Autor Téma: Dětský tábor 9 - Návrat domů  (Přečteno 22766 krát)

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Dětský tábor 9 - Návrat domů
« kdy: Prosince 05, 2010, 14:30:29 »
Když jsem se vzbudil druhý den po návštěvním dni, tak jsem v sobě cítil krásný pocit. Věděl jsem s jistotou, že pojedu k Jirkově babičce na dva týdny hned po skončení tábora. Jirka už byl taky vzhůru, a tak jsme si začali povídat o tom, co nás čeká. Ostatní ještě spali, a tak nás nic nerušilo. Řekl jsem Jirkovi, že jeho babička vypadá velmi mile a on mi pověděl, že je hodně moc hodná. Věřil jsem mu a řekl, že už se moc těším na pobyt u ní.

Potom už přišly tety a začaly budit kluky. Mě a Jirku odvedly zase do koupelny, sundaly dupačky a plenky a posadily nás na nočník. Podařilo se mi do něj vykakat a Jirkovi taky. Teta nás pochválila a řekla, že jsem moc hodní kluci. Potom mě zvedla a utřela zadeček, položila na přebalovací pult a oblékla body. Vzala jednorázovou plenku, složila do ní ještě dvě bavlněné a zabalila mě do toho. Zapnula mi body, dala kraťasy a bačkůrky.

Pak mě postavila a odvedla mě i s Jirkou na snídani. K ní jsem dostali rohlík s marmeládou a k pití čaj. Ten byl ještě v láhvi. Po snídani nás odvedla do herny, kterou jsem poznal už včera. Tam jsme se setkali i s klukama. Hráli jsme si s autíčky na koberci.

Jak jsem si stačil všimnout, tak i hračky už spíš odpovídaly věku pro kluky a ne pro mimina. Pohybovat se teď bylo snažší, když jsem měl menší vycpávky mezi nohama. Tety potom přinesly láhve s čajem, mně a Jirkovi jí podali, a tak jsem si jí vzal a začal pěkně sát. Teta mě a Jirku sledovala, jak pijeme a přitom krmila Petra. Pak se mě a Jirky zeptala, zda se nám nechce kakat. Já řekl, že ne a totéž řekl i Jirka.

"Tak dobře, jenom doufám, že to neuděláte do plenek. Moc dobře víme, že oba jedete k Jirkově babičce na prázdniny a co tam budete kromě jiných věcí dělat. Jestli chcete odjet dřív, tak musíte zvládnout o to dřív chodit na záchod a taky na nočník. Jo a od zítra zkusíte pít místo z láhve z dětského hrníčku. Láhev bude jenom večer," řekla teta a odešla.
"Tak ony o tom vědí?" zeptal jsem se Jirky.
Ten to potvrdil. Prej to už měl podobně i loni, když tady byl.

Takhle jsme si hráli celé dopoledne. Pak mě a Jirku teta zase odvedla do koupelny, aby nás oba posadila na nočník. Když jsem si na něj sedl a trochu zatlačil, tak jsem se do něj vykakal i vyčůral. Teta mě pochválila, že jsem moc hodnej. Pak to řekla i Jirkovi a z toho jsem usoudil, že se mu taky podařilo.

Když nás zabalila do suchých plenek, tak jsme byli odvedení do jídelny. K obědu bylo maso a knedlík. Dřív než začalo jídlo, tak jsme já i Jirka dostali bryndáčky. Docela jsem se divil, když jsem dostal lžíci a mohl začít sám jíst. Lžíce bylo podle mě docela velká, a tak jsem se občas špatně trefil do pusy a bylo to na bryndáčku. Když jsme dojedli, tak nám teta podala láhve s džusem.

Když jsem jí vypil, tak mi otřela pusu bryndáčkem a odvázala ho. Pak už mě a Jirku odvedla do pokoje. Kluci už byli zabalení ve fusacích. Když jsem se kouknul na postel, tak na mojí anii Jirkově fusáčky nebyly.
"No, odpolední spánek u vás dvou zkusíme bez fusaku. To ti ale říkám, opovaž se vylézt z postele dřív než pro vás přijdeme. Jestli to uděláš, tak dostaneš trest a nikam nepojedeš," řekla mi teta.

Bylo mi jasné, že nežertuje. Položila mě na postel a přikryla slabou dekou. Potom pustila pohádku a odešla. Zeptal jsem se Jirky, jaký bude další vývoj událostí.
"No, jak jsi slyšel, od zítřka budeme přes den dostávat pít už jenom z hrnku. Láhev s mlékem nám budou dávat jenom před usnutím, ale asi tak už jen tři dny a pak už ani to ne. Po ty dny budeme v noci spát ještě ve fusacích a pak už ho nahradí deka. Také se v tu dobu změní plenky. Už budeme dostávat jenom jednorázovky a po třech dalších dnech přes den jenom tréninkové a plenky budou jen v noci. No a poslední dva dny už budeme oba plně bez plenek a to jak v noci, tak i ve dne. Když to zvládneme, tak pojedeme oba o dva týdny dřív domů a to ve stejný den. Pokud ne, tak už nestihneme pobyt u babičky. Tam bychom jeli asi tak dva dny po návratu domů," řekl mi Jirka a pak už se odebral do říše snů.

Řekl jsem si, že se to prostě musím naučit rychle a potom už jsem taky usnul. Probudil jsem se akorát, když vešly tety. Vyndala mě z postýlky a zase mě a Jirku odvedla k nočníkům. Když se mi podařilo se úspěšně vyčůrat, tak nás vzala ven. Hned na kraji ležel ten kluk v zavinovačce, co zlobil. Bylo na něm vidět, že ho to zlobí, že je zabalenej a nemůže se volně pohybovat.

Já s Jirkou jsme si šli hrát s klukama na písek. Postavili jsme hrad a jezdili do něj autama. Pak nám teta přinesla láhve s džusem a nechala nás, ať ho pěkně vypijeme. Při hraní uteklo celé odpoledne. Po večeři jsme šli na Večerníček a pak nás odvedly do koupelny. Tam mi sundala teta oblečení a také mokré plenky. Posadila mě i Jirku na nočník a šla napustit vodu do vany na koupání. Když se mi podařilo se vykakat, tak mi ani neutírala zadeček a odvedla mě do vany. Pak tam vzala i Jirku, umyla nás oba a pak už jsme dostali oba plenky na spaní. Místo dupaček jsem dostal body a šli jsme do pokoje. Na posteli byl zase fusak, a tak mě do něj uložila. Před spaním jsem dostal ještě láhev s mlékem a když jsem ji vypil, tak jsem za chvilku už spal.

Další tři dny uběhly už velmi rychle. Kakal jsem už jenom do nočníku, akorát jednou jsem měl nehodu a to, když jsem byl zabranej do hry. Já i Jirka jsme pili jenom z hrníčku a láhev jsme měli jenom večer. Také jsem byl opět u paní doktorky a ta řekla, že budu dostávat jenom tréninkové plenky přes den a na spaní jenom jednu jednorázovku. Spaní se také změnilo. Ve fusaku jsem já ani Jirka už nespali vůbec.

Když jsem dostal poprvé tréninkové plenky, tak jsem se divil, jak jsou tenké. Velmi se změnilo také oblečení. Přes den jsem už nosil jenom tričko a natahovací kraťasy. Jirka mi řekl, že je to kvůli snadnějšímu sundávání při použití nočníku. Na ten nás už tety nevysazovaly, ale chtěly, abychom se sami hlásily, když budeme chtít čurat nebo kakat.

Občas se stalo, že jsem nestihl doběhnout včas a počural jsem se. To bylo hned v kalhotkách šíleně cítit mokro. Poslední tři dny jsme neměli já ani Jirka už plenky přes den vůbec a poslední dvě noci ani to. Když jsem měl spát poprvé v noci bez plenek po čtyřech tejdnech, tak jsem se hrozně bál. Měl jsem sice v posteli igelit a na sobě natahovací kalhotky, ale přece to byl nezvyk. Také místo nočníku jsme už oba chodili na záchod.

Poslední ráno jsem se vzbudil suchej a šel hned na záchod. Pak mi teta oblékla moje věci, co jsem měl na sobě v den příjezdu. Místo slipů jsem dostal natahovací tenké plenky, prý kdybych měl nehodu po cestě. Pak mě i Jirku odvedla do jídelny. Při snídani řekla, že já a Jiřík jedeme už domů. Rozloučili jsme se s klukama a zamávali ostatním dětem. Pak už jsme byli odvedeni k autu a po usazení jsme vyjeli ven. Nevím, jak se to stalo, ale skoro hned jsem usnul. Probudil jsem se až na dálnici. Když jsme přijeli do našeho města, tak nejdřív vystupoval Jirka.

"Tak zatím ahoj, Vlastíku, a pozítří se uvidíme. Řeknu našim, že tě vezmeme autem, tak se u tebe stavíme. Už se těším, jak budeme spolu u babičky," řekl mi Jirka na rozloučenou a vystoupil. Před domem na něj čekal maminka. Za chvilku jsem byl doma už i já. Rozloučil jsem se s tetama a šel za mamkou, která mě čekala venku. Teta jí předala speciální plenky, prý na noc, kdybych měl ze začátku nehody. Tu jsem měl hned první den, ale mamka nic neříkala. Jenom mi řekla, ať si kalhotky sundám a odnesu je i se smetím hned pryč. Pak mi začala připravovat věci, které jsem si měl vzít k Jirkově babičce. Druhou noc jsem zůstal suchej a dostal jsem kalhotky na cestu do auta, kterým jsem jel s Jirkou a jeho mamkou k jeho babičce.

                                               To už by byl ale jiný příběh........


   Konec.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline mskvor

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 807
  • Karma: 4
Re: Dětský tábor 9 - Návrat domů
« Odpověď #1 kdy: Prosince 06, 2010, 20:47:19 »
Ahoj Chlapečku,

chci Ti pogratulovat hned ze dvou důvodů :

1) napsal jsi hezký příběh, který měl hlavu a patu
2) dokázal jsi ho dotáhnout do konce, i přes jeho úctyhodnou délku

Jseš pašák :-)

MS
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Adultbaby71

  • Host
Re: Dětský tábor 9 - Návrat domů
« Odpověď #2 kdy: Prosince 21, 2010, 16:03:52 »
Úžasnej příběh. Doufám, že budeš pokračovat u Jirkovy babičky.  :D
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re: Dětský tábor 9 - Návrat domů
« Odpověď #3 kdy: Ledna 04, 2011, 09:34:57 »
Pro všechny vyznavače příběhu o Vlastíkovi a Jirkovi:příběh skutečně pokračuje u Jirkovi babičky.První díl byl poslán na korekci 30.12. a druhý posílám dneska a začínám psát další.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline tretioko

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 594
  • Karma: -49
Re: Dětský tábor 9 - Návrat domů
« Odpověď #4 kdy: Února 25, 2011, 04:03:58 »
Hmmm, skoro dva roky psani a znacny pokrok...  Velmi dobre !!! Mozna ja sam sem casem dam neco svyho, ale ma to hacek - neni to hotovy, je to zbesily a neni to cesky. Takze bych to musel prelozit.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »

Offline VENDI

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 153
  • Karma: -2
Re: Dětský tábor 9 - Návrat domů
« Odpověď #5 kdy: Prosince 17, 2014, 02:04:13 »
Mohu říci, že už jsem začal číst příběh u Jirkovy babičky a začíná se mi to moc zamlouvat.
« Poslední změna: Ledna 01, 1970, 01:00:00 od Guest »