Autor Téma: U lékaře aneb jak jsem k plenkám přišel  (Přečteno 9872 krát)

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
U lékaře aneb jak jsem k plenkám přišel
« kdy: Ledna 14, 2014, 01:02:52 »
Ahojte,
chtěl bych napsat, jak se dnešek zvrtnul, aniž bych chtěl. Je pravda, že mám problémy s nočním pomočováním. Vím o tom já, moje máma a teď dva doktoři a jedna sestřička. Ještě jsem to nikde nepsal, neříkal tak je to taková malá premiéra. Někdy se to stane i přes den, za zvýšené fyz. námahy. Příběh je popisem dneška a pěkně popravdě.  
 
Dneska jsem se stavil u kamarádky v ordinaci která je dětská doktorka. Potřeboval jsem nějaký razítka na staré resty ze školy. A jen tak mimochodem jsem se jí zmínil, že se občas v noci počůrám a nevím nakolik je to normální. Jen to co následovalo jsem neodhadnul. Řekla, ať si sundám kalhoty, že mi prohlídne břicho, jestli to není zánětem močáku. Ouha jaké bylo překvapení, když viděla na mě plínku a nevěděla co na to říct. Vypadlo jen: Tahle velkýho klučíka s plínkou jsem tu ještě nikdy neměla a to mi je šedesát. Zrudnul jsem jak vlajka SSSR s komentářem že na cesty je to nutnost, ono se mi to někdy stane i přes den a to je fakt. Jen jsem jí zamlčel jak často a doufal, že to zahraju někam do autu, jenže to už jsem šupajdil na záchod se šampuskou. Na WC jsem byl delší dobu, protože se mi zrovna moc nechtělo. Když jsem vstoupil do ordinace (po tom co jsem musel projít čekárnou kde bylo tak 20 lidí co na mě čučeli jako na neřáda prvního řádu že si přijdu a bez vyzvání vlezu do ordinace: P a ještě si tam s nima popíjím kafíčko v pracovní době) tak doktorka pokládala telefon a na stole ležely nějaké papíry, zběžně podle tvaru jsem poznal, že to jsou žádanky.
Šampusku dej sestřičce a za hodinu a půl tě čeká doktor na urologii, jsem ti to tam domluvila. Zatím než budou výsledky moči tak si uvař kafe a počkej tady. Na urologii to bude jen chvíle, udělají ultrazvuk a pár dalších základních vyšetření.
Po příchodu výsledků a dopití ještě ranní kávy jsem se rozloučil, vzal výsledky včetně žádanek, a sice neochotně ale svižným krokem jsem vyšel směrem k nemocnici.
Urologii dobře znám taky jsem tam strávil pěknou část praxe, ale jméno tohohle doktora mi nic neříkalo. Hledání a shánění trvalo tak asi 20 minut ale bylo úspěšné. Doktor byl středního věku, příjemného vystupování a bohužel již byl ovšem informován. Vyzval mě, abych si k němu sednul a začali jsme sepisovat anamnézu. Od kdy potíže trvají, jakého jsou charakteru, kolik moči utíká, jak často a tak dále. Po tomto výslechu řekl, že už ví dost a přejdeme k vyšetření. Následovalo vyšetření ultrazvukem. Tak tlačil na sondu, až to bolelo, už jsem chtěl něco říct. Byl rychlejší.

Kdy jsi byl naposledy se vymočit?

Proč? Je něco v nepořádku? Byl jsem tak před půl hodinou ale moc toho nebylo.

No, protože máš v močáku tak 600 ml a to není zrovna fyziologický. V klidu si dojdi na služební záchod (podával mi klíč), pomalu se vymoč a přijď. Uděláme znova Uz.

Na WC jsem si došel a je fakt, že se mi opravdu chtělo. Vykonal jsem potřebu podle instrukcí.

Při návratu už na mě čekal v potemnělé místnosti s gelem na Uz a přívětivým tonem se ptal:

Tak co jak to šlo? Všechno OK?

Jo OK. Jak cisterna.

To je dobře. Pojď a lehni si.

Obrazovka byla natočena tak že jsem na ni dobře viděl. A viděl. Viděl jsem problém, černou skvrnu. Teď o hodně menší než předtím ale byla tam. A už já věděl, co to znamená.

Vidíš tu skvrnu?

No už jsem si jí všimnul. Co to přesně znamená?

To je moč co zůstala v močáku po vyprázdnění a v tvém věku tam nemá co dělat. Rozhodně ne v takovém množství! Je tam kolem 100ml což není dobře. Tak se utři, obleč se a přijď.

Došel jsem za ním. Ještě celej oslizlej jak kdyby mě chtěl k večeři vetřelec. Seděl u počítače a něco psal.

Tak s tím musíme něco udělat. Dám ti na to prášky. Způsobí, že moč bude vytékat plynuleji a doufejme všechna.

No bezva ale to neřeší můj problém s nočním pomočováním.

Tak na to ti napíšu minirin na noc ten může v kombinaci alfablokátorem pomoci.

V duchu jsem si říkal: No bezva, tak teď jsou dvoje. A přišla myšlenka. Proč to nezkusit? A neříct:

Za jak dlouho to začne účinkovat? Mam poslední dvě plínky a vyhazovat další prachy se mi nechce. Zvednul oči od počítače a šlo to líp, než jsem čekal:

Tak je napíšeme, to není problém. U tebe bych to viděl na inkontinenci druhého stupně možná třetího. Dáme nějaké vložné pleny. Počkej chvíli, přinesu vzorky ať si můžeš vybrat.

Vložné pleny? A na noc? To není moc dobrej nápad. Když mi za noc někdy protečou kalhotky od abeny a to L4. Tak jedině že si je vykládám vedle sebe a bude z nich podložka se super savostí  :lol: .    

Uf, tak napíšeme tedy třetí stupeň. Stejně je to na pomezí dvojky a trojky. Vyber si který bys chtěl.

Vybral jsem si Abenu Abri Air Plus M4 ta mi sedne líp něž L4 a má jen o 400 ml menší savost.  

Napíšu ti dvě balení, to ti bude na měsíc stačit. A po měsíci se přijdeš ukázat na kontrolu, nebo když ti něco dojde tak se zastav. Po měsíci se rozhodneme, co budeme dělat dál. Pokud bude pomočování pokračovat tak napíšeme jiné prášky. (a samozřejmě další pleny)

Dál jsem si vzal dva recepty, jeden poukaz a zprávu. Rozloučily jsme se. A já odešel. Zítra si půjdu vyzvednout plínky. Ráno jsem ani netušil, že odpoledne budu patřit mezi těžce inkontinentní s diagnózou N394 a R32.

Tak dobrou noc už se mi chce spát. Když Vás bude cokoliv zajímat  :arrow:  otázky rád zodpovím.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline mskvor

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 807
  • Karma: 4
Re: U lékaře aneb jak jsem k plenkám přišel
« Odpověď #1 kdy: Ledna 14, 2014, 08:56:50 »
Ahoj,

Zajímavá povídka, dobře napsaná. Pokud je to pravda, tak se Ti omlouvám, ale osobně tomu nevěřím. Každopádně ale díky za příspěvek.

MS
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: U lékaře aneb jak jsem k plenkám přišel
« Odpověď #2 kdy: Ledna 14, 2014, 21:38:05 »
Ahoj,
příběh je pravdivej. Dneska ráno jsem si šel vyzvednout plínky a oni je nemaj skladem. Prej zítra dopoledne, ale nejpozději ve čtvrtek ráno. Poukaz jsem tedy již odevzdal. Ale jestli dám dohromady skener tak jsem hodim druhou stránku ze zprávy tam je to napsané, černé na bílém. Marco
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »