Autor Téma: Nové dětství Toma a Míši 29  (Přečteno 3295 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Nové dětství Toma a Míši 29
« kdy: Ledna 06, 2018, 02:37:51 »
                    Kapitola 29
                        Únava

Hedvika ležela vedle Míši a přemýšlela,zda nedělá někde chybu.Jako by ho nemohla vytrhnout ze spárů těch stavů, jako jsou strach a deprese.Věděla však,že trpělivost je to, co Míšovi pomůže.To samé u Filipa jak dlouho mu může vydržet jeho chování.Míša se zavrtěl, začal mluvit ze spaní ,,ššš broučku spinkej“ zašeptala na něj a pohladila ho. Spal dál,vypadal spokojeně Hedvika se usmála vypadal kouzelně.

V obýváku diskutoval Filip s tátou. ,,Filipe,proč jsi nikdy neřekl,že máš nějaké problémy?" Zeptal se ho táta ,,protože by tě to nezajímalo.“ Reagoval Filip,trochu to jeho otce zabolelo,ale musel si přiznat,že si s Filipem nikdy nerozuměli. ,,Nechceš si promluvit o mámě?" Zeptal se ho táta a Filip se chvilku odmlčel. ,,Máma, byla zvláštní tati.Když jsem s ní byl,tak se ke mě chovala hezky.“Táta pokýval hlavou a začal vyprávět ,,když čekala Tomíka,chtěla jít na potrat nechtěla ho,ale já ano.Rozmlouval jsem jí to a řekl jsem jí,že když půjde na potrat,rozvedu se s ní.Byl jsem hrdý,že budu mít dalšího syna.“ Řekl a bylo vidět,že ho tyto vzpomínky bolí. ,,Tomášek se narodil,ale tvá matka ho nikdy nepřijala.Nekojila ho,museli jsme kupovat náhražky mateřského mléka.Doktorům říkala,že nemá mléko.Já ji potom chytil,když ho odstříkávala do vany.Začali jsme se hádat a já začal pít.“ Filip ho poslouchal spoustu věcí ten kluk nevěděl,ani Terezka. ,,Byla na něj zlá a Terezka se o toho kluka starala za ní,proto k němu našla Terezka cestu.“ Filip se na tátu díval,bylo mu úzko ,,tati já vím,máma říkala,že kdyby ten kluk nebyl,byli bychom šťastnější.Jenom díky němu,jsme prý nejezdili k moři a nemohl jsem mít co chci.A já ji uvěřil a měl jsem na Tomáše vztek.“ Začal plakat,měl pocit,že má v krku obrovský knedlík. Táta ho pozoroval,měl před sebou zlomeného syna.Položil mu ruku na rameno ,,je to pryč a musíme začít znovu.Teď si musíme zasloužit Hedviku a kluky.“ Filip vstal šel do kuchyně a z kapsy vyndal prášky.Jeden vyloupl z plata a vložil si ho do pusy.Táta ho pozoroval a usmál se ,,víš Filipe,je vidět že chceš být jiný,protože kdybys nechtěl,tak si ten prášek nevezmeš.“ Filip se usmál ,,slíbil jsem doktorovi,že budu jiný a chci ukázat Hedvice a ostatním,že je na mě spoleh.“ Odvětil mu Filip. ,,Jsem na tebe hrdý a můžu klidně zakřičet,tohle je můj syn.“ Filip si sedl naproti tátovi ,,uděláme dohodu tati,jestli se někdy napiješ,tak já nebudu chodit k doktorovi a zahodim prášky.“ Táta se na něj podíval a Filip mu nabídl ruku.Táta mu ji podal ,,smluveno tedy,vyděrači“ řekl mu táta s úsměvem.Věděl však,že motivace je nejlepší věc co si můžou nabídnout. Z jejich mluvy je vytrhl Míša.Křičel ze spaní ,,myslíš tati,že se Michal z toho někdy dostane?" Zeptal se Filip otce ,,Filipe,myslím si,že s Hadvikou a Terezkou to zvládne.Psychika je prevít.“ Odvětil mu táta.

Hedvika Míšu uklidňovala,vzala čaj a dala mu napít,byl spocený a uplakaný. ,,Napij se broučku můj a pořádně.“ Řekla mu a hladila ho po spocené tváři. ,,Spinkej miláčku jsem u tebe.“ Řekla mu Hedvika,když se napil. ,,Maminko,já už nikdy nechci spát.“ Řekl Hedvice Míša uplakaně.No výborně pomyslela si Hedvika.,,Musíš spinkat broučku, nemůžeš přeci být vzhůru.Neboj se, já jsem u tebe.“ Hladila ho po tváři,přemýšlela že mu přinese prášek,aby spal klidně. ,,Míšo, já ti dojdu pro prášek ano,bude se ti spát dobře.“ Rozplakal se ,,ne já nechci,abys šla pryč.“ Vyčítala si,že si nevzala prášky do pokoje.Na chodbě uslyšela Filipa,jak se loučí s tátou,že jde spát. ,,Filipe, prosím tě“ zavolala. Filip vešel do pokoje ,,ano“ ,,jsi náš zachránce,zajdi do předsíně.Mám v kapse u bundy platíčko diazepamu,přines mi ho a nalej mi čaj do láhve.“ Filip se usmál a vzal láhev, Hedvika se trochu zalekla.Filip a diazepam,ale hned to zavrhla a sama sobě si vynadala,že ho podezřívá. Za chvilku se vrátil Filip s čajem a s platíčkem. ,,Ani jeden prášek nechybí mami.“ Řekl jí ,,Děkuji Filipe“ Odvětila mu Hedvika a na jeho poznámku nereagovala,protože by musela lhát,kdyby mu řekla,že na to nepomyslela. ,,Míšo broučku,vezmeš si prášek sluníčko moje.“ Řekla mu Hedvika a dala mu půlku diazepamu.Zapil to čajem,který mu dala Hedvika. Přikryla ho dekou a políbila ho na tvář.Míša ležel a měl otevřené oči,Hedvika ho hladila po hlavě a čekala až zabere prášek.Za chvilku Míša usínal,zkoušel se spánku bránit,ale prášek byl silnější.Hedvika ho pozorovala,byla z toho trochu špatná,protože se zkoušela vyhnout medikaci.Přikryla ho a nechala spát,měl palec v puse.Vyndala mu ho a nahradila dudlikem.Povedlo se jí konečně také usnout.

Ráno zazvonil budík v 5:45 rychle po něm sáhla,aby Míšu nevzbudil.Potichu se vytratila z postele a potichu odešla z ložnice.V kuchyni se svítilo,myslela,že je to Fanda.Byla to Terezka,která připravovala snídani. ,,Proč nespíš kotě“ řekla ji Hedvika. ,,Chtěla jsem ti pomoct.To byla noc,Tomík se v noci probudil.Byl jak v transu,vyskočil pomalu z postele.Pak se rozbrečel,že Míša umřel.“ řekla Hedvice ,,A já musela dát Míšovi prášek.“ Řekla ji na to Hedvika.Když měli vše připravené šli probudit kluky.,,Míšo broučku,vstáváme“ hladila ho,aby se vzbudil.Zakňoural, vůbec se mu nechtělo,byl zachumlanej v dece. ,,Musíme vstávat broučku.“ Sundala z něj deku a vzala ho do náruče.Měl mokré i dupačky ,,no ty ses teda hodně počůral.“ Řekla mu,když ho nesla do pokoje.Položila ho na stůl a začala svlékat.Sundala mu promočenou plenku a otřela ho do sucha.Terezka ji přinesla mokrou žínku a Hedvika ho umyla žinkou.Dala mu čistou plenku a igelitové kalhotky.Začala ho oblékat a Míša usínal.Asi to bude tím práškem, pomyslela si Hedvika.Přeci jen ho dostal pozdě večer.Když ho oblékla,šla s ním do koupelny, kde mu začala čistit zuby. ,,Maminko,já chci spinkat.“ řekl Hedvice ,,půjdeme se nasnídat ano.“ Řekla mu Hedvika a po ranní hygieně ho vzala do kuchyně.Začala ho krmit rohlíkem s nutelou a dávala mu to zapíjet čajem. Za chvilku přišel Tomík s Terezkou ,,ahoj maminko“ řekl ji Tomík. ,,Jak jsi se vyspal zlatíčko.“ Zeptala se ho Hedvika a Tomík přikývl,že dobře. ,,Terezko,běž vzbudit Filipa prosím tě.“ Poprosila ji Hedvika a Terezka šla k Filipovi do pokoje.Zaklepala a vlezla do pokoje.Filip už byl vzhůru ,,půjdeš snídat?" Zeptala se ,,jojo už jdu.“ Řekl a šel s Terezkou do kuchyně.Filip pozdravil a sednul si ke stolu.Pozoroval Míšu,který u jídla usínal. ,,On nespal,myslím Míšu.“ Zeptal se Hedviky ,,spal,ale vypadá jako by byl celou noc vzhůru.“ Odvětila mu Hedvika ,,kde spal táta?“ zeptala se Filipa ,,tady v obýváku,nechtěl vás budit.Povídali jsme si dlouho do noci.“ Řekl Filip a usmál se.Vypadal spokojeně,zřejmě si s tátou řekl co potřeboval. Když se kluci najedli, tak je chystali na cestu.Hedvika vzala Míšu a přenesla ho do sedačky v autě. Tomík si sedl vedle něj. Hedvika vzala z domova plenky pro Tomíka do bazénu a láhve kluků.Podívala se na Míšu,usnul v sedačce.Filip když ho viděl,tak se vrátil domů a vzal mu dudlika.Vlezl si mezi kluky do zadu a Míšovi vyndal palec z pusy.Hedvika se usmála ,,to nevím,jestli je to vhodné do toho stacionáře Filipe.“ Řekla mu vážně ,,neboj mami,jestli se mu někdo bude smát,tak bude mít co dělat se mnou.“ Hedvika se zasmála,ale Míša ji dělal starosti.Vyrazily na cestu a když dorazila s dětmi ke stacionáři,Míša stále spal.Vyndala mu dudlika z pusy a vzala ho do náruče ,,Míšo,už jsme tady probuď se sluníčko moje.“ Otevřel oči ,,já tam nechci“ začal plakat,byl to unavený pláč.,,Tomík tam bude s tebou miláčku a odpoledne si pro tebe přijedu ano.“ Zazvonila a po chvilce otevřela Kádí, když viděla Míšu,vzala ho Hedvice z ruky. ,,Ty plakat brouček.Teta Kádí tě vzít do ruky.“ Řekla a dala mu pusu ,,Dobré ráno,je dnes nějaký unavený.Dělá mi starosti.“ Řekla ji Hedvika ,,vy nebát se,já zeptat doktora a když on spát,tak mi dát brouček do postel.On být jak miminko.“ Zasmála se Kádí a vzala Míšu do šatny.Hedvika svlékala Tomika a Kádí svlékala Míšu. Rozloučila se s klukama a každému dala pusu.,,Koukejte být hodní oba dva.Mám vás moc ráda.“ Kádí vzala Míšu do náruče a nesla ho do družiny.Hedvika vzala Tomíka za ruku ,,ukážeš mi tu tetu,která ti řekla včera tu ošklivou věc?" Tomík přikývl a když přišli do družiny ukázal ji Hedvice. Hedvika k ní přišla ,,dobrý den,já jsem máma Tomáše a Míši.Jenom bych vás chtěla upozornit,že ještě jednou uslyším od syna,že ho srovnáváte s mentálem,tak to budu řešit s lékařem.“ Vychovatelka se na ní podívala ,,nevím kdo vám co říkal,ale to bych si nedovolila." Hedvika zavrtěla hlavou ,,ten výraz mentál, si určitě kluk nevymyslel.“ Otočila se a šla ke dveřím.Podívala se na Míšu,který spal na žíněnce. Kádí k Hedvice přišla ,,vy nebát,já se zeptat doktora a on se na Míšu podívat.“ Řekla jí a šla ji pustit ven. Hedvika poděkovala a když odcházela,měla hlavu plnou starostí,proč je Míša takhle utahaný.

Pokračování příště.......
« Poslední změna: Ledna 06, 2018, 02:51:24 od Kejklir »
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline Iloveplenky

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 87
  • Karma: 1
Re:Nové dětství Toma a Míši 29
« Odpověď #1 kdy: Ledna 06, 2018, 03:10:17 »
Super, už se těším na pokačování  :)

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Nové dětství Toma a Míši 29
« Odpověď #2 kdy: Ledna 06, 2018, 09:15:29 »
Vynikající, jkiž se těším na další pokračování.
Děj mne velmi zaujal a vždy se těším, jak bude příběh pokračovat, má to děj.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Nové dětství Toma a Míši 29
« Odpověď #3 kdy: Ledna 06, 2018, 16:55:05 »
Super paráda moc pěkné těším se na pokračování

Offline alex

  • Email nefunguje
  • 10 a více
  • *
  • Příspěvků: 47
  • Karma: 0
Re:Nové dětství Toma a Míši 29
« Odpověď #4 kdy: Ledna 07, 2018, 00:53:43 »
Super pokračovanie ako celý čas. Okrem toho nedoriešený Mišov stav viac ako inokedy a tiež Tomášov "mentál" a slová vychovávateľky tomu dodávajú ešte viac napätia a očakávania na ďalší diel...