Autor Téma: Vzpomínky na minulost  (Přečteno 130597 krát)

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #120 kdy: Ledna 27, 2020, 21:59:21 »
Když jsem se probíral posbíranými kalhotkami, tak mi rukama prošly i kalhotky, které jsem původně sbírat ani nechtěl. A některé jsou i velmi hezké. Už tu byly kalhotky s motivem Disney. Teď tu představím jiné kalhotky. Uznejte, že jejich uživatel musel být frajer :-). Kalhotky jsou šité tak, že ochranné PVC je uvnitř kalhotek a je po celé ploše kalhotek. Zdraví g.

Offline nuk-boy

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 137
  • Karma: 0
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #121 kdy: Ledna 28, 2020, 05:32:16 »
Tak ty jsou vážně super

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #122 kdy: Ledna 30, 2020, 11:00:59 »
Další z plenkových kalhotek, které trochu vybočují z řady původně sbíraných, jsou kalhotky ortopedické. U nás se prodávaly jako kalhotky Poštulkovy ( někde na předcházejících stránkách je tu najdete ). Tyhle jsou ale ještě vylepšené. Mají do igelitové vrstvy zavařenou takovou tuhou destičku. Na první pohled to vypadá jako nějaká mučící pomůcka. Třeba to bude i někoho ispirovat :-). Ty zapínací jsou Baby-Chic, ty vázací nejsou označené. Ale vzhledem k tomu, že se u nás vyskytovaly, předpokládám, že jsou dovezené z bývalé NDR. Zdraví g.

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #123 kdy: Ledna 30, 2020, 11:56:30 »
Ještě pro neregistrované - foto z posledních příspěvků najdete i tady: https://1drv.ms/f/s!ApxASTDAVXwZgQ9fK-DrJTBug2Aw
Najdete tam i moji mailovou adresu, takže je možné i napsat,g

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #124 kdy: Února 06, 2020, 11:21:09 »
Něco se pokazilo :-(, přesněji jsem pokazil já. Pořídil jsem si nový počítač s instalovaným W10 home. Tak se učím, co to umí. Našel jsem i odkaz na OneDrive, což je ono úložiště, kde jsou všechny předchozí fotky. No a další operací jsem vše nenávratně vymazal. Pokusím se dodat nové, ale bude to nějaký čas trvat. Mrzí mě to,g

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #125 kdy: Září 01, 2020, 19:13:27 »
Ahoj Všem příznivcům igelitových kalhotek z doby pra pra pra  :) . No dobře, z let sedmdesátých, osmdesátých, devadesátých. Už několikrát jsem psal, že těžko seženu něco nového, a hle, občas se podaří. O pár příspěvků výše jsem se rozplýval nad krásnými kalhotkami s motivy obrázků od Disneyho a svěřoval se, že bych rád sehnal další. A povedlo se. Takže registrovaní mohou kouknout na můj nový úlovek. Zdraví g

Offline ababyi

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 280
  • Karma: 26
    • mmmm.sk
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #126 kdy: Září 02, 2020, 22:19:33 »
Chutné... To asi nebude na pás 120, či?

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #127 kdy: Září 04, 2020, 13:38:53 »
Chutné... To asi nebude na pás 120, či?
Zklamu Tě, fakt to 120 nedá. Leda možná tak dvoje vedle sebe. Takže jen na koukání. Ale představa, že by tohle mohlo být i v dospělácké velikosti je docela vzrušující. Navíc to už nedělají ani v té dětské velikosti. Holt, igelit.

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #128 kdy: Února 24, 2021, 17:48:06 »
Ahoj všem příznivcům retra.  Kdysi tu býval funkční odkaz na úložiště, kde si mohli prohlédnout fotky i nepřihlášení. Svojí blbostí jsem to smazal. Teď to zkouším obnovit. Zatím jen částečně, ale je tu odkaz, který by vám měl ukázat uložené fotky: https://1drv.ms/u/s!AslER6Fe0Q_OgzzyAHmRmSF_gpV2?e=8eM1PX
Budu rád, když mi napíšete, zda to funguje. Postupně budu fotky doplňovat a zařazovat podle druhu. Dík, gumidek
PS  Fotky nemám nijak chráněné. Nepovažuji je za umělecké dílo, takže lze volně stahovat . V případě dalšího šíření ale prosím, aby fotky nebyly dále upravovány a poté vydávány za vlastní výtvor. Mám s tím již zkušenost. Dík
« Poslední změna: Února 24, 2021, 20:52:51 od gumidek »

Offline jisedus

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 55
  • Karma: 1
  • v plínách a punčocháčích je nejhezčí život
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #129 kdy: Února 25, 2021, 06:42:26 »
Krásné fotky , jen lituji že takové kalhotky nemám doma
jised

Offline Fanda mimi

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 75
  • Karma: -1
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #130 kdy: Února 25, 2021, 08:30:00 »
moc pěkné úlovky, některé z těchto kalhotek si vybavuji i já, že jsem je nosil, např. plenkové kalhotky od Chic z NDR jsem měl dlouho na noc. Přeji hodně štěstí, ať se podaří nějaký další zajímavý "úlovek", i když je to stále těžší...

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #131 kdy: Února 25, 2021, 10:38:13 »
Dík za uznání  :). Mám pocit, že jsem tohle vše posbíral v poslední chvíli. Už dlouho se v bazarech či na aukci neobjevily podobné staré plenkové kalhotky. V podstatě mám téměř kompletní sortiment plenkových kalhotek vyráběných v bývalé ČSSR. Alespoň těch kalhotek, které bývaly běžně k dostání v drogeriích. Vím, že mi chybí vázací kalhotky z Lipty Liptál. Takže vlastně nemám ani už co nového pořídit. A ty zahraniční mám jen tak pro zajímavost. Třeba se ještě někde něco zajímavého objeví. Staré půdy, nedostupné bedny a šuplíky jistě ještě skrývají mnohé poklady. Jen škoda, že igelitové plenkové kalhotky asi skončí převážně v odpadu. Nenávratně. Ostatně, sám zatím netuším, kde skončí ta moje sbírka.
« Poslední změna: Února 25, 2021, 10:43:27 od gumidek »

Offline svycarsko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 187
  • Karma: 1
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #132 kdy: Února 25, 2021, 11:39:41 »
Nádherné kalhotky, škoda že se nedají takové sehnat i dnes.

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #133 kdy: Února 25, 2021, 12:40:08 »
Jo,nádherné. A jsem přesvědčený, že také účelné. Staré navlékací Jitexky či kalhotky z Lipty s igelitovým pruhem musely být docela fajn. Igelit bránil protečení, volné boky docela dobře větraly. Do toho bavlněná plína, která se opakovaně po vyprání používala. V dnešní době automatických praček to vidím jako nejlepší řešení i z hlediska ekologie. Ale jsem chlap, co tomu nerozumí. Prostě je tam igelit, v něm ftaláty a konečná. Co je v těch papírových plínách, to raději nikdo nechce do detailu vědět. Už jen ten absorpční materiál v pleně. To musí chemický průmysl vrnět blahem. A skládky rostou jak o závod. No nic. Hezký den, g

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re:Vzpomínky na minulost
« Odpověď #134 kdy: Března 02, 2021, 12:21:54 »
Ahoj všem přátelům retro věciček. O pár příspěvků výše je odkaz na novou galerii starých plenkových kalhotek. Postupně se mi podařilo tam nahrát další fotky, takže už tam je docela pestrý výběr.  Ale ještě něco určitě přidám. Přístupné to je i neregistrovaným a nepřihlášeným.
A odkaz na galerii:
https://1drv.ms/u/s!AslER6Fe0Q_OgzzyAHmRmSF_gpV2?e=8eM1PX
« Poslední změna: Března 02, 2021, 12:36:41 od gumidek »