Autor Téma: Kam vyhadzujete použité plienky?  (Přečteno 9480 krát)

Offline ababyi

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 281
  • Karma: 26
    • mmmm.sk
Kam vyhadzujete použité plienky?
« kdy: Února 22, 2017, 11:51:54 »
Stala sa mi včera taká príhoda. Išiel som autom, zaparkoval som na sídlisku pri bytovkách, vystúpil som a zapálil som si (som fajčiar). Bola to posledná cigareta z krabičky, tak som krabičku išiel vyhodiť pekne slušne do kontajnera. Otvorím kontajner a tam hneď navrchu sáčok plný odrezkov z Pampersiek. Predstavte si normálnu Pampers plienku (detskú), roztiahnite ju do roviny a odrežte všetky 4 "uši" -- 2 lepítka zozadu a 2 miesta-na-lepítka spredu. Tak toto tam bolo, veľa veľa, a hneď vedľa toho plienka, resp. naťahovacie nohavičky, s 2 inko vložkami. Žlté, mokré. Si živo predstavujem toho bezdomovca, ktorý to tam rozbalil... :)
Nebývam tam, išiel som tade náhodou, ale asi je to celkom dobrý indikátor, že tam niekto DL žije.
No a teraz k otázke: ak bývate na sídlisku, vyhadzujete použité plienky rovno "na drzovku" do vášho kontajnera, alebo to nejako diskrétne balíte, alebo robíte odpadovú turistiku k nejakému cudziemu smetiaku, alebo ... ?

Offline rejden

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 62
  • Karma: 1
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #1 kdy: Února 22, 2017, 13:49:39 »
V noci někdy jdu jenom s plenkou v ruce a pohodím ji do popelnice jen tak, ale pouze když si jdu vážně o půlnoci nebo později zapálit a chci se ji zbavit bez ostatních odpadků. Jinak je vyhazuju normálně do koše v nějakém sáčku nebo pytli do koše. Obyčejného člověka to nezajímá a že si to nějaký bezdomovec rozbalí mě taky netrápí, pokud jde náhodou někdo okolo a vidím, že zrovna jde taky něco vyhodit, postarám se o to, aby pytel dopadl vzhůru nohama nebo aspoň nešlo vidět dovnitř.

Offline Trolko

  • Registrovaný uživatel
  • 50 a více
  • ***
  • Příspěvků: 93
  • Karma: -2
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #2 kdy: Února 23, 2017, 20:34:58 »
mne sa raz stalo tym ze byvam v rodinom dome a mame vlastny kos a jedno rano cakam na smetierou a oni otvorili kos a navrchu pouzita plienka crinklez a pozerali namna ako na uchyla :D :D :D

Offline ababyi

  • Administrator
  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 281
  • Karma: 26
    • mmmm.sk
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #3 kdy: Února 23, 2017, 22:03:40 »
No veď to správne pozerali, či...? :D

Offline gumplík

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 340
  • Karma: 1
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #4 kdy: Února 24, 2017, 07:02:51 »
Já ty plenky které mám upotřebené kakáním, tak dám do voňavého sáčku na plenky, které jsem koupil v dětské drogerii v Tescu, tak sáček potom zasukuji a dám do igelitového pytle v koši a až je koš plný,tak ho vynesu. Taky se samozřejmě snažím aby do pytle nebylo moc vidět.

Offline peja

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Karma: 2
  • Malé pokakané batolátko
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #5 kdy: Února 24, 2017, 09:35:30 »
Že je do pytle na pleny vidět mě netrápí. Já když jdu vyhodit plenu ať jen počuranou nebo pokakanou tak ji většinou nesu buď večer nebo ráno když jdu dopráce nesu do kontejneru pěkně v ruce, je vzrušující bát se jestli to někdo uvidí nebo ne. A  kontejneru tu barevnou plenku dám ještě navrch aby byla vidět.

Offline PetrMyslivec

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 639
  • Karma: 8
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #6 kdy: Února 24, 2017, 15:10:16 »
Nic speciálního nevymýšlím - obyčejný černý pytel. Asi nemám takovou fantazii jako vy  ;) Ale jelikož je mi líto obal od plenek jen tak vyhodit, použiji obrácenou stranou (obrázky / textem dovnitř) na odpad... nemyslím si ale, že by se z toho dalo něco poznat.

Offline plienocko

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 12
  • Karma: 0
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #7 kdy: Února 24, 2017, 18:33:27 »
Dám plienku do čierneho sáčku na odpadky a vyhodím do kontajnera.

Offline brooks

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 28
  • Karma: 3
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #8 kdy: Února 27, 2017, 22:38:11 »
Ja zase použitú (v mojom prípade len počúranú) plienku zabalím do nejakého papiera, či už noviny, alebo nejaky lidlovsky leták, prípadne ideálne niečo ešte trochu väčšie ako lidlovský formát, to vložím do dvoch klasických igelitových sáčkov a zaviažem na uzol, aby to nesmrdelo, keďže to mám v izbe kým sa nenaplní kôš. Plienku vôbec nie je vidieť a tak človek absolútne nemusí mať obavu o to, že by ho niekto cestou do kontajnera odhalil.

Offline chlapeček

  • 101 a více
  • *****
  • Příspěvků: 394
  • Karma: 2
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #9 kdy: Března 02, 2017, 17:59:23 »
Já je dávám do voňavého sáčku a pak do tmavé igelitky a šup do popelnice kterou máme na dvoře domu kde bydlím.Naštěstí vyhazuji jen mokré neb na velkou plíny nepoužívám. :D

Offline marco

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 186
  • Karma: 4
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #10 kdy: Března 08, 2017, 22:32:50 »
Dávám je do modrého igelitového pytle na odpadky a pak rovnou do popelnice co máme u domu (jsem na vesnici) když mam prázdnej obal tak do něj. V pytli je víc věcí jako jednorázové katetry a další zdrav materiál, jedině ostrej odpad dávám do obalu kam patří. Není to tak dlouho co popeláři zvedli víko koukali odvnitř pak na sebe a zas dovnitř, docela by mě zajímalo co si říkali ale víko zabouchli a odpad odvezli. Od té doby ho teda ani nezvedají. 

Offline lucietr

  • 10 a více
  • ***
  • Příspěvků: 14
  • Karma: 0
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #11 kdy: Července 11, 2017, 07:34:58 »
A já to teda nijak složitě neřeším-dám je do igelitové tašky,uzlík a šup do kontoše

Offline plnaplena

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 108
  • Karma: -8
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #12 kdy: Července 11, 2017, 09:40:52 »
Hážu je z okna na Václavák..

Offline Miško

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 180
  • Karma: -12
  • .
    • www.abdl.cz
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #13 kdy: Prosince 25, 2023, 13:49:35 »
Bývam v RD. Jednorázové zabalím do obyčajného sáčku, príp. dvoch a keď chodím do práce, (sú oddelené od ruksaka , v  plátenej taške, ktorú mám v ruke) tak robím "Turistiku" do smetnej nádoby, alebo najbližšieho koša. Do cudzích nádob nedávam. Raz, alebo dvakrát som skúsil dať do našej spoločnej nádoby, čo si mysleli...... neviem (nebola celkom plná).
Látkové keď som ich vypral a zavesil na povalu- videla ich sestra, lebo sa ešte len sušili (potom som ich urýchlene schoval a dosušil na inom mieste).
Bez cumlíka ani na krok.

Offline babyserba

  • Registrovaný uživatel
  • 101 a více
  • ***
  • Příspěvků: 421
  • Karma: 1
Re:Kam vyhadzujete použité plienky?
« Odpověď #14 kdy: Prosince 25, 2023, 15:33:56 »
Bydlím sám a mám vlastní popelnici, tak nemusím nic vymýšlet, prostě je tam házím jen tak a jednou týdně vyvezu před dům. Horší je, když třeba přijde kamarád  kuřák a chce zahodit vajgl, to už je pak celkem jasný, co v tý popelnici je a hlavně ví, že tady nikdo další odpad nevyhazuje.