Autor Téma: Pojďme se domluvit na objednávce  (Přečteno 36121 krát)

Offline choozy

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 24
  • Karma: 0
Pojďme se domluvit na objednávce
« kdy: Února 18, 2016, 08:10:08 »
Co takhle se domluvit a hromadně si objednat u dotexu puncocháče? Mohli bychom si nechat udělat větší velikosti než je jejich maximum(dámské XL=pánské M/L).  Hlavně by pak byla lepší cena. Co vy na to?

Offline Inďásek

  • Existující tvor
  • 10 a více
  • *****
  • Příspěvků: 23
  • Karma: 2
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #1 kdy: Února 19, 2016, 17:26:20 »
Jo,ja do toho jdu s tebou.dej vedet co a jak

Offline choozy

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 24
  • Karma: 0
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #2 kdy: Února 19, 2016, 17:52:01 »
Chtělo by to tak 5 lidí, ať to má smysl...

Offline ababyi

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 280
  • Karma: 26
    • mmmm.sk
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #3 kdy: Února 21, 2016, 11:56:21 »
Rad sa pridam.

Offline superdiaperman

  • 5 a více
  • **
  • Příspěvků: 6
  • Karma: 0
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #4 kdy: Února 24, 2016, 19:04:30 »
Taky se hlásím :)

Offline raulik

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 955
  • Karma: 45
    • TajemnaKomnata
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #5 kdy: Února 24, 2016, 21:55:03 »
Uživatel zabanován za porušení pravidel, bod : Nabízení jakýchkoliv služeb či zboží - hromadné nákupy, "podělení se o poštovné", apod, bez předchozí dohody s administrátory

Offline Nezrif

  • Registrovaný uživatel
  • 5 a více
  • ***
  • Příspěvků: 8
  • Karma: -1
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #6 kdy: Února 25, 2016, 00:15:09 »
Neměla by pravidla intuitivní a odrážet většinové morální zásady? A není trochu divné okamžitě dát ban uživateli s 8 příspěvky, který se chtěl domluvit na hromadném nákupu tématického zboží v sekci "Prodám / koupím / hledám"?  Čeho špatného se tím vlastně dopustil? Podle mě by měli lidé automaticky cítit, že něco není dobře, když někdo porušuje pravidla, ale dle reakcí ostatních mi to tak vůbec nepřipadá. Spíše mi přijde, že nikoho vůbec nenapadlo, že by v tomhle mohl být nějaký problém (mě taky ne).

A proč je zde vlastně takové pravidlo? Tipuju, že protože admin řekl,ale rád bych se pletl..  A když už jsme u toho: Kde vlastně najdu ta pravidla? Nějak se mi je nikde nepodařilo najít..
« Poslední změna: Února 25, 2016, 00:22:26 od Nezrif »

Offline newbie

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 242
  • Karma: 11
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #7 kdy: Února 25, 2016, 06:34:10 »
Pravidlo je zde proto, ze pri podobnych akcich uz tu par clenu prislo o penize. Muze mit sebelepsi umysl, ale zkusenost nenahradis.

Offline raulik

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 955
  • Karma: 45
    • TajemnaKomnata
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #8 kdy: Února 25, 2016, 08:09:31 »

Takze nejdrive si rozebereme dane pravidlo :


1) Muzete tu prodavat!
2) ALE musite se s nama poradit!!


- Z toho vyplyva jedna vec, zkus si zajit pred Tesco a prodavat neco pred vchodem.




Ted si probereme duvody tohoto pravdila :


1) Historicky zde byl kreten co okrad pulku fora, takze bez pardonu - tohle uz se nestane.
2) Prijde Ti to jako malo ? Nebo mas pocit, ze nehajim zajmy uzivatelu ?
3) Tim, ze odhanim potencialni podvodniky - anonymy, kteri se mi ani nepredstavi a chteji vyuzit/zneuzit toto forum ?
4) Pritom staci malo, kontaktovat se se mnou a poradit se - budto schvalim nebo ne


Ted k Tobe chlapce :




Neměla by pravidla intuitivní a odrážet většinové morální zásady?


Pravidla jsou takova, jaka jsem nakazal po porade s ostatnimi - ne anonymnimi uzivateli. Vetsinove moralni zasady ? To ma byt jako co ? Ja jen, ze vetsina lidi si mysli, ze na cizim foru vladne demokracie (nebo na cizi zahrade).





A není trochu divné okamžitě dát ban uživateli s 8 příspěvky, který se chtěl domluvit na hromadném nákupu tématického zboží v sekci "Prodám / koupím / hledám"? 


Uzivatel s 8 prispevky cetl pravidla relativne nedavno a tudiz by si je mel pamatovat. Naopak uzivateli s vice prispevky, ktereho treba znam osobne bych urcitou miru tolerance jiste dal - rozhodne vetsi nez anonymovi, ktery klido muze byt ten samy zlodej co posledne (nebo nemusi), minimalne vsak dokazal ignoraci pravidel - a neznalost neomlouva.





Čeho špatného se tím vlastně dopustil? Podle mě by měli lidé automaticky cítit, že něco není dobře, když někdo porušuje pravidla, ale dle reakcí ostatních mi to tak vůbec nepřipadá. Spíše mi přijde, že nikoho vůbec nenapadlo, že by v tomhle mohl být nějaký problém (mě taky ne).


To, ze nectes pravidla, neni muj problem. Panove pletete si demokracii s tim, ze muzu vse. Ano, Tebe s peti prispevky, ktery je zde relativne chvilku nenapadlo, ze by to mohl byt problem, na rozdil od desitek okradenych, pro ktere neco podobneho problem byl v minulosti. V realu by me zajimalo, co Te opravnuje tomu, vyjadrovat se k pravidlum timto zpusobem. To jako prijdes do zamestnani a zacnes jim tam vsechno prekopavat druhej den, presto, ze netusis proc maji neco nejak ?



A proč je zde vlastně takové pravidlo? Tipuju, že protože admin řekl,ale rád bych se pletl..  A když už jsme u toho: Kde vlastně najdu ta pravidla? Nějak se mi je nikde nepodařilo najít..


Chlapce jsi na velmi velmi tenkem lede, toto ber jako durazne napomenuti. Pravidla jsou hnedka v prvnim tematu Novinky.


P.S.> Tvou vyzvu, kterou jsi posleze smazal, ohledne darku ve forme banana pro svou osobu budu jednorazove ignorovat. Tim smazanim si pouze upozornil na to, ze vis na jak tenkem lede se pohybujes.

Offline Nezrif

  • Registrovaný uživatel
  • 5 a více
  • ***
  • Příspěvků: 8
  • Karma: -1
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #9 kdy: Února 25, 2016, 12:58:14 »
Raulíku, a jak porada s tebou zabrání případné krádeži?

Tady přece nejde o prodávání před Tescem. Tady jde o intenzitu postihu v závislosti na přečinu proti pravidlům. Jsem si velmi jistý tím, že případný nepovolený prodej před Tescem by jistě neskončil zákazem vstupu do Tesca. Tipoval bych, že by prostě prodejci řekli, že má odejít, že se to nesmí, a když by neodešel volali by policii, a ta by zase postupovala nejprve cestou domluvy. Nebo to vidíš jinak?

Je tato historie v pravidlech zmíněna? Jsou pravidla někde dostupná, nebo je nutné držet je v paměti? (Domnívám se, že většina lidí nemá tak dobrou paměť, a to platí zvláště o ne zcela logických pravidlech odvozených z historie tohoto konkrétního fóra.)

Citace
V realu by me zajimalo, co Te opravnuje tomu, vyjadrovat se k pravidlum timto zpusobem.
Přece ty sám. :-)  Tím, že jsi mi umožnil používat toto fórum.


Offline raulik

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 955
  • Karma: 45
    • TajemnaKomnata
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #10 kdy: Února 25, 2016, 13:12:48 »

Jak zabrani ? Tim, ze to v mnohych pripadech zatrhnu uplne, pripadne me dotycny presvedci o opaku, pripadne se dohodneme podobne jako nyni s Tomas na tom, ze platby budou probihat pres aukro a tudiz si pripadneho podvodnika aukro dozene samo - uzivatel vsak dostane zpet co zaplatil od Aukra.



K tomuhle nemam co dodat, budto to budes respektovat, nebo pujdes. Varovani rozdavam jak na bezicim pase a v realu - fakt me to nebavi stale diskutovat.

Napriklad ty ted porusujes pravidla take, a viditelne ani me obsirne vysvetleni ti nestacilo. Co se tyce toho, proc neni neco v pravidlech, myslim, ze nemusim vysvetlovat naprosto vse, pravidla jsou dana a budto je beres nebo neberes. Az tu budes par let, budeme vedet ze jsi ten a ten a budeme te znat, muzes o tom diskutovat, zatim si anonym se 7 prispevky.

Toto ber jako napomenuti jiz velmi durazne.

Offline Nezrif

  • Registrovaný uživatel
  • 5 a více
  • ***
  • Příspěvků: 8
  • Karma: -1
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #11 kdy: Února 25, 2016, 13:27:13 »
Myslím, že už jsi mi vše vysvětlil. Přeju hodně štěstí..

Offline peja

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Karma: 2
  • Malé pokakané batolátko
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #12 kdy: Února 25, 2016, 13:42:17 »
Jedna techhnická.
Mě by zajímalo jak mohl někdo někoho okrást, já bych si nikdy tady od nikoho nekoupil tak že bych mu dal na účet peníze a on by mi pak měl poslat zboží. Osobně setkání nebo aukro jedině. Nakupování přes net, fora atd je oukej, ale člověk musí myslit na to komu peníze posílá. S nakupování přes jaká koliv fora musí člověk přemejšlet. Třeba ten zabanoanej podvodník nebyl. Admina respektuju. Jen říkám že obesně každej kdo nakupuje na fórech a intzernetu obecně musí být obezřetnej. Asi tak.  Mějte se krásně.

Offline raulik

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 955
  • Karma: 45
    • TajemnaKomnata
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #13 kdy: Února 25, 2016, 13:56:44 »
Zalozil eshop adultbaby.cz. Na foru ho inzeroval, sil i na zakazku apod. A najednou zaclo vychazet najevo, ze nedodaval zbozi, ze nezaplatil ani svadlene apod. Obezretny clovek byt musi, ale zrejme mu hodne lidi uverilo, kdyz je ten jeden z nas apod. Dodnes jen mele jak to napravi, ale je to cca 5let a nic. A kdo pujde na fizlarnu s takovouhle veci ze. Beru to jako jednostranne zneuziti fora, ke kteremu jiz nedojde.

Offline DLTom

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 70
  • Karma: 1
Re:Pojďme se domluvit na objednávce
« Odpověď #14 kdy: Února 26, 2016, 16:59:41 »
Tenhe nedemokratickej přístup se mi nelíbí. Protože JEDEN jedinej člověk toho kdysi dávno zneužil, tak VŠEM to zakážeme, to je fakt jak v nějaký diktatuře. Pokud někod někoho okrade, tak ho zažalujte, jednoduchý, ale nebraňte ostatním ve svobodě a v rozvíjení fora.

Rauliku už jsem tu nějakej čas a taky jsem tu prodával a dělal hromadný objednávky kdysi a nebyl to problém. Nikdo mě neokrad a já nikoho taky ne.

Větší restrikce tomuhle foru nepomohou, banovat někoho, protože chce ušetřit ostatním peníze za pár punčocháčů.... prosím vždyť je to jak z grotesky. Banuj lidi,když někoho ojebou nebo někomu ubližují, ne když chtějí někomu POMOCT!

Rauliku taky aplikuješ presumpci viny a to není dobré, odhání to lidi a já nechci, aby na forum chodilo méně lidí a ty snad také ne.

tldr: Trestat, když je potřeba, ne preventivně!