Autor Téma: Vzpomínky na minulost  (Přečteno 130599 krát)

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Vzpomínky na minulost
« kdy: Dubna 14, 2014, 11:12:20 »
Máte někdo doma nějaké poklady z let minulých? Myslím tím staré plenkové či menstruační kalhotky (igelitové či gumové) z minulého století,tedy někdy od šedesátých let.Od českých výrobců.Pochlubte se a dejte foto.Pár fotek přikládám.Časem a podle zájmu budou i jiné
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #1 kdy: Dubna 28, 2014, 17:47:56 »
Dnes přidávám další foto kalhotek mého dětství.Jedná se o kalhotky od Silesie z Opavy.Působyly vzdušným dojmem a měly docela příjemně hladký a měkký igelit.Hodně se podobají kalhotkám z Jitexu Písek.
« Poslední změna: Května 08, 2014, 23:12:10 od Bibinko »

Offline boy_in_nappies

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 289
  • Karma: 2
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #2 kdy: Dubna 28, 2014, 20:09:02 »
Tak na ty si hodně dobře pamatuju :)
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Mircaa

  • Banánek
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 121
  • Karma: 0
  • Co Vás na mně sere?
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #3 kdy: Dubna 29, 2014, 10:08:45 »
Tak ty jsem nosil za mlada a byly super tzn. lehoučké a vzdušné. Ale když se do nich dali plínky tak sjížděli dolů neb
gumička v pase nebyla moc fest. Tak jsme na ně dávali klasické kalhotky menší velikosti aby drželi na těle.
Byly nádherné, když je tu vidím tak je normal cítím na těle. Měli supervýhodu, byli ihned suché asi do 40min. na šnůře venku.
Jo to byla doba, dodnes je sháním ale nikde nic není. Tak dík za milou vzpomínku.  :D
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline boy_in_nappies

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 289
  • Karma: 2
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #4 kdy: Dubna 29, 2014, 14:27:05 »
Ano, s tím padáním plenek,jak už byly těžké máš pravdu. "Užíval" jsem si to celou základku.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline plenky56

  • Email nefunguje
  • 50 a více
  • *
  • Příspěvků: 63
  • Karma: 0
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #5 kdy: Května 01, 2014, 11:39:13 »
njn bohuzel nektere dobre vyroby uz se nevrati :-((

proo tyhle jsem si chodil do KOTVY :-)
download/file.php?id=1254&mode=view

pa se zacalo delat neco podobneho po 100ks ale byly cele igelitove a moc nevydrzely

zase dneska mame vicero moznosti ale ty z minulosti to krasna vzpominka diky moc za ni
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Euron

  • Host
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #6 kdy: Května 01, 2014, 21:17:01 »
Co tam máš ty z Lipty Liptál natahovací, tak nevím jestli je to ten stejný výrobce, ale ještě se dělaly v provedení ty samé, ale folie vepředu nebyla překrytá silonem. Tedy vepředu jen ta nažloutlá folie, takže bylo vidět jaký je stupeň počůrání a jinak boky a zadek silonové se stejným střihem vnitřní folie. A to byl konec 60tých let. Tento model si zvlášť dobře pamatuji, protože co já jsem se v nich nastál ve školce na hanbě, aby všichni viděli zblízka, že mu učitelky dávají plínky, protože se počůrává, když ho okamžitě nepustí na záchod kdy si řekne.
Nosil jsem jen natahovací, protože venku nebyl problém se vyčurat, ale v jeslích a ve školce byly dveře ze třídy zamčené a také se nikomu nechtělo mě chodit pořád odemykat.
Vždycky jsem měl podváhu 20 kg, takže tady ty natahovací kalhotky mi byly akorát až někde do 5té třídy. A ty byly nejlepší, že byly do hodně velikého obvodu pasu a hlavně větraly a NEŠUSTILY, takže ani ve škole nebyl problém. Jedině problém byl tělocvik. Naštěstí jsem měl školu nedaleko, tak jsem za přestávku před tělocvikem stačil se doma převléci a tělák byl ve vyšších ročnících naštěstí vždycky poslední dvě hodiny a když jsem celý den nepil, dalo se to zvládnout.
Na knoflíčky jsem míval také, ale jen když se šlo do obchodu, cesta k příbuzným, kde se nedalo jít včas na záchod a muselo se dát víc plínek a jak se tu píše, gumička by tu váhu neunesla, zvláště po použití.Ale nebylo to tenkrát jednoduchý. Potřeboval jsem stahovací kalhotky  na gumu mezi lidi, výrobci pak zcela přešli na zapínací. Se zapínacíma nebyl problém, ty mi nosila jedna stará paní co dělala v ústavu pro postižené. Ale stahovací se naštěstí vyřešili tak, že jsem měl sestřenic nepočítaně a tenkrát se ještě dělaly holčičí kalhotky ze silonu s vyšším pasem a hlavně guma v nohavičkách byla vyměňovací jako v pase. Tak se vyměnily gumičky v nohavičkách za silnější, v pase se všila silnější podvazková guma, která na zadku zároveň jistila plínky proti sklouzávání při chůzi a všila se tam ta igelitová vložka, tak jak v těch Liptách. Toto řešení mělo výhodu, že se daly sušit normálně na balkoně a nikoho z debilních sousedů nenapadlo o co jde. Mimochodem ještě nedávno jsem vyhazoval zbytek té nažlouté fólie a i po desítkách let byla měkká jako nová. Ty dnešní za nic nestojí.
A pak zas technologie pokročila a do silonových kalhotek už dělali gumičky nevyměňovací a co teď. Nakonec to zachránily modré holčičí trenýrky na tělocvik, které měly v nohavičkách silnou gumu a dala se vyměnit, pas byl také vysoký, tak se  všila osvědčená fólie vzor Lipta a zase se jelo dál. Akorát to byla bavlna, která s fólií schla věčnost, a muselo se to sušit doma skrz debilní sousedy.
Mno a u jednorázovek se zase musí řešit šustění igelitu, rozpadání vnitřků.
Shrnu-li to, tak ty Lipta z obrázku na gumu byly nejlepší. Větrací, účel plnící, fólie na věčné časy, po vyprání za pár minut suché, nešustivé, nenápadné. Kdybych tenkrát věděl, co se dnes bude dělat za dreky, tak jsem měl Liptu koupit a toto vyrábět dál. Materiály ponechat, jen zapracovat u větších kalhotek na gumkách v pase a nohavičkách.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #7 kdy: Května 06, 2014, 20:59:01 »
Dnes jsem si připravil takový plenkařský bombonek.Jitex Písek.Vyráběly se tam plenkové kalhotky v různém provedení.Ale ty pra.. pra..  jsou prostě krásné :) .Tyto kalhotky ve svojí sbírce nemám,ale měl jsem příležitost si je aspoň vyfotit.Osobně si pamatuji jen ty kalhotky s transparentním igelitem,byť ne jako uživatel :cry: Pokud by se našel někdo,kdo by tyto kalhotky vlastnil a byl ochoten je oželet,pak bych velmi uvítal nabídku na prodej.Uvítal bych i kvalitnější a podrobnější foto kalhotek s transparentním igelitem.Vyráběly se někdy na přelomu let 1960-1970
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Euron

  • Host
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #8 kdy: Května 07, 2014, 14:00:52 »
Joooooooooo ty poslednííííííííííííí. To jsou ony, o kterých jsem psal, co jsme spolu toho odstáli na hanbě a bylo přes ně pěkně vidět co tam má a jak je pochcaný. Tak ještě někde existují skutečně :shock:  :o Nikdo už nic nevymyslí a neudělá lepšího v tomto oboru. 8-)  8-)  8-)
 Jistě děti nejste takové prasata jako on a vydržíte na záchod, až skončíme tanečky a zpívání Jak se seje mák, Sedí zajíček ve své jamce sám a Chodí pešek okolo. A kdo to nevydrží jako on, tak si půjde nafasovat plinky naproti do jeslí a budete tam stát na handě s ním, ať vás všichni vidí a můžou se vám smát a vykládat o tom rodičům a všem na ulici, protože taková prasata mezi slušné a hodné děti nepatří!  :evil: :twisted:
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #9 kdy: Května 07, 2014, 22:28:32 »
Protože došlo z nějakých mě neznámých příčin k poškození fotografií v mém předposledním příspěvku,tak fotky vkládám znova.Týká se kalhotek ze Silesie Opava.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline boy_in_nappies

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 289
  • Karma: 2
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #10 kdy: Května 07, 2014, 22:32:07 »
Na té hanbě na základce s těmahle kalhotkama a pořádnou vrstvou plínovek jsem si vystál svoje... dodnes mi z toho není dobře... komouši,to byla hrozná doba... ale to jsem jinde... tyhle igeliťáky mě provázeli celé dětství...
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Euron

  • Host
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #11 kdy: Května 08, 2014, 13:46:43 »
Nebyla to hrozná doba. Ono to totiž není dobou, ale stejnými lidmi, kteří tě za každého režimu budou stavět na hanbu a posmívat se ti. :cry: Nicméně je lepší mít nadělané v plínkách než nasrané v hlavě, jak tak pozoruju okolí. Takových posměváčků, co se jim to nemůže stát a nikdy je to potkat, už jsem viděl i cítil ;) ......
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Vasil

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 62
  • Karma: 0
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #12 kdy: Května 11, 2014, 18:58:18 »
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #13 kdy: Května 12, 2014, 14:19:45 »
Citace: "Euron"
Nebyla to hrozná doba. Ono to totiž není dobou, ale stejnými lidmi, kteří tě za každého režimu budou stavět na hanbu a posmívat se ti. :cry: Nicméně je lepší mít nadělané v plínkách než nasrané v hlavě, jak tak pozoruju okolí. Takových posměváčků, co se jim to nemůže stát a nikdy je to potkat, už jsem viděl i cítil ;) ......

Ja taky. A vzdycky jim rikam to samy: "Priste tolik nechlastej, nebo si vezmi pliny." Nic vic, ale ani min.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline gumidek

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 131
  • Karma: 4
Re: Vzpomínky na minulost
« Odpověď #14 kdy: Července 10, 2014, 17:54:57 »
Ahoj,po menší odmlce přidávám další foto ze svojí sbírky.Tentokrát to jsou kalhotky vyráběné v Oděvě Přeštice.Přemýšlel jsem,zda napsat zapínací kalhotky,ale když se podíváte podrobněji na přiložená fota,tak na kalhotkách není ani suchý zip,ani knoflíky a ani dírky.Tak nevím,jak se upevňovaly.Jinak je vidět,že výrobce měl docela fantazii,je to patrné z používané látky i folie.Budu rád za nějaké informace o těchto kalhotkách.
Znova bych se také připomenul se svojí prosbičkou,kdo máte nějaké starší kalhotky a zrovna netrváte na jejich vlastnictví,pak bych uvítal nabídku na prodej.Hledám hlavně kalhotky české z šedesátých let minulého století,tedy kalhotky z Prodexu,Jitexu,Lipty,Vkusu,Oděvy a pod.Mohou být i kalhotky menstruační.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »