Autor Téma: Trápení malého Míši 18  (Přečteno 3372 krát)

Offline Kejklir

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 201
  • Karma: 1
Trápení malého Míši 18
« kdy: Prosince 11, 2017, 16:58:16 »
                     Kapitola 18
                 Střevní Chřipka II

Kluci spali a Hedvika vzala telefon, aby mohla zavolat Fandovi. Asi po čtvrtém zvonění zvedla telefon Terezka ,,ahoj mami,už jedeme" řekla ji na uvítanou ,,no,dostanete na zadek oba,ani jeden se neumíte ozvat.Terezko zastavte se v lékárně a kupte endiaron a podložky na postel.Máme střevní chřipku doma.A jak je tobě?" Zakončila větu otázkou Hedvika ,,jenom mě bolí oko,jinak nic.Chudáci kluci až budu doma,tak ti s nimi pomůžu.Už se na vás všechny těším a mám pro vás překvapení,třeba budete rádi." Zasmála se Terezka a dodala ,,Do té lékárny zajedem,tak do hodinky jsme doma.“ Potom se rozloučila a zavěsila telefon. Hedvika si vzala svůj notebook a začala zapisovat průběh noci a rána s klukama. Měla je napsané jako pacient x, podívala se na pojmenování ,,už blbnu“ řekla a přepsala to na Míša a Tomášek.Usmála se a podívala na kluky, kteří spinkali. Potichu vstala a šla jim připravit do mysky piškoty a nalít čaj do lahví. ,,Tomiku,půjdeme se umýt zlatíčko ano.“ Vzala ho k sobě a šli do pokoje na přebalovací stůl,kde ho položila a sundala mu plenku.Otřela ho z nejhoršího a vzala do koupelny.Posadila ho do vany a začala sprchovat teplou vodou.Začal zvracet, šel z něj čaj.Rukama si zakryl hlavu očekával výprask.Hedvice došlo,že jí neřekli všechno,měla pořád pocit,jako by ji ta rodina něco tajila.Ale musela být trpělivá, třeba se někdo rozpovídá pomyslela si. ,,Tomíku,to je v pořádku broučku můj.“ Chytla ho za ruce a postavila,celého ho umyla a zabalila do ručníku.Přenesla si ho do pokoje na přebalovací stůl,dala pod něj plenky.Namazala ho a použila pudr,potom ho zabalila do plenek a dala mu igelitové kalhotky.,,Maminko!!" Uslyšela Míšu,jak ji volá vzala Tomika a šla zpět do obýváku za Míšou. ,,Jsem tady Míšo neboj." Měl na krajíčku,vyčítavě se na ni podíval ,,kde jsi byla?" Řekl jí ,,byla jsem umýt Tomáška ty truhlíku.“ Odpověděla mu a pohladila ho,byl zralý na přebalení.Hedvika měla pocit,že je to nekonečné, vzala Míšu do náruče ,,musíme tě umýt šmudlo můj.“ Uslyšela domovní dveře a hlas Fandy a Terezky.Šla s Míšou na chodbu a když spatřil Terezku,začal plakat. ,,Terezko“ řekl jen a Terezka k němu přišla. Vzala ho mámě z rukou a přitiskla ho k sobě ,,já ho přebalim mami“ řekla ji s úsměvem a dala Míšovi pusu.,,Ahoj Andílku, ani nevíš jak jsem se na tebe těšila.“ Míša si všiml, že má jedno oko zalepené, měla přes něj čtverec. ,,co se ti stalo?" Zeptal se a Terezka mu špitla do ucha. ,,Nic,byla jsem hrozně nešikovná,ale teď sundáme tu plenku.“ Viděla,že je mu špatně neměl vůbec zdravou barvu. Přenesla si ho do pokoje a začala mu sundavat plenku ,,no tys nám nechal dáreček“ zasmála se a začala ho otírat. Bylo vidět,že se každou chvilku rozpláče,ale Terezka ho pohladila se slovy ,,to je v pořádku miláčku můj.Alespoň mám zase svoje miminko.“ Hedvika ji přinesla žínku a ručník, aby ho Terezka pořádně umyla. ,,Terezko,potřebovala bych si s tebou promluvit.“ Řekla ji vážně Hedvika a Terezka kývla na souhlas. Vzala Míšu do náruče a šla do obýváku,aby ho položila k Tomikovi.Položila ho a přikryla larisou.Nechala ho jen v plence, vzala čaj a dala mu napít, když pil,tak ji Hedvika řekla o Tomikovi a jeho strachu z výprasku,když zvracel. Terezka ji bedlivě poslouchala ,,Terezko mě pár věcí nejde do hlavy.Jeho pomočování a strach z výprasku po každé,když něco provede. ,,Mami“ začala Terezka ,,on se počůrával pořád,já jsem ti malinko lhala.Vymyslela jsem s Tomíkem fígl.Balila jsem ho do ručníků,které jsem potom namočila do vody,aby nebyli cítit močí.Pak jsem je rozvěsila na topení.Matka nikdy nic nepoznala.Do školy měl vždycky místo trenek natahovací kalhotky.Někdy se ale stalo,že protekly.Proto psycholog Marek říkal,že se mu to stává,když byl rozdivočený.On si je sundal na záchodě a vyhodil." Hedvika měla přísný pohled a Terezka pokračovala ,,máma to nesměla vědět,neměla ho ráda a když zjistila že se počůral,tak ho vzala do koupelny.Vzala mýdlo v láhvi s pumpičkou a dala mu to do pindika. Strašně plakal,že to pálí a ona ta mrcha  říkala,že se počůrává proto,že to má špinavé vevnitř.Hrozně jsem se s ní hádala.Věděla,že nemá rád čočku,tak ji uvařila a musel jíst.Udělalo se mu špatně a zvracel do talíře.Hrozně ho zmlátila a potom ho tím začala krmit.“ Hedvika si zakryla pusu dlaní ,,táta to věděl?" Terezka se na ní podívala,měla v očích jasný souhlas. Fanda zrovna přišel z venku s nákupem ,,ahoj robátka“ řekl a zarazil se.Viděl v očích Hedviky nevraživost ,,Fando, doufám,že jsi se sebou spokojený!?" Řekla mu Hedvika a vzala Tomika do náruče i za cenu toho,že ho vzbudí.Přitiskla ho k sobě a v očích měla slzy. ,,Můj chlapečku“ řekla mu a pevně ho měla k sobě přitisklého.,,Mami,ale táta se s ní kvůli tomu hádal.Nebylo mu to jedno.“ Řekla jí Terezka a Hedvika se na ní podívala ,,měl jí udat“ řekla jí. ,,A co ty Terezko?“ Zeptala se a Terezka se usmála ,,já jsem mami už dospělá skoro a to co mám za sebou mi dalo dost velkou sílu k tomu,abych nad sebou vyhrála.“ Řekla jí a pohladila Tomika ,,ahoj bráško“ řekla mu. Tomík měl položenou hlavu na rameni Hedviky, nebylo mu dobře,ale usmál se na Terezku. ,,Dáme piškotky zlatíčko ano?" Zavrtěl hlavou,že nechce.Terezka se podívala na Míšu,spal a měl palec v puse.Usmála se ,,oni jsou kouzelný oba dva“ řekla a vyndala mu palec z pusy.Vzbudila ho tím,ale dala mu dudlika,který ležel na sedačce a držela mu ho rukou v puse. ,,prstíky do pusinky nepatří poklade můj.“ řekla mu a dala mu pusu na čelo a Míša zavřel oči a usínal.Hedvika chtěla Tomika položit,ale začal zvracet.Šel z něj jen čaj, nebylo toho moc,ale pozvracel si tričko.,,To nic sundáme to ano.Budeš jenom v plence jako Míša.“ Řekla mu a sundala mu tričko a když ho položila,tak ho hladila po bříšku.Pokrčil nohy,hledal nějakou polohu,která mu uleví. ,,To přejde uvidíš,zítra už ti bude lépe." 

Fanda seděl v kuchyni, pohled Hedviky mu stačil raději ji zmizel z očí.Hedvika vstala a šla si sednout k němu.Provinile se ji podíval do očí ,,Ty Fando, vysvětlil bys mi jak je možné,že s Terezkou jsi měl nejlepší vztah a co si ta holka prožila jako dítě?" Zadíval se na ní, trochu váhal,ale nakonec začal mluvit. ,,Ta holka má za sebou také tvrdé dětství.Všechno začalo,když se narodil Filip. Filip byl její mazánek a já si neumím vysvětlit co se tak změnilo. Hedvice byli 2 roky.Je od Filipa o 2 a půl roku starší. Koupala jí ve studené vodě,proto trpěla na záněty močových cest,ale to přeci víš.Musel jsem ji bránit,když jsem to zjistil, tak jsem Petře řekl,že jestli se jí někdy dotkne,tak ji zabiju. Také ji mlátila za každou blbost.Pak se bála na ní sáhnout a Terezka si k ní už nikdy nenašla vztah.Když se narodil Tomášek,tak se o něj starala Terezka od jejích devíti let mu dělala náhradní maminku.Tomáška nikdy nekojila,museli jsme kupovat náhražku a tím ho krmit.Nepřijala ho a nevím proč.“ Dívala se na něj,byla v šoku ,,a proč jsi mi to nikdy neřekl? To ti bylo jedno?Fando ona týrala tvé děti." Změnila hlas a šeptala,aby ji děti neslyšeli ,,to kdybych věděla,tak jsem se s tebou nikdy nevyspala.Děti ti měli být přednější.A co Filip?" Podíval se jí do očí, moc se mu pokračovat nechtělo . ,,Filip byl mazánek,když byl Tomášek malej,tak mu strkal konečky prstů do misky s vlažnou vodou, aby se počůral.Byli mu 4 roky a to začali jeho nejhorší problémy.Filipa jsem chytil a seřezal jsem ho.Přiznal mi,že ho navedla máma. Tomáška v tom za trest nechávala spát.Terezka si ho brala k sobě do postele.Hedviko já vím,že už to nikdy nevrátím,mě to skutečně mrzí. Ona ho potom,myslím Filipa naočkovala,aby volal policajty,když se ho dotknu."  Byla v šoku co slyšela,tohle by táta nikdy neměl dopustit,ale Fanda byl lehce zamanipulovatelný. ,,Už nic neříkej raději." Řekla mu a šla k dětem, měla v hlavě spoustu myšlenek a nejraději by ho vyhodila,ale dětí se vzdát nechtěla za žádnou cenu. Terezka seděla u kluků,Hedvika si k nim přisedla ,,je jim špatně mamko.“ Řekla jí a Hedvika jim sáhla na čelo ,,teplotu mají jen zvýšenou.Zítra budou mít ještě dietu.“ Míša se probudil a Terezka se na něj usmála ,,ty jsi andílek můj“ usmála se na něj. Uslyšela,jak do plenek kadil, nutil ho ten průjem,bylo mu to nepříjemné,ale Terezka ho hladila po vlasech a konejšila ,,to nic sluníčko moje milovaný.“ Koukala na něj ležel s dudlikem v puse a vypadal roztomile. ,,Terezko,zvládneš je tady,já pojedu za Filipem.“ Zeptala se Hedvika Terezky ,,neboj mami,já to zvládnu." Uklidnila ji Terezka a Hedvika se šla oblékat. Terezka si vzala Míšu do náruče a nesla si ho na přebalení. ,,To je trápení viď miláčku můj.“ Řekla mu a sundavala mu plenku.Do pokoje vešla Hedvika a přinesla ji čisté plenky a dupačky ze sušičky. ,,Dej jim ty dupačky a já se potichu vytratim ano." Špitla a vydala se s Fandou ke dveřím. Když ho omyla,namazala ho a oblékla vzala si ho k sobě a šla za Tomíkem.Ležel schoulený do klubíčka, zřejmě mu ta poloha velmi ulevila. Míšu položila a dala mu pod hlavu polštářek. ,,Nechám tě odpočívat broučku.Spinkej to je ten nejlepší lék.“ Míša si chtěl vyndat dudlika z pusy,ale Terezka mu ho tam pridržela, nějak tušila,že se chce zeptat na maminku. ,,Nene zlatíčko,zavři oči já budu u tebe." Podíval se na ní,ale poslechl. Tomik se zavrtěl ,,Terezko,mě je pořád špatně.“ Řekl jí a měl rozechvěný hlas ,,to přejde Tomiku,musíte ležet a ono to přejde.Je to ošklivé já vím.“ Pohladila ho a uvědomila si,že máma měla těžký den s klukama. Byla ráda,že je doma u kluků a jak si tak přemýšlela zapípal ji telefon. V smsce,bylo napsáno, aby jim dala ten endiaron a zkusila buď vývar a nebo piškoty a aby je zavodňovala. Vzala prášky a vyloupla z platíčka dvě tabletky.Strčila jednu Tomíkovi do pusy a dala mu hned čaj,potom vyndala Míšovi dudlika a strčila mu prášek.,,Nechcete kluci něco sníst?" Zavrtěli oba hlavou,že nechtějí, Terezka věděla,že nutit je nemá cenu. Oblékla alespoň Tomika do jeho dupaček a nechala je odpočívat.Míšovi vrátila dudlika do pusy a ten ji chytil zdravou rukou za ruku.Terezka se pousmála a druhou rukou ho pohladila.,,Au" vyjekl najednou Tomík ,,co je Tome?" Zeptala se Terezka,otočil se na ní.Kousl se do spodního rtu ,,no ty jsi trdlo“ řekla a vzala plenku,kterou tam nechala máma,kdyby zvraceli. ,,To se nesmíš kousat do rtu,ty trdlo.“ Řekla mu Terezka a přiložila mu plenku na ret. Nebylo to nijak hrozné,jen se lehce kousl.Vzala jeho dudlika a dala mu ho do pusy.,,Tak a teď se jen tak nekousneš“ zasmála se. Pustila pohádky v televizi a nechala je v klidu koukat,byla ráda, že zatím nikomu z nich nedošlo,že je máma pryč.

Pokračování příště...........
„Každý je génius. Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom, bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.“
Albert Einstein

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Trápení malého Míši 18
« Odpověď #1 kdy: Prosince 11, 2017, 17:48:45 »
Skvělé, již se těším na další pokračování tohoto nádherného seriálu.
Byla by to opravdu hezká knížka, již se těším na další pokračování.

Offline themara

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 210
  • Karma: 3
Re:Trápení malého Míši 18
« Odpověď #2 kdy: Prosince 11, 2017, 17:52:38 »
Opět velmi pěkný a dojemný příběh jen tak dál těším se na další pokračování

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re:Trápení malého Míši 18
« Odpověď #3 kdy: Prosince 11, 2017, 21:09:23 »
Super jako vždy. Opravdu udělat tento příběh jako knížku nebo malá skripta by za to možná stálo.

Offline DLLove

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 67
  • Karma: 0
Re:Trápení malého Míši 18
« Odpověď #4 kdy: Prosince 12, 2017, 00:33:57 »
Je to fakt super. Páči sa mi ako sa postupne odkrývajú všetky rodinné tajomstvá. Už sa neviem dočkať pokračovania. Držím palce a veľa nápadov pri písaní.