Autor Téma: Vyšetření při inkontinenci  (Přečteno 26499 krát)

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Vyšetření při inkontinenci
« kdy: Února 06, 2014, 19:51:44 »
Ahojte lidi,
jak to tu procházím a čtu jsou tu diskuze na téma:
Jak přesvědčit doktory, že jsme inkontinentní ??
Chcete být inkontinentní?
Chtěli by jste zkusit dočasnou inkontinenci ?
A další témata.

Ale nikde není ucelenej pohled na věc. A co případné odvážlivce o plenky čeká nebo pokud máte problém tak taky :lol: . A tak mne napadlo jestli by byl zájem abych udělal přehled nejčastějších urologických onemocnění a schémat nejčastějších následných vyšetření.

Například: Co se bude dít když přijdete k obvodnímu lékaři/lékařce že se v noci počuráváte? Máte úniky moči při námaze? Prostě se jen tak přes den/noc počůráte? Bolesti při močení? Nutkavé pocity na močení?

CO VY NA TO AŤ SE ZBYTEČNĚ NESNAŽÍM MARNĚ.

P.S. samozřejmě existuje spousta postupů. Cílem by bylo popsat řetězec nejpravděpodobnějších postupů a léčby. Plus pravděpodobnost že plínky dostanete. Mam dostatek profesních znalostí, zkušeností a poslední dobou i osobních.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #1 kdy: Února 06, 2014, 20:35:00 »
Tak pekne od zacatku:

1. Predne, prani bejt IC je slusne receno za carou "normalne a vyzrale" uvazujici osoby.
2. Doktory jen tezko presvedcite. Jediny co muzete zkusit vylhat je stresovej prujem a ani to neni zrovna sichr (ja to nezkousel.)
3. Ne, nechci bejt IC. Pokud mozno nikdy.
4. Uz jsem to zkusil a nebyl to zrovna fajn pocit (obzvlast kdyz nevim, jestli to skonci nebo ne...) a nebudu rikat, jak se mi to povedlo. Nastesti to trvalo asi jen hodinu a skoncilo to.

Takze ja jsem docela rad, ze jsem takovej jakej jsem. Kdo ma v hlave 24/7/365 jen pliny a neni IC, tak ten to tamtez nema zrovna v poradku. Mozna proto asi nevydejchavam nektery AB...

PS: Podvadet se nema. Kdo podvadi, ten lze. Kdo lze, ten krade. A kdo krade, toho si jednou nekdo najde.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #2 kdy: Února 06, 2014, 22:59:42 »
Spíš jsem zamýšlel na odrazení od podobnejch nápadů.
Nějakou dobu jsem dělal na urologii a občas se podíval na ambulanci. Je to tak dva roky. Tak zpětně si pamatuju na jeden nebo dva případy zřejmě DL (nebo zvláštních simulantů).To jsem ještě nevěděl že zanedlouho se tam vrátím ale v jinej pozici. Pozici pacienta.

Bohužel inkontinenci testuji již přes měsíc. Velmi mě obtěžuje, dělá jeden problém za druhým. Včera jsem byl na vyšetření zvaném urodynamika, nic příjemného a to jsem věděl co mě tam čeká. Výsledky jsem věděl hned. A diagnoza je už bohužel jasná, jen příčina neustále uniká. Těď se rozběhne maraton neurologických vyšetření. Je mi jasný že jednou návštěvou u neurologa to neskončí (CT,MR, ruzné odběry). Pokud příští týden nic na neuru nezjistí čeká mě s obří pravděpodobností intermitentní cévkování min 4x denně (zůstává mi v močáku někdy i víc  než 250 ml po vymočení a z dlouhodobého hlediska hrozí nevratné poškození ledvin refluxem) cévka jednou v pohodě ... ale 4x denně fuj :cry:  

Tady jsem to našel při hledání informací o inkotinenci. A beru to tady jako skupinu chápajících lidí. Lidí kteří se plínek neštítěji, jak 80% český populace. K plínkám jsem měl vždy kladný vztah ať už kvůli povolání nebo to bylo prostě ve mě. A teď ? mám dvě možnosti: 1)utápět se v žalu jak jsem dopad a nebo 2)Vyrovnat se stím a komunita lidí kteří nemají problém s nošením a používáním plen ať už z nutnosti nebo zábavy mi pomáhá. Plínky jsou super zábava ale 24/7/365 rozhodně NE mám za sebou 36 nedobrovolně mokrejch dní a mam pocit že se zbláznim. Pro nějakýho DL možná ráj a cíl tužeb, já se rád IC vzdám a plenky si nechám když se mi bude chtít. A ne když se chce močáku.
Ikdyž jsem pomalu 8 let ve zdravotnictví tak je rozdíl znát inkontinenci teoreticky, někoho ošetřovat nebo provádět různé výkony a nebo to sám prožívat. Nikde nejsou ucelené informace o této problematice a to je to co já můžu nabídnout. Myslim si, že sem zavítá spousta lidí kteří nemají AB/DL sklony, jen hledají informace. A mohlo by to pomoci posunou hranici mínění že AB/DL nejsou pedofilové ani úchyláci.

P.S. podvést můžeš obvoďáka ale urologa již ne.  :lol: jo a stresouvej průjem není inkací k preskripci inko pomůcek ten se řeší Imodiem.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #3 kdy: Února 06, 2014, 23:47:24 »
Jedna moje nalezite prastena kamoska me drzela v plinach pod dobu dvou mesicu v kuse. Jen na velkou jsem si to mohl sundat sam, v ostatnich pripadech jsem byl obslouzen, ALE byly i momenty, kdy jsem si plne uvedomil, co muze bejt za pruser, kdyby mi to zustalo trvale. Ona ta moje kamoska je taky mj. IC, ale to s tim nema nic spolecnyho (a pokud ano, tak jen okrajove.) V kazdym pripade kdyz to potrebuju vymenit a nemam kdy/kde a plina hrozi protecenim v nevhodnou dobu a na nevhodnym miste... No, dal bych to tu nerozpitvaval. Pohodlny to neni ani trosku.

A ta moje kamoska, i kdyz ji veskery AB/DL hry bavi, tak zrovna jeji IC ji leze pekne na nervy, at uz kvuli nepohodli nebo kvuli (relativne) castejm unikum...

Citace: "marco"
stresouvej průjem není inkací k preskripci inko pomůcek ten se řeší Imodiem.

Ktery na nekoho moc nefunguje. Mohl jsem to pozorovat zblizka skoro tri mesice, nastesti ne na sobe.
« Poslední změna: Února 16, 2014, 22:08:29 od Bibinko »

Offline babyj

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 16
  • Karma: 0
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #4 kdy: Února 08, 2014, 21:13:17 »
Hneď na začiatok. Fantázie o tom byť inko sú pre niekoho veľmi vzrušujúce. Mať plienky 24/7, pocikať sa kedykoľvek a kdekoľvek, prebaľovať sa /ešte lepšie mať niekoho kto ma prebalí/ a atď.
Skutočnosť je však úplne  iná, a už vôbec nie vzušujúca. Viem o čom hovorím pretože som inko
už niekoľko rokov. Mal som úraz, nasledovala zbabraná operácia a problémy s udržaním moču.
Aj keď som AB a plienky som nosil iba keď sa mi chcelo, postupne to bolo čím ďalej tým častejšie,
ale to už preto lebo som musel. Nasledovala druhá, ešte viac zbabraná operácia a s ňou aj jedna diagnóza naviac - hyperaktívny močový nechúr, inkontinecia 3.st. S obvodným ani odborným lekárom žiadne problémi neboli, mimo zopár otázok typu "Ako často dôjde k úniku?" a podobne.
Ale pretože som mal plienky na predpis, musel som absolvovať urodinamické vyšetrenie v krajskom meste. Raz a asi o rok druhykrát. S prístupom lekára ktorý mi robil urodynamiku sa tu nebudem zaoberať, s tým som sa už zmieril. Záver je ten, že som ostal v plienkach 24/7, ale tentokrát nedobrovolne. Preto úplne súhlasím s marcom a držím mu palce aby neostal inko nastálo.
A pre tých ktorý chcú byť inko, jedna rada na záver. Nech si to skúsia nejprv na nečisto. Nie jeden
deň alebo týždeň, ale nech si to skúsia pol roka a potom nech sa rozhodnú. Garantujem že ani jeden sa nerozhodne byť inko nastálo.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #5 kdy: Února 08, 2014, 23:46:42 »
Dík za podporu. Doufám že to není na stálo. Jen doktor umí potěšit když řekne ,,radši si neplánuj na léto dovolenou a na podzim radši taky ne"
Nejhorší bylo hupsnout z plné kontinence do inko 3. stupně během pár dní. První příznaky byly už v prosinci ale aspoň dobrá výmluva pro plínky. Tak jsem odjel k babce na slovensko (bydlí v srdci Slovenského ráje) s jedním balíkem plen co kdyby něco. Jenže jsem se musel vrátit dřív (došly mi). A od té doby se to jen zhoršovalo.  :cry:  Dneska bych dal zlaté prase za den bez plínek a se suchým zadkem.
K vyzkoušení inko stačí i měsíc ale ne tak že někam jedu, tak si dojdu na wc a pak někde znova. Ale počůrat se v nejmíň vhodnou dobu kdy se nadá přebalit. Bohužel se mi stalo, že jsem se i pokadil do plínky. A ne zrovna málo. V dobu kdy jsem měl na koberečku podřízený. To pak je autorita! řvát na chlapy o 30 let starší než já a mít řídký hov... v plínce  :mrgreen: naštěstí jsem to zahrál do autu s tím že si maj prohlídnout boty kdo má hovínko.  :lol: Po tomhle nikdo nebude chtít být inko na pořád.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Vasil

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 62
  • Karma: 0
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #6 kdy: Února 16, 2014, 12:10:34 »
Zdarec mam tedka docela casto prujem tack cca mesic v kuse a v posledni 3 dny kdyz to prijde tak mam tak cca minutu dojit na zachod, od te doby co jsem to nevydrzel venku tak 3 dny zpatky jdu radsi s plenkou. Docela me to zacina vadit a premyslel jsem ze bych s tim zasel k doktorovi ale stydim se

nevim jestli to nemuze byt i z nervu ?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #7 kdy: Února 16, 2014, 13:24:08 »
Ahoj,
samozřejmě, že to může být z nervů. Říka se tomu dráždivý tračník. Při tom bys měl ale stolici udržet.  Ale na to abych ti mohl poradit, toho musíš napsat víc. Můžeš sem nebo mě kontaktuj přes SZ. Potřebuju aspoň vědět věk, váhu, jak to začalo, léky jestli bereš, četnost stolice, tvar a množství, příměsy, zápach, barvu, bolesti, křeče, nadýmání, nechutenství, závislost na jídle a z močením problém nemáš?. A jiná onemocnění. Jinak jak se ti spí atd...
Můžu ti poradit ale nejsem lékař jen diplomovaná setra. ;)  Onemocnění mě napadá celá řada. Tak se ji můžem pokusit zúžit.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Vasil

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 62
  • Karma: 0
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #8 kdy: Února 16, 2014, 13:50:08 »
radsi pm  ;)
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline boy_in_nappies

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 289
  • Karma: 2
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #9 kdy: Února 16, 2014, 14:50:59 »
Ahoj všem,
plínky jsem si kupoval řadu let, než jsem se odvážil jít k doktorovi se svým problémem, nočním (a někdy i denním) pomočováním.
Postup byl následující:
Obvoďák mě poslal na urologii, tam sem prošel dvěma vyšetřeními. Jedno se vyčůráte do takové krabice a počítač vyhodnotí, kolik a jak rychle atd. jste se vyčůrali. Pak je vyšetření, kdy vám do močové trubice napustí mezokain a strčí do vás asi metr a půl trubku, do které koukají kamerkou. Na urologii mi nic nezjistili.
Pak jsem musel jít na neurologii na vyšetření magnetickou resonancí, tam jsem byl dvakrát. A taky nic nezjistili.
Pak jsem šel k psycholožce, se kterou jsem to vše několikrát rozebíral a která mi napsala pro obvoďáka doporučení, že mi doporučuje, abych měl plíny na předpis.
Od té doby už čtvrtým rokem si jen přijdu jednou měsíčně pro poukaz, ten mi dá sestřička.
Celé to vyřídit trvalo jen asi dva měsíce.
Asi záleží na doktorech, já sem neměl žádný problém dostat plínky na předpis.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Vasil

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 62
  • Karma: 0
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #10 kdy: Února 16, 2014, 15:52:14 »
co jste rozebirali u psycholozky?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #11 kdy: Února 16, 2014, 15:54:57 »
Tak to mě zajímá taky.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline boy_in_nappies

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 289
  • Karma: 2
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #12 kdy: Února 16, 2014, 16:14:23 »
Chtěla vědět, jak to probíhá s tím počůráváním, nic zvláštního
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Vasil

  • 50 a více
  • ****
  • Příspěvků: 62
  • Karma: 0
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #13 kdy: Února 16, 2014, 16:17:00 »
a jak to probiha ?

a jakto ze jste to nekolikrat rozebirali?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline boy_in_nappies

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 289
  • Karma: 2
Re: Vyšetření při inkontinenci
« Odpověď #14 kdy: Února 16, 2014, 16:27:46 »
Mno jak to probíhá, prostě si sedneš do křesla a povídáte si
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »