Autor Téma: BiBi 2  (Přečteno 9588 krát)

Offline sphinx

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 25
  • Karma: 0
BiBi 2
« kdy: Září 26, 2014, 20:00:31 »
Skúsila som sa pohnúť a napodiv to teraz šlo, aj keď iba o málo, deka bola ovinutá dosť natesno. Z vedľajšej izby som počula tiché hlasy. Chcela som zakričať:„Mamíííí, tatííí, pomóoc“, ale čosi mäkké a poddajné v mojich ústach mi to nedovolilo. Akýsi zvuk predsa len zo mňa vyšiel, hovor odvedľa stíchol a o chvíľu prišli obaja rodičia ku mne do izby. „Zlatíčko sa nám zobudilo“, vraví mi maminka, „Poď, rozbalím ťa“.  
            Rozbalila deku, odvinula mi šál od úst a vybrala – veľký dudlík. Ostala som prekvapená a ešte viac, keď som sa mohla posadiť a uvidela som, v čom som oblečená. „Mami, čo sa stalo ? Mala som zvláštny sen, bola som oblečená v dupačkách a vo fusaku a niekam sme išli na sánkach. Stále spím ?“ Uštipla som sa a zabolelo to. Tak teda nespím.  
„Čo sa to deje?“  
Rodičia na seba pozreli a otec nebadane prikývol.  
            „Vieš,“začal, „Asi bude lepšie, keď budeš vedieť všetko. Si už veľké dievča, teda vlastne, malé, „zarazil sa. „Akoby som ti to... Pamätáš si, ako sme pred týždňom boli u lekára?“  
To som si pamätala, ale akosi zvláštne, cestu tam a naspäť áno, ale ordináciu už nie. Len viem, že ma upokojovali, že mi nebudú brať krv, toho som sa vždy bála.  
„Ten lekár... bol psychológ. Museli sme tam zájsť, posledný mesiac si začala plakať zo sna, začala si nosiť zlé známky zo školy a... a aj si sa v noci pocikala.“  
„To nie je pravda, nepocikávam sa!“ zaprotestovala som.  
„Nechceli sme ťa stresovať, povedali sme ti, že si sa spotila...“ To bola pravda, pyžamo som mala každú noc spotené. Teda vlastne ... pocikané ?  
„Počkaj, nech ti to dopoviem celé. Vybavili sme ti psychológa, porozprával sa s tebou a v ordinácii ťa podrobil hypnóze. Povedal, že v podvedomí u teba nastala veková regresia. Vieš čo to je ?“ Nevedela som. „Proste chceš byť malé dievčatko a chceš aby sme sa o teba aj tak starali.“  
„To nie je pravda, nechcem byť malé dieťa !“  
„ Je to tak, povedal to odborník. Navyše si zo spánku stále kričala, aby sme ťa poriadne zabalili do deky a dali do fusaku. Nahrali sme to ... pre psychológa. Povedal, že je to reakcia na zmeny v škole, pribudlo ti viac predmetov a rok ideš na príjmačky. Chceš sa vrátiť tam, kde ti bolo príjemne a dobre, čo je vraj pomerne bežná a pochopiteľná reakcia. Terapia by ti mohla pomôcť. Dakedy sa to riešilo trestami a liekmi, ale neosvedčilo sa to. Máme ti aspoň na čas umožniť byť ako bábätko, kým sa situácia stabilizuje a získaš pocit istoty. Poradil nám, že v parku v stane každú stredu prebiehajú skupinové terapie pre takéto rodiny, včera sme tam boli prvý raz. A aby bol prechod bezproblémový, dal nám nejaké lieky, včera sme ti po obede dali prvú dávku v čaji, možno si sa po nej cítila trochu zvláštne. To je všetko. Ničoho sa neboj, máme ťa s maminkou veľmi radi a urobíme pre teba všetko na svete. Len nám musíš trochu pomôcť.“  
 
Bol to pre mňa šok, neverila som vlastným ušiam. Preboha, bude zo mňa bábätko ?  
   
„Choďte preč, musím si to premyslieť.“  
„Dobre, miláčik, budeme v obývačke“, povedal otec, potom s mamou odišli a zavreli dvere.  
   
Na sebe som mala dupačky, sedela som na peknej huňatej deke s detským vzorom, vedľa seba šály a akýsi maxidudlík. Na kresle ležali prehodené kombinézy a krásny kožušinový fusak. Všetko to vyzeralo tak mäkko, príjemne a bezpečne. Bolo to zvláštne, ale pomyslela som si, že možno majú pravdu. Mne sa to všetko vlastne páčilo, aj keď som protestovala. A ktovie, možno mi to pomôže. Vstala som a išla do obývačky.  
   
„Kedy bude to ďalšie stretnutie v parku?“, opýtala som sa.  
   
„Na budúcu stredu, zlatíčko.“, odvetil otec.  
Videla som, že im odľahlo a začali sa usmievať. A ja som sa začala tešiť na budúci týždeň.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline johan

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 20
  • Karma: 0
Re: BiBi 2
« Odpověď #1 kdy: Září 26, 2014, 20:57:30 »
Dobrá povídka
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline fusak

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 149
  • Karma: 1
Re: BiBi 2
« Odpověď #2 kdy: Září 27, 2014, 09:30:19 »
Pekne sa to vyvíja, bude aj pokračovanie ?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »