Autor Téma: Nikolka batoletem: #1: Taková normální rodinka  (Přečteno 13718 krát)

Offline Tropix

  • Zloděj
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 215
  • Karma: -1
Nikolka batoletem: #1: Taková normální rodinka
« kdy: Října 28, 2014, 02:22:23 »
Tento příběh je inspirován skutečnou událostí, jména jsou změněna, psáno z pohledu dotyčné slečny.

=======================================
--- Kapitola první: taková normální rodinka ---
=======================================

Jmenuji se Nikola a jsem úplně obyčejná holka, jako všechny ostatní. V tu dobu mi bylo akorát 15 let. Rodiče se již dlouho nedokázali shodnout a hrozně se hádali. Otec to řešil alkoholem. Vracel se domů vždycky totálně opilý. Nikdy ale na mamku nešáhl. Až jednou, to jí dal při jedné hádce pořádnou facku. A to byla poslední kapka, po které se rozvedli. Otec se odstěhoval. Já ho měla a mám strašně ráda, mnohem víc, než mámu.

Byla jsem z toho denně vystresovaná, ve škole jsem se nemohla soustředit. Neměla jsem na nic náladu, přestala jsem chodit ven, i když mě kámošky pořád přemlouvali. Celé noci jsem probrečela. To je asi v mém věku normální, když se něco takového stane.

Jenže díky stresu a depresím jsem se začala v noci pomočovat. Po nějaké době jsem se budila ráno mokrá téměř s železnou pravidelností. Nejdřív jsem se to před mámou snažila ututlat. Ale protože vždycky prala prádlo jen ona, nemohla jsem každý den dávat mokré prostěradlo do pračky. By se divila. A tak jsem ho nechala uschnout na posteli a přes mokrý flek jen něco hodila, aby to nešlo vidět, kdyby máma přišla do pokoje.

Ale za nějaký ten týden mamka dělala velký úklid a došlo i k tomu, že chtěla vyprat i mé povlečení. A samozřejmě v ten bylo opět mokré. V tu dobu jsem byla ve škole. Přišla jsem jako vždycky okolo třetí hodiny odpoledne domů. Nic jsem netušila.

Šla jsem rovnou do kuchyně a začala jíst připravený oběd. Máma se opatrně začala vyptávat. Říkala, že mi chtěla vyprat povlečení, ale že bylo nějaké mokré. Až durch na matraci. Ve mě by se krve nedořezal, ale protože se umím dost dobře vymlouvat a lhát, hned mě napadlo vysvětlení. "Se mi tam ráno vylil čaj", povídám. Ona na to, tak proč jsem to nedala do pračky. No, chvilku jsem horečně přemýšlela, zatímco jsem překousávala řízek, a měla jsem hned další odpověď. Prostě jsem na to zapomněla ...

Mamka se přestala vyptávat a vypadalo to, že přemýšlí. Že mi chce ještě něco říct. Po chvilce pokračovala. "No, Nikol, ale to nesmrdělo jako čaj ... , jestli máš nějaký problém, tak mě to říct můžeš." Celá jsem zrudla. Teď už to asi moc neokecám. Přece není blbá a pozná, proč to bylo mokré.

Když jsem mlčela, pokračovala "Děje se něco ve škole? Máš nějaké problémy?", snažila se obrátit řeč trochu jiným směrem. Je pravda, že mámě jsem vždycky všechno mohla a říct a vždycky mě pochopila. Tak jsem se jí svěřila, jak mě strašně moc bolí, že nás opustil táta a že po večerech brečím, je mi moc smutno. Já ho od tý doby vůbec neviděla. Ani máma. Odstěhoval se za jinou do jinýho města.

"A ta nehoda, to bylo dneska poprvý?", zeptala se máma. Zmohla jsem se jen na ne moc přesvědčivé "jo ...". "Už jsem ti postel čistě povlíkla, z toho si nic nědělej, ale příště mi to řekni, jo?", pravila a vypadalo to, že tím končí náš trapný rozhovor. Já jsem akorát dojedla a šla mlčky do pokoje. Pustila jsem si hudbu a snažila se na tu dnešní debatu nemyslet. Aspoň mě to vytrhlo z tý depky, co mám vždycky, když přijdu ze školy a musím myslet na tátu. Teď jsem výjimečně musela přemýšlet nad něčem jiným. I když, co bych dala radši za tu depku ...
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
Tahám Vás za nos již dost dlouhou dobu - Vás všechny, které jsem - sice neúmyslně, ale přesto - okradl. Admin mi dal dost dlouhou dobu na to, abych se s Vámi vyrovnal, ale já na to kašlu

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Re: Nikolka batoletem: #1: Taková normální rodinka
« Odpověď #1 kdy: Října 28, 2014, 17:04:13 »
Docela zajímavý příběh. P.S. Když za něco kritizuješ druhý tak se napřed koukni na sebe a zamysli se nad tím zda je kritika vždy dobrá. ( Když jsem mlčela, pokračovala "Děje se něco ve škole? Máš nějaké problémy?", snažila se obrátit řeč trochu jiným směrem. Je pravda, že mámě jsem vždycky všechno mohla a říct a vždycky mě pochopila.) ( Teď jsem výjimečně musela přemýšlet nad něčem jiným.)  Jo hold i mistr tesař se někdy utne.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline VENDI

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 153
  • Karma: -2
Re: Nikolka batoletem: #1: Taková normální rodinka
« Odpověď #2 kdy: Listopadu 23, 2014, 00:04:39 »
Na to, že jsem měl dlouhou odmlku a začínám se rozhlížet co je tady nového, tak si myslím, že tu budu jakmile mi to čas dovolí. Začíná ten příběh vypadat velmi zajímavě.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline FrantaM

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 310
  • Karma: -5
Re: Nikolka batoletem: #1: Taková normální rodinka
« Odpověď #3 kdy: Dubna 14, 2015, 12:07:31 »
Příběh začíná dost zajímavě
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »