolí to“ jeho zpověď byla upřímná až z toho šla Hedvice husí kůže po zádech. ,,Kde to bolí?" Filip si ukázal na prsa ,,tady to bolí a nevím proč.“ Byla ráda,že se tak rozpovídal a získávala si jeho důvěru. ,,Ty ťunťo jeden a je ti jasné,že ty problémy které máš s tím čůráním sis přivodil sám?Zítra je sobota a pojedeme na sedimentaci k nám do nemocnice.Musíme zjistit jak jsou na tom ledviny.“ Díval se na ní ,,a to si mě tam nechají?" Hedvika se usmála ,,to doufám,že nenechají.“ Odpověděla mu a vzala teploměr,který mu dala do podpaží. ,,Ale nebudu se poch...., počůrávat že ne.“ Zeptal se s obavou Filip. ,,Víš,močový měchýř funguje tak,že se stáhnou jeho stěny a vytlačí moč pryč,protože se uvolní svěrač.A když je tam zánět,tak má pocit močový měchýř,že je plný a proto tě pořád nutí na záchod.A takový zánět,ti může poškodit správnou funkčnost a proto,když cítíš to pálení,tak už čůráš,což znamená,že máš momentálně problémy se svěračem a bojím se,že ti zánět napadl i ledviny.“ Díval se na Hedviku,tahle informace se mu vůbec nelíbila. ,,To jako,že to nejde vrátit?" Hedvika se zasmála ,,neboj, zjistíme z krve,co se děje a na urologii necháme vyšetřit ledviny.“
Vyndala mu teploměr z podpaží ,,37,8 no alespoň ty teploty,že půjdou dolů.A teď hodně pít.Musíš,protože tím se vyplavují z močového měchýře ty bacily.Udělám ti brusinkovej čaj je močopudnej.“ Moc se mu to nelíbilo,nejraději by nepil vůbec. ,,Mami já už jsem se klukům nesmál.“ Řekl Filip jako své alibi. ,,Že to není trest,za to jak jsem se k nim choval?" Hedvika se začala smát ,,ne to je trest za to,že se chodíš koupat v prosinci.“
Zavřel oči a z těžka se nadechl ,,jsem hlupák viď?“ Hedvika se usmála ,,nejsi hlupák,jsi hlupáček jenom proto,že neprijdeš za mnou,když máš problém. A teď bys měl spát Filipe a já ti donesu ještě čaj.“
,,Mami“ chytil jí za ruku když vstávala ,,máma by tohle nikdy pro mě  neudělala.“ Hedvika ho cvrnkla do nosu. ,,To nemůžeš vědět Filipe.“ Řekla mu Hedvika a šla dělat čaj. ,,Mami,Míša tě chce.“ Řekla Terezka Hedvice,když přišla do kuchyně. ,,Terez,tak udělej do té konvice čaj pro Filipa,ten Brusinkový a já mu ho potom odnesu.A vezmi vodu z lednicky a nalej tam studenou,ať to může hned pít“ Zaúkolovala Terezku a šla k Míšovi ,,A co pak potřebuješ ty mazlíčku?" Řekla Hedvika a sedla si k Míšovi. ,,Chci být u tebe“ řekl jí a Hedvika vzala láhev s čajem,který tam připravila Terezka. Usmála se na něj,když pil čaj a hladila ho ve vlasech. ,,Mami,můžu to Filipovi odnést?" Zeptala se Terezka ,,já tam zajdu,chci ho zkontrolovat.“ Řekla jí Hedvika a pozorovala Marečka,který seděl u Fandy a dělal,že s ním čte noviny.U toho se tvářil dost důležitě.Míša vypil čaj a Hedvika mu dala do pusy dudana.,,Jsi úžasnej drobku“ řekla Hedvika a dala mu na dudana pusu.,,Dneska tě před večeří trošku umyjeme zlatíčko.Hezky lež já k tobě hned přijdu ano.“ Vstala a šla za Filipem,který nespal koukal do stropu a když k němu Hedvika přišla lekl se.
Nalila mu čaj a podala mu ho i s práškem. Filip začal pít ,,je ti lépe?" Zeptala se a přiložila mu ruku na čelo,nebyl tak horký což ji udělalo radost.
,,Mami,pořád to pálí.“ Řekl jí Filip ,,to nebude hned,aby ses uzdravil,to chvilku potrvá víš.“ Řekla mu na oplátku Hedvika. ,,Mamko,Filip tady má nějakou holku.“ Byla to Terezka,která nakoukla do pokoje ,,mami teď ne“ Řekl jí Filip a měl z toho nakrajíčku. ,,Filipe,když budeš pod dekou,tak nic neuvidí.Já ji řeknu,že jen na chvilku ano.“ Přikývl,byl najednou jak malý dítě, přikrytý dekou až ke krku a v jeho očích se zrcadlila obava z tohoto setkání. Anička vešla do pokoje za doprovodu Terezky ,,dobrý den Paní doktorko.“ Pozdravila slušně a Hedvika s Terezkou je nechala v pokoji samotné.

,,Ahoj,vždyť jsi říkala,že příjdeš až zítra.“ Řekl ji Filip trochu vyčítavě i když někde uvnitř byl rád že přišla. ,,Tak mám odejít?" Zeptala se ,,ne to ne“ vykřikl skoro Filip. ,,Jak ti je?" Filip se na ní po této otázce smutně podíval ,,blbě“ odvětil ji. ,,To mě mrzí“ řekla mu a natáhla ruku po hrnku,který dolila čajem připraveným v konvici. Podala mu jej, aby se napil.Filip si vzal hrnek a celý obsah vypil. Cítil pálení v podbřišku, bylo nesnesitelné.Moc dobře věděl,že když to takhle pálilo,tak močí do pleny. Anička si všimla jeho výrazu ve tváři,který zračil bolest. ,,Ty máš bolesti?" Zeptala se a Filip nevěděl jak se má z této otázky vykroutit. Anička se k němu nahnula a dala mu pusu na tvář.Usmál se na ní a věděl že čeká na odpověď ,,jenom trošku,mám nějaký zánět.“ Anička se usmála ,,Chtěla jsem tě vidět,stýskalo se mi.“ Řekla mu, což ho potěšilo. ,,Něco jsem ti přinesla počkej chvilku.“ Řekla a vzala svou bundu rozhlédla se po pokoji a spatřila balík plen,které byli položené u skříně. Z bundy vytáhla krabičku a otevřela ji ,,je to řetízek s křížkem.Můžu ti ho zapnout?" Řekla a šla k Filipovi,který se posadil.Zašustil pod ním igelit a Anička mu připla řetízek na krk. ,,Ty máš zánět močového měchýře viď?" Zeptala se a Filip zrudnul, věděl že jí muselo dojít proč leží na igelitu. ,,Máš plenku?" Zeptala se rovnou a to už byl v úzkých ,,Aničko promiň,já se nepočůrávám,ale....“ Nedořekl to,protože ho zastavila ,,ššš proč se omlouváš Filipe?" Zeptala se a vstala. ,,Já hned přijdu jo“ odešla z pokoje a Filip začal být nervózní,že se jí znechutil.Do pokoje přišla po chvilce Hedvika. ,,mami,kde je Anička?" Bylo mu skoro do breku ,,přijde neboj,poslala mě k tobě.“ Odkryla ho ,,musíme dát čistou Filipe.“ Stáhla mu kalhoty a podívala se na plenku. Sundala mu jí a šla do koupelny, po chvilce se vrátila a otřela ho mokrou houbou.Utřela ho do sucha ,,už se nestyď, až tě to nebude tak trápit,tak se o sebe postaráš sám.Je lepší když l
ežíš a nemačkáš si břicho v sedu víš.“ Dala mu čistou plenku a natáhla mu kalhoty.Přikryla ho dekou a pohladila ho po tváři, přitom se na něj usmála.
Anička čekala venku a Hedvika využila,že s ní mohla mluvit o samotě. ,,Aničko, jak se Filip s tebou chová?" Zeptala se Hedvika přímo ,,je takový jiný,než normální kluci.A proč se ptáte?"  Zeptala se udiveně Anička. ,,Já myslím,zda je veselý, nebo zamyšlený,smutný.“ Anička se chvilku zamyslela ,,Víte,já vím,že jsem starší,ale mám ho hrozně ráda.Je pravda,že moc úsměvů nedává.Je nervózní,když ho obejmu a někdy mám pocit,že mě neposlouchá.Pořád jako by přemýšlel.“ Odpověděla jí Anička. Hedvika se zamyslela,zda ji má říci o tom s čím se jí Filip svěřil,nebo zda má mlčet a poradit si sama.
,,Aničko, věc se má takhle“ začala mluvit........

Pokračování příště








„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nové dětství Toma a Míši 43
« Odpověď #1 kdy: Března 22, 2018, 20:36:29 »
A opět velmi skvělé pokračování tohoto nádherného rodinného příběhu.
Velmi oceňuji citlivý přístup Hedviky, Fandu a Terezky k dětem a nyní i k nemocnému Filipovi, který si péči i přes to, že se k Tomíkovi i Míšovi choval tak hrubě zaslouiží, neboť každý jsme chybující a máme právo dostat druhou šanci.
Také se mi líbí přístup Aničky, moc jim držím palce a doufám, že tento vztah přeroste v pevnou lásku, kterou bude Filip určitě potřebovat, neboť láska je něco, jako živá voda.
Již se moc těším na pokračování tohoto krásného příběhu.

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re:Nové dětství Toma a Míši 43
« Odpověď #2 kdy: Března 23, 2018, 15:41:46 »
Zcela souhlasim.Taky se těším co bude dál.

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 43
« Odpověď #3 kdy: Března 23, 2018, 16:14:35 »
Super! Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.  :D

Offline tomll

  • Registrovaný uživatel
  • Čerstvé maso
  • ***
  • Příspěvků: 4
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 43
« Odpověď #4 kdy: Května 14, 2018, 22:44:31 »
Díky za úžasný příběh a těším se na další pokračování.  ;) :)