Autor Téma: MAG - Maximum Absorbency Garmet  (Přečteno 3706 krát)

Offline Tropix

  • Zloděj
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 215
  • Karma: -1
MAG - Maximum Absorbency Garmet
« kdy: Dubna 13, 2014, 18:19:02 »
Jistě víte, že kosmonauti v misích mimo vesmírné stanice mají ve skafandru plíny, diskrétně pojmenovány Maximum Absorbency Garmet (maximálně absorbční oděv).

Volně překládám kousek z wiki:
Maximum Absorbency Garment (MAG) je část oblečení astronautů NASA, používané při startu, přistání a dalších extra činnostech (EVA), určené pro absorbci moče a výkalů. Jsou navrženy pro muže i ženy. Astronauti mohou močit do MAG, po vyprázdnění čekají na návrat na kosmickou stanici. Nicméně, plíny MAG jsou zřídka kdy použity, protože astronauti využívají zařízení v raketoplánu nebo vesmírné stanici před plněním úkolů (EVA) a po celou dobu odebírají vodu z obleku (WTF?). Nicméně, oděv poskytuje pro astronauty pocit jistoty.

Plíny pro dospělé s extra absorbčním materiálem se používají, protože astronauti si nemohou sundat oblek během dlouhých operací, jako je výstup do vesmíru, který trvá i několik hodin. Obecně platí, že tři MAG plíny se používají na vesmírné operace, jedna pro start a jedna extra pro procházky ve vesmíru. Astronauti vypijí okolo dvou litrů slané vody před vstupem do stavu beztíže.

A teď to hlavní
Kde je koupit? Myslíte si, že to nejde? Ale jde :) Jen se prodávají pod jiným názvem :)
http://www.parentgiving.com/shop/unique ... fs-1869/p/
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »
Tahám Vás za nos již dost dlouhou dobu - Vás všechny, které jsem - sice neúmyslně, ale přesto - okradl. Admin mi dal dost dlouhou dobu na to, abych se s Vámi vyrovnal, ale já na to kašlu