Autor Téma: Nemocnice  (Přečteno 5714 krát)

Offline umpalump

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 226
  • Karma: 0
  • Hledám kohokoliv mladšího
Nemocnice
« kdy: Ledna 23, 2018, 08:31:13 »
Neví někdo v jaké situaci dají zdravému člověku v nemocnici plenky a davaj je třeba pokud se člověk po operaci počura?

Offline skarfacee

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 81
  • Karma: 0
Re:Nemocnice
« Odpověď #1 kdy: Ledna 23, 2018, 09:35:28 »
no nevim ja byl na operaci celkem dvakrat jednou jsem se probral s cevkou a po druhy s nicim tak nevim max bych zkusil hrat hloupeho a rekl ze nechci cevku jestli je jeste jiny reseni  treba nabidnou pleny

Offline David.Ch

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 99
  • Karma: 2
Re:Nemocnice
« Odpověď #2 kdy: Ledna 23, 2018, 09:37:39 »
Neví někdo v jaké situaci dají zdravému člověku v nemocnici plenky a davaj je třeba pokud se člověk po operaci počura?

Nevím já v nemocnici ješte nebyl tak nevím, proč se ptáš ty jsi v nemocnici?

Offline phoenix83

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 39
  • Karma: 3
Re:Nemocnice
« Odpověď #3 kdy: Ledna 27, 2018, 15:10:23 »
V nemocnici ti len tak nedajú plienku pokiaľ na to nie je nejaký zdravotný problém. Skôr dávajú cievku, lebo s tým je menej roboty. Uvediem príbeh ktorý sa mi reálne stal. Minulý rok ma chytila renálna kolika. Bolesť strašná, ale o tom inokedy... Proste mi zistili obličkové kamene. Operovali ma laparoskopicky a tiež som si myslel že mi dajú asi plienku, ale keď som sa prebral, mal som zavedenú cievku. S tou som chodil 2 dni. Normálne ju dávajú tak na jeden deň, ale boli menšie problémy, tak mi cievku nechali 2 dni. Boli sme na oddelení rôzne ročníky, ale všetci okrem vyslovene imobilných sme mali cievky. S plienkami mali sestričky starosti, a cievky sme si chodili vypúšťať sami.

Do tohto tématu to síce nepatrí, ale keď ma prepustili z nemocnice, tak som si doma vymyslel, že v nemocnici mi plienku dali a že ju musím ešte nejakú dobu doma nosiť. Akože pre istotu. Tak som na maródke doma nosil plienky a nikto to neriešil. Mysleli si, že to je bežný postup. Ale o tom by som sa rozpísal inde, ak by bol záujem...

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re:Nemocnice
« Odpověď #4 kdy: Února 02, 2018, 00:15:32 »
plínky dáváme jen u ležáků kde cévka by mohla být problém (zdroj infekcí) nebo pak klientům s dg fekalni inkontinence automaticky, pokud se jen přebaluje tak ve dvouch je hotovo do dvou minut (očistit,utřít a namazat) Pak je otázka financí, kde cévka je levnější.
Pomočení po operaci je celkem běžný jev a nijak se neřeší, pokud se stav opakuje tak max na noc plinku a ráno konzilko s urologem, chirurgem, neuro atd  zaláží na základní dg.

Offline Pocurane plinky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 61
  • Karma: -2
Re:Nemocnice
« Odpověď #5 kdy: Února 03, 2018, 07:54:15 »
A co když mám inkontinenci a musím nosit plínky celý den tak mi dají plínky mám to i v  kartě u doktorky
Honza 👶

Offline gumplík

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 339
  • Karma: 1
Re:Nemocnice
« Odpověď #6 kdy: Února 05, 2018, 17:55:40 »
No to Ti ty plínky budou dávat určitě když to máš v papírech od doktora, to je jasný. :)

Offline Miško

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 180
  • Karma: -12
  • .
    • www.abdl.cz
Re:Nemocnice
« Odpověď #7 kdy: Září 10, 2023, 16:23:44 »
No to je výhoda, keď je to napísané v kartotéke.- Ale ináč- by to chcelo riadnu dávku guráže si ju vypýtať od sestričiek aspoň na noc.... Ale doma by to hádam aj šlo na pár dní byť v plienke po prepustení z nemocnice.... Pekné.
Bez cumlíka ani na krok.

Offline skarfacee

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 81
  • Karma: 0
Re:Nemocnice
« Odpověď #8 kdy: Listopadu 30, 2023, 19:18:37 »
byl jsem v nemocnici uz hodne krat plenu sem dostal jen jednou kdyz jsem tam nebyl asi 3 dny na stolici tak mi dali nejake kapky na zacpu po kterych sem se pak docela rychle podelal to se pak opakovalo jeste jednou tak mi dali na noc radsi plinu ale jinak pred operaci davaji cevku i pres to ze jsem nechtel

Offline Braňuľa

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 17
  • Karma: -5
Re:Nemocnice
« Odpověď #9 kdy: Prosince 01, 2023, 19:24:15 »
Ja som mal silný epi záchvat, že mi volali záchranku, v nemocnici pri pokeci s doktorom som dostal druhý a pochcal sa, potom som sa prebral v plienke. A bol som za debila, lebo nie som epileptik, mohol som si zaň sám, lebo som moc chľastal. Len čo keď mám psychické problémy a nefungovalo na mňa už 11 antidepresív.