Autor Téma: BiBi 9  (Přečteno 10935 krát)

Offline sphinx

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 25
  • Karma: 0
BiBi 9
« kdy: Října 13, 2014, 06:43:35 »
Do parku sme prišli pomerne rýchlo, ako som ležala, vnímam iba pohyb sánok a občas stromy a pár okoloidúcich. Keď sme prišli do parku na miesto stretnutia, otec ma v sánkach posadil a oprel o ohrádku. Opatrne sa rozhliadam, v parku je už dosť ľudí, veľa detí na sánkach, všetky poriadne zababušené. Ale aj dosť deti, ktoré nie sú na sánkach. Pomaly sa presúvame do stanu, vnútri je už dosť tlačenica, otec mi rozopne vrchný diel fusaku, v stane je predsa len teplejšie ako vonku.  
   
Opäť sa obzerám okolo, či neuvidím niekoho známeho, našťastie nikoho nevidím. Keby ma niekto zo známych alebo spolužiakov takto uvidel, od hanby by som sa prepadla, aj keď vlastne nemám kam. Možno pod sánky. Až teraz mi začína úplné dochádzať, do čoho som sa zamotala. Vlastne do čoho ma zamotali. Plienka, deky, fusak... Vôbec všetky tie detské veci, oblečenie, čo sa mi svojim spôsobom aj páči, vyvoláva pocit bezpečia a je prijemne teplé. Ale chodiť takto von? Do školy? Neexistuje. Terapia, ktorú vymyslel nejaký bláznivý doktor a naši sa jej s radosťou chopili. Ja som súhlasila, a prečo vlastne? Neviem, možno len taký nejasný vnútorný pocit, že takto je to správne. Veď, čo mi chýba? Zima mi nie je, ani neležím nepohodlne, jedine možno trošku voľnosti. Možnosť ovplyvniť, čo sa okolo mňa deje a nebyť úplne odkázaná na rodičov. To som ale odkázaná cely život, a ešte asi aj dosť dlho budem. Ešte dva roky na základke, potom stredná a dúfam, že aj výška. To je pekných pár rokov, uvedomím si. Ale čo, naši sa o mňa vždy starali, niekedy až príliš. Teraz je to vidno najviac, a ešte ich to, zdá sa, baví. Som len zvedavá, koľko taká terapia vlastne trvá. Celú zimu? Alebo aj dlhšie? Hádam nie, keď som poriadne zababušená, je mala šanca, že ma niekto spozná, ale keby sa oteplilo... Aj - jaj...  
Z myšlienok ma vyruší hlas z reproduktorov. „Dobrý večer“, ozve sa “ Volám sa doktor Mračno a vítam Vás na dnešnom terapeutickom stretnutí. Teší ma, že sme sa zišli v takom hojnom počte. To je veľmi dôležité, neschovávať pacientov doma, ale umožniť im sociálne kontakty. Keď uvidia, že nie sú jediní s podobnou diagnózou, umožní to rýchlejší nástup terapie a výsledky sa dostavia oveľa, oveľa skôr. Aj keď je trochu znepokojivý celkový nárast výskytu pacientov, tí, ktorí potrebujú medikamentóznu liečbu, sú našťastie stále v menšine. Tá sa používa zväčša iba pri začiatku terapie, vo výnimočných prípadoch však môže pokračovať aj počas celej liečby. Podotýkam, že naozaj vo výnimočných, keď môže byt pacient po diagnostikovaní problému agresívny, čo sa prejavuje najmä u chlapcov. Pri vhodnej starostlivosti o pacienta nie je potrebné okrem skutočného začiatku terapie podávanie žiadneho lieku. Význam tohto postupu som vysvetľoval každému osobne v ambulancii, nie je preto potrebné ho opakovať znovu pre všetkých. Tí, ktorí sú na stretnutí prvýkrát, alebo prišli zo zvedavosti, nájdu na stole pri vchode do stanu pár brožúriek, ktoré im pomôžu zorientovať sa v problematike. Upozorňujem však, že nenahrádzajú návštevu lekára. Tá je nutná na stanovenie presnej diagnózy a následného postupu v terapii. Kto by mal záujem o návštevu u mňa v ambulancii, môže sa, keď dohovorím, objednať, prosím však, aby ste prišli čo najskôr, dnes mám ešte veľa povinnosti a za chvíľu, žiaľ, musím zo stretnutia odisť. Dúfam však, že si stretnutie vy, rodičia, užijete a vašim malým pacientom pomôže. Ešte si dovolím upozorniť na oznam riaditeľov škôl, po miernom oteplení zajtra, je hlásený príchod ďalšej vlny silných mrazov, všetky školy preto predlžujú mimoriadne prázdniny až do odvolania. Terapeutické stretnutia sa preto budú konať každý deň až do konca prázdnin, nie iba v stredu, ako tomu bolo doteraz. To je z mojej strany všetko a prajem vám príjemný večer.“  
Ozval sa potlesk a ľudia okolo sa začali rozchádzať. Ani som si nevšimla kedy odišiel ocko, teraz stala pri mne iba mama. Rozprávala sa s nejakým párom, obaja boli chrbtom ku mne, mali pri sebe sánky, z balíka na nich trčala iba obrovská oranžová kapucňa s kožušinovým lemom, ktorá mala tam, kde by som čakala nos a ústa, omotaný hrubý čierny šál. Takto som iba tušila oči, čo si ma zvedavo obzerali, všetko ostatné sa skrývalo v obrovskom balíku. Tipovala by som dve deky a aspoň dva fusaky. Zbadala som ocka, vracal sa k nám a s ním kráčal aj Dr. Mračno. Pristavili sa pri mame, chvíľu sa rozprávali, nepočula som o čom, ale smiali sa všetci. Takí rozosmiati podišli ku mne, až som počula, o čom sa zhovárajú.  
„Dobrý večer, pani Babušíková“, pozdraví Dr. Mračno, “ako sa máme? Čo naša malá pacientka ?“  
„Dobrý deň, pán doktor“, odpovie mama, „máme sa výborne, dnes sme vonku prvý raz bez použitia lieku.“  
„Už tak skoro? Výborne, to je nečakané, zdá sa, že vaša dcéra dobre reaguje“, zvolá doktor a pokračuje, “aj tak by ste si mali dohodnúť termín u mňa v ambulancii, zavolajte zajtra, ešte mám do konca týždňa pár voľných termínov.“  
Ale neušlo mi, že sa zatváril trosku nespokojne. Alebo sa mi to iba zdalo?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: BiBi 9
« Odpověď #1 kdy: Října 20, 2014, 22:04:28 »
Pro toho cvokare neslo vymyslet lepsi jmeno :D :D :D Ja bych si ho i zkusil predstavit, ale nechci nikomu kazit zabavu :D :D :D
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline fusak

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 149
  • Karma: 1
Re: BiBi 9
« Odpověď #2 kdy: Října 21, 2014, 19:22:43 »
Snáď len nie Chocholoušek ?  :D
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: BiBi 9
« Odpověď #3 kdy: Října 22, 2014, 12:38:30 »
Ani ne, neco horsiho. Ale neni to nakonec jedno ?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline fusak

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 149
  • Karma: 1
Re: BiBi 9
« Odpověď #4 kdy: Října 22, 2014, 12:46:19 »
Tiež si myslím, že na tom až tak nezáleží.
Ako by sa podľa teba mal odvíjať príbeh ďalej ?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »