Autor Téma: Bohactvý není Vše  (Přečteno 8158 krát)

Offline David.Ch

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 99
  • Karma: 2
Re:Bohactvý není Vše
« Odpověď #15 kdy: Února 22, 2018, 10:27:02 »
Promiň, ale jestli napíšeš že mám chybu v názvu tak s češtinou si na tom hůř jak já. Pro název nebo jméno např: Hilibilyhoulboj to je má přezdívka a jo jsou tam chyby ale je to můj název tady spíše přezdívka. ???

Offline vyckis

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 56
  • Karma: 0
Re:Bohactvý není Vše
« Odpověď #16 kdy: Února 22, 2018, 10:53:17 »
Jo takhle.Takze jestli to spravne chapu,tak chces rict,ze kdyz napisu povidku s nazvem napr. Znam mysto kde liski davaji dobrou noc, je to v poradku,protoze jsem to tak chtel pojmenovat....a je to nazev povidky.

Offline David.Ch

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 99
  • Karma: 2
Re:Bohactvý není Vše
« Odpověď #17 kdy: Února 22, 2018, 10:58:25 »
Ano i ne, můžeš to tak napsat protože je to pojmenování čehosi ale nadruhou stranu je to že to nevypadá hezky a odradí to lidi co si potrpí na češtinu a je jim jedno jak dobrý je příběh. :D
Ps: neber to osobně. Jednou jsem se ptal češtináře a on mi to vysvětloval.

Offline vyckis

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 56
  • Karma: 0
Re:Bohactvý není Vše
« Odpověď #18 kdy: Února 22, 2018, 11:23:35 »
Ted to zas neber osobne ty,ale nedokazu si predstavit,ze by treba Macha,Vrchlicky,Bezruc,Neruda a jini,uvazovali jak rikas,nebo potazmo jak ti to vysvetlil nejaky ucitel.Prznit krasne dilo chybnym nazvem a zduvodnit to,ze to tak chteli.A nejde o to,ze nejaci rejpalove ohledne spisovneho jazyka nehledi na obsah dila.Vzdyt to by mela byt jakasi meta,ci ucta k jazyku svemu,kterym hovorim a pisu,tak aby se to dalo cist.

Offline David.Ch

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 99
  • Karma: 2
Re:Bohactvý není Vše
« Odpověď #19 kdy: Února 22, 2018, 11:55:59 »
Ja jsem neudělal schválně název kde by byly chyby, jen říkám že nesuď knihu podle obalu

Offline Bibinko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 799
  • Karma: 5
    • AB/DL - CR/SK
Re:Bohactvý není Vše
« Odpověď #20 kdy: Února 22, 2018, 11:58:04 »
A DOST !!!