Autor Téma: BiBi 3  (Přečteno 9987 krát)

Offline sphinx

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 25
  • Karma: 0
BiBi 3
« kdy: Září 27, 2014, 14:43:37 »
Ale vzápätí som si uvedomila naplno situáciu v ktorej som sa ocitla. Otázok som mala veľa, až som nevedela ktorou začať. Mama na mne zbadala, že som v rozpakoch.  
"Chod kľudne k sebe do izby, porozprávame sa neskôr", povedala.  
   
Odišla som teda do izby, sadla si na posteľ a obzerala si veci okolo mňa. Zobrala som do rúk dudlík, ale nenašla som odvahu dať si ho do úst. Uvedomila som si, že stále mám na sebe dupačky, plienku a trošku so zdesením zisťujem, že mi treba cikať. To sa mam vycikať do plienky ako malé bábo? Alebo sa mám vyzliecť, dať si dole plienku a isť tak na toaletu?  
   
Išla som teda naspäť do obývačky a povedala: "Mne treba cikať"  
"Ale veď máš plienku, zlatíčko, kľudne ju použi, na to ju máš", mama na to.  
"Lenže ja to nedokážem, aspoň nie teraz, keď na to myslím"  
"Aspoň to skús, odteraz budeš nosiť plienky často, zvykaj si"  
A otec doplnil, "Chod sa do kúpeľne pozrieť na plienku, keď si trosku zhrnieš dupačky a uvidíš na plienke vpredu trochu modrej farby, už si do nej cikala. Keď si bola v parku a lieky ta uvoľnili. Na to slúžia, len sa nesmú užívať často."  
   
Šla som do kúpeľne a naozaj, na plienke bolo vpredu trochu modrého sfarbenia.  
"Tak ako?", zakričal otec z obývačky.  
"Je trochu modra", vravím, keď som sa vrátila, "ale vôbec necítim vlhkosť."  
"To ani nemôžeš", vraví mama, "kúpili sme tie najkvalitnejšie plienky."  
"Pre naše bábo len to najlepšie", doplnil otec, "dali sme si na výbave záležať, aj keď to bolo narýchlo, aby sme stihli najbližšie stretnutie."  
"Zatiaľ máš iba pár vecí, tie najnutnejšie. Kombinézy sme objednávali až z Nemecka, odtiaľ budeš mat aj novy fusak, väčší, aby si v ňom nemusela ležať s pokrčenými nohami, keď nebudeš mat lieky, bolo by to nepohodlne."  
   
„Ja predsa nemusím chodiť von vo fusaku, veď by stačili aj kombinézy“, napadlo mi.  
Otec na to: "Musíš zlatko. To je súčasťou terapie. Doktor nám špeciálne prizvukoval, že najlepšie výsledky dosiahneme, keď budeš čo najčastejšie zabalená v deke a fusaku. Teraz je zima, mala si preto aj kombinézy, keď ťa lieky uvoľnia, nevieš vyrábať toľko tepla. Aj keď už nebude taká zima, je dôležité tesne zabalenie v deke a fusaku. Bez toho sa tvoj stav nebude zlepšovať. Musíš si na to zvyknúť, nemôžeme ti vždy, keď pôjdeme von, dávať lieky. A von vo fusaku nebudeme chodiť len na stretnutia. Každý deň absolvuješ prechádzku zabalená, keď sa vrátime, spravíš si úlohy do školy, až potom budeš môcť isť von s kamarátkami, ak nebude príliš neskoro."  
   
"Je toho teraz na teba naraz veľa", prerušila otca mama,“ keď chceš dám ti teraz dole plienku, ak si myslíš že ju nedokážeš použiť."  
"Skúsim si ju ešte chvíľu nechať, len sa bojím že mi nebude stačiť"  
"Toho sa neboj", upokojuje ma mama, "je najsavejšia, aká sa dá kúpiť. Keď si mala vpredu iba trochu modrého, ešte výdrží veľa.“  
"A sadni si sem k nám", povie otec, "nemusíš tu pobiehať hore-dole. Prinesiem ti deku a poriadne ta zabalím. Každá minutá terapie je dobrá.“  
   
Vstal a odišiel do izby, vrátil sa s tou huňatou mäkkou dekou, čo som na nej sedela, rozprestrel ju do kresla a ja som si na ňu sadla.  
"Počkaj, kým ťa zabalím, dostaneš ešte čajík, dlho si nepila, musíš byt poriadne smädná."  
Čakala som, že dostanem pohár čaju, ale mama o chvíľu priniesla fľašku s dudlíkom. Keď zbadala môj prekvapený pohľad povedala: "Bábätká predsa nepijú z pohára, budeš píjavať, aj keď budeš zabalená, musíš piť z fľaše. Alebo vieš čo? Hneď ťa zabalím a fľašku ti budem držať, kým ju nedopiješ."  
   
Tak aj urobila, poriadne natesno okolo mňa dotiahla deku a podržala mi fľašku. Rýchlo som prišla na to, ako z nej piť, a keďže som bola naozaj smädná, aj som ju celú vypila. Na to prišiel ku mne otec a pýta sa ma: "Chcela by si sa ešte niečo spýtať?“ Ja zrazu ani neviem čo, tak len pokrútim hlavou.  
"V takom prípade už nič nebráni tomu, aby si si vzala dudlík, pekne otvor ústa"  
Dudlík naozaj nechcem, ale nevládzem protestovať. Otvorím ústa a cítim ako mi ich dudlík vypĺňa. Telo mam zrazu podozrivo nevládne a chce sa mi spať.  
   
Nevypila som v čaji zas ten záhadný liek?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline DLLove

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 67
  • Karma: 0
Re: BiBi 3
« Odpověď #1 kdy: Září 27, 2014, 19:09:19 »
pekne sa to rozbieha  :)
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline fusak

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 149
  • Karma: 1
Re: BiBi 3
« Odpověď #2 kdy: Září 27, 2014, 19:12:38 »
Všakže ?
Čo bude ďalej, čo myslíš ?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline johan

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 20
  • Karma: 0
Re: BiBi 3
« Odpověď #3 kdy: Září 29, 2014, 00:34:11 »
čakám na skoré pokračovanie
dúfam, že čoskoro
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »