Autor Téma: Ohledně cévkování  (Přečteno 40899 krát)

Offline Troes

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 39
  • Karma: 0
Ohledně cévkování
« kdy: Dubna 16, 2011, 00:28:20 »
Můj kamarád má syna, kterej má za sebou zdrávku a ten říká že se učili něco o cévkování. Prý že cévkovat muže jde velice těžko, protože mají moč. trubici zahnutou do S, takže je to velice složité a hodně bolestivé. Za to u žen cévkují i sestry či jiní sociální pracovníci. Takže muži, kteří si dělali naděje, že se krásně nekontrolovatelně počůrají mají smůlu, za to ženy mají v podstatě vyhráno. A taky těžko přijdete do nemocnice a řeknete doktorovi, že chcete zacévkovat.
P.S. - Nebylo by špatný kdyby nějaký člověk měl zdrávku a zařídil si ABDL služby. Kdybych věděl že je více lidí než já, šel bych na zdrávku taky. Škoda no  :(
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

CUTir1

  • Host
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #1 kdy: Července 27, 2011, 18:49:53 »
Ahoj nevím proč by to měl dělat jen doktor. Já si normálně permanentní katetr zavádím sám. Normálně ho obědnám na eschopu a není problém pokud chceš dá se obědnat i pytlík na moč ale je lepší at si to teče do plínky
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline spida

  • Existující tvor
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 129
  • Karma: 1
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #2 kdy: Listopadu 08, 2013, 00:27:51 »
já mam za sebou zrdávku a když si to načteš tak si ho zavedeš sám zas tolika to nebolí...
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline babyserba

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 421
  • Karma: 1
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #3 kdy: Listopadu 08, 2013, 16:51:58 »
Cévkovat sám se docela nechá. Několikrát jsem to praktikoval, ale pořád před tím mám trochu respekt. Nejvíc se bojím nějaký infekce. Jinak to nepovažuju za nadlidskej výkon.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Fallen_Angel

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 340
  • Karma: 2
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #4 kdy: Prosince 01, 2013, 20:35:04 »
Také jsem si zkusil zavést cévku sám. Bylo to dost nepříjemné, ale za ten pocit to stálo. Ale bez znecitlivujícího gelu, co se k tomu dá v klinikshopu koupit, bych to asi ale nedal.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Sonya

  • Jsem modrej
  • 101 a více
  • *
  • Příspěvků: 611
  • Karma: 2
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #5 kdy: Prosince 02, 2013, 20:58:25 »
A zánět sis nepřivodil?
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Fallen_Angel

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 340
  • Karma: 2
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #6 kdy: Prosince 08, 2013, 16:49:04 »
Nevím jak ostatní, ale já tedy ne. Je tedy pravda, že v tom balíčku, co prodává klinikshop jsou i sterilní rukavice, nebo sterilní stříkačka na naplnění toho balonku. Prostě to berou vážně  ;)
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #7 kdy: Února 09, 2014, 22:28:30 »
Na cévkování není vůbec nic složitýho.

Vše děláte na vlastní riziko! Nenesu žádnou odpovědnost.

Zavedení katetru:

1. Zvolit správnou velikost cévky (udává se v CH standartně pro muže 14 až 16 CH u žen 16 až 18CH)
2. Pořádně dezinfikovat ústí močové trubice. Pokud používáme balonkový katetr, připravíme si stříkačku s 10ml sterilního fyziologického roztoku.
3. Napojit katertr na sběrný sáček (balení se dá otevřít jak ze zadu tak předu)  pokud namáte sáček tak alespoň čistou nádobku na zachycení moči.
4. Rozbalit katetr a lubrikovat ho. Katetru se nesmíme dotknout ani nikde ho otřít. Gel musí být sterilní!
5. Pomalu začneme zasouvat katert do močové trubice. U žen je zasouvání jednoduší, mají kratší rovnou močovou trubici. U muže je to složitější, močová trubice se několikrát ohýbá.  Pokud narazýme na silný odpor přestaneme a začneme zhluboka dýchat a uvolníme se. Po té pokračujeme.
6. Pokud začne z katertru vytékat moč zasuneme jej ještě o 5 cm dále. Nemusíme se bát, katetr je z měkého materiálu a v močovém měchýři se stočí. Nikdy nepoužíváme hrubou sílu!
7. Připojíme střikačku k ventilu a pomalu naplníme balonek. Pokud se objeví náhlá prudká bolest, ihned zastavíme a vrátíme píst zpět. Cévku zasuneme dál a zkusíme znovu naplnit.
8. Je hotovo, příjemné hrátky.

I když je myšlenka nechat cévku volně v plínce je hezká, doporučit to nemohu. Je zde zvýšené riziko vzestupné infekce. Pokud to chcete stejně alespoň hodně pijte. A hlavně do plenky nekaďte když máte cévku jinak máte na 100% nehezkou infekci.
Do močového měchýře nikdy nic nenapouštíme. Vysoké riziko infekce. A možnost poškození ledvin refluxem.

Odstranění cévky:

1. Stříkačkou odsajeme obsah balonku
2. pomalu začneme vytahovat
3. hodně pijeme, alespoň 2,5 litru

Po odstranění katetru můžeme cítit bolest, řezání, pálení, časté nutkání na močení. Všechny příznaky se do dvou dnů odezní.  

Možné komplikace:
1. infekce - pokud neporušíte sterilitu nemusíte se obávat. Cévkování je běžný výkon a komplikace jsou málo časté. Řeší se ATB.
2. mechanické poškození močové trubice (na začátek nepoužívat CH 20 ale začít malým průměrem)
3. Vznik striktur. zúžené místa. Musí se operativně řešit. Vznikají při neopatrné manipulaci.

Pokud jste šetrní není to ani tolik nepříjemné natož bolestivé. A je to zajímavý prožitek.
Někomu může pomoct simulovat inkontinenci a někomu jinému od ní pomoct. Ať patříte tam či tam tak si to pěkně užijte.
Dotazy zde nebo na SZ

Vše děláte na vlastní riziko! Nenesu žádnou odpovědnost.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Fallen_Angel

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 340
  • Karma: 2
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #8 kdy: Února 15, 2014, 08:43:02 »
Já bych tedy dotaz měl  ;)  Když jsem to zkoušel, tak mi ta cévka přišla šíleně dlouhá. Na všech videích si jí tam všichni zasouvají až po ten zdvojený konec (když je s balonkem), ale to mi přijde šíleně moc. Na druhou stranu když se ale zasune jen po balonek, tak velká část kouká ven. Je to tou cévkou, nebo jsou tak dlouhé všechny? A kolik se jí má zasunout? A pak případně měla by se fixovat i nějak jinak i než balonkem, mám pak upřímně hrůzu z toho, že si za cévku omylem zatáhnu.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline jashax

  • Registrovaný uživatel
  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 36
  • Karma: 2
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #9 kdy: Února 15, 2014, 10:32:25 »
Mi taky po nafouknutí balónku kus couha ven. Buďto je to v pořádku, nebo máme male pinďoury.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #10 kdy: Února 16, 2014, 13:50:43 »
Citace: "Fallen_Angel"
Já bych tedy dotaz měl  ;)  Když jsem to zkoušel, tak mi ta cévka přišla šíleně dlouhá. Na všech videích si jí tam všichni zasouvají až po ten zdvojený konec (když je s balonkem), ale to mi přijde šíleně moc. Na druhou stranu když se ale zasune jen po balonek, tak velká část kouká ven. Je to tou cévkou, nebo jsou tak dlouhé všechny? A kolik se jí má zasunout? A pak případně měla by se fixovat i nějak jinak i než balonkem, mám pak upřímně hrůzu z toho, že si za cévku omylem zatáhnu.
Cévka má standartně 40cm pro ženy se dělají kratší ale ty nejsou tak časté a špatně se schánějí. V práci jsem cévku vždy zasouval až tak 5cm před zdvojený konec. Nebojte se jí zasunout v močovém měchýři se smotá. Je to prevence před tím aby jste nafoukli balonek v moč. trubici a vážně ji poškodili. Potom mírným tahem vytáhnem až po balonek. Koukat bude celekem hezkej kus. Fixovat dalším způsobem normálně nejde. V určitých případech se může přišít jedním či dvěma stehy. Ale to vážně nedoporučuju. A hrůzu z toho že za ní zatáhneš mít nemusíš. Pokud to nebude plnou silou, nic vážného se nemůže stát. Jediné riziko je, pokud naplníš balonek na víc než 10ml (doporučuji 5ml sterilního fyz. roztoku) může dojít k prasknutí balonku při velmi velkém tahu. Po té se musí na cystoskopii kvůli úlomkům. Mam ale zkušenost že balonky jsme naplnili až 150 ml pak teprve praskly.  
Jednou jsem měl doprovodit pacienta k vyšetření a zapoměl že má cevku s odvodným sáčkem.  :oops: Sáček spadnul z postele na zem já ho přišlápnul a pacient udělal taky krok. Škubnutí to bylo řádné  až to nevydřel spoj cévka - sáček. Jediné na co jsem se zmohl bylo: ,,ups někde se nám něco zachytlo" Pacient byl bez následků a prej to ani nebolelo.  :oops:

P.S. musí bejt dlouhá, teď si vemte pánové že se vám postaví a vzdálenost balonek  :arrow: tlustý konec by byla malá. To by asi bolelo.  :mrgreen:
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline sm_sexik

  • Email nefunguje
  • 10 a více
  • *
  • Příspěvků: 18
  • Karma: 0
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #11 kdy: Února 18, 2014, 19:12:17 »
Ja som sa zopar krat hral s cievkami a teraz mam v plane dat si na par hodin permanentny kateter (nasiel som ch26) a zabalit sa do plienky.

Velmi dobry sposob lubrikacie, o ktory sa s vami chcem podelit, je dat sterilny gel do cistej striekacky (5ml) a vstreknut si ho priamo do mocovej trubice... Gel sa tak dostane pred kateter a nestane sa, ze by zaciatok katetra trpel nedostatkom gelu a niekde to drelo...

A co sa tyka bolestivosti ... ked sa ide dostatocne pomalicky tak to neboli a je to velmi prijemny a zaujimavy pocit.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline Fallen_Angel

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 340
  • Karma: 2
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #12 kdy: Února 20, 2014, 07:02:52 »
Co se týče lubrikace tak na klinik shopu cévky prodávají v kombinaci se znecitlivujícím gelem, takže to šlo, ale dost rychle vysychá. A když se bavíme o tom, že pak z penisu kouká kus cévky, tak tedy mluvíme o bratru dvaceti centimetrech. Nebo tak, je to fakt hodně. Mám pak problém, jak to dát do plenky, abych konec cévky neměl někde u zadečku, zas po nějaké infekci netoužím.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline sm_sexik

  • Email nefunguje
  • 10 a více
  • *
  • Příspěvků: 18
  • Karma: 0
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #13 kdy: Února 20, 2014, 14:39:37 »
Ja kupujem sterilny gel bez anestetika ... je to bezpecnejsie, pretoze ked citis bolest, nieco robis zle. A ak zasuvas hodne hodne pomaly, tak to naozaj neboli.

A dlhu cievku berte ako predlzenie penisu ;) podla mna je celkom prijemne citit a vidiet nieco dlhe, co ti zabranuje udrzat moc a nuti ta pouzit plienku. Ak najdete nejaky dobry sposob ulozenia cievky v plienke urcite dajte vediet :)
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re: Ohledně cévkování
« Odpověď #14 kdy: Února 22, 2014, 16:43:13 »
Tak se od včerejška se cévkuju každý tři hodiny. Naposledy v 10 večer a pak v 7 ráno. Dostal jsem Speedicath. Jsou již lubrikovaný, hotový v balení i s tekutým lubrikantem. Tak stačí dezinfekce rukou a ústí moč. trubice a pak zavést.

Citace: "sm_sexik"
Ja som sa zopar krat hral s cievkami a teraz mam v plane dat si na par hodin permanentny kateter (nasiel som ch26) a zabalit sa do plienky.

Velmi dobry sposob lubrikacie, o ktory sa s vami chcem podelit, je dat sterilny gel do cistej striekacky (5ml) a vstreknut si ho priamo do mocovej trubice... Gel sa tak dostane pred kateter a nestane sa, ze by zaciatok katetra trpel nedostatkom gelu a niekde to drelo...

A co sa tyka bolestivosti ... ked sa ide dostatocne pomalicky tak to neboli a je to velmi prijemny a zaujimavy pocit.


Seš si jistej co děláš s 26CH? Na muže trochu moc.  Můžeš si poškodit močovou trubici a následně způsobit striktury a srůsty. S takovýmhle kalibrem opatrně. Jo a k tej lubrikaci pokud dodržíš sterilitu. Profi gely se dodávají již ve stříkačce.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »