Autor Téma: BiBi 14  (Přečteno 13087 krát)

Offline sphinx

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 25
  • Karma: 0
BiBi 14
« kdy: Února 01, 2015, 17:00:54 »
"Poznas este niekoho známeho, co chodi na terapiu?", pytam sa.
"Nie, este som nikoho známeho nestretla", po chvilke zamyslenia odpoveda Diana," ale ved vies ako chodíme zababusene, tazko by si kohokolvek spoznala. Myslim si, ze niekto zo spoluziakov chodi, videla som dospelých co mi boli povedomi. Dokonca aj nasu chemikarku."
"Tu som videla na stretnuti aj ja", vyslovim nahlas myslienku.
"To je zvlastne, ved co viem, nema deti", premysla dalej Diana. "Na co tam asi chodi?"
"Neviem, asi to nezistime. Ides dnes?"
"Samozrejme, uz sa tesim", Diana trosku poskocila, "co ty?"
"My ideme urcite, ved kvôli tomu som isla korculovat takto skoro. chcela som ist vecer, ale nasi trvaju na terapii."
"A netesis sa?", otoci sa ku mne, "mala by si si to viac uzivat, ako ja."
"Neviem ci sa mam tesit, mne je to stale take trapne, bojim sa, ze ma niekto spozna. Odkedy neberiem ten liek, som na stretnutiach nervoznejsia."
"Ved vravim", smeje sa Diana, "uzivaj si terapiu."
"Ale to nie je o uzivani si", protestujem, " terapia mi ma pomoct zlepsit vysledky v skole. To bol prvotny ucel, teda ak som to dobre pochopila. Zhorsili sa mi znamky, zle som spavala. Kvôli tomu ma nasi zobrali ku psychologovi."
"A vidis aj zlepsenie?", zaujima sa Diana.
"Zatial nie, v skole som bola po terapii iba jeden den, vtedy som mala pocit, ze je to este horsie. Ta strasna pisomka z chemie. Potom zacali prazdniny. Velmi som sa neucila, aj ked pozerala som si nejake priklady z chemie, a zrazu som mala pocit, ze zacinam rozumiet tomu co mam robit. Priklady ako keby sa pocitali same."
"Ty rozumies chemii? Mozes ma doucovat."
"Ja tomu este nerozumiem", protestujem rychlo, "presnejsie mala som pocit, ze jej zacinam rozumiet, ale ci by som vedela chemiu aj niekomu vysvetlit. Asi tazko."
"Ved to len musíme skusit, niekedy prides ku nam a mozme sa spolu ucit. Alebo pridem ja ku vam. Pekne sa zababusime a mozes vysvetlovat."
"Ty mas napady", krutim hlavou, "zababusit sa doma. Nestaci, ze vonku si zababusena?"
"Nie nestaci, ved je krasne byt takto oblecena. Mohli by sme mat aj dudliky, ale s nimi by sa tazko vysvetlovalo."
"Komu sa paci, ked som zababusena?", neviem pochopit,  "nikomu, mozno nasim, naco inak by ma takto naobliekavali. Katka ma pravdu v tomto, takto si nas chalani nebudu vsimat. Skor sa nam budu posmievat, vies aki su."
"Mne sa nikto nebude posmievat", prehlasi Diana so samozrejmostou.
"Tebe nie, to mas pravdu. Ty si ina, ale mne by sa urcite smiali, keby som takto oblecena prisla do skoly. Az sa trosku bojim ked skoncia prázdniny, keby ma takto mama vychystala aj do skoly."
"Teraz mi napada", spomeniem si s hrozou,  "nasi cosi spominali, ze by som mala plienku aj do skoly nosit. Strasna predstava, ale prázdniny kvôli mrazom nemozu trvat vecne."
"Ved ani nebudu, v pondelok uz ideme do skoly, nepocula si o tom?  Ja sa celkom tesim. Kludne si aj plienku dam, co na tom."
"Srandujes", nedokazem pochopit jej prehlasenie.
"Vôbec nie, nemam s plienkou problem, naopak, pride mi prakticka. Vies si predstavit ako by si isla na wecko takto naobliekana? Katku ako trpela. Tak vidis, my to teraz mame lahke, vycikas sa kedy chces a bezproblemov."

Uvedomim, ze vlastne vôbec neviem kolko krat som uz cikala, podvedome asi tusim, ako som chranena? V tomto ma Diana tak trochu pravdu, plienka moze byt aj v comsi dobra. Ale mat ju v skole. Ako si ju vymenim? Nebude ju vidiet pod oblecenim?
Tolko otázok a ani jednu neviem nahlas vyslovit. Aj Diana sa odmlcala, po ocku ju pozorujem. Zda sa ze je spokojna, aj ked teraz vidim iba profil kapucne omotanej salom s velkym uzlom vzadu.  Ze ju vidim so salom cez tvar je zvlastne, v tomto mala Katka pravdu, nie je to jej styl. Nepamatam si, ze by som videla Dianu so zakrytou tvarou, v kapucni to ano, ale ani v najvacsich mrazoch nemala sal cez usta.  Teraz ma aj satku, aj sal. Aj tak nevyzera ako male dieta, ja si pripadam teraz naobliekana, s plienkou, ako male dieta, tie byvaju velmi zababusene, ona sa vsak nesie tak hrdo. Tiez oteplovacky, Diana sa nezvykla velmi obliekat. A este ma aj plienku. Keby sa to tak niekto dozvedel, Diana a plienka. Tomu by aj tak nikto neveril. Alebo veril? Katka, to vie! S hrozou mi napadlo. Hm, asi nevie, len tusi. Kto vie ci aj, mozno len tak trepla do vetra, chcela Dianu nahnevat.

 A uvazovanie salov, Diana ma uzol vzadu, no aj ja teraz, ale uviazala mi ho Diana. Ja mavam uzol vzdy vpredu, sal cez usta, za hlavou prekrizit a naspat dopredu, urobit uzol a dotiahnut. Mama mi to vzdy prizvukovala. Preco jej nikdy nenapadlo uviazat mi uzol vzadu? Spomenula som si, ako zvlastne poskladala chemikarka sal, ked mi pomahala sa obliect v skole. Vytvoril niekolko vrstiev, este k nemu sal zvonku kapucne, mala som pred tvarou poriadnu barieru. Aj mi bolo prijemne teplo, nie ako ked som do skoly isla. Len to zakoncenie, podat mi liek aerosolom cez sal, koho to asi napadlo?
Uvedomim si, ze ma Diana pozoruje.

"Zmlkla si", prerusi ticho Diana, "na co myslis?"
"Je toho vela, zacinam byt zmatena."
"A z coho?"
"Zo vsetkeho, z Katky, z terapie, z teba", vychrlim rychlo.
"Zo mna?", Diana je zjavne zaskocena, "ako som Ta zmiatla?"
"Ano, aj z teba", prikyvnem ,"ako si dnes prisla oblecena, ze spolu ideme domov, neboli sme velke kamaratky."
"Mas pravdu neboli", suhlasi so mnou netradicne Diana, "ale teraz nas nieco spaja.
Odmlci sa, "to je vsetko?"
"Vsetko to nie je", uz ked som sa tak rozbehla pokracujem, "zamyslala som sa nad uvazovanim salov."
"Uvazovanim salom?", pyta sa prekvapene Diana.
"Ano, taka hlupost", snazim sa zahovorit.
"Nie je to hlupost, uvazovanie salov je nahodou velmi dolezite."
"Fakt?", neveriacky sa pytam,  "ty si zo mna robis srandu."
"Nerobim, zaujima ma, na co si v suvislosti s uvazovanim salov prisla."
"Prave ze na nic", skonstatujem, "len ma zaujalo, ze ty mas teraz sal uviazany s uzlom vzadu, vlastne je to vobec prvy krat co ta vidim so salom cez usta. Aj mne si pomohla uviazat si sal, uzol si mi nechala za hlavou, nie ako som ho mala predtym, vpredu. Preco niekto ma uviazany sal s uzlom vpredu a niekto vzadu?"
"Mozno ked mas kratsi sal a chces mat zakrytu tvar, uviazes si uzol za hlavou, lebo ti konce nedociahnu dopredu", skusa vysvetlenie zahady Diana, "ked mas dlhy, mozes si uzol urobit vpredu. Alebo si nemehlo ako ty a nevies uviazat uzol za hlavou", rozosmeje sa.
"Lenze ja mam dost dlhy sal", odporujem, "kludne si mi mohla uviazat uzol vpredu, prekrizit sal za hlavou a podat konce zas dopredu. Aj tvoj sal je dost dlhy, aby si mohla mat uzol vpredu.
Ked tak teraz nad tym rozmyslam, videla som u vela ludi obidva sposoby, preco jedni pouzivaju uzol vpredu a dalsi uzol vzadu?"
"Teda, to ma podrz", Dianin hlas prezradza hlboke zamyslenie, "si vsimava. Mas aj nejaku teoriu, preco to tak je?"
"Nemam, to je len taka hlupost, co mi teraz napadla."
"Ked chces", zasmeje sa opat Diana, "uviazem ti ten tvoj sal s uzlom vpredu, aby si nepovedala."
"Nemusis, ved uz som skoro doma", smejem sa aj ja, "tu chvilu snad prezijem aj s uzlom za hlavou.
"Urcite?"", tak trochu provokacne prehodi Diana.
"Nerob si zas srandu."
"Ja?", z Diany je zrazu stelesnenie nevinnosti, "nezlosti sa, nerobim, nahodou je to tema na hlboke zamyslenie, pouvazujem nad tym, mozno na nieco pridem. Skus aj ty, mozno odhalime cosi velmi dolezite."
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline gumplík

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 339
  • Karma: 1
Re: BiBi 14
« Odpověď #1 kdy: Února 01, 2015, 20:31:35 »
Dobře napsané,už se těším na další pokračování.Len tak dalej. :)
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Anonymous

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 2 114
  • Karma: 1
Re: BiBi 14
« Odpověď #2 kdy: Února 01, 2015, 21:22:03 »
Bylo to slabší, prakticky jen o šálu...
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline sphinx

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 25
  • Karma: 0
Re: BiBi 14
« Odpověď #3 kdy: Února 01, 2015, 22:32:11 »
Slabsie, ale nase.

Pribeh nemal pokracovat, snazim sa nadviazat na povodnu ideu. Asi teda neuspesne, BiBi 14 moze byt naozaj posledna, ked sa nepaci.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: BiBi 14
« Odpověď #4 kdy: Února 02, 2015, 15:51:24 »
Ja myslim, ze autor ma este nejaky eso v rukavu. To by ten konec tohohle dilu asi nenechal ve vzduchu... Tak jen tak dal, ma to stavu.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline gumplík

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 339
  • Karma: 1
Re: BiBi 14
« Odpověď #5 kdy: Února 02, 2015, 22:55:43 »
Nene,je to dobrý,líbí se nám,jen piš dál,už se opravdu těším na další pokračování.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »