Autor Téma: Vzpomínky na minulost  (Přečteno 131063 krát)

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #75 kdy: Prosince 15, 2015, 15:47:57 »
Ahoj všem příznivcům retra.Mám nový úlovek do své sbírky.A docela vzácný úlovek.Opět to jsou jitexky,tentokrát s bílým igelitem.Sice použité a je to na kalhotkách opravdu patrné,ale jsou stále na světě.Mám z nich opravdu radost,tak se s vámi o tu radost dělím.Pokud někdo bude chtít nějaké detaily,pak napište soukr.zpr.Asi to nebude hned,ale dle mých časových mozností.Zdraví g.

Offline mmisa

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 134
  • Karma: 0
  • milé oblečení
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #76 kdy: Prosince 16, 2015, 05:48:49 »
       Gumidek!

   Zdravím a hluboká poklona, k Tvému ucelenému, zasvěcenému zdokumentování a povídání historie igelitových kalhotek. Je vidět, že se tomu věnuješ s láskou.
   Dostal jsem se k tomuto čtením poprvé a moc mě zaujalo, i potěšilo, moji igelitovoplenkovou dušičku!
   Měl bych k tomuto tématu také co říci, případně i něco nafotit. K tomu se ale dostanu někdy později. Zatím, jako upoutávku, přikládám 4 fotky z věcí, které vlastním. Doufám, že neurazím, a také někoho třeba potěším pohledem na ně. mmisa

Offline mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 29
  • Karma: -3
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #77 kdy: Prosince 16, 2015, 20:00:41 »
Na těchto kalhotkach jsem začínal v 7 letech,jak jsem je bral neteri,jak jsme ji měli na hlídání.Mamka se jen divila ze ma více plinek v kýblu na přání... Jo to byla nádherná bavlnka v 80 letech

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #78 kdy: Ledna 19, 2016, 12:41:34 »
Ahoj všem příznivcům plenkového retra.Nemám nic nového na ukázku,ale pár fotek sem dávám.Dopolední sluníčko mě trochu inspirovalo,tak jsem vytáhnul staré krásné jitexky a zkusil fotit.Na Těch kalhotkách mě vždy fascinovalo,že kalhotky nikdy neskrývaly to,že v nich je igelit.A v kombinaci té lehoučké a vzdušné silonové látky to vždy působilo dráždivě.Zkusil jsem tu dráždivost trochu na fotkách zachytit.Jestli se povedlo,ohodnoťe sami.Já osobně bych to ještě zlepšil,ale musím popřemýšlet jak.Zatím zdravím,g.

Euron

  • Host
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #79 kdy: Ledna 19, 2016, 21:44:23 »
Tenkrát ještě mysleli na praktičnost. Zbytečně se nepařit a snadný dálkový odečet "vodoznaku" na první pohled.  8)

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #80 kdy: Ledna 20, 2016, 01:57:49 »
Fotky docela dobrý ale já bych zkusil změnit pozadí, pověsit je před nějaké tmavší plátno pak by to možná vyniklo lépe ale i takto je to super

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #81 kdy: Ledna 20, 2016, 21:29:41 »
Tenkrát ještě mysleli na praktičnost. Zbytečně se nepařit a snadný dálkový odečet "vodoznaku" na první pohled.  8)

Jistě,máš pravdu.Ale zkus se na tyto gumové kaťata podívat i jiným pohledem,než jen jako na nějakou nepromokavou bariéru pro počůránky. ;),g

Euron

  • Host
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #82 kdy: Ledna 20, 2016, 21:56:28 »
Jsem vůbec ještě schopen jiného pohledu? ???  Jo, vlastně... tlumily nářez a v zimě se dalo sednout kdekoli, bez rizika nachlazení...  ???.... nebo snad?....bojím se pomyslet, jestli je to tady vhodné..... měkký, teplý, příjemný pocit sucha, jistoty a bezpečí ? ;)

Offline mmisa

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 134
  • Karma: 0
  • milé oblečení
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #83 kdy: Ledna 21, 2016, 12:15:41 »

           Ahojky!

    Moc hezké, citlivě udělané snímky. Děkuji také, za vzpomínky mmisa

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #84 kdy: Února 15, 2016, 15:03:42 »
Ahoj všem příznivcům plenek a plenkového retra.Mám tu něco nového.Sice teď porušuju svoje pravidlo o tom,že sem dávám kalhotky z bývalého Československa ( a NDR ).
Jsou to plenkové kalhotky zřejmě určené už pro ty,kdož se odnaučují plenkám.Svrchu igelit,vevnitř příjené froté.Musím přiznat,že kalhotky se mi líbí.Mají velice příjemný svrchní igelit.Je měkký,hladký,něšustivý,pevný.A jsou skvěle ušité,to zpracování je opravdu bez chyby.Myslím si,že musí být velice pohodlné a jako dítko bych je jistě bez protestů nosil.Jediné malé minus by bylo proto,že kalhotky jsou zapínací.Osobně bych preferoval navlékací.Kdo je výrobcem to netuším.Ze štítku vyčtu pouze velikost,složení a prací symboly.Jestli víte někdo víc,pak napište.
No a pak sem ještě dávám foto opět už domácí produkce.Opět jsem si trochu hrál a opět s jitexkama společně s prodexkama.A tak vznikla fotka takového retro sušáku z let sedumdesátých.Teda až na ten sušák.Ale kalhotky jsou původní.
Stále bych uvítal,kdyby někdo měl podobné poklady z minulého století a nabídnul mi je.Ať už darem či za úplatu.Týká se kalhotek plenkových ale i menstruačních.Samozřejmě jen s igelitem.Hezké pokoukání,zdraví g.

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #85 kdy: Března 07, 2016, 15:45:13 »
Hezký den přeji všem příznivcům retro kalhotek.Dnes tu představuji další z věcí,které už asi těžko kdo pamatuje a myslím si,že ta věcička bude asi jedna z posledních,keré v realu existují.Představuji tu originální obal plenkových kalhotek-mých oblíbených jitexek.Získal jsem jej od jednoho z vás.Daroval mi je člověk,který po zhlédnutí této galerie neváhal mě kontaktovat a předat mi tenhle svůj unikát.Moc veliké díky.Pro zvídavé,obal je klasický silnější celofán či něco na tenhle způsob.Potisk je pouze z jedné strany,zadní strana je čistá.Obal jsem získal i s těmi kalhotkami.Jsou naprosto netknuté,jako nově koupené.
Zároveň bych chtěl poděkovat všem,kdož mi občas napíší nějaký vzkaz.Jsem rád,že tohle nedělám zbytečně a že těch několik fotografií ještě dokáže udělat mnoha lidem radost.Zdraví g.

Offline pipas

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 20
  • Karma: 0
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #86 kdy: Dubna 01, 2016, 14:22:27 »
Velká gratulace k tomuto ulovku!Prosím více fotek dík! :)

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #87 kdy: Dubna 15, 2016, 14:54:53 »
Ahoj.Podařilo se mi opět rozšířit sbírečku.Nic extra,ale posuďte sami.Mě se prostě líbí.Je to mimo moje hlavní téma,jsou to opět kalhotky s motivem postaviček Wolta Disneye.Nevím o nich (kalhotkách) nic bližšího.Docela by mě zajímalo,kdo kalhotky šije a období,kdy se začaly na trhu objevovat.Zdá se,že nejsou až tak staré.Na internetu jsem nic bližšího nenašel,dokonce ani přítel google mi nepomohl.Oboje kalhotky jsou v perfektním stavu.Hlavně ta folie je měkkoučká a neponičená.A to se zdá,že byly prané jako běžné prádlo.Froté uvnitř je krásně bílé,žádné barevné skvrny po používání.A nevíte někdo o dalších?Hezké pokoukání,g

Offline mmisa

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 134
  • Karma: 0
  • milé oblečení
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #88 kdy: Dubna 22, 2016, 11:18:52 »

          Moc hezké!
    Hned bych je bral v dospělé velikosti. Líbí se mi, jak jsou šitím zpracovány lemy. Vypadá to na kvalitní práci.
    Díky za možnost prohlídky.   mmisa 

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #89 kdy: Května 03, 2016, 13:25:08 »
Ahoj všem příznivcům retra.Nedávno jsem se s adminem dohodnul na zpřístupnění tohoto tematu i neregistrovaným.Ale vůbec jsem netušil,že zpřístupnėním všem zűstane  (zatím) skryté to nejdůleźitější.Tohle téma je založeno na fotografiích starých plenkových kalhotek.A právě fotky zatím zůstávaji skryté nadále.Ale je adminem přislíbeno řešeni.Tedy pokud existuje.Jinak nezbývá,než se zaregistrovat.Ale kdo má zájem si fotky prohlédnout,tak si myslím,že registrace za to stojí.
A ještě poznámka.Foto zde umisťuji záměrně bez jakýchkoliv ochranných prvků.Dávám tím moznost nerušené prezentace.Samozřejmė mi je jasné,že si leckdo i nějakou fotku stáhne.Počítám s tím.Jen žádám,pokud staženou fotku použijete jinde,aby fotka nebyla nijak upravovaná,či dokonce prezentovaná jako vlastní.Už jsem našel tyto svoje fotky s cizím copyrightem.Tohle slušný člověk prostě nedělá.Díky,g