Autor Téma: Moje nejlepší prázdniny 3.  (Přečteno 14687 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Moje nejlepší prázdniny 3.
« kdy: Února 10, 2016, 12:31:34 »
                       Moje nejlepší prázdniny.

3.mám nového brášku , vánoční nadílka.

Na Štědrý den jsem se vzbudil jako vždy brzo.Venku začalo teprve svítat.Podíval sem se na hodiny a zjistil,že je slabě po půl osmé.Na chvilku jsem ještě zavřel oči a přemýšlel co mě čeká pod stromečkem a hlavně jaké budou prázdniny když je u mě Jirka.Myslel jsem taky na to,jak mu sdělím,že se mi plínky prostě líbily a maminka se rozhodla země udělat na vánoce a po dobu prázdnin malého chlapečka který je nosí a naplno používá.Musel jsem na chvilku usnout.Když jsem otevřel oči podruhé,tak venku už bylo světlo.Rozhlédl jsem se po pokoji přes mříže postýlky a uviděl stát v jednom rohu novou skříň.Byla trochu zvláštní.Po chvilce sem pochopil její význam.Nebyla to totiž skříň,ale přebalovací pult.Z vedlejší postýlky se ozývalo pravidelné oddechování.Pochopil sem,že Jirka ještě spí.Obrátil jsem tedy pozornost k sobě.Moje plenky byli tak jako minulé ráno pěkně mokré.Zatím jsem nebyl ještě pokakaný,ale dobře sem věděl,že nebude trvat dlouho a budu mít v plenkách pěknou nadílku.Od Jirky se ozvalo zabublání jako když něco hustého teče.Bylo mi to hned jasné.Pokakal se právě do plenek.Trochu se zavrtěl a potom otevřel oči.

,,Ahoj Vlastíku,přeji ti dobré ráno a veselé vánoce.Jak jsi se vyspal a co dělají tvoje plenky?Já jsem mokrej i pokakanej,ale to je u mě úplně normální“ pozdravil mě on zvesela.

,,Ahoj Jiříku,taky ti přeji krásné ráno a veselé vánoce.No já jsem pořádně počůranej no a …...uf už taky pokakanej.Těším se na dnešní den a večer“ pozdravil jsem Jirku a přitom se pěkně pokadil do plínek.

Chtěl jsem ještě něco říct,ale otevřeli se dveře a vešla maminka.

,,Ahoj moji chlapečci,překrásné vánoce vám přeji oběma.Tak teď vás pěkně přebalím do čistých a suchých plíneček a posnídani se budete koukat na pohádky a já nazdobím stromeček.Po odpoledním klidu se projdeme no a pak už bude nadílka dárečků“ pozdravila nás oba.

Nejdřív šla k Jirkově postýlce,spustila postranici a vyndala ho ven.Dala mu pusu a objala ho.Pak byl postaven na zem a maminka stejným způsobem vysbodila ven i mě.Odvedla nás do koupelny,kde nám oběma sundala dupačky a po odstranění plenek a otřením ubrouskem s nejhoršího nás postupně u umývadla umyla.Všimnul jsemsi,že v koupelně je stejný pult na přebalování jako v pokoji.Maminka nás oba po umytí odvedla zpátky do pokoje.Vzala mě v podpaží a vysadila na pult a hned položila na přebalovací podložku.Potom vzala i Jirku a posadila ho na kraj pultu na podložku.Ohla se a s poliček které byly sryté závěsem vyndala plenky a oblečení.Rozložila si je na gumové kalhotky.Vzala mě za kolena,nadzvedla mě zadeček a celý štos dala podemě.Položila mě na plínky a po důkladném namazání protáhla plenky mezi nohama a zapla kalhotky.Jiřík mě po celou dobu pozoroval a hlavně sledoval jak mě maminka balí do plínek.Potom mi dala bodíčko a dětské tepláčky.Na nohy jsem dostal ponožky a byl sem hotovej.Potom mě postavila vedle pultu a stejným způsobem zabalila Jirku.Tak jako on mě i já jeho při zabalování do plínek pozoroval.Oblékla nás úplně stejně,takže jsme vypadali jako dvočata.

,,Tak jo kluci,teď budete pěkně v židličkách hačat a jíst cukroví které budete pravidelně zapíjet kakaem z láhve a já půjdu uklidit plenky po noční nadílce.Potom si půjdete hrát a já nazdobím stromeček“ řekla nám mamka a nasměrovala nás do obýváku.

Po usazení do židliček a připoutání popruhy nám dala na pultík každému taliřek s cukrovím a láhev
plnou kakaa.Zapla pohádku a odešla do koupelny.Když vše udělala tak se vrátila k nám.Oba jsme už měli snědeno a vypito.Maminka nás přemýstila na gauč a nechala dokoukat pohádku.Poní jsme byli posláni si hrát ke mně do pokoje.

,,Počkej chvilku Vlastíku,ještě ti něco musím říct a ty běž Jiříku do pokoje“ zastavila mě maminka.

Posadila se semnou na gauč a vzala mě do náruče.To co jsem od ní potom slyšel byl ten nejlepší návrh jaký mi mohla dát.

,,Tak mě dobře poslouchej.Mluvila jsem s vedením našeho ústavu a ti mi sdělili,že je Jirka volný k adopci.Kvůli jeho postižení,ale je problém s jeho umístěním a nikdo ho nechce.Je to kvůli tomu,že ve svém věku je zcela odkázaný na plínky.Taky je další problém a to ten,že už je u nás moc dlouho a bude se muset stěhovat do Jižních Čech do jiného ústavu.Hrozně jsem moc o tom přemýšlela a když bys stím souhlasil,tak bych Jiříka adoptovala já.To znamená,že by u nás už zůstal a ty bys měl brášku po kterém jsi vždy toužil a já druhého syna.Chodil by do speciální školy,která je na půl cesty mezi náma a mojí prací.Přemýšlela jsem i otom,že bys tam chodil taky.Přeci jenom máš po tom úrazu potíže s rychlejším pohybem a taky učením.Chodili byste s Jirkou do stejné třídy.Co bys tomu řek,že se to tak udělá?“zeptala se mě maminka.

Chvilučku jsem přemýšlel.Rozloučit se se starou školou by nebyl problém.Neměl sem tam skoro žádný kamarády a už vůbec ne nikoho ským bych se přátelil.Věděl jsem,že Jirka je perfektní kluk.Jen mě trochu děsil ten název speciální škola.

,,No já si myslím,že by to bylo prima.Jiřík je fakt super kluk a za bráchu bych ho bral.Co se týče školy myslím že problém by to být neměl.Jenom nevím co přesně znamená ten název speciální škola.“ odpověděl jsem jí já.

,,No já si to myslím Vlastíku taky.Mám u tebe jednu malou obavu co se týče plenek.Proto bys tam taky chodil,tam je děti normálně nosí.Mám takovej pocit,že sis na ně velmi rychle zvyknu.Před chvílí jsem cítila,jak ses počůral a ty jsi ani neragoval.Tak jo,běž za Jiříkem a zeptej se ho zda by chtěl u nás zůstat na stálo.Vše mu řekni a vysvětli.Pokud bude souhlasit,tak to bude pro další vyřizování to hlavní“ řekla mě mamka a poslala do pokoje.

S těmi plenkami měla pravdu.Velmi rychle jsem si na ně zvyknul a už ani skoro nevnímal,že do nich čůrám.Když bych chodil do svojí školy v plínách bylo by to pro ostatní důvod k posměchu.Vešel sem  do pokoje,kde už Jiřík vytáhnul autodráhu a začal si jí prohlížet.

,,Promiň Vlastíku,že jsem jí vytáhnul bez tvého povolení,ale byl sem na ní moc zvědavý“ omlouval se když mě uviděl v pokoji.

,,Vůbec se neomlouvej to je v pohodě.Hele Jiříku mám s tebou promluvit o jedný věci.Já ti to budu povídat a mezitím sestavíme tu autodráhu společně“ řekl jsem já a začal sním stavět.

,,Tak poslouchej.Maminka semnou mluvila o jednom super návrhu.Když ho vemeš tak budeme oba já i ona velmi rádi.Nevím zda to víš,ale musel by ses velmi brzo stěhovat do Jižních Čech do jiného domova.To maminka ale nechce.Spíš by chtěla abys šel k nám a stal se mým bráškou a jejím synkem.Prostě by tě adoptovala a ty bys tady u nás zůstal na stálo.Chodili bychom spolu do jedné speciální školy i třídy.Já si vždycky moc přál brášku a tebe bych za něj chtěl.Záleží prý na tvém rozhodnutí.Když bys nesouhlasil,tak se budeš muset po prázdninách vrátit k sobě domů a potom bys ses už brzo stěhoval.Když nabídku maminky přijmeš,tak tu už zůstaneš na stálo a nikam se stěhovat nebudeš.Co ty na to?Asi si to budeš chtít promyslet viď třeba přes svátky a prázdniny.Na ty pojedeme na chatu kterou máme na horách.Budeme tam spolu sáňkovat a hrát si.“pověděl jsem vše já Jiříkovi.

Ten chvilku mlčel,ale pak se nahnul ke mně a objal mě.

,,Vlastíku,tohle je můj nejhezčí dárek.Hrozně moc rád tady zůstanu a budu tvůj bráška.Sem rád,že budu mít taky maminku,když mě ta moje opustila po narození.Vůbec o tom nemusím přemýšlet a hned říkám ano.Těším se na ten novej život co tady budu žít,Můžeme vše dělat spolu jako bráchové.Vždycky jsem tě měl rád a byl šťastný když jsi za mnou přišel na návštěvu a hrál sis semnou.Budeme spolu chodit do školy a bude to hrozně super“řekl s nadšením Jiřík.

Pevně jsem ho obejmul.Ani jsem si nevšimnul,že jsem se opět počůral.Jen moje plenky byli zase o něco vlhčí.Začali sme si hrát s autodráhou.Po nějaké době vešla maminka a  přinesla každému z nás dvě plné láhve čaje a džusíku.

,,Pěkně si kluci hrajte a nezlobte.Vypijte obě lahvičky a nechoďte z pokoje pryč.Při obědě budu chtít slyšet jak jsi se Jiříku rozhodl s mojí nabídkou“ řekla mamka a odešla.

  Začali sme jezdit s autodráhou.Musel jsem Jiříkovi ukázat jak se ovládají autíčka a začali sme závodit.Měl velkou radost když si semnou závodil a vyhrával.Při hře se najednou zarazil.Koukal jsem na něj co se děje.Když sem sjel pohledem na jeho plenky tak sem si všimnul,že se mu začínají ve předu pěkně nadouvat jak do nich stále čůrá.Najednou se mu na zadečku udělala boule.Bylo mi to jasné.Právě se pokadil do plenek.Já neváhal,trochu sem zatlačil a až se i mě hrnulo vše do plínek.On do mě strčil a já i s plnýma plínkama si pořádně sednul.Cítil jsem jak se mi všechno kakání rozmatlává v plínkách a rozlezáse všude.

,,Tak ty takhle na mě?No počkej teď ti dám“ zvolal jsem a skočil po něm.

Povalil jsem ho na zem a začal lechtat.Po chvilce jsem slyšel syčivý zvuk,jak se počůral.On lechtal na oplátku mě a po chvilce sem se nudržel a počůral se pořádně už do tak mokrých plenek.Dokonce jsem cítil,že začínají pomalu zase protékat.Velice sme se při tom smály,až náš smích přilákal maminku.

,,Copak se tady děje?Co tu kluci vyvádíte?No koukám že se bavíte dobře.Teď půjdu připravit oběd a pak si pro vás přijdu“ řekla maminka a odešla.

Přestali sme se lechtat a jen tak leželi na zemi v objetí.Byl jsem rád,že se Jiřík rozhodl u nás zůstat.Otočili sme se k sobě a koukali si do očí.

,,Tak teď když už jsi můj bráška ti můžu povědět proč sem začal nosit plínky.Víš vždycky když jsem byl u tebe tak sem ti záviděl že máš plínky a taky se mi líbilo tě v nich pozorovat.Záviděl jsem ti je halvně při hraní a nebo když sme se koukali na něco na televizi a já musel běžet na záchod.Říkal jsem si,že to musí být pohoda pustit vše pěkně do plenek  nic neřešit.Dokonce když u tebe jste začali používat téměř všichni jednorázovky tak sem jednou zašel před odchodem na záchod a tři tam vzal a dal do batohu.Hned po příchodu domu,protože mamka byla v práci jsem se do jedný zabalil a chodil v ní po bytě.Byl to úžesný pocit.dokonce se mi podařilo se do ní po dlouhém namáhání počůrat.Od té doby jsem myslel stále jen na plenky.Tajně sem si kupoval ty dětský,ale nebylo to úplně ono.Nevím jak,ale maminka mi na moje hry přišla a tak když sem se vrátil v pátek domů,tak už mě očekávala.Dala mě návrh,že po dobu vánoc a prázdnin se o mě bude starat jako o malého kluka a já souhlasil.Později jsem se dozvěděl,že k nám přijdeš ty.Jen sem si říkal co asi na moje plenky budeš říkat a i na to,že maminka semnou zachází jako s batoletem“ skončil jsem svojí řeč.

 Leželi sme ještě chvilku spolu na zemi,když se otevřeli dveře a přišla si pro nás maminka.Odvedla si nás nejdřív do koupelny aby provedla výměnu plenek.

,,Jojo jste oba takoví malí roztomilí kluci“ okomentovala,když zjistila,že sme se oba pokakali a notně počůrali do plenek.

Po důkladném očištění a přebalení do čistých plíneček nás odvedla do obýváku a usadila do židliček ke stolu.Přinesla misky s polévkou.Každému dala bryndáček a řekal nám ať pěkně jíme polívku.Občas se stalo,že přes řemeny které mě poutali k židličce jsem se neterfil do pusy a jídlo skončilo na bryndáčku.Jiřík na tom byl stejně.Když bylo po jídle tak nám maminka utřela pusy a odnesla vše do kuchyně.Když se vrátila tak nás odpoutala ze židliček a přemýstli sme se na gauč.

,,Tak jo,Jiříku chci od tebe vědět jak jsi se rozhodl.Máš nabídku u nás zůstat a být členem naší rodiny.Vlastík bude tvůj bráška a já se stanu tvojí maminkou.Jak jistě už víš,je rozhodnutí na tobě,ale budeme oba rádi když to přijmeš“.

,,Já se už rozhodl.Jsem moc rád,že tady zůstanu a nebudu se muset nikam vracet.Říkal jsem to i Vlastíkovi,že se nemám proč rozmýšlet a už se hodně na vše těším.Jsem zvědavej jak mi to půjde ve škole.“ odpověděl Jirka.

,,Tak to jsem moc ráda Jiříku,že jsi se rozhodl.Od této chvíle mi tykej a je na tobě zda mi budeš říkat maminko nebo teto.Ze školy neměj strach.Jedná se o speciální školu.Chodí tam děti které mají nějaké zdravotní potíže.Hodně jich tam nosí plínky a mění jim je na ošetřovně.Chodit tam budete oba s Vlastíkem.Tak dobrá,teď vám sundám tepláčky,ponožky a oba si tady na gauči vedle sebe lehnete.Pustím vám pohádku a budete pěkně odpočívat až do doby kdy vám povolím vstát“ odpověděla mu maminka.

Oběma nám svlékla tepláčky a položila nás na gauč.Já si lehnul k Jiříkovi a dal mu svoji ruku pod hlavu.Pěkne sme se k sobě přitulili a maminka nás přikryla dekou.Dala nám do pusy každému dudlíka.

,,Moc vám to kluci spolu sluší“ řekla a po zapnutí televize odešla.

Dudlal jsem v pohodě dudlíka a koukal se na pohádku.Postupně mě začal zmáhat spánek.Dokonce jsem se otočil na bok a přitisknul jsem se k Jiříkovi.Aniž bych veděl co dělám,pložil jsem mu druhou roku na jeho plenky.Cítil jsem,jak si právě čůrá do plenek.Po chvilce jsem usnul.Probudil mě až hlas maminky jak nás budila.Ležel jsem stále přitulenej k Jiříkovi.On ležel taky na boku.Přes svůj vypolstrovenej předek sem cítil jeho plenkama obalenej zadeček.Bylo to zvláštnía příjemné.

,,Tak šup,vstávat kluci.Půjdeme se projít před nadílkou.Nejdřív vás,ale budu muset určitě oba přebalit do suchého“budila nás maminka.

S plenkama měla provdu.Oba nás musela přebalit.Vzpoměl jsem si na její slova,ohledně zvyknutí si na plenky.Měla pravdu.Byl jsem na ně už zcela zvyklí a ani mi nepřišlo divné,že jsem se počůral zcela automaticky.Po přebalení a oblečení ven,sme vyrazili do parku.Všude bylo pěkně bílo.Zkontrolovali sme našeho sněhuláka a po asi tak hodince kdy jsme se s jirkou honili po parku ve sněhu a váleli se v něm se šlo domů.Tady nás maminka převlékla do domácího.Pak nám dala každému balící vánoční papír a nechala každého zvlášť ať můžeme zabalit dárky.Ty potom odnesla do obýváku pod stromeček.Před večeří nám vyměnila plínky abychom byli u večeře v suchu a čistotě.Potom už byl čas zasednout ke stolu.Já s Jiříkem jsem seděl ve svých židličkách a maminka si sedla naproti nám.Nějdřív byla na řadě polévka a potom salát a řízek.Ten nám maminka nakrájela na malé kousky a nechala pouze lžíci abychom mohli jíst.

,,Tak jo kluci,teď chvilku počkejte než odnesu nádobí a potomuž rozsvítíme stromeček a budou dárky“ řekla maminka a odnesla použité nádobí do kuchyně.
Když se vrátila,tak nám pomohla se židliček a šli sme všichni do rohu obýváku kde stál stromeček.Ten rozsvítila a já jen koukal na tu hromadu dárků.Když sme zaspívali koledy tak nás maminka posadila na zem a začala rozdávat dárečky.Jiřík byl úplně u vytržení.Nezažil ještě tak bohatou nadílku a hlavně že dostával dárky i on sám.Od mamniky dostal oblečení,potřeby do školy a také hračky.Když došel k dárku který jsem se rozhodl mu dát já a to model mašinky tak se hrozně moc divil a byl nadšený.Já od maminky dostal také oblečení a nové modely mašinek a vagonků na moji trať.Když jsem si prohlížel obelčení,tak sem si všimnul jedný věci.Všechny kalhoty a to jak na ven tak na doma byli volnejší v oblasti zadečku.Takže maminka určitě počítá stím,že ty plenky mi zůstanou na delší dobu pomyslel jsem si.Při rozbalování dárečků jsem se několikrát zcela automaticky počůral.Poznal sem to podle toho,že moje plenky byli čím dál tím vlhčejší až začali být mokré.Rozdělování dárků trvalo asi přes hodinu.Když sme byli u konce tak nám maminka řekla ať si s Jiříkem odneseme věci do pokoje.

,,Tak jo Jiříku od této chvíle je tenhle pokojík nás obou.Když si budeš chtít s něčím hrát tak si to prostě vemeš a hotovo.Teď dáme všechny věci na tenhle stolek a zítra si je uklidíme kam patří.Na chatu s sebou vezmeme ty mašinky a budeme si je tam pouštět“ pověděl jsem mu já.

Všechny věci sme uložili na stůl a vrátili se k mamince.Ta nás usadila do jednoho křesla a zapla pohádku.Seděli sme s Jiříkem přitulení k sobě.Maminka nám přinesla lahvičky s pitím a během pohádky sme je pěkně vybumbali.Když pohádka skončila,tak už byl čas jít spinkat.Maminka nás odvedla do koupelny,kde nám svlékla všechny věci a posadila do vany plné vody a pěny.Dala nám lodičky a my si hráli.Potom už nás postupně umyla.Když sme byli dokonale čistí,tak vytáhla z vany nejdřív Jiříka,důkladně ho utřela,dala mu župánek a posadila ho na přebalovací pult.Stejným způsobem pak naložila semnou.Když vypustila vodu,tak sme šli všichni do našeho pokojíčku.Tam nás pěkně zabalila do plínek na spaní a oblékla dupačky která zapla na zádech.Ještě nás odvedla do kuchyně kde nám u umyvadla vyčistila zuby a pak už se šlo do postýlek ve kterých nás zapnula do fusaků na spinkání.Maminka dala každému do postýlky lahvičku s pitím pro případ noční žízně.Když přečetla pohádku,tak sme dostali pusu na dobrou noc a do postýlky dudlíka.Potom už odešla.chvilku jsem ležel spokojeně na zádech.

,,Tohle byli moje nejlepší vánoce co jsem zažil Vlastíku.Ty dárky jsou úžasné.Jen mi bylo líto,že jsem nemohl dát žádný dárky já tobě a mamince “ozval se Jiřík.

,,Pro nás jsi Jiříku ten největší dárek ty.Bude to všechno bezva“ odpověděl jsem mu já.

,,To jsem hrozně rád.Těším se na další dny“.

,,To je dobře.Tak ti přeji dobrou noc bráško“ řekl jsem mu já a dal si do pusy dudlíka.

,,Taky ti přeji dobrou noc a sladké sny bráško“ odpověděl mi on.

Pak už bylo jen slyšet jak začal taky dumlat dudlíka a po chvilce pravidelné oddechování jak usnul.Spánek se nevyhýbal ani mě a za chvilku jsem byl už v říši dětských snů.

                       Pokračování příště.

Offline mirek55

  • Registrovaný uživatel
  • Čerstvé maso
  • ***
  • Příspěvků: 3
  • Karma: 0
Re:Moje nejlepší prázdniny 3.
« Odpověď #1 kdy: Února 10, 2016, 17:29:07 »
Pekny, jsem zvedavy jesti dojde i na kosmika

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Re:Moje nejlepší prázdniny 3.
« Odpověď #2 kdy: Února 11, 2016, 02:03:24 »
Velice pěkný příběh už se nemohu dočkat pokračování.

Offline peja

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Karma: 2
  • Malé pokakané batolátko
Re:Moje nejlepší prázdniny 3.
« Odpověď #3 kdy: Února 15, 2016, 14:36:08 »
Krásný příběh. Když jsem ho četl, tak jsem se krásně pokakal do plenky. Jen mi chyběl někdo, kdo by mě přebalil. Chtěl bych být Vlastíkem a mít maminku který by mě přebalovala jako Vlastíka