Autor Téma: Slibná kariéra 3  (Přečteno 9355 krát)

Offline Kralka

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 171
  • Karma: 6
Slibná kariéra 3
« kdy: Října 04, 2017, 22:44:20 »
Slibná kariéra 3

Tato část je spíše taková povídací ale doufám že se vám bude líbit. S pozdravem, Klárka


Musím ji nějak rozveselit. Prostě musím.


Byla jsem tam do konce pracovní doby a poznaly jsem všechny "děti". Uměly se chovat, byli hodné  ale pořád my nesedlo to jak se chovala ta Adél. Muselo tam být něco co nikdo z nás nemohl vidět. Na střední jsme hodně probíraly psychologii dítěte a tyhle lidi se jako malé děti chovaly, ale ta Adélka byla podle tabulky uplně mimo. Připadalo mi že s ní je něco špatně. Nastal konec dne, šla jsem tedy domů a to co jsem zjistila mě překvapilo. Mamka pro mě měla překvapení, za to jak se snažím jsme šli na večeři do jedné restaurace co je ve městě. Chodily jsme tam rády, ale bylo tam draho takže jsme si to nemohly dovolit často. Byl to super večer, daly jsme si steak, ten mam nejradši. Bydlíme blízko tak jsme se místo čekání na autobus radši prošli. Vzpomněla jsem si cestou na jednu věc, mamka přece jednu dobu hlídala děti, má určitě nějaké zkušenosti. " Mami? Ty jsi jednu dobu hlídala děti že? Mohla bys mi poradit jestli to budeš vedět. Máme ve školce holčičku která se vubec nechce s nikim bavit, skoro nemluví, hraje si jen sama, od všech je stranou a nevim co s ní mám už dělat, ani nejí. " mhhhh to znám. Je asi nějak zatrvzelá a nejspíš se za něco stydí. Být tebou snažila bych se ji nějak rozveselit a potom rozemsát. Když uvidí že ji třeba zrovna ty máš ráda tak se uvolní. Hlavně ale musíš napřed vědět co má ráda.
" no to je teda rada. Jasně, proč mě to nenapadlo.
Přece je lepší ji rozesmát a pak se
snažit mluvit než si s ní jen povídat. " jeee děkuju mami, ale jak mám poznat co má ráda. Sama mi to neřekne. " je přece tolik věcí co ji může bavit. Zkoušeli jsme na ní hračky, sladkosti, na nic nezabrala. " no musíte zkoušet holčičí věci co ti k ní a k jejímu věku sednou. Ty jsi třeba jako malá měla ráda cumlík, plyšáky a pořád ses chtěla mazlit"  no myslela jsem si že tohle by na 18ti letou holku moc nepomohlo. Domů jsme přisly dost pozdě tak jsem se jen převlékla a šla spát, stejně jsem ale usnula až kolem pulnoci. Myslela jsem pořád  na zítřek a opakovala si co zkusím na Adélku. Měla jsem plán s velkým P, zbývalo ho uskutečnit. Nevim už kdy jsem usnula ale vím že mě vzbudila potřeba na malou a tak už jsem pak nemohla usnout ale šla rovnou do práce. Přišla jsem ten den skoro o hodinu dřív ale práci jsem si našla. Začala jsem uklízet třídu, vysála sem a utřela prach. Ani jsem si nevšimla že přišla Linda. " Teda Terez ty se nějak snažíš, no z toho asi vyvodim dusledky." Obořila se na mě s ůsměvem. Čekala jsem co se bude dít ale nakonec jen řekla ať přijdu za ní do kanceláře, že mě zve na kafe než ostaní přijdou. Chvíli jsme si popovídaly o životě a pak jsem odešla čekat na " děti". Musím říct že mě tahle práce pro abdl školku docela těšila, i ty peníze byli dost fajn. Jen jsem se bála jak se bude chovat Adélka. Podle paní Strakové, ehhee totiž Olgy se mnou Adélka zatím promluvila skoro nejvíc.
Nebyla to tak špatná práce jak jsem si myslela zezačátku. Nic mi na ni nevadilo. Plenky, děti, krmení ani uklízení, všechno bylo celkem fajn ale vadil mi ten velký poplatek který museli všychni zákazníci platit. Za měsíc ve školce bylo k úhradě celkem 6.000 Kč v základu. Základní poplatek zahrnoval ovšem jen malou část takže nikdo z dětí u toho nevydržel a postupně si připlácel různé bonusy. Máme tu lidi jako je Tomášek který má dost peněz a nemá problém to platit, ale i jako Adélka kteří mají opravdu jen základní balíček. Totiž ten základ má vlastně jen Adél, o nikom jiném snad ani nevím. " Ahooooj Tejezko" vyrušil mě z mého přemýšlení Tomáš. " aaaaalleee Tomi, ty jdeš dneska nějak brzo ne? Co plinka? Přebalime?" Dozvěděla jsem se že vpořádku a tak jsem ho poslala ať si jde hrát. Postupně začaly přicházet dalšý děti ale nějak jsem to zvládla a měla pocit že mi to oprvadu jde. Hmm, začal se mi v hlavě honit bezvadný nápad, ovšem nejdřív musím něco udělat s Adélkou.
Mám vás všechny ráda!!!!! :D :D

Offline MiTomášekMi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 98
  • Karma: 5
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #1 kdy: Října 04, 2017, 23:57:31 »
Opět moc krásné už jse těším na pokračování :)

Offline delfin

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 45
  • Karma: 0
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #2 kdy: Října 05, 2017, 01:24:24 »
Bezva napínavé, jen tak dál!

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #3 kdy: Října 05, 2017, 08:40:27 »
Další velmi hezké pokračování, je to napínavé, těším se na další.
Pokračuj dál, je to na úrovni.

Offline Kralka

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 171
  • Karma: 6
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #4 kdy: Října 05, 2017, 09:36:12 »
 :) :) :-* :-*
Všem vám moc děkuji za ohlasy.
Jsem ráda.
Mám vás všechny ráda!!!!! :D :D

Offline 13jh02

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 385
  • Karma: 2
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #5 kdy: Října 05, 2017, 11:19:24 »
Krásně rozvíjíš děj do dalších nitek. Příjemně se to čte a člověk s napětím očekává další pokračování.

Offline mskvor

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 807
  • Karma: 4
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #6 kdy: Října 05, 2017, 21:38:05 »
Omlouvám se a počitám se spoustou negativních reakcí, ale nemohu souhlasit s komenářem 13jh02. Čte se to blbě, protože katastrofální chyby v gramatice mi absolutně ničí jakékoliv potěšení z obsahu.  Pokud Kralka/Klárka trpí nějakou disgrafiií či něcím podobným tak ok, ale "sorry" nechápu,  že můžeš být na střední pedagogické škole. A ano, vadí mi to od prvních příběhů, ale mlčel jsem. Dokážu respektovat obdiv Luby, který to z předčítacího SW nepozná, ale nekritický obdiv ostatních mi vadí od začátku.

Offline Kralka

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 171
  • Karma: 6
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #7 kdy: Října 06, 2017, 07:50:04 »
Omlouvám se ti, člověk jako ty o tom určitě něco ví.  Měla jsem takový život který by jsi nechtěl a tady jsme si připadala trošku mezi někým kdo mi alespoň v něčem rozumí.
Promin, jestli ti to tak vadí psát už nebudu.

Všem moc děkuji a jsme ráda že jsme tu mezi vámy mohla být. 
« Poslední změna: Října 06, 2017, 21:23:01 od Bibinko »
Mám vás všechny ráda!!!!! :D :D

Offline luba

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 1 236
  • Karma: 4
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #8 kdy: Října 06, 2017, 08:26:25 »
Dobrý den.
Co se mne týče, tak několik drobných chybiček jsem občas zaznamenal, ale není to zas až nic dramatického.
Ono je to hodně i o spěchu, také to znám, občas v Převratné novince také udělám nějakou tu botu za což se omlouvám.
Pro mne a troufám si říci, že i pro ostatní je podstatný obsah a tady bych se rád autorky zastal, vytříbený sloh, psychologické náboj a určité napětí.
Také bych rád vyzdvihl kultivovanost příběhů.
Je škoda, že těch píšících autorů není víc.
Vemte to tak, že autorka začala psát a má úspěch, kterého jsem ani já po deseti letech nedosáhl.
Vemte si, že, pokud jí to vydrží psát 10 let, tak nás tady všechny strčí do kapsy.
Jinak, všechny příspěvky zde napsané jsou na úrovni.
Ono to dá i odvahu na naše témata něco napsat.
Já, když napíši něco do Převratné novinky, také si někdy říkám, že tamto bylo až moc ulítlé, ale již je to tam.
Srdečně vás všechny zdraví a příjemný den přeje Luba.

Offline peja

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Karma: 2
  • Malé pokakané batolátko
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #9 kdy: Října 06, 2017, 08:38:45 »
Omlouvám se a počitám se spoustou negativních reakcí, ale nemohu souhlasit s komenářem 13jh02. Čte se to blbě, protože katastrofální chyby v gramatice mi absolutně ničí jakékoliv potěšení z obsahu.  Pokud Kralka/Klárka trpí nějakou disgrafiií či něcím podobným tak ok, ale "sorry" nechápu,  že můžeš být na střední pedagogické škole. A ano, vadí mi to od prvních příběhů, ale mlčel jsem. Dokážu respektovat obdiv Luby, který to z předčítacího SW nepozná, ale nekritický obdiv ostatních mi vadí od začátku.

Proc odrazujes nekoho od psani krasnych povidek? Ano jsou tam preklepy, ale cist . ze ti to nejde cist je tvuj problem. Jinak jsem nekdr cetl text, kde byli v jednotlivych slovech prohazene pismenka a lidsky mozek to dokazal bez problemu precist. Bylo o to i nekde v televizi.

Offline peja

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Karma: 2
  • Malé pokakané batolátko
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #10 kdy: Října 06, 2017, 08:45:37 »
Omlouvám se ti, člověk jako ty o tom určitě něco ví.  Měla jsem takový život který by jsi nechtěl a tady jsme si připadala trošku mezi někým kdo mi alespoň v něčem rozumí.
Promin, jestli ti to tak vadí psát už nebudu.

Všem moc děkuji a jsme ráda že jsme tu mezi vámy mohla být.
Kralko, kasli na nej a pis sve krasne pribehy. On je jeden z davu, kdyz ma problem, jeho vec. Toto neni literarni forum  kde uplne na pravopisu zalezi. Ns ruznych jinych tematickych forech se gramatika neredi nijak moc. Jinak pokud muzu radu, tak pis ve wordu ci alternative v openoffice.  Tam je automaticka kontrola pravopisu , slova s preklepy ti to podtrhne s jednoduse je opravis. Pak cely pribeh zkopirujes sem. Mej se a nenech se vytocit, takovych lidi je na svete dost. A pis svoje povidky.
« Poslední změna: Října 06, 2017, 21:24:40 od Bibinko »

Offline Kralka

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 171
  • Karma: 6
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #11 kdy: Října 06, 2017, 08:50:44 »
Všem vam moc dekuji ale nechci aby jste se tu kvuli me hadaly. Nemuzu psat v programu protozr pisu v mobilu. Jinak nevim jestli budu psat. Jeste si to asi rozmyslim
Mám vás všechny ráda!!!!! :D :D

Offline mirekkkk

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 64
  • Karma: -15
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #12 kdy: Října 06, 2017, 10:05:51 »
Je to samozřejmě vaše/tvoje věc, jestli psát sem dál, ale já jsem všechny příspěvky četl s velkým zájmem a to, že jste/jsi žena, je ještě zajímavější (a víc vzrušující), je to zkrátka jiný pohled na věc (včetně ABDL :) ). Takže být vámi/tebou, psal bych dál a nenechal bych se odradit drobnými rozmíškami.

Offline Kralka

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 171
  • Karma: 6
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #13 kdy: Října 06, 2017, 10:29:09 »
Mnohokrát děkuji, tobě i ostatním. Budu psát dál jen se mi prostě nelíbí jak se hádáte o to která povidka je dobra a ktera ne. Prijde mi jedno jaka je povidka pokud je psana nekym kdo chce ostatni potěšit.
« Poslední změna: Října 06, 2017, 21:13:35 od Bibinko »
Mám vás všechny ráda!!!!! :D :D

Offline JiříS

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 135
  • Karma: 2
Re:Slibná kariéra 3
« Odpověď #14 kdy: Října 06, 2017, 11:09:03 »
Moc pěkné   :)