Autor Téma: Poučná konference  (Přečteno 9835 krát)

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Poučná konference
« kdy: Ledna 30, 2014, 23:15:18 »
Tento příběh je podle pravdivých událostí až po pozvání dále jen má fantazie kterou jsem zatím držel zkrátka.


Tak jsem se dneska zúčastnil zdravotnické konference na téma péče o inkontinentní pacienty. Krom příběhů z praxe, které jsou všechny stejně nudné, přednášeli tam i zástupci firem vyrábějící pomůcky pro inkontinentní (záměrně vynechám značky) kteří se samozřejmě snažili přesvědčit, že jejich výrobky jsou ty nejlepší. U třech stolů byly rozložené vzorky všech možných druhů, bohužel jen na osahání nic co by se dalo zabavit. Dokonce jedna ,,milá“ pani měla sebou figurantku, na které ukazovala nasazování různých výrobků. Pro DL dokonalé mučení. Všude dokola tuny plenek a na sobě mít jen jednu a už notně použitou!

Po konci přednášek když návštěvníci (jsem jeden z pořadatelů, jen kdo mě nezná tak si myslí, že jsem přes IT) pomalu odešli a zůstalo nás tam jen pár, mě napadlo, jestli má obchodní zástupkyně i praktické zkušenosti jak se předtím chvástala. A navíc mě zajímalo, jestli ji dostanu do rozpaků – rád provokuju. K tomu během prezentace bylo pár věcí, s kterýma jsem moc nesouhlasil a oponovat před plným sálem sester bych si netroufnul.  

Přišel jsem za ní a ptám se:

Můžu mít jeden zákeřnej dotaz?

No určitě. Jen se ptejte.

Jak správně nasadit jednorázovou plenku aby se zabránilo postrannímu protékání. A jak správně použít lepítka? Kam mají směřovat? A u mobilního pacienta máme častěji problém s padáním plenky za chůze, když je již i mírně použitá.  

Určitě je důležité použít tu správnou velikost (špatná velikost je jedna z nejčastějších chyb). Dbát na řádné nasazení pomůcky hlavně postraních bariér. Vyměnit pokud indikační proužky změní barvu tak ať není překročena kapacita. Horní lepítka mají směřovat směrem dolů a dolní směrem nahoru tím se částečně dá zabránit sjíždění pomůcky.

[attachment=1:38awa8al]plenky.jpg[/attachment:38awa8al]

Počkejte jak? (dělal jsem blbého)

Jestli chcete, můžu Vám to ukázat. Sice figurantku tu již nemám, ale jestli Vám to nevadí tak na vás. Přes oblečení samozřejmě (smála se)

Proč by ne. Tohle je téma, o kterém si myslím, že je čím dál tím víc aktuálnější a česká veřejnost ho neustále ignoruje a na plenky u dospělého kouká jak na úchyla.
Neuvědomují si, že nejen staří nebo invalidé mají problémy.

Tady mám ještě jednu novou nepomačkanou. Sice velikosti L ale pro ukázku stačí. (začala ji rozbalovat.) Pojďte blíž sem.

Uposlechnul jsem a šel. Říkal jsem si počkej já tě dostanu. Sundal jsem si mikinu a zůstal jen v košili a volných plátěných kalhotách. Pani mi začala plínku provlíkat mezi nohama a nic ani nehnula brvou a to mi několikrát šáhla na zadek. Nevěděl jsem, jestli si mojí plínky nevšimla (naplněná abri formka M3 - tak nic malého) nebo taktně ji přešla? Začala urovnávat gumičky v rozkroku pak celkově urovnat. Lepítka lepila tak jak předtím říkala. Když byla hotova tak žádná valná sláva. Při prvním čurání bude víc v kalhotech než v plínce.

Jiná možnost není? Dodatečná fixace je nějak možná. Vždyť proteče již po chvíli. Pani byla již evidentně nervózní z mých otázek.

Tenhle druh plenek nepotřebuje další fixaci. A netěsní proto, že jsou natažené přes kalhoty, dneska se igelitové kalhotky nepoužívají (smích).

Trpce jsem se usmál a sundal si demonstrační plenku a vracel jí. Tak děkuju za ukázku a bylo to poučný. Nashledanou. Když jsem zklamaně odcházel se ještě ozvala.

Vy se nějak zajímáte o plenky a jiné inkontinenční pomůcky?

Musím.

Jak to myslíte? Vy tu nejste přes počítače? (znejistila)

Jsem i nejsem. Jsem zdravotní setra (evidentně se potom zklidnila) a počítače tu dělám proto, abychom nemuseli nikoho dalšího platit. A navíc je tu ještě jeden aspekt (nadzvednul jsem si cíp od košile a vytáhl okraj od plenky a ještě ke všemu konkurenční). Milá obchodní zástupkyně nabrala červenou až pomalu fialovou barvu. No vidíte to, jsou tak diskrétní, že jste je nepoznala ani tak z blízka CO? Pak koktavým hlasem ze sebe vytlačila.

Nepoznala. Cítila jsem něco divného, ale tohle by mě nikdy nenapadlo. Já si myslela, že jste nějaká kontrola na mě. Jsem poměrně nová a tohle mají ve zvyku.
Kontrola nejsem. Jen právě že s nějakými věcmi co jste o přednášce říkala, nesouhlasím. Třeba znám lepší způsob lepení plenek, aby nedošlo k protečení kolem stehen.

Jen co řekla pak mě dosti zaskočilo:
Co děláte teď odpoledne? Já to tady zabalím a pak jdu do hotelu. Co kdyby Vás pozvala na brzkou večeři nebo pozdní oběd? Tam můžeme všechno probrat a pak na pokoji vyzkoušet?

No nic pořádnýho. Rád si s Vámi popovídám. Řekněte kam mam přijít. Nebo vám pomůžu to tu zabalit a můžeme jít rovnou. (tohle mě dostalo. Nabídka, kterou žádnej DL nedokáže odmítnout.)

Povypínal jsem počítače, odpojil projektor, zvuková aparatura zůstává na místě. Mezitím už měla zabalené věci a šlo se k autu. Rozloučil jsem se ze ženskýma a šel.

Přišli jsme do hotelu a já ji oznámil, že si půjdu sednout do restaurace, ale předtím musím navštívit WC a vyměnit si plenku.

No jestli Vám to nebude vadit tak si ji můžete vyměnit u mne v koupelně.

Proč by ne. Bude to pohodlnější.

Máte sebou náhradní nebo mam Vám nějakou dát? Tady jich mam spoustu nových. Ve všech možných velikostech.

A proč by ne, aspoň vyzkouším něco nového. Máte velikost M s vysokou savostí?

No mám tu MoliCare Super plus. Savější již nemám. Má savost přes tři litry.

Díky to bude stačit. I když reálně to bude tak maximálně 1,5 litru. Šel jsem do koupelny, radši jsem se zamknul kvůli klidu. Provedl jsem, co jsem potřeboval. Další posazení by již už nevydržela a protekla. Nová plínka byla celkem tlustá přesto pohodlná a to se mi líbí. Přes plenku ještě používám fixační kalhotky pro vložné pleny. Snižují šustivost při pohybu. Funguje to jen u těch nových prodyšných. Pokud je to ta s tím igelitem na povrchu tak šustí mnohem víc. Dalším faktem je, že vyhlazují tvar mezi nohama a spíš dělají zadek baculatější a tím jsou plínky míň nápadní. Kalhotky jsou navíc bílé, takže pokud něco nechtěně kouká ven tak to není až tolik podezřelé.

Používám trochu jiný způsob lepení lepítek. Horní jdou normálně. Jenže pomocí spodních utahuji gumičky kolem nohou. Než bych to popsal tak sem hodím fotku. Plenky pak opravdu nemají sklony k protékání.  

[attachment=0:38awa8al]P1270689.JPG[/attachment:38awa8al]

Po výměně a namazání jsem vylezl ven a šli jsme dolu do restaurace.

Pokračování příště až bude zas nějakej volnej čas.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline goodnite

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 235
  • Karma: 3
Re: Poučná konference
« Odpověď #1 kdy: Ledna 31, 2014, 08:30:51 »
Docela zajímavé takovou konferenci bych chtěl taky zažít.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: Poučná konference
« Odpověď #2 kdy: Ledna 31, 2014, 13:17:13 »
A co bylo po restauraci ? Opili jste se aspon a uzili jste si to ?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: Poučná konference
« Odpověď #3 kdy: Února 01, 2014, 21:46:57 »
Až budu mít trochu klidu tak dopíšu, furt doma někdo opruzuje. Alkohol byl a pak i něco navíc.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »