Autor Téma: Jedna dívka, Jedno přání  (Přečteno 3981 krát)

Offline Kralka

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 171
  • Karma: 6
Jedna dívka, Jedno přání
« kdy: Března 05, 2018, 20:15:53 »
Druhý den co jsem byla v centru jsem zvládla jenom ležet, vůbec nic se mi nechtělo. Potřebovala jsem vědět co se mnou bude, to mi mohl říct jedině Adam. Ptala jsem se po něm každého vedoucího ale všichni mi řekli jen že šel pro mě něco zařídit.

Nechápala jsem proč se o mě tak stará, tohle určitě nedělal jen proto že mu to přikazuje jeho práce. Když jsem byla nemocná tak mě chodila kontrolovat nějaká vedoucí Ivana. Přišla mi jako fajn paní, bylo jí určitě přes šedesát. Chvilku si u mě sedla a povídala mi o Adamovi.

L: Lucka I: Ivana
I: Ahoj, Lucinko. Jak se dneska máš? Tady jsem ti přinesla tvoje vyprané oblečení. Opravdu ho moc nemáš, přidala jsem ti tam nějaké kousky jestli nevadí. Kdyby ti nebyli tak je prostě jenom přines do kanceláře.
L: Dobrý den. Moc děkuju. Celkem to ujde, trochu mě bolí hlava a v krku ale jinak je to lepší. Jsem nějaká unavená. Moc díky za to oblečení.
I: Byla jsi hodně nemocná, to se dá čekat že ti ještě pár dní bude špatně. Neboj se, můžeš tu zůstat jak dlouho budeš chtít. Málem bych zapomněla, Adam volal, že se za tebou večer staví. Na Vem si tohle.

Podala mi teploměr a řekla ať si ho chvilku držím. Nevím vůbec kolik jsem měla předtím ale bolela mě dost hlava.

I: Ukaž., Hmmm, 39.5. Dojdu ti pro nějaké prášky. Nezakrývej se a dej si župan, zajdeme do koupelny a dáš si studenou sprchu. Musíme to trochu srazit.

Šli jsme do té koupelny a já tam brečela jak nějaké malé děcko, nenávidím studenou vodu. Brrrrrr. Byla mi potom strašná zima ale nesměla jsem se zakrýt. Nemohla jsem pořádně ani stát na nohou, takže jsem ležela opřená o Ivaninu ruku a ona mě sprchovala. Bylo mi v tu chvíli super, protože jsem si připadla jako malá, ale na druhou stranu jsem se trochu styděla.

Potom mi už bylo lépe a nechali mě spát. Kolem šesté večer mě vzbudil Adam když si k mojí posteli přisunul židli. Vzbudila jsem se a usmála se na něj.

L: Lucka A: Adam
A: Dobrý ráno ospalče, tak jak ti je? Nemáš hlad?
L: ahoj, už líp. Jo, trochu mám.

Zvedl se ze židle a vyndal mi zpod trička teploměr, ani jsem si nevšimla že by mi ho tam dal.

A: Sláva, horečku už nemáš tak velkou. Donesu ti pak něco k jídlu ale rád bych si s tebou napřed promluvil.
L: dobře. Co se děje?

A: Nic, všechno je vpořádku. Sehnal jsem ti možná práci, ale potřeboval bych vědět proč tě mamka vyhodila z bytu a tak. Jestli kvůli chování, nebo co se stalo?
L: Promiň, já o tom nechci moc mluvit. Je to soukromé.
A: Já to chápu, ale jestli se mi nesvěříš nemůžu ti moct pomoct. Bude to naše tajemství, neboj se.

Nechtěla jsem, ale připadala mi jako fajn pán a bylo dobrý aby to někdo věděl. Jen jsem doufala že mě za to nebude odsuzovat.

L: No, ono to bylo takhle. Měla jsem před mamkou jedno tajemství který neví nikdo kromě mě a teď jí, no a teď vlastně i tebe. Nechtěla jsem aby to kdokoli věděl, ale bohužel jednou přišla domů dřív a já to nestihla uklidit. Rehhehehhee hehehhehehhehehe
Začala jsem brečet a nemohla přestat.

A: Uklidni se a povídej dál. Nic se ti tady nestane.
Eehheheheee hmmm..... Nestihla jsem se schovat a prostě mě viděla. Nechtěla jsem to takhle.
A: To je sice všechno moc zajímavý ale co je to tajemství kvůli kterému tě vyhodila? Drogy? Tráva? Nějaký krádeže nebo co přimělo tvoji mamku aby se k tobě takhle chovala?
L: já... já...... mě.... mě se líbí plenky, chovat se jako malá a tak. Už to ale nedělám, chápu že jsem divná. Už to nechci.

Byla jsem z toho co jsem mu řekla úplně na dně.
Adam se mě snažil uklidnit, docela to pomáhalo. Snažil se mi pomoct, bylo vidět že je hodnej.

A: Zlatíčko, vůbec nejsi divná. Každej je jinej. Podívej se na mě, skoro padesáti letej chlap a líbí se mi Ordinace v růžové zahradě.
L: eehe chachachachachahcachachichichch.
A: No vidíš, už se aspoň směješ. Tady jsou lidi co byli na drogách, 20-30 let na ulici. Tohle přece nic není a nechápu proč tě za tohle vyhodila na ulici. Chyba je v ní, ne v tobě.
Nevím jestli budeš chtít, ale máme tady ve skladu i nějaké plenky. Kdyby jsi chtěla stačí říct. Musím se ale smát tomu co jsem udělal.

L: Co jsi udělal !? Co se stalo !?
A: Klídek prcku. Sehnal jsem ti práci, ale přijde mi vtipný kde. Firma pampers, pro začátek u pásu, ale můžeš se vypracovat. Jeden chlap co nás peněžně podporuje to tam vlastní. Musíš se tam ale chovat slušně a nedělat problémy. Ty jsi ale hodná, jde vidět že pracovat chceš.

L: Moc děkuju, to je jedno kde. Hlavně když je nějaká práce. Chtěla jsem tě o něco poprosit ale....
A: Copak? Klidně se ptej. No neboj.
L: No, chtěla jsem se zeptat na ty plínky? Myslíš že by to šlo? Nebude to nikomu divný?
A: Ne, nebude to DIVNÝ. Ty DIVNÝ. Nějake ti přinesu a vezmu ti to jídlo. Neměla bys jíst moc tak jenom tak na chuť jo. Máš nějakou alergii nebo něco co bych měl vědět?
L:Moc děkuju. Za všechno. Ne, nemám. Já jím všechno..

A: Tak fajn. Během pár minut jsem zpátky.

Skoro okamžitě se vrátil, nesl tašku s plínkama a ještě nějakou menší.
A: zvládneš to sama? Nebo chceš zabalit?
L: to zvládnu.

Snažila jsem se zvednout ale nemohla jsem ani pohnout z rukama jak jsem byla unavená.
A: Nooo, jak vidím tak to raději udělám já. Nebo si je necháš až ti bude lépe?
L: já bych ráda teď ale......
A: já vím, ty se stydíš. Nemusíš, kdo myslíš že tě převlékal když jsme tě ukládaly do postele. Nemusíš se stydět, dit jsi tak je věku mojí dcery.

Měl pravdu, vážně jsem se styděla. Když jsem slyšela co dělal tak jsem trochu povolila a nechala ho ať dělá jak umí.
L: Tak dobře, moc děkuju. Jinak co Teda bude na to jídlo?
A: Fajn. Hned tě zabalím. Uvidíš.

Jak řekl tak udělal. Byl to úžasný pocit, vůbec poprvé co se o mě někdo takhle staral. Dával mi plínku přesně jako miminku, bylo vidět že má děti.
Oblékl mi zpátky kalhoty a zakryl. Nejeví žádný cit, přišlo mi že jen udělal co musel. Chtěl mi prostě udělat radost a tak konal.

A: Neměla bys zatím moc jíst, vzal jsem ti pro dnešek jen jogurt. Vzhledem k tomu že jsi tak unavená tě raději nakrmím.
Dostala jsem vlastně pribiňáčka.
L: Děkuju, za všechno.
A: Neděkuj mi pořád. Ham.
L: Hele, jsi hodnej, ale nemusíš se ke mě chovat úplně jako k dítěti.
A: Promiň, nedělám to schválně. Jsem zvyklej z domu. Mám dceru v tvém věku a pak ještě dvouletou cácorku. Strašně mi ji připomínáš, myslím tu malou. Chachachachachahcachac máš od toho celej obličej.

Chtěla jsem říct že nejsem žádný dítě, že se mi to jen líbí. Neuvědomila jsem si však že mám plnou pusu jogurtu a plivla jsem si ho přímo na tričko.

L: Ne.... Hmmmmeeerrr. Promiiiiiiiiiň, čistý tričko.
A: achjo. Nic se neděje, to se může stát. Neboj, to se vypere. Teď už spát, je pozdě. Dneska tu mám službu tak se někdy možná přijdu podívat jak se ti spí. Málem bych zapomněl, vzhledem k tomu jak jsi unavená, bude asi lepší když si tu plenku necháš. Myslím si že ti to vadit nebude, co?
L: Moc děkuju, nevadí, je to celkem příjemný. zatím ahoj.

Někdy kolem půlnoci mě vzbudil tlak na žaludek. Bylo mi jasné že musím na velkou, ale nechtěla jsem se vůbec zvedat. Sice už jsem nebyla tak unavená a mohla jsem se pohnout, ale prostě se mi v té chvíli nechtělo.

Zrovna když jsem se chystala že půjdu na záchod jsem si uvědomila že mám plenku.
Chvilku to nešlo, zapřela jsem se o postel a už jsem cítila jak se to valí vše do plenky. Bylo to sice hodně cítit ale ten pocit byl příjemný. Poprvé co jsem se pokakala do plenky, byl to celkem dobrý pocit. Chvilku jsem přemýšlela kde se přebalím a umyju ale nějak jsem usnula.

Vzbudilo mě až jak někdo otevřel dveře od pokoje. Samozřejmě Adam, byla jsem ráda že ho vidím ale neuvědomila jsem si co mám v plíně.

A: Proč nespíš? Vzbudil jsem tě?
L: Ne, nevzbu...... A: ppppffffuuuu. Tady má někdo překvapení v plínce co?

Přišel ke mě a odhrnul mi zadní stranu plenky, přesně tak jak se to dělá malým dětem když maminky kontrolují plenky.

L: Promiň.
A: Nemáš se za co omlouvat. Když jsi to chtěla tak jsi to udělala. Přece ti nebudu bránit dělat to co máš ráda. Je dobré že to šlo ven, i když do plenky. Jsem zvyklej od té mojí malé. Tohle bude ale chtít sprchu.
L: Dobře, děkuju. Můžu tě poprosit....to...
A: Co? Chceš umýt?
L: Ne, jen pomoct dojít do koupelny, prosím. Je mi ale líp, už jsem skoro vpohodě, jen se mi točí hlava.
A: Jo, určitě. Pomůžu ti, stačí říct. Zvládneš to ve sprše sama? Nemám dojít pro nějakou holku? Nebudeš se předemnou stydět?
L: Ne, potom všem už nebudu. Moc děkuju. Jsi fajn.
A: Ty jsi taky super holka. Budu se ti snažit co nejvíc pomoct. Nechci aby si tady byla dlouho, není to tady zrovna moc fajn pro holku tvého věku. Tvoji matku bych opravdu rád potkal, ta by něco zažila.

Pořádně jsem se umyla, Adam mi pomohl nasadit plenku a mohla jsem jít zase spát. Cestou přes chodbu mě ještě upozorňoval.

A: Jak ti bude lépe tak by jsi se měla zajít zeptat na tu práci pro ty Pampers. Místo tam máš na 100% ale potřebuji nějaké informace. Když se tě budou ptát na trvalé bydliště tak můžeš udat tady adresu centra. Budou ti sem chodit dopisy atd. na tvé jméno. Jinak pobyt a dárky jsou zdarma, kdyby jsi pak potřebovala tak je za příplatek půjčovna kol a bazén.

Adam byl moc super chlap, kéž by věděl že mi vlastně pomohl víc než si myslel.
Usnula jsem až kolem druhé hodiny ráno, přemýšlela jsem jaké to bude, žít tady.


Ráno mi bylo už celkem dobře a tak jsem se s Adamem domluvila. Jeli jsme tedy do mé snad budoucí práce, firmy Pampers.


Její majitel byl prý velice dobrý kamarád s Adamem.


L, dobrý den, jmenuji se Lucie a chci se ucházet o práci ve vaší firmě 

Představil se mi jako David Chrástecký a přišel mi jako fajn kluk. Nabídl mi práci u pasu takže super.

L, já to beru, je mi jedno kde budu dělat. Práci potřebuju a tak i tu otročinu jak vy říkáte beru. A kdy mohu nastoupit.

Začal povídat něco o tom co vše potřebuji. Nevěděla jsem kde to seženu, naštěstí mi vše vysvětlil. Dokonce mi nabídl že mi to zaplatí.
Nechápala jsem ale co po mě chce.

L, promiňte že vám skáču do řeči ale jaký zápočtový list 

D, nic se neděje, zápočtový list si vyzvedněte tam kde jste předtím měla práci či brigádu

L, aha, dobrá tedy

D, dále budete potřebovat chuť pracovat, a pak můžete nastoupit. 

Říkal že budu muset mít prohlídku a hned mi nabídl že by to šlo hned.

L, to by bylo super 
D, ještě se zeptám kde je Adam
L, ten čeká venku

D, ADAME

Po zavolání přichází Adam a šel ke stolu

D, ahoj, tak ji vezmu ale dneska ještě zajedeme k doktorovy. 

Nemám moc času takže bych potřeboval aby jsi ji vzal za doktorem ty. Dole čeká můj řidič a dám ti nějaké peníze, na ten výpis z dokumentace

A, jasně že ji tam vemu a kdy nastupuje 
D, hned jak to zařídíš tak může nastoupit, jo a ještě se stavte v její bývalý práci, kvůli zápočťáku

Jeeeeeee já byla tak ráda že mám práci.

A, jo jasně, tak pojď, půjdeme pro ty věci
L, naschledanou pane Chrástecký 
D, naschledanou


Tak skončil můj den při prvním pohovoru.

Mám vás všechny ráda!!!!! :D :D

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Jedna dívka, Jedno přání
« Odpověď #1 kdy: Března 05, 2018, 21:45:29 »
Velmi hezké, těším se na další pokračování.

Offline Tomasek28

  • Registrovaný uživatel
  • 5 a více
  • ***
  • Příspěvků: 7
  • Karma: 0
Re:Jedna dívka, Jedno přání
« Odpověď #2 kdy: Března 05, 2018, 22:31:17 »
Tak tohle je super bomba. Provázat příběhy více autorů je boží nápad.
Jen tak dál. Možná by bylo dobré kdyby ty příběhy, které spolu souvisí byly v jedné složce.

Offline Tomasek666

  • Příliš sexy na normální nick
  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 82
  • Karma: 0
Re:Jedna dívka, Jedno přání
« Odpověď #3 kdy: Března 05, 2018, 23:40:22 »
Teď jsem dočetl příběh od Davida.CH. a pěkně to na sebe navazuje co takhle se sním domluvit že to budete psát oba každy nějakou čast ? jinak pěkně napsaný

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Re:Jedna dívka, Jedno přání
« Odpověď #4 kdy: Března 06, 2018, 10:56:01 »
No já ti děkuji za hodnocení a zároveň ti musím napsat,že se mi tvé příběhy také moc líbí.Umíš v táhnout do děje.Nedávno jsem viděl film,nevím jak se jmenoval,ale byl tam  kouzelný jazyk,to co přečetl vytáhl z knihy a vždy na oplátku něco se do knihy dostalo.Je škoda,že jsou to jen pohádky,protože tvůj děj bych chtěl prožít svou přítomností.Ale každý máme své sny a každý máme svůj svět.No prostě tvá díla jsou skvělá.
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline delfin

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 45
  • Karma: 0
Re:Jedna dívka, Jedno přání
« Odpověď #5 kdy: Března 07, 2018, 00:32:06 »
Super! :)