Autor Téma: Nové dětství Toma a Míši 42  (Přečteno 3196 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Nové dětství Toma a Míši 42
« kdy: Března 19, 2018, 16:48:57 »
Filip spal s Marečkem v posteli,když ho probudil pláč Míši.Trhnul s sebou a vyskočil z postele,div neshodil Marečka. Míšův pláč,byl až hysterický a svým křikem,přivolal i Hedviku s Terezkou. Hedvika vběhla do pokoje a přišla k Míšovi ,,něco se ti zdálo miláčku,už jsem u tebe.“ Sedla si k němu a vzala ho do náruče ,,už je dobře broučku,už je dobře.“ Byl spocený a vyděšený, celý se třásl a Hedvika si ho přitiskla na hruď. Uklidňoval se v jejím obětí ,,ty jsi pěkně počůraný mazliku můj.Sundáme tu plenku šmudlo?" Zeptala se Míši a chtěla ho položit na postel,ale rozplakal se a vrtěl hlavou.Měl v puse palec a Hedvika ukázala na Terezku,aby ji podala jeho dudlíka. Vyndala mu palec z pusy a nahradila dudlikem, rukou ho hladila po zádech a líbala do vlasů. ,,Filipe, co se stalo?" Zeptala se Hedvika a Filip pokrčil rameny ,,mamko, já opravdu nevím.Najednou začal takhle brečet.“ Řekl jí, měl v hlase slyšet omluvný tón. ,,Filípku, já tě neobviňuji.“ Řekla mu Hedvika mile ,,mami,neříkej mi Filípku.“ Pokáral jí Filip a začervenal se. Mareček seděl na posteli s dudlikem v puse a zmateně pozoroval,co se děje.Terezka si k němu sedla a vzala ho na klín ,,no ty jsi pěkně mokrý teda a Filip má mokrou postel.“  Filip se na Terezku podíval ,,no hezký,ale já jsem taky pěkně mokrý, nebo teda spocený.“ Řekl Filip ,,a Filip bude mít taky plenku.“ Řekl natěšeně Mareček hned potom,co si vytáhl z pusy dudlika.Terezka se zasmála a položila ho na záda ,,sundáme tu mokrou plenku a půjdeme se najíst.“ Začala mu rozbalovat plenku,měl ji pořádně počůranou. ,,Nestrkej si ty prstíky do pusy,ty zlobidlo.“ Řekla najednou Terezka a strčila Marečkovi dudlika do pusy.Hedvika jí pozorovala a chovala Míšu v ruce ,,tak co maličkej dobrý už?" Zeptala se Míši,byl o hodně klidnější a Hedvika ho položila na postel.Sundala mu igelitové kalhotky a sundala mu mokrou plenku.Nechala ho ležet a šla do koupelny namočit houbu,aby ho mohla omýt, začala ho omývat houbou ,,rekneš mi proč jsi tak plakal?" Zeptala se ho Hedvika ,,měl jsi ošklivý sen broučku můj?" Pokusila se na Míšu naléhat Hedvika.Když ho otřela mokrou houbou, dala si pod něj plenky a zabalila ho do nich.Dala mu větší vrstvu plenek ,,přidala jsem ti dvě plenky,byl jsi hodně počůraný a teď řekni mamince,co jsi měl za sen.“ Lehla si vedle Míši a vzala mu dudlika z pusy. ,,Někdo tady byl a divně mluvil.“ Řekl Míša a začal plakat. ,,Ale tady byl jenom Filip a Mareček.“ Řekla mu Hedvika a pohladila ho. Míša vrtěl hlavou ,,nene“ řekl a zakryl si rukou obličej. ,,A ty ses nemohl hýbat viď,když tady někdo byl.“ Zeptala se Hedvika a Míša přikývnul.Hedvika mu dala pryč ruku a pohladila ho po tváři.,,To nic nebylo miláčku,říká se tomu spánková paralýza víš.Tvoje tělo spalo,ale tvůj mozek byl vzhůru a nerozeznal sen od reality.“ Bylo ji jasné,že Míša neví o čem mluví. ,,Máš hlad?" Zeptala se Hedvika a Míša přikývnul.Vzala ho do náruče a šla s ním do obýváku, kde ho položila na sedačku a podložila mu nohu polštářkama.Tomáš si k němu hned přisednul a Hedvika šla připravit pro Míšu a pro Marečka oběd.Terezka přišla s Marečkem za Hedvikou ,,mami,Filip úplně hoří“ řekla s obavou. Hedvika šla za Filipem,který ležel v propoceném pyžamu v posteli a klepal se zimou.Hedvika mu sáhla na čelo ,,Filipe,ty jsi v jednom ohni.“ Řekla mu a pomohla mu posadit se.Byl očividně malátný a Hedvika mu sundala kabátek od pyžama.Položila ho a chytla jeho kalhoty,ale chytil je a zavrtěl hlavou. ,,Víš kolik jsem viděla v nemocnici dětí,jako jsi ty?Bez odmlouvaní, já tě nekousnu.“ Řekla přísně Hedvika a stáhla mu pyžamo. Přikryla ho nahého dekou a šla pro prostěradlo,které namočila do studené vody. Vzala osušky a zabalila mu hrudník do suché osušky a dala pod něj igelit a na to mokré prostěradlo. Položila ho a zabalila ,,studený“ vyjekl Filip a měl slzy v očích.Hedvika pozorovala,jak se z patnácti letého drsňáka stává bezbranné dítě.,,Musíš to vydržet broučku.Srazíme teplotu.Já ti udělám čaj a za chvilku přijdu jo.“ Nechala ho ležet a šla do kuchyně.Terezka zatím krmila Marečka polévkou ,,já Míšu nakrmim mamko.“ Řekla Terezka,ale Hedvika vzala Míšovi polévku a šla ho nakrmit. ,,Filip musí chvilku ležet to zvládnu neboj.“ Usmála se Hedvika a Terezce imponovalo,jaká to byla energická žena.
Míša byl hladový a spucoval polévku během chvilky. ,,Maminko“ řekl Hedvice,když vstala s prázdným talířem ,,ano broučku“ sedla si k němu zpátky a pohladila ho. ,,Kakat“ řekl jí Míša a Hedvice se líbilo,jak to řekl roztomile. ,,Tak víš co šmudlo,uděláme dohodu ano.Budeš moje miminko, do té doby,než se uzdravíš.Budeš kakat pořád do plenky jako Mareček.“ Koukal na Hedviku a nevěděl co ji má odpovědět. ,,To znamená miláčku,že to bude pořád stejné.V nemocnici jsi kakal taky do plenky.Nemusíš mi to říkat,prostě když se ti bude chtít kakat,tak se vykakáš.“ Pohladila ho a Míša věděl,že nemá na vybranou. ,,Tomáš ale chodí na záchod.“ Řekl Míša Hedvice a měl slzy v očích, pohladila ho po těch slovech a dala mu pusu na tvář. ,,Tak bude taky moje miminko jo.“ Řekla mu Hedvika a Míša zatlačil, slyšela jak plní plenku a šla nachystat druhý chod k obědu.Terezka si Hedviku prohlížela ,,miminko?" Zasmála se na Hedviku. ,,No nechci,aby seděl na záchodě s tou nohou a stejně by se neutřel a popravdě mě to nevadí,mám ho ráda jako miminko.“ Odvětila ji Hedvika a usmála se ,,mami,ty jsi poklad pro ty kluky.“ Řekla jí Terezka a šla jí dát pusu s Marečkem v náručí. Hedvika vzala maso s rýží na talíři a šla k Míšovi. ,,Nejdříve tě zbavíme té plenky Míšo ano.“ Vzala ho do pokoje na přebalovací stůl,kde ho zbavila plenky.V koupelně si namočila čistou plenku a očistila ho ,,ještě tě namažu šmudlo a dám ti čistou plenku.“ Míša ji pozoroval,měl zvláštní pohled, kterého si Hedvika všimla a usmála se na něj.Zabalila ho do čisté plenky a vzala ho do náruče.Míša jí dal pusu na tvář ,,mám tě rád“ řekl a opřel si o její rameno hlavu. Udělalo jí to radost ,,já tebe taky, ty můj kulíšku malej.“ Odpověděla mu a šla s ním do obýváku,kde ho položila na sedačku a začala ho krmit. Asi po 5 lžících,měl dost a Hedvika se na něj zakabonila ,,lumpe můj,měl bys víc jíst.“ Dala mu pusu na tvář a odnesla talíř do kuchyně a šla za Filipem do pokoje.
,,Filipe,prober se“ řekla mu Hedvika a sáhla mu na čelo.Teplota znatelně klesla a Hedvika mu připravila čisté a suché pyžamo. ,,Dám ti na postel suché prostěradlo Filipe a změřím ti teplotu.“ Filip vstal,ale bylo na něm vidět,že se stydí před Hedvikou.Vypadal legračně,jak rychle skočil do pyžamových kalhot.Potom odešel na záchod a Hedvika mu přestlala postel do sucha. Filip se vrátil s bolestivým výrazem ve tváři a lehl si do připravené postele.Hedvika mu dala do podpaží teploměr ,,Filipe,něco tě bolí?" Zeptala se Hedvika a Filip přikývl ,,mami já čůrám žiletky.Hrozně to pálí.“ Řekl Filip a chvěl se mu hlas.Bylo i vidět,že mu není dobře. ,,Budeš mít zánět Filipe.Zajedeme na pohotovost pro antibiotika.“ Vyndala mu z podpaží teploměr a usmála se ,,37,8 alespoň teplota nám klesla a to je paráda.Oblékni se Filipe,zajedeme do špitálu.“ Řekla mu Hedvika a šla to oznámit Terezce,která se zatím věnovala klukům. ,,Terezko až přijde táta,tak mu řekni,že jsem s Filipem u doktora.“ Terezka přikývla a Hedvika šla pro Filipa,který seděl na posteli. ,,Tak pojedem marode.Ty vypadáš teda.“ Filip se na Hedviku smutně podíval a šel ke dveřím.
Hedvika mu pomohla do bot a posadila ho na zadní sedačku v autě. ,,Klidně se natáhni Filipe,než tam dojedem.“
Filip po cestě usnul a když přijeli k nemocnici, výrazně mu stoupla teplota.Vešli do nemocnice na dětskou pohotovost a posadili se do čekárny. ,,Mami, musím na záchod.“ Špitl Filip Hedvice do ucha a Hedvika šla raději s Filipem. ,,Počkám na tebe tady.“ Řekla Hedvika a Filip vešel na záchod. Po chvilce vyšel ,,strašný“ řekl a Hedvika mu přejela rukou po vlasech. ,,No zánět je prevít,ale tebe už to muselo trápit déle a teď se rozjel pořádně.“ Řekla mu Hedvika vyčítavě.Než stačil Filip říci něco na svou obranu, už je sestra
zvala dovnitř. ,,Dobrý den,co nás trápí?" Zeptala se starší lékařka za stolem.Měla krátké rozčepýřené vlasy a na nose obrovské černé brýle. Nyla to starší lékařka zřejmě v důchodu, její tvář byla vrásčitá,ale jako by vrásky k té ženě patřily od nepaměti. ,,Vysoké teploty,pálení při močení.Dostal paralen,jeden zábal.Ale to jsem nevěděla,že má problémy s močením." Řekla na svou obranu Hedvika a doktorka se na ní usmála. ,,Hedviko, víte co u Vás obdivuji,že jako lékařka jedete s klukem k lékaři.A také tento Váš postoj zcela schvaluji.“ Šla k Filipovi a prohmatala mu uzliny a podívala se do krku. ,,No a koukám,že trošku inkontinence ze zánětu.No máme chřipku jako hrom a do toho zánět močového měchýře.Dáme antibiotika a napíšu ti nějaké inkontinenční pomůcky.A nemusíš se stydět,víš kolik lidí zanedbá zánět? Koupíte urologický čaj a ty budeš hodně pít.Musí být v teple a suchu.Když se jeho stav zhorší,půjdete ke svému lékaři a nebo rovnou do špitálu.A snaž se mladíku udržovat hygienu ano.V pondělí by byla dobrá sedimentace.Žádanku přikládám a potom ke své obvodní lékařce.“ Doktorka si sedla a začala vypisovat recept a žádanku pro Filipa.Hedvika stála u něj a koukala na mokrý flek v jeho rozkroku.Pohladila ho po hlavě ,,to je v pořádku Filipe.Nechal jsi to moc dlouho v sobě růst ten zánět.“ Pokýval smutně hlavou a Hedvika se usmála,věděla že trpí tím pálením a řezáním.Když dostala recept pro Filipa do ruky a lékařskou zprávu šli zpět k autu. ,,Počkej v autě a já ti dojdu vyzvednout léky.“ Řekla Hedvika a šla do lékárny.Když se vrátila s lékama,Filip spal na zadní sedačce.Nechala ho spát a jela s ním domů. ,,Filipe vstávej, jdeme do postele.“ Filip vstal a cítil vlhko v kalhhotech,nebylo mu to vůbec příjemné. ,,Mami,já se pochcal“ řekl překvapeně Filip,bylo mu do pláče. ,,Filipe nemluv hrubě.To se lstane,koupila jsem ti natahovací plenkové kalhotky do postele.“ Moc se na to netvářil,ale věděl,že stejně nemá na vybranou.Šel rovnou do svého pokoje,aby nespal s klukama v pokoji,bylo mu trapně a Hedvika ho chápala. ,,Nejdřív do vany a já ti tam vezmu pyžamo a tamto jo.“ Řekla mu Hedvika a šla k němu do pokoje,pro čisté pyžamo,do kterého ukryla jednu natahovací plenku.Šla za Filipem do koupelny a pomohla mu se svlékáním,byl malátný a bílý jako stěna.
Pustila vlažnou vodu a začala ho sprchovat ,,je mi zima,chci teplou vodu.“ Hedvika se usmála ,,to právě nemůžeš při teplotě ty ťunťo.“ Když se umyl a vylezl z vany,podala mu plenku,aby si ji natáhl.Netvářil se moc nadšeně,ale uvědomil si,že je to pořád lepší než mokrá postel. Vzal si pyžamo a šel si lehnout do postele.Hedvika ho přikryla dekou ,,nechám pootevříno a jdu ti udělat čaj a přinesu ti prášek.Kdyby něco,tak volej.“ Řekla mu Hedvika a šla z pokoje ven. ,,Mami“ zavolal na ní Filip a Hedvika se otočila ,,děkuju ti“ řekl jí a jeho slova byla upřímná.

Hedvika šla vařit urologický čaj ,,ahoj,tak co?" Přivítala ji Terezka otázkou. ,,Chřipka a zánět močového měchýře.Je u sebe v pokoji,má natahovací plenky,ale nic nevíš.“ Zašeptala Hedvika na Terezku a ta s pochopením kývla hlavou. Když dodělala Filipovi čaj,vzala paralen a antibiotika a šla za Filipem,který spal zmožený teplotou. ,,Filípku prášek“ budila ho Hedvika mile. Dala mu zapít paralen a antibiotika, potom mu podala urologický čaj. ,,Mami to je strašně hnusný.“ Řekl jí,když se napil ,,já vím Filipe,ale pomůže ti to uvidíš.“ Filip se napil znovu ,,musím na záchod“ řekl jí a vstal z postele.Motala se mu hlava a Hedvika ho podepřela. ,,To hrozně pálí“ řekl jí,bylo mu do pláče. Najednou byl bezbraný a zlomený nemocí. Chytil se rukou v rozkroku a v obličeji měl bolestivý výraz.Pálení bylo tak silné,že si ani neuvědomil,že močí do natahovací plenly,která nezachytila všechnu moč.Filip sám cítil,jak mu teče po nohách. ,,To nic Filipe,to bude tak dva dny trvat,než se toho zbavíš.“ Řekla mu Hedvika a v koupelně mu sundala pyžamové kalhoty. Styděl se,ale byl vděčný za péči,kterou mu máma dávala. Pomohla mu do vany a stáhla mu natahovací plenku, osprchovala ho vlažnou vodou.Měl v moči krev,ale Hedvika věděla,že to k zánětu patří.Když ho utřela,omotala mu osušku okolo pasu a pomohla mu do postele. ,,Lehni si zlatíčko a já hned přijdu.“ Šla do pokoje ke klukům a vzala dvě plenky,které složila a šla k Filipovi.Vložila mu je do natahovací plenly a oblékla ho.To už bylo na Filipa hodně a z očí se mu začali valit slzy, jako hrachy.
,,Filipe to je v pořádku,není proč plakat.“ Filip ale plakal,protože si uvědomoval,že přesně kvůli tomuhle pohrdal Tomášem i Míšou.Najednou jako by zjistil,že nadávat někomu za to, že je nemocný je zbabělé a nespravedlivé.Teď on sám ležel v posteli a močil do plen jako mimino. Hedvika u něj seděla dokud neusnul a potom šla dát vyprat jeho pyžamo. Kluci zatím koukali s Terezkou na televizi ,,ahoj sluníčka moje,bylo všechno v pořádku?" Zeptala se Hedvika,když přišla do obýváku. Sedla si k Míšovi a dala mu pusu ,,a co ty špunte, co nožička bolí?" Míša přikývl ,,Terko,tys mu nedala medicínu?" Zeptala se Hedvika udiveně ,,mami, on nechtěl,že se bojí spát.Ani napít nechtěl,bál se,že mu to dám do čaje.“ Hedvika vzala jeho láhev s čajem.,,Vůbec se nemusíš bát.Já budu u tebe,když budeš spinkat.Budu tě hlídat maličkej.“ Řekla Hedvika a přiložila Míšovi savičku od láhve ke rtům.Míša chvilku zaváhal a pak začal pít, vypil celou láhev a Hedvika s úsměvem pozorovala jak se mu klíží oči.Pokoušel se spánku bránit,ale během chvilky usnul. Hedvika mu dala dudana do pusy a pohladila ho jemně po vlasech. ,,Je to zlatíčko naše.Má pořád v sobě hodně bolesti a neví jak si od ní ulevit.“ Terezka pokývala hlavou i ona věděla,že Míšova bolest je stále čerstvá. Mareček vyskočil Hedvice na klín ,,maminko ty brečíš?" Řekl a prstem se dotknul slzy,která ji stékala po tváři. ,,Nebrečím Marečku,jenom mi něco spadlo do oka víš.“ Řekla Hedvika a přitiskla ho k sobě.Dala mu pusu na tvář a Mareček si dal do pusy dudlíka,kterého celou dobu svíral v ruce.Opřel si hlavu o Hedviku a spokojeně seděl. ,,Mami co je Filipovi?" Zeptal se Tomik zvědavě. ,,Je nemocný Tomiku, má jenom chřipku víš.“ Tomík si sednul k Terezce, chtěl se k někomu zaky přitulit,bylo vidět,že závidí Marečkovi. ,,Co je bráško?" Zeptala se Terezka a dala mu pusu na tvář. ,,Přebalíme naší maminky miminko.“ Řekla Terezka a zasmála se. Sundala Tomikovi tepláky a položila ho na koberec. ,,Já chci od maminky“ zakňoural Tomik a Hedvika podala Marečka Terezce.Vzala Tomíka do náruče a šla s ním do pokoje na přebalovací stůl.Položila Tomíka na stůl a začala mu sundavat mokrou plenku. ,,Ty jsi můj roztomilej počůránek viď.“ Řekla a posadila si ho,aby mu sundala tričko. ,,Půjdeme se vysprchovat šmudliku.“ Vzala ho do náruče a přenesla do vany,kde ho celého umyla. Potom si ho vzala zpět do pokoje a dala mu čisté plenky a ze skříně vzala jeho dupačky,do kterých si ho oblékla. ,,Tak utikej do obýváku a já se kouknu na Filipa.“ Tomik poslechl a šel do obýváku za klukama. Hedvika přišla k Filipovi,který spal.Sáhla mu na čelo,pořád měl teplotu a přidala se pořádná rýma. Vzala čaj a probrala ho ,,napij se pořádně“ řekla mu a Filip vypil celý hrnek urologického čaje.,,Za odměnu ti udělám čaj s medem a ten urologickej ti udělám až zase večer.“ Řekla mu a uložila ho do postele ,,nejsi mokrý?" Zeptala se Filipa a ten přikývl. ,,Podívám se jestli hodně můžu?" Zavřel oči,připomínal ji Míšu,když se styděl.Stáhla mu natahovací plenku i s plenkami,které mu dala dovnitř.Na plenkách byla krev ,,ty jsi troubelík Filipe,kdybys mi řekl,že tě pálí při čůrání,tak jsme to krásně podchytili a teď si to teda vytrpíš.Odešla z pokoje a zavolala na Terezku ,,Terezko,když jsi ho tenkrát trápila s těma plenkama,nezbyli ti nějaké?" Terezka se usmála a šla do pokoje.Přišla s balíkem plen ,,ještě 9 jich tam je.Je to tak zlé mamko?" Hedvika kývla ,,hlavně ledviny aby to neodnesly víš.“ Odpověděla Terezce a šla k Filipovi do pokoje.Vyndala jednu plenku ,,nadzvedni se Filipe“ řekla a podsunula pod něj jednorázovou plenku s vysokou savostí. ,,Tohle ne mami“ řekl jí,bylo mu do pláče. ,,To je v pořádku Filipe,bude to naše tajemství.A dám ti pyžamové kalhoty neboj.“ Řekla a šla do koupelny,vyndat kalhoty ze sušičky,které mu natáhla a přikryla ho dekou až ke krku.
Dala mu pusu na čelo a Filip se zacervenal ,,a teď spinkat,ať se uzdravíš miláčku a to, co máš na sobě vůbec neřeš.A když budeš chtít na záchod a nebude to pálit,tak si to sundej klidně.A kdyby to pořád pálilo,tak to vydrž a čůrej do plenky ano.“ Řekla mu Hedvika a nechala ho ležet.Byl unavený z teploty a usínal, Hedvika pozorovala jak spokojeně usínal.Nechala ho spát a odešla z pokoje v chodbě se potkala s Fandou,který se vracel z práce. ,,Ahoj,ty už jsi zase  v jednom kole viď?" Hedvika se zasmála a přivítala ho polibkem ,,Ne zase, ale pořád.Kde jsi se zdržel?" Zeptala se........   

Pokračování příště....

„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nové dětství Toma a Míši 42
« Odpověď #1 kdy: Března 19, 2018, 19:45:51 »
A opět velmi hezké, již se těším na další pokračování.
Filip si prožívám pravé peklo, až je mi jej líto.
Je to zřejmě i tak trochu trest za to, jak se choval ke klukům, ale věřím, že se z něj stane nakonec dobrý člověk.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nové dětství Toma a Míši 42
« Odpověď #2 kdy: Března 20, 2018, 08:47:22 »
Pěkné pokračování těším se na další

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re:Nové dětství Toma a Míši 42
« Odpověď #3 kdy: Března 20, 2018, 09:38:17 »
Super pokračování. Jen tak dál.

Offline alex

  • Email nefunguje
  • 10 a více
  • *
  • Příspěvků: 47
  • Karma: 0
Re:Nové dětství Toma a Míši 42
« Odpověď #4 kdy: Března 21, 2018, 20:58:21 »
Super čítanie. Pauza medzi dielmi sa vypláca. Je to potom ucelenejšie, dlhšie a napínavejšie. :D