Autor Téma: Tak tohle bude vážné  (Přečteno 40958 krát)

Offline Tropix

  • Zloděj
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 215
  • Karma: -1
Tak tohle bude vážné
« kdy: Dubna 13, 2014, 18:32:46 »
Plíny nosím pro zábavu, nikdy jsem je nepotřeboval (když neberu, že jsem byl kdysi mimino :D ), a říkal jsem si, jaká je to vlastně ukrutná výhoda vybírat si, kdy vlastně plíny na sobě chci mít a kdy ne. Ale poslední dobou, v nové práci, mi dochází jedna věc. Vždycky, když se mi začne chtít na velkou, musím to stihnout cca do 5 minut, jinak je zle. A opravdu zle už 2x bylo. A když to tak vezmu, naštěstí jen 2x a kousek od domova. Jinak vždy jsem naštěstí (asi ukrutná náhoda) měl záchod v podstatě na dosah ruky, když to na mě přišlo.

To, že to je problém, jsem zjistil právě v nové práci, kde, když to na mě přijde, zjišťuji, že ne vždy to mohu stihnout. A do práce plíny nenosím, není, kde se přebalit, protože i na záchodech jsou kamery a už jednou mě vyhmát ředitel, že tam kouřim, když se to nesmí a vedle je kuřárna. Takže náš ředitel čumí, jak někdo se**. No, to je teď jedno.

Tak si říkám, co mám dělat. Jít k doktorovi, že by se s tím dalo něco dělat? Tomu moc nevěřím. Plíny? Když je okolo mě mraky zákazníků a nešlo by to neucejtit? Hmmm ... Změnit práci? To si teď fakt nemůžu dovolit.

Tak si říkám, co dál. Rady, nápady?

(Toto není povídka, toto je bohužel realita.)
Tak úplně jsem nenašel vyhovující kategorii, tak snad je to dobře ...
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
Tahám Vás za nos již dost dlouhou dobu - Vás všechny, které jsem - sice neúmyslně, ale přesto - okradl. Admin mi dal dost dlouhou dobu na to, abych se s Vámi vyrovnal, ale já na to kašlu

Offline xsat

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 63
  • Karma: 3
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #1 kdy: Dubna 13, 2014, 22:40:41 »
Ředitel tě podezíral neoprávněně, že kouříš na WC, nebo jsi tam opravdu kouřil a vyhmát tě? Pokud to druhý, dobře ti tak.

Ale co se týče kamer na WC (pokud si nevymejšlíš) ty tam nemaj co dělat, to bych okamžitě ohlásil na inspektorát práce, protože to je naprosto nehorázný porušení soukromí zaměstnance a žádnej zaměstnavatel si NESMÍ něco takovýho dovolit. Pokud se bojí, že tam bude někdo kouřit, ať tam nainstaluje detektor kouře.

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/on ... enost.html
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline boy_in_nappies

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 289
  • Karma: 2
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #2 kdy: Dubna 13, 2014, 23:12:10 »
XSAT: souhlasím s Tebou. Navíc, pokud nosíš plínky ze zdravotních důvodů, tak Tě nikdo nevyhodí. Jinak by to bylo na žalobu.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Tropix

  • Zloděj
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 215
  • Karma: -1
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #3 kdy: Dubna 14, 2014, 04:34:14 »
xsat: opravdu jsem tam kouřil. Na konci směny si pro mě osobně došel, že mě viděl na kameře (jinak to zjistit nemohl a ano, přímo nad kabinou je kamera a hned vedle i detektor kouře). Takže asi anonymě něco někam nahlásim, na mě se při sr**í nikdo koukat nebude.

Ještě bych k detektoru kouře dodal, že ten kouření nezdetekuje. Běžně kouřím na WC v Pendolinu, kde detektor je a nikdy se nespustil. Ale to není hlavním předmětem tohoto tématu.
« Poslední změna: Dubna 14, 2014, 12:11:46 od Bibinko »
Tahám Vás za nos již dost dlouhou dobu - Vás všechny, které jsem - sice neúmyslně, ale přesto - okradl. Admin mi dal dost dlouhou dobu na to, abych se s Vámi vyrovnal, ale já na to kašlu

Offline xsat

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 63
  • Karma: 3
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #4 kdy: Dubna 14, 2014, 18:24:19 »
Ok, já kuřák nejsem takže z mýho pohledu to asi nemá význam ptát se, jestli to s tím cigárkem nevydržíš do přestávky kdy si můžeš zajít na kuřárnu.

Dost tím riskuješ, zaměstnavatel když Tě na to nachytá víckrát, tak můžeš i dostat padáka, ve vlaku můžeš dostat pokutu atd.
U středoškoláka bych to chápal, ale jako dospělý člověk bys mohl mít víc rozumu.

Detektor kouře, co nedetekuje cigaretový kouř, je IMHO dost mizernej detektor teda.

Kamera v kanceláři, pokud tam není z pádného důvodu jako časté krádeže majetku firmy, jsou zralý na ohlášení na ůřad inspekce práce.
Kamera na záchodě, kde se člověk při "výkonu práce" více či méně svlíká je rovnou na žalobu.
Vyfoť to tam třeba mobilem ať máš důkaz.

Mimochodem sprchy tam jsou? Sice to není ideální ale dokud budou nad WC viset kamery, lepší místo na případný přebalení asi nenajdeš a tam snad proboha kamery nebudou, to už by bylo absurdní.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Tropix

  • Zloděj
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 215
  • Karma: -1
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #5 kdy: Dubna 15, 2014, 00:31:37 »
Sprchy máme taky, samozřejmě pod kamerama.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
Tahám Vás za nos již dost dlouhou dobu - Vás všechny, které jsem - sice neúmyslně, ale přesto - okradl. Admin mi dal dost dlouhou dobu na to, abych se s Vámi vyrovnal, ale já na to kašlu

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #6 kdy: Dubna 15, 2014, 12:37:25 »
Omyl, detektor koure zdetekuje coud z cigara, ale cigaro mnusi byt 15 cm nebo bliz, jinak uz ten cuod neni dost hustej. Bezne jsme takhle proverovali pozarni cidla. Nebo kusem zapalenyho papiru.

Kamery na WC nebo ve sprse ? To je mozny snad jen v kriminale, ne ? A odkdy je v base internet ?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline xsat

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 63
  • Karma: 3
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #7 kdy: Dubna 15, 2014, 19:22:59 »
Sorry, ale tohle už ti nežeru. Že by někde u nás existoval nějakej úchylnej podnik, kde jsou kamery nejen na WC, ale i ve sprše?
Už chci vidět firmu, která si něco takovýho lajsne ..
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline boy_in_nappies

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 289
  • Karma: 2
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #8 kdy: Dubna 15, 2014, 20:40:10 »
xsat: asi tak, to bude asi hoňka za monitorem :D
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Bibinko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 799
  • Karma: 5
    • AB/DL - CR/SK
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #9 kdy: Dubna 15, 2014, 21:53:32 »
Citace: "tretioko"
Omyl, detektor koure zdetekuje coud z cigara, ale cigaro mnusi byt 15 cm nebo bliz, jinak uz ten cuod neni dost hustej...

Asi tak nějak...
Na to aby čidlo reagovalo dostatečně i na kouř z cigarety, by muselo být použito čidlo ionizační - nikoli opticko/kouřové...

Ovšem toto vlákno je o něčem jiném, takže žádám neodbíhat od tématu !!!
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Tropix

  • Zloděj
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 215
  • Karma: -1
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #10 kdy: Dubna 15, 2014, 23:37:02 »
xsat: Tesco. A myslím to smrtelně vážně.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
Tahám Vás za nos již dost dlouhou dobu - Vás všechny, které jsem - sice neúmyslně, ale přesto - okradl. Admin mi dal dost dlouhou dobu na to, abych se s Vámi vyrovnal, ale já na to kašlu

Offline Pan J2

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 100
  • Karma: -7
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #11 kdy: Dubna 16, 2014, 10:27:30 »
Jo tak v Pendolinu to riskuj. K tomu už se volají policajti a je to za 5000,- na místě. A myslím to taky smrtelně vážně. Za to by bylo plínek na několik měsíců.  ;)
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Tropix

  • Zloděj
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 215
  • Karma: -1
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #12 kdy: Dubna 16, 2014, 10:37:11 »
Když neumí udělat alespoń jeden vagon pro kuřáky, tak jim budu kouřit na záchodě. Nebudu několik hodin bez cigára ...
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
Tahám Vás za nos již dost dlouhou dobu - Vás všechny, které jsem - sice neúmyslně, ale přesto - okradl. Admin mi dal dost dlouhou dobu na to, abych se s Vámi vyrovnal, ale já na to kašlu

Offline newbie

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 242
  • Karma: 11
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #13 kdy: Dubna 16, 2014, 17:33:39 »
To leccos vypovida o tve bezohlednosti a ignoraci pravidel.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline xsat

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 63
  • Karma: 3
Re: Tak tohle bude vážné
« Odpověď #14 kdy: Dubna 16, 2014, 17:35:43 »
Ve vlaku jsi na cizím pozemku de facto, zavazuješ se dodržovat jejich podmínky koupí jízdenky. Dopravce nemá žádnou povinnost dělat speciální vagóny pro kuřáky (pijáky, šňupáky, pícháky ...)
Že to ty bez cigára nevydržíš není jejich problém.
Buď se řid jejich pravidly, nebo nejezdi vlakem.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »