Autor Téma: BiBi 16  (Přečteno 21409 krát)

Offline sphinx

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 25
  • Karma: 0
BiBi 16
« kdy: Dubna 17, 2015, 16:39:07 »
Vonku asi trošku sneží, mám pocit, ako by som občas poletujúce vločky zahliadla. Z ich pohybu usudzujem, že asi vietor poriadne fúka. Snáď sa počasie zas nezhoršuje. Aj keď, teraz mi to je jedno, v bezpečnom objatí diek a fusaku cítim príjemne teplo. Únava z celého dňa mi začína zatvárať čci, telo sa uvoľňuje. Zľaknem sa, ked cítim ako zo mna vyteká tenký prúdik. Máš plienku, šepká mi vnútorný hlas, ničoho sa neobávaj, si v bezpečí. Ale to sa mi muselo iba snívať. Alebo nie?
Asi som na chvíľu zadriemala, prebralo ma náhle hrknutie sánok. Čo to bolo? Ďalej však cítim iba rovnomerný pohyb, veľa toho nevidím, ale už sa blížime k parku. Stromy nado mnou sa mihajú stále častejšie a počujem hlasy ľudí. Začínam cítiť vnútornú nervozitu, ako vždy pred stretnutím. Sánky odrazu zastavia, ocko sa skloní a cítim ako ma dvíha do sedu. Nechcem sedieť, najradšej by som celé stretnutie preležala, prespala, ale moje protesty spoľahlivo umlčí dudlík. Skúšam ho vytlačiť, ale šál na tvári udrží dudlík spoľahlivo. Tak mi z úst vyjde sotva počuteľné, "Mmm". Krútim  aspoň rezolútne hlavou a mykám telom, lenže kapucňa a fusak skrývajú moje pokusy o protest.  Ani zovretie deky nepovolilo, iba čo riskujem, že sa zo sánok skydnem. Zanechám márne pokusy, sánky sa dajú opäť do pohybu, o chvíľu sme v parku.
Ľudí je tu požehnane, všade naokolo sánky s deťmi. Vidím aj na jazero, je plné korčuliarov, občas začujem hudbu. Katka je asi vo svojom živle, takto z  dialky však nemám šancu ju spoznať. Spomeniem si na SMSku, niekde je tam aj Miro. Dobre že tam nejdeme, bola by katastrofa, keby ma takto videl.
Namiesto k jazeru otec zamieri ku stanu. Čosi sa mi na ňom zdá iné. Až keď sme tesne pri ňom, zbadám čo to je. Pred vchodom do stanu je veľa odložených prázdnych saní, deti z nich rodičia vybaľuju a tak vchádzajú dovnútra. Iba niektoré zostavajú ležať. To nie, toto je zlý sen, dúfam, že ma naši v sánkach nechajú. Tak ako mi pred chvíľou zabalenie vadilo, teraz túžim zostať v bezpečí fusaku. Zastavíme pred vchodom, naši sa zhovarajú s pani čo vyšla zo stanu. Otec predsa len vtiahne sánky dovnútra. Ani sa nestačím rozhliadnuť, keď sa ku mne nakloní, rozopne vrch fusaku a vysvetľuje mi: "Dnes je stretnutie trošku netradičné. Doktor Mračno požiadal vsetkých rodičov, aby deti ktoré neužili liek, nenechávali zabalené v sánkach, ale umožnili im volný pohyb". Na moje zdesenie odmotá deku z fusaku, rozopne ho a začne rozbalovať aj deky v ktorých som zabalená. "Nmmeechmeemmm mmyyt mooommm, mmmomiimmm", snažim sa zo všetkých síl. To už ockovi pomáha aj mama, "nerozumiem zlatko, pockaj až Ti vyberiem dudlík", uvolní poslednú deku a ťahá ma zo sánok von. "Vstávaj leňoška, ocko musí sánky vytiahnuť von, aby tu nezavadzali." Podáva mi tú veľkú ružovú deku, "vezmi si ju a tu nás počkaj, ja odložím ostatné deky a fusak, aby nám vonku nepomrzli". A s dekami a fusakom v rukách odbehne.
Cítim sa ako úplne nahá v dave. Mám dojem, že všetci sa iba na mňa pozerajú. Bezradne postávam s dekou v náručí a rozhliadam sa. V stane je veľa ľudí, asi najviac čo si pamätám. Prechádzajú sa tu rodičia, spolu s nimi viac či menej zababušené postavy v kombinézach, alebo otepľovačkách a bundách. Niektoré sú na pohľad obyčajné, ale veľká väčšina vyzerá ako zväčšené detské, sú v pestrých farbách a majú  detské motívy. Na ich chôdzi mi je čosi známe, prídem na to skoro okamžite. Všetky deti majú zjavne poriadne hrubé plienky. Tiež je tu par detí zabalených na sánkach, tým zavidím. Čo by som za to dala, zostať zabalená. Ešteže mám šál, takto je malá šanca, že ma niekto spozná. Možno Diana, kto vie či tu už je? Ako pozerám okolo seba, ani si nevšimnem, že rodičia sú naspäť pri mne. Mama okamžite komanduje, "ukáž zlatko, dám Ti dole šálik, je tu teplo, obidva nepotrebuješ . Aj dudlík môže z pusy von, možno stretneš niekoho známeho", ako hovorí tak aj robí, odmotá vrchný šál, trošku uvolní spodný a z pusy mi vyberie dudlík, "nech sa môžte porozprávat". "Diana tu dnes nebude?", pokračuje bez nadýchnutia.
 Takto blbo som sa dlho necítila. Zjavne som dnes sama, lebo okolo seba vidím samé vysmiate tváre, či už rodičov, alebo ich detí. Aj naši sa nahlúplo usmievajú, aspoň z môjho pohľadu. Mama si teraz stiahla kapucňu z hlavy, obzerá sa naokolo, ako keby niekoho čakala. Naberiem odvahu a poobzerám sa aj ja, možno nájdem Dianu. Ale kým sa stihnem v dave zorientovať, ozve sa z reproduktorov hlas.
"Dobrý večer, vítam Vás na dnešnom, tak trošku netradične poňatom stretnutí. Tým, čo ste dnes svoje ratolesti nenechali zabalené gratulujem, postúpili ste na pomyselný vyšší stupienok v terapii. Od dnes majú vaše ratolesti vačšiu možnosť sa socializovať. Pochopiteľne gratulujem aj tým, čo nechali svoje ratolesti zabalené, hlavne k tomu, že vôbec nastúpili cestu k dalšej terapii. Je to velký úspech pre nás všetkých."
Ozve sa potlesk, keď stíchne, Dr.Mračno, pretože to je práve on kto prehovoril, pokračuje, "Neverili by ste, ale stále je veľa ľudi, čo odmietajú pochopiť, že iba dôsledným dodržiavaním terapeutických postupov pomôžu dosiahnuť svojím deťom zlepšenie stavu. Aj dnes som bol verejne obvinený zo šarlatánstva a podvodu. Keby tí, čo ma obvinili videli, koľko sa Vás tu dnes večer zišlo, určite by sa vo svojich vyjadreniach miernili. Ďakujem Vám všetkým a držím Vám palce."  Znova sa ozve potlesk, tento krát dlhší a silnejší.
"Aby som dnes nehovoril iba ja, dovoľte aby som pred mikrofón pozval zástupcu firmy, ktorá sa zaoberá vývinom, výrobou a predajom zdravotných pomôcok. Určite má pre Vás cenné informácie. Ja sa zatial na chvíľu ako sa hovorí "zamiesam do davu", som Vám plne k dispozícii. Ešte raz ďakujem, prajem všetkým príjemný večer."

Ľudia chviľu tlieskaju, ked už je v stane takmer ticho ozve sa:

"Dobrý večer, volám sa Adam Brodský a som obchodný zástupca spoločnosti Dream L.t.d. pre Strednú Európu. Firma Dream L.t.d. sa už desaťročia zaoberá vývinom a výrobou zdravotných pomôcok. Náš sortiment zahŕňa širokú škálu výrobkov, okrem iného aj plienky. Niekoľko mesiacov registrujeme zvýšený dopyt po plienkach, špeciálne po plienkach, ktoré nie sú bežne v predaji. Naša firma preto zareagovala a rozšírili sme sortiment výrobkov o niekoľko druhov. Vyvinuté boli v našich vedeckých  laboratóriách, aj podľa prieskumu medzi potenciálnymi zákazníkmi.  Teraz dovoľte aby som Vám ich predstavil.
Prvým typom je plienka DaY, ako názov napovedá, je určená na bežné nosenie počas dňa. Jej tvar a hrúbka sú podriadené diskrétnosti, bez straty funkčnosti. Unikátna, našou spoločnosťou vyvinutá savá vrstva je na pohľad tenká, napriek tomu dokáže absorbovať až takmer 1,5l tekutiny. Špeciálne zloženie eliminuje zápach, vrchná vrstva je pre tekutinu nepriepustná, zároveň však umožňuje pokožke dýchať. Tvar plienky a funkčné elastické okraje poskytujú maximálne pohodlie aj pri celodennom použití.  Plienka sa oblieka ako bežné spodné prádlo, je preto pod oblečením takmer neviditelná. Umožňuje rýchlu a pohodlnú výmenu, ku každej plienke sú pribalene dve vlhčené vreckovky jedna s pre pokožku upokojujúcim, druhá s dezinfekčným účinkom. Obal každej novej plienky sa použije ako praktické diskrétne vrecko pre likvidáciu plienky použitej. Plienka sa vyrába v dievčenskom a chlapčenskom prevedení,  ponúkame širokú škálu veľkostí. Pre Vaše deti sú v bežnom školskom dni ako stvorené, presnejšie, sú na to stvorené.
  Ďalší výrobok má označenie NighT, vyrába sa tak isto ako plienka DaY v dievčenskom a chlapčenskom prevedení, v dvoch variantách líšiacich sa veľkosťou absorbčnej vrstvy. Hrubšia varianta je najsavejšia z našej ponuky, laboratórnych testoch dokázala nasať takmer 4,5l tekutiny, tenšia iba o necelý liter menej. Iste uznáte, že je to vynikajúci výsledok, zabezpečujúci používatelovi nerušený a pohodlný spánok. Plienka je koncipovaná ako klasická zalepovacia, jej hrúbka je v savejšom prevedení nekompromisná, napriek tomu je maximálne pohodlná, najmä vďaka unikátne tvarovanej savej vrstve. Samozrejmostou je vrchná dýchajúca pre tekutinu však nepriepustná vrstva. S touto plienkou si nerušený spánok vychutná naozaj každý. Určite poznáte ten nepríjemný pocit, ked máte opustiť vyhriatu postel iba kvôli...
 Posledným výrobkom ktorý Vám predstavím, je ako sme zistili prvým na svete svojim určením.  Skutočne unikátna plienka SporT je určená na nosenie pri zvýšenej fyzickej aktivite. Lyžujete? Korčuľujete? Chodíte v zime, či chladnom počasí na dlhé turistické pochody, alebo trebárs na  dlhšie nenáročné vychádzky? Určite ste sa teda stretli s problémom, ako vykonať potrebu vo všetkých tých vrstvách oblečenia, čo máte na sebe. S plienkou SporT tieto problémy odpadajú. Jej tvar je navrhnutý s maximálnym ohľadom na pohodlie pri najnáročnejšej aktivite. Strojené ploché sťahovanie okolo nôh, zvýšený mierne sťahujúci pás poskytujú funkčnú ochranu a udržia plienku na svojom mieste pri každom pohybe. Jej savosť je prekvapujúca. Laboratórne aj funkčné testy potvrdili špickové parametre plienky SporT. Mimochodom, jej názov, tvar a zloženie savej vrstvy sú patentovo chránene. Jednoducho, tento výrobok, plienka SporT nemá vo svete konkurenciu. Rovnako ako predchádzajúce výrobky sa pochopiteľne vyrába vo všetkých veľkostiach a samozrejme v dámskom a pánskom prevedení.
Žial nebolo pre mňa kapacitne možné priniesť vzorky plienok vo všetkých veľkostiach a prevedeniach. Preto Vás poprosím, kto máte záujem o vzorky zdarma, zaregistrujte sa u mojej kolegyne, sedí neďaleko od vchodu, Vami vybraná vzorka Vám bude bezplatne zaslaná na adresu, ktorú uvediete pri registrácii. Zároveň pri registrácii obdržíte katalóg všetkých našich výrobkov. Pochopiteľne aj bez registrácie, ďakujem za upozornenie.
To je z mojej strany všetko, ak máte otázky ohľadne predstavených výrobkov, všetky rád zodpoviem pri našom stole. Prajem Vám všetkým príjemný večer."

Potlesk tento krát ako keby nemal konca. Keď konečne stíchne, ozve sa vedľa mňa: "Čo tu stojíš ako taká trubka?" Otočím hlavu a pozerám rovno do Dianinej vysmiatej tváre, "načo držíš tú deku v rukách?" Iba sa stihnem nadýchnuť, keď za nami niekto skríkne: Čaute baby! Otočíme sa a nechápavo pozerám na postavu v bielej kombinéze , ktorej visí na hrudi obrovský dudlík.
"Ondro!", zvoláme s Dianou naraz, iba Diana sa zmôže na otázku, "čo ty tu robíš?!"
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: BiBi 16
« Odpověď #1 kdy: Dubna 18, 2015, 21:36:53 »
Jako vzdy, zhltnuto jednim dechem... A schvalne, co bude priste.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »