Autor Téma: Neštandardná školáčka - 2. časť  (Přečteno 13218 krát)

Offline brooks

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 28
  • Karma: 3
Neštandardná školáčka - 2. časť
« kdy: Srpna 17, 2015, 12:17:19 »
Tento príbeh je preložený a získaný zo stránky abdlscandinavia, pokračovanie sa budem snažiť preložiť čo najskôr  ;)


Problémy začali v podstate ihneď. Tým, že sa dievčatá kvôli Matilde zdržali a z domu odišli neskôr, keď prichádzali k zastávke, autobus už na nej stál. Aby ho teda stihli museli začať utekať. Matilde bola presvedčená, že pri každom jednom kroku bolo jasne vidieť čo má na sebe oblečené namiesto gatiek. Jedno šťastie bolo, že na ulici nebol nikto, a pri nastupovaní do autobusu sa všetci venovali kupovaniu lístkov, takže bola presvedčená že si nikto nič nevšimol. Sadla si k oknu s mladšou Kristínkou vedľa seba. Šaty boli veľmi krátke, takže keď si sadla tak ich bolo jasne vidieť, no v tejto chvíli si ešte mohla položiť na nohy školskú tašku a vedľa nej sedela Kristínka, takže aj ona predsa len niečo zakryla.

Po pár minútach jazdy zachytila Matilde nejaké šuškanie a tichý smiech v zadnej časti autobusu kde si išla sadnúť Tereza. Matilde si bola istá, že jej milovaná sestra sa jej pekne pomstila a povedala svojím kamarátkam všetko čo sa stalo včera a aj dnes ráno, poriadne sa teda červenala. Neodvážila sa ani náhodou pozrieť dozadu, tak sa pozerala len von z okna a premýšľala. Kristínka asi pocítila, to že sa Matilde necíti veľmi dobre, tak ju opäť chytila za ruku aby ju aspoň trochu upokojila. Pomyslela si že ak to niekto zistí, tak bude ihneď zosmiešnená pred celou školou. Autobus o malú chvíľu zastavil, boli už pred školou. Matilde vyskočila z autobusu a čo najrýchlejšie sa ponáhľala do svojej triedy, kde si sadla na svoje miesto a snažila sa čo najviac stiahnuť sukňu dole, aby si nikto nevšimol čo je pod ňou.

Keď prichádzali ostatní, tak boli prekvapení, že Matilde len tak sedí už pred začiatkom hodiny, keďže to nikdy nemala vo zvyku. Ona však predstierala že niečo číta a píše, tak všetci predpokladali, že si asi bude dokončovať nejaké domáce úlohy. Behom týchto prvých momentov v škole išlo všetko ako po masle. Matilde cítila pokušenie počúrať sa a pocítiť opäť ten blažený pocit mokrej plienky medzi nohami a najmä to príjemné teplo, ale uvedomujúci si nebezpečnosť situácie, nemala problém udržať to čo skrýval jej močák.

Na prvej prestávke predstierala, že jej nie je veľmi dobre a opýtala sa učiteľky, či môže zostať v triede, tá jej to odobrila. Skutočné problémy, však nastali až po tejto prvej prestávke. Zopár dievčat vošlo do triedy, šepkajúc si niečo a pozerajúc sa na Matilde. Čoskoro cítila, že už takmer každý v triede niečo vie a všetci na ňu zazerajú. Učiteľka, ktorá písala nejaké príklady na tabuľu si taktiež uvedomila že sa tam vzadu niečo deje, ale nevedela to lokalizovať, tak to pre túto chvíľu nechala tak. Po chvíli dostala Matilde lístok, ktorý očividne koloval po celej triede a spôsobil to rozrušenie a pohľady jej smerom. Stálo tam: “Matilde, tvoja sestra nám povedala, že máš na sebe plienky, lebo sa doma celý čas počúravaš, a potom plačeš a snažíš sa získať tak pozornosť svojej mamy, pretože žiarliš na malú Kristínku a preto ti mama dala toto smiešne oblečenie aby ťa potrestala. Neverím jej síce ani slovo, ale mám sa ťa vraj spýtať, či nosíš alebo nenosíš plienky. Tvoja kamarátka Janka.” Matilde začala cítiť hnev, hanbu a celá sa začervenala. Celá trieda sa na ňu pozerala, no ona bola naštvaná najmä na Janu, ktorá sa drzo dovolila nazvať jej kamarátkou. Jana sedela na druhej strane triedy v prvom rade. Matilde však bola tak vytočená, že na celú triedu zvrieskla smerom k Jane “Moja sestra je klamárka a presne taká istá potvora ako si aj ty a tá tvoja celá banda.”

Učiteľa síce nepostrehla presne čo a komu Matilde kričala, ale už jej to nedalo a začala sa tiež pýtať čo sa deje. Zavolala Matilde dopredu k tabuli a povedala jej, “Môžeš prosím ťa napísať riešenie a výsledky všetkých príkladov, ktoré som napísala na tabuľu?”. Ako celá trieda zadržiavala dych, Matilde sa postavila a opatrne kráčala dopredu k tabuli, jednou rukou sa snažila ťahať si sukňu čo najnižšie a druhou rukou si stiahla tabuľu čo najnižšie aby sa nemusela naťahovať. Ale predtým, než začala niečo písať sa zo zadného radu ozvalo, “Nevidím teraz na spodnú časť tabule a nemôžem tak dokončiť všetky príklady.” Učiteľa pochopila a vytiahla tabuľu naspäť tak, aby každý videl všetky príklady. Matilde tak nemala inú možnosť len postaviť sa na špičky a začať písať riešenie k prvému príkladu. Samozrejme to spôsobilo, že plienkové nohavičky sa ihneď odhalili a cela trieda sa začala uškŕňať a posmievať. Učiteľka si to všimla tiež, no nevedela ako sa má zachovať a vyriešiť túto pre ňu neznámu situáciu. Po prvom napísanom príklade povedala Matilde aby si šla sadnúť a zavolala k tabuli niekoho iného. Keď sa otočila smerom k svojmu miestu, nedokázala zadržať slzy, keď videla ten triumfálny pohľad tej potvory Jany a jej posluhovačiek.

Počas obedu bola Matilde nezvykle stredobodom pozornosti. Aspoň sa ale vyhla Jane, ktorá nechodila do školskej jedálne. Musela veľmi zložito vysvetľovať, že sa len jedná o hru, aby pomohla malej Kristínke, že nie je hanba nosiť do školy plienky, a že samozrejme to o počúravaní nie je pravda. Nebola si však úplne istá, čomu kto verí. Bola celá vynervovaná z udalostí od rána až do teraz a potrebovala na WC, tak opustila spolužiakov v jedálni. Kráčajúc do WCiek tlak čím ďalej tým viac narastal, Až sa rozhodla, že sa počúra a vo Wéckach si vymení plienku za novú ktorú má v taške. Ponáhľala sa teda do šatne aby si plienku vybrala a skryla ju medzi knihy. Následne už rozkročila nohy a povolila všetkému čo mala v močáku aby sa vsiaklo do plienkových nohavičiek. Tým, že od rána nebola na WC, tak to bolo poriadne veľa moču. Ten skvelý pocit tepla a mokrej plienky medzi nohami ju opäť napĺňal pohodou. Oprela sa o stenu v šatni a začala si šúchať rukou po plienke a uspokojovať sa. Po pár sekundách si však uvedomila že by ju niekto mohol nachytať a tak prestala. Zavrela si svoju skrinku a ponáhľala sa na WC. Predtým, než stihla vbehnúť do dverí WCiek, vbehla do Jany, ktorá sa handrkovala po celej škole s maturantmi, jeden z ních bol Denis, kapitán futbalového tímu na škole na ktorého mala Matilde už dlhšie zálusk. “Hej chalani, stretli ste už bábo Matilde? Nosí plienky ako skutočné bábätko.” Jana je podvihla sukňu a odhalila tak pred chalanmi mokrú plienku, ktorú mala na sebe Matilde. Keď sa Matilde snažila stiahnuť si sukňu naspäť dole, pustila knihy a tie sa aj s ďalšou plienkou rozsypali na podlahe, počula už len ako sa Jana a chalani začali poriadne smiať. So slzami od nich po momente utiekla. Za jej chrbtom len počula posmešky ” Matilde je bábätko, Matilde je bábätko, Matilde je bábätko, …”

Keď Matilde dorazila do najbližších WCiek uvedomila si že vo všetkom tom zmätku nechala všetky knihy a s nimi aj plienku uprostred chodby a nezdvihla ich. Začala plakať ešte viac. Čo bude teraz robiť? Neodvážila sa ísť naspäť, lebo sa bála opätovnej konfrontácie s Janou a chalanmi. Nemohla si len tak dať dole plienku a ísť s ničím pod tou krátkou sukňou, čo ak by niekto zistil, že nenosí pod sukňou žiadne gaťky,… Po siahodlhom rozhodovaní sa jej neostalo nič iné len to aby sa vrátila do triedy, hoci aj v mokrých plienkach.

Počas tejto hodiny sedela Jana priamo za Matilde. Po pár minútach začala dýchať hlasnejšie aby dala najavo, že jej tu niečo nevonia. “Hej ľudia cítite to tiež? Vyzerá to tak, ako by sa tu niekto počúral. Matilde nepočúrala si svoje plienky, alebo vari áno?” Matilde sa nezmohla na nič iné, otočila sa a tresla tu kravu po papuli. Učiteľka si to samozrejme všimla a veľmi sa nahnevala. “Matilde čo to má znamenať? Vyzerá to tak, že to ráno ti nestačilo, ak si myslíš že budeš na mojich hodinách takto vystrájať tak sa mýliš, okamžite poď sem dopredu.” Počas toho čo Matilde kráčala dopredu sa učiteľka opýtala Jany, čo sa vlastne stalo. “Janka tak čo sa medzi vami udialo, povedz mi to prosím ťa!” “Neviem, pani učiteľka, ale mám pocit že Matilde sa asi počúrala. Je tu vzadu taký divný zápach.” Keď Matilde došla pred tabuľu, prikázala je učiteľka aby si zdvihla svoju sukňu. “Preboha, Matilde čo sa s tebou stalo? To je nechutné. Nikdy som niečo také v prvom ročníku na strednej nevidela. Zdvihni si šaty ešte vyššie a prejdi sa okolo celej triedy, nech všetci tvoji spolužiaci vedia aké malé dievčatko si. Tak šup šup. Vyššie s tou sukňou prosím.” Počas toho, čo Matilde prechádzala po triede a opäť raz plakala, všetci jej spolužiaci sa smiali, opýtala sa jej učiteľka čí má pri sebe niečo na prezlečenie. Keď jej chcela povedať že nie, tak sa postavila Jana, držiac suchú plienku, ktorú pustila Matilde na zem na chodbe keď vrazila do Jany. Učiteľka poprosila Janu aby jej doniesla čistú plienku dopredu. Učiteľka začala niečo písať na papierik a položila ho na čistú plienku. “Poznáš slečnu Katku v škôlke? Oh samozrejme že áno, veď tam chodí tvoja mladšia sestra Kristínka.. Tak zober to k nej … Nie, myslím si že bude najlepšie ak pôjde niekto s tebou. Maja zober tento papierik a odprevaď Matilde k slečne Katke do škôlky, a zober taktiež aj tú plienku, ona už bude vedieť čo s ňou, má viac skúseností s mokrými plienkami než mám ja. A Maja, samozrejme sa čo najskôr vráť naspäť.”

Počas toho čo obidve kráčali smerom k škôlke, bola Matilde veľmi rozladená aj z mokrých plienok, ktoré už teraz boli studené, a najmä musela chodiť s rozkročenými nohami. Bola veľmi zahanbená, no v istom smere si vlastne celý tento incident aj nejakým spôsobom užila. Rozmýšľala nad tým, čo je napísané na papieriku, ktorý nesie Maja slečne Katke. Prečo ju učiteľka poslala ku Katke? Bolo to preto, že je to Kristínkina učiteľka? Alebo ju vari pozná viac? Katka mala len dvadsať rokov. Bolo to prvý rok, čo mala na starosti svoju vlastnú triedu. Pred pár rokmi boli Matilde s ňou susedky. Tým že vekový rozdiel nebol nijak závratný, zvykli sa väčšinou vonku spoločne hrávať. Keď sa Katka odsťahovala inam, Matilde stále spomínala na to dobré kamarátstvo s ňou, aj keď už dlhšie neboli v kontakte. Opäť sa v jej živote zjavila až v momente, kedy sa stala Kristínkinou triednou učiteľkou, teraz sa však ich vzťah asi opäť zintenzívni. Mala z toho stretnutia celkom strach. Rozmýšľala chvíľu nad tým, že utečie, ale to by zrejme celú situáciu len a len zhoršilo. Navyše bola s ňou Maja, ktorá by to asi bežala ihneď nahlásiť ich triednej.

Počas toho čo Matilde bola takto zahĺbená, Maja začala niečo mrmlať popod nos. Maja bola veľmi pekné dievča. Neboli nejaké blízke kamarátky, ale ani sa jej nevysmievala, tak ako to robila Jana.

-Matilde, vieš čo? ....

Nedokončila, Matilde bola prekvapená že počuje svoj hlas, keď doteraz len mlčala.

-Tak pokračuj, počúvam, odvetila.

-Ale nevadí, nerieš to.

Obe kráčali chvíľku ďalej, keď zrazu sa predsa Maja rozhodla prehovoriť.

-Matilde, sľúb mi ale, že to nikomu nepovieš!

-V poriadku.

-Nóó, vieš, …, niekedy v noci sa mi sníva ako sa počurávam… A niekedy si pod pyžamo zapletiem plienku z uterákov, ale ešte som sa nikdy neodvážila počúrať ju… Vieš čo? obdivujem ťa. Asi by sa mi tiež páčilo ak by ma niekto zabalil do plienok ako teba.

Matilde bola prekvapená a aj sa trochu upokojila, že nie je v tom vlastne asi sama ako si doteraz myslela. Maja mala rovnaké pocitý a túžby. Zobrala ju za ruku a poriadne jej ju stlačila. Keď tak ili po chodbe, Matilde nasmerovala Majinu ruku tak aby sa dotkla jej mokrej plienky. Maja len príjemne zhlboka vzdychla.

Offline ababyi

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 280
  • Karma: 26
    • mmmm.sk
Re:Neštandardná školáčka - 2. časť
« Odpověď #1 kdy: Srpna 17, 2015, 13:54:03 »
Christina = Kristinka
Jane = Jana
- ale-
Emily = Tereza
Isabel = Matilde

To aky prekladac pouzivas? :D

Offline brooks

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 28
  • Karma: 3
Re:Neštandardná školáčka - 2. časť
« Odpověď #2 kdy: Srpna 17, 2015, 14:47:37 »
neviem ako proste sa mi nepáčia tie mená tak som si ich upravil, tak aby sa mi to dobre prekladalo   ;D

Offline mskvor

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 807
  • Karma: 4
Re:Neštandardná školáčka - 2. časť
« Odpověď #3 kdy: Srpna 17, 2015, 21:56:51 »
Ahoj,

Je jedno, jestli sis upravil jména, každopádně díky za prácii s povídkou.

MS

Offline ababyi

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 280
  • Karma: 26
    • mmmm.sk
Re:Neštandardná školáčka - 2. časť
« Odpověď #4 kdy: Srpna 17, 2015, 23:58:03 »
Jasne ze je to jedno, ja len ze ma to pobavilo.
Vdaka ze si spomenul aj zdroj, tu stranku som dosial nepoznal.
-ab

Offline JiříS

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 135
  • Karma: 2
Re:Neštandardná školáčka - 2. časť
« Odpověď #5 kdy: Srpna 18, 2015, 13:18:42 »
Děkuji za překlad čte se mi to z těmi jmény upravenými lépe :-)